Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2045 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ankara da ARSA ariyorum?

Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    1 mesaja 1 teşekkür aldı

Ankara da ARSA ariyorum?

Merhaba Arkadaslar,

90.000 - 120.000 TL arasi Ankara ve Yozgat da ilerisi icin yatirim amacli ARSA ariyorum 5-10 sene icinde prim yapabilecek.
    Sahibinden sitesinden bakdim ve iyice kafam karisti..

bu konuda Tavsiyeleriniz nedir?
    nelere dikkat etmem gerekir?
    bana yardimci yada tavsiye edebileceginiz emlakci yada sahibinden ARSA saten arkadas varmi?

yardimlariniz icin simdiden tsklr..

2. Sponsor Reklam
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Emlakdan para yapmak devri bitti sayılır. Kimse değer edecek yeri satmıyor. Satacak olduğu zaman çevresi zaten kapıyor.

O yatırımlık arsa olayı babalarımızın zamanında şans. Tarla diye aldılar 30-40 sene sonra arsa oldu. Şanslı olanın önünden yol geçti adam köşe oldu. Geçmekyende öyle bekliyor. Yani 5 - 10 yılda, yani kısa sürede çok kár edecek arsa imkansız gibi birşey. Hepimizin onun hayaline kuruyoruz.

Tek yapabileceğin bir tarla alıp şehire 10 km dışında dua etmek.

Ayrıca bu arsa alayım değerlensin, mütahite vereyim devri zaten artık fazla sürmez. Bir kaç yıl daha. Piyasa doydu artık. Ev arsa almaktansa ev tadilat şirketi kurmak daha mantıklı. O güzel görünen evler dandik zaten. Mütahitlerin hepsi yapmaktan vaz geçip tadilat işine girecek bence.

Türkiye'de değerli olması için bir yer ya anayola bakacak, ya yanından otoyol geçecek, yada hastane veya metro durağı geçecek. Bizim millet bizim burdaki aksinine gürültülü patırtalı yeri seviyor. 90000 - 120000 TL artık çok para değil. Senin 5 - 10 yılda değerlenmesi istediğin yerler 100.000 Euroluk yerler. 120000 TL bugün sırf 15000 Euro para. Bırak arsayı, bir araba parası bile değil.

Senide anlıyorum, hergün haberlerde kafamızı yiyorlar yok şöyle değerlendi falan diye. Hepsi yalan. Adam bundan TL bazında fiyat cabuk katlıyor, ama Euroya dökünce aynı fiyat duruyor. TL olarak katlasada enflasyonun yüzde 15 olduğu bir ülkede katlasa ne olur.

Fazla ümitlenme yani. Bu dünyada salak insan kalmadı artık.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (23 Ağustos 2018 Saat 00:43 ) değiştirilmiştir.

4. 7 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Arsayı bırak Türkiyede içinde oturmayacaksan daire bile alma saçma.

Bağzıları mesela kur yükseldi diye 30.000 - 35.000 Euroya ev alırım 1200 TL kira getirisi var diyordu.

Bir kaç istisna hariç hepsi palavlara. 1200 TL buğün 150 Euro para ediyor. Döviz üstüne giderek koyuyor ve koyacakta. Siyasetcilere bakma sen, onlar hayal satıyor.

Döviz sabit bile kalsa, 150 Eurodan 200 ayda, yani 17 - 18 senede paranı çıkartıyorsun. Adam birde sen almancısın diye evinde at oynatıyor. O apartmanlar beş para etmez. Kaymak gibi yapıyorlar. 10 yıl önce kaymak gibi olanlara bak, şimdi boyası moyası dökülüyor bile. Türkiye'de Rücklage olayıda çok yok. Birşey oldumu, pamuk eller cebe. Biri param yok diyor, biri çocuğum okuyor diyor, işte o evler öyle çürüyüp gidiyor. Bakıyorum Türkiye'de merdivenler bile toz toprak. Kimse sıraylan silmiyor, ama parada vermek istemiyor silmek için. Öyle tozlanıp gidiyor. Sıva boya bindada patlamış kimsenin umrunda değil. Ama evin içine gir, sanarsınki son modell villa. Evinin içine gelince herkes parayı buluyor.

Senin 17 - 18 yıl oluyor masraflar ile 20 - 25 yıl. Bağzıları inanmak istemesede TL hep dövize karşı kaybeder. Gün gelir dengeli gider, ama uzun vade kaybeder. Ozaman 25 değil 30 yıl oluyor.

Şimdi diyecekki bağzıları, biz gençler nasıl mal sahibi olacağız. Ne mal sahibi? Sistem artık öyle kurulmuşki, bir tane daire kendin oturman için alabiliyorsun. Gerisi yok. Niye yok, büyük şirketler iyi yerleri daha tarlayken kapıyor, sonra bir bakıyorsum adamın 10000 m2 arsası olmuş. Tabilki oraya bir ton evi yapınca yolda geliyor, durakta geliyor ve değerleniyor. Onun için diyorum, çesareti olan bir kumar oynayacak. Şehire 10 - 15 km uzaklıkta alacak büyük tarlayı ve sonra dua edecek. Kendine yaramazda ama belki çoluk çocuğuna.

En güzeli bir daire alacaksın Türkiye'de kendin oturmak için. Onuda şehirin içinde değil, kenarında alacaksın. Şehrin içinde hem gürültü çok, hemde çok pahalı. Kenarda alacaksın küçük sıfır bir daire, binada en fazla 10 - 12 aile olacak. Ne kadar çok kişi, okadar bela. Canın sıkıldımı arabana binip gezip geri geleceksin.

Yapılacak tek bir şey var, mümkümce paranı biriktireceksin, arasıra altın alacaksın, ama salak gibi çeyrek altın falan değil, işciliği olmayan külce altın, namazını kılıp işine gidip geleceksin okadar.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (23 Ağustos 2018 Saat 15:32 ) değiştirilmiştir.

6. 5 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Bakis açiniz cok güzel arkadaslar. Bazen olaylara böyle düsünüp bakmak gerekiyor. Arsa almadan vazgectim. Burada Evlere bakiyorum. Buradada durum ayni! Evler 200-250.000€ firlamis. Tesekkür ederim detayli bilgi verip bana zaman ayirdiniz icin👍

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,143
    165 mesaja 333 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bağzıları mesela kur yükseldi diye 30.000 - 35.000 Euroya ev alırım 1200 TL kira getirisi var diyordu.

Bir kaç istisna hariç hepsi palavlara. 1200 TL buğün 150 Euro para ediyor. Döviz üstüne giderek koyuyor ve koyacakta. Siyasetcilere bakma sen, onlar hayal satıyor.

Döviz sabit bile kalsa, 150 Eurodan 200 ayda, yani 17 - 18 senede paranı çıkartıyorsun. Adam birde sen almancısın diye evinde at oynatıyor. O apartmanlar beş para etmez. Kaymak gibi yapıyorlar. 10 yıl önce kaymak gibi olanlara bak, şimdi boyası moyası dökülüyor bile. Türkiye'de Rücklage olayıda çok yok. Birşey oldumu, pamuk eller cebe. Biri param yok diyor, biri çocuğum okuyor diyor, işte o evler öyle çürüyüp gidiyor. Bakıyorum Türkiye'de merdivenler bile toz toprak. Kimse sıraylan silmiyor, ama parada vermek istemiyor silmek için. Öyle tozlanıp gidiyor. Sıva boya bindada patlamış kimsenin umrunda değil. Ama evin içine gir, sanarsınki son modell villa. Evinin içine gelince herkes parayı buluyor.

Senin 17 - 18 yıl oluyor masraflar ile 20 - 25 yıl. Bağzıları inanmak istemesede TL hep dövize karşı kaybeder. Gün gelir dengeli gider, ama uzun vade kaybeder. Ozaman 25 değil 30 yıl oluyor.

Şimdi diyecekki bağzıları, biz gençler nasıl mal sahibi olacağız. Ne mal sahibi? Sistem artık öyle kurulmuşki, bir tane daire kendin oturman için alabiliyorsun. Gerisi yok. Niye yok, büyük şirketler iyi yerleri daha tarlayken kapıyor, sonra bir bakıyorsum adamın 10000 m2 arsası olmuş. Tabilki oraya bir ton evi yapınca yolda geliyor, durakta geliyor ve değerleniyor. Onun için diyorum, çesareti olan bir kumar oynayacak. Şehire 10 - 15 km uzaklıkta alacak büyük tarlayı ve sonra dua edecek. Kendine yaramazda ama belki çoluk çocuğuna.

En güzeli bir daire alacaksın Türkiye'de kendin oturmak için. Onuda şehirin içinde değil, kenarında alacaksın. Şehrin içinde hem gürültü çok, hemde çok pahalı. Kenarda alacaksın küçük sıfır bir daire, binada en fazla 10 - 12 aile olacak. Ne kadar çok kişi, okadar bela. Canın sıkıldımı arabana binip gezip geri geleceksin.

Yapılacak tek bir şey var, mümkümce paranı biriktireceksin, arasıra altın alacaksın, ama salak gibi çeyrek altın falan değil, işciliği olmayan külce altın, namazını kılıp işine gidip geleceksin okadar.
    Birbey dediklerine.aynen katiliyorum. Ama tarladan zarar gelmez.Arkadas alsin tarlasini. 5 yil icinde 6.7 katiliyorum olur verdigi. Para. Sehir icinden.degil yeni gelisen ucuz. Yerlerden.al bir imar gecer. Vurgunu vurursun.en mantiklisi.tarla. ama yerinden.alinmasi.gerek.. birbeyin.dedigi gibi kiracilar.eve dumm attiriyor.disarlar.merdivenler.twmizlik.yok

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Benim bir arkadaş iki sene önce 25bin euro ya İzmir in bir yerinden arsa almıştı

Geçenlerde birileri 100bin euro vermiş telefonla aramışlar

Hemen gitti sattı geldi..

Üye yaman_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Steinheim NRW
    Ettiği Teşekkür
    265
    19 mesaja 46 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Daire aldığında kalorifer aidatı olayına da dikkat etmek gerek, yoksa kışın kullanmadığın yakıt parasını da geçiriyor apartman yönetimi.
    Extra kömür alımlarında dolar bazında satılıyor.

Emekliliğe yatırılan 40 50 bin euro karşılığı alınan 150 200 euro aylık bile bana göre mantıksız geliyor. 10 15 bin yatırıp emekli olan eski nesil hariç.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Kalorifer'de sıkıntı yok artık. Yeni binalar hepsi doğal gaz kombi. Yakarsa ödüyorsun.

Emekli mantıklı. Çünkü emekli sana ilerde daire gibi masraf açmıyor. Birde emekli ile biometrik riskleri kapatmış olursun. Biometrik risklerden biride ölüm. Meslea ben bugün ölsem, hanıma ve iki çocuğuma hemen emekli bağlıyor. Almanyada bağlıyor. Çift tarafdan emekli olmuş oluyor. Türkiyede kirada yok, o aylıklar ile Türkiyede rahat yaşar.

Tarla'nın arsaya rağmen bir karı daha var. Kirays ver hemen gelir elde edersin. Hal belki daire kadar yok geliri, ama onun yerine zararıda yok. Tamir derdi yok, boru patladı derdi yok.

12. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)