Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2073 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tüp Bebek

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    250
    41 mesaja 71 teşekkür aldı

Tüp Bebek

Selamın aleyküm arkadaşlar,
    Belki aranızda tecrübesi olan veya iyi bir doktor tanıyan vardır diye soruyorum.
    Benim biraderin doğal yollardan çocuğu olmuyor yenge den dolayı.
    Burda tüp bebek denediler maalesef iki sefer de de tutmadı.
    Biraz piskoliji de bozuldu. Şimdi ki düşünceleri Türkiye de şanslarını denemek.
    Sizin bildiğiniz veya tavsiye edebileceğiniz doktor varmı?

Saygılar

Gesendet von meinem BLA-L29 mit Tapatalk

2. Sponsor Reklam
    Administrators karam82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    6,389
    10,754 mesaja 142,213 teşekkür aldı
    Selam Arkadasim

Ilk Etapta Allah Gönülden cocuk isteyen ve bu getirmis olduklari cocuklarida Büyümesine vesile olacak tüm Anne ve Babalara Hayirli Evlaat nasip etsin diyorum.

Arkadasim yukarda yazmis oldugun 1 cümle sahsen hic hosuma gitmedi, yengemden dolayi demissin.. bunu bu sekil hedef göstererek söylemek ne kadar dogru.?
    Abinde kusur olmus olsa neye yengende kusur olmus olsa neye, ortada bir sorun var ve sizler bu sorunu cözmek icin yol ariyorsunuz.
    Burda benim patronumunda cocuklari olmamis suan 55 yasindalar ve hic bir zaman gidipte kimde kusur var diye arastirmamislar..
    farzi misal kusur diyorsunuz ya kusur kardesinizden dolayi oldugunu düsünün ve kizin ailesi bu sekil kardesinizin hakkinda yazip cözüm aramasi sizleri üzermi üzmezmi bunu düsünün.

ikincisi kardesinizin piskolojisi bozuldu demissin sizler kardesinize yardim etmek istiyorsunuz güzel tabiki, buna peki kardesinizin müsadesi varmi, sizden yardim talebinde bulundumu.?
    varsa tabiki yardim edeceksiniz yoksa kardesinizin yuvasina müdahil olmak ne kadar dogru.?

Simdik sizin sorunuza yanit vereyim
    Kusur demis oldugunuz rahatsizligin bir cok yöntemi artik gelisti kardesinizin filan yasini bilemedigimden en iyi bildigim ve duydugum hastane istanbulda

https://www.memorial.com.tr

buranin üzerinde bir göz atin derim.

Yazdiklarimi sahsi olarak algilamayin lütfen ben genel anlamda bu tarz sorun yasayan ailelerde bundan dolayi denilmesini sevmiyorum.

Allah Yardimciniz olsun.

saygilar

karam82

4. 8 kişi karam82 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    250
    Alıntı karam82 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam Arkadasim

Ilk Etapta Allah Gönülden cocuk isteyen ve bu getirmis olduklari cocuklarida Büyümesine vesile olacak tüm Anne ve Babalara Hayirli Evlaat nasip etsin diyorum.

Arkadasim yukarda yazmis oldugun 1 cümle sahsen hic hosuma gitmedi, yengemden dolayi demissin.. bunu bu sekil hedef göstererek söylemek ne kadar dogru.?
    Abinde kusur olmus olsa neye yengende kusur olmus olsa neye, ortada bir sorun var ve sizler bu sorunu cözmek icin yol ariyorsunuz.
    Burda benim patronumunda cocuklari olmamis suan 55 yasindalar ve hic bir zaman gidipte kimde kusur var diye arastirmamislar..
    farzi misal kusur diyorsunuz ya kusur kardesinizden dolayi oldugunu düsünün ve kizin ailesi bu sekil kardesinizin hakkinda yazip cözüm aramasi sizleri üzermi üzmezmi bunu düsünün.

ikincisi kardesinizin piskolojisi bozuldu demissin sizler kardesinize yardim etmek istiyorsunuz güzel tabiki, buna peki kardesinizin müsadesi varmi, sizden yardim talebinde bulundumu.?
    varsa tabiki yardim edeceksiniz yoksa kardesinizin yuvasina müdahil olmak ne kadar dogru.?

Simdik sizin sorunuza yanit vereyim
    Kusur demis oldugunuz rahatsizligin bir cok yöntemi artik gelisti kardesinizin filan yasini bilemedigimden en iyi bildigim ve duydugum hastane istanbulda

https://www.memorial.com.tr

buranin üzerinde bir göz atin derim.

Yazdiklarimi sahsi olarak algilamayin lütfen ben genel anlamda bu tarz sorun yasayan ailelerde bundan dolayi denilmesini sevmiyorum.

Allah Yardimciniz olsun.

saygilar

karam82
    Usta,
    Öncelikle cevabın için tsk.
    Dikkat ettiysen ben yengem de kusur diye yazmadım. Sen kusur kelimesi ni benim cümlem de nerde gördün?
    Ayrıca bu kusurda değil, sade problem anlaşılsın ve doğru doktoru tavsiye edebilsin ve tedavi ona göre yonlendirilsin diye yazdım.
    Cenabı Allah çocuk verir veya vermez, Allah herşeyi hayırlısı versin.
    Tabi tedavi yöntemleri var ise onları da kullanmak lazım.

Benim biraderin piskoliji si degil, yengemin psikolojisi bozuldu.

Ve tabiki kardeşim bende yardım talep etti, yoksa benim ne haddime ailesine karışmak

Konu Memoli1976x tarafından (25 Ağustos 2018 Saat 18:33 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    6,389

Arkadasim burda ben bunu anladim siz farkli birsey demek istediyseniz kusura bakmayin..
    Kardesinizin yasi nedir ben senelerdir ugrasip 10 sene 15 sene sonra cocuklari olan bir cok aile biliyorum cevremde de var. simdiki teknoloji ve eskisine göre olan teknoji arasinda da ucurumlar var yani kardesinizin daha cok sansi var yeterki bir birine karsi baski yapmadan stressten uzak ortak kararlarla yol almalaridir.

bu sorunun en büyük nedenlerinden biri ve önemlisi stress ten uzak yasantidir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    250
    Teşekkür ederim, daha genç 29 yaşında.
    Insallah hayırlısı olur.
    Burda iki kere denediler olmadı, şimdi Türkiye de denemek istiyorlar.

Ettiği Teşekkür
    6,389
    @kardesinizin yasindan daha cok yengenizin yasi önemli 29 yasinda olmuyor diye korkmasina hic gerek yok.
    erkeklerde 50 yasina kadar rahat cocuk sahibi olabilirler, bayanlarda da bu yas siniri daha düsük ama 40 yasinin üstünde de tüp bebek yolu dogal yolla Anne olanlarimiz var,
    normal 35 yasina kadar normal sorunsuz gebelik süreci yasama yasidir 35 üstü ise gebeliginde dikkat etmesi gerekir.
    tabiki bazi gebelik süreclerinde yine dikkat etmesi gereken durumlar olabilinir.

1seyi daha ekleyim 1.ci bebegi tüp bebek olarak sahip olan ailelelerin genelde 2.ci cocuklari dogal yolda olmaktadir bunuda bazi aileler farkli düsüncelere sahip oldugundan yazmak istedim.

kardesinizin yasi daha genc arkadasim bunun icin kardesinize piskolojik destek olun ve stressten uzak olmasi icin yardim edin, bu tür sorun yasayanlarda söylenen her kelimeye özen gösterilmesi gerekir, sizlerin dikkat etmeyecegi sözler karsi tarafi agir sekilde etkileyebilinir.

saygilar

9. karam82 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    250
    Eyvallah,
    Cevabın için tsk ederim.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,145
    165 mesaja 334 teşekkür aldı
    Bizim burda Dresden sehrinde.Bir aile vardi uzun zaman dir evliydiler. Adam kadinin cocucugu olmuyor.diye bosadi. O kadinin baska biriyle.evlendi. simdi cocuklari.var karam82.usatanin.dedigi gibi kusurun kimse oldugunu.bilemeyiz. Allah yardimcilari.olsun.

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    benim bir asker den arkadaşım vardı

bu çiftin yaşları 40 yaşlarıydı , Bunların çocukları olmmuyordu

uzun seneler Almanya da tüp bebek tedavisi yapmışlar denemişler bir türlü olmamış ..

askerden ayrıldık aradan bir kaç 4-5 sene geçti kontağımız bu arada koptu

Face den neyse yine bir kontağa girdik telefonlaştık baktım arkadan çocuk sesleri geliyor

hayrola dedim benim ikzler dedi

bir sene izine gittiklerinde böyle bir tedavi merkezinde çalısan akrabaları demişki

Enişte gel bir kere de bizde deneyelim ...denemişler ... bu sefer yengede ikizlere hamile kalmış

keratalar şimdi 10-12 yasına girdiler

bakayım ondan klinik adresini alabilirsem sana atarım
    Konu hOrOz tarafından (25 Ağustos 2018 Saat 16:03 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    250
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim bir asker den arkadaşım vardı

bu çiftin yaşları 40 yaşlarıydı , Bunların çocukları olmmuyordu

uzun seneler Almanya da tüp bebek tedavisi yapmışlar denemişler bir türlü olmamış ..

askerden ayrıldık aradan bir 4-5 sne geçti kontağımız bu arada koptu

Face den neyse yine bir kontağa girdik telefonlaştık baktım arkadan çocuk sesleri geliyor

bir sene izine gittiklerinde böyle bir tedavi merkezinde çalısan akrabaları demişki

Enişte gel bir kere de bizde deneyelim ... bu sefer yengede ikizlere hamile kalmış

keratalar şimdi 10-12 yasına girdiler

bakayım ondan klinik adresini alabilirsem sana atarım
    Ustam çok güzel olur.
    Dediğin gibi soru sorduğuna pişman oluyor insan.
    Ben onda kusur bunda kusur demedin.
    Bu saten kusur değil önce onu anlayalım.

Doğal yollardan hamile kalmıştı yengem, düşük yapınca ameliyat olmak zorunda kaldı.
    Doktor orda dedi normal yollardan hamile kalamaz diye.

Tecrübeli Üye baltali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    674
    63 mesaja 154 teşekkür aldı
    benim arkadasin tanidigi var istanbulda cok iyi doktormus gecen konustuk öyle onlarinda cocugu olmuyordu simdi ALLAHA sükür bi kizlari var 10 yasinda ona soram telefonunu alabilirsem sana yardimci olmaya calisir o arkadasida doktor cok seviyor selamini iletirsin yardimci olur INSAALLAH

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    250
    Alıntı baltali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim arkadasin tanidigi var istanbulda cok iyi doktormus gecen konustuk öyle onlarinda cocugu olmuyordu simdi ALLAHA sükür bi kizlari var 10 yasinda ona soram telefonunu alabilirsem sana yardimci olmaya calisir o arkadasida doktor cok seviyor selamini iletirsin yardimci olur INSAALLAH
    Eyvallah sagolasin usta

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Alıntı EnesD58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamın aleyküm arkadaşlar,
    Belki aranızda tecrübesi olan veya iyi bir doktor tanıyan vardır diye soruyorum.
    Burda tüp bebek denediler maalesef iki sefer de de tutmadı.
    Biraz piskoliji de bozuldu. Şimdi ki düşünceleri Türkiye de şanslarını denemek.
    Sizin bildiğiniz veya tavsiye edebileceğiniz doktor varmı?

Saygılar

merhaba
    Tüp bebek tedavisi icin hic kuskusuz gidebileceginiz kisi İstanbul acıbadem maslak dr bülent tıraş.insallah rabbim bebeklerini kucaklarina almayi nasip eder.iyi gunler

17. emisedmus üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    250
    Alıntı emisedmus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba
    Tüp bebek tedavisi icin hic kuskusuz gidebileceginiz kisi İstanbul acıbadem maslak dr bülent tıraş.insallah rabbim bebeklerini kucaklarina almayi nasip eder.iyi gunler
    Amin, inşallah usta...

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    bu doktoru herkez meth ediyor bir cok kisiden de duydum mutlaka bende öneririm insallah hayirlisi ile olur isteyen herkezin coluk cocugu

Alıntı moralist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    17 mesaja 28 teşekkür aldı
    münster üni. Kinderwunsch bölümü var.baya başarılılar..haa bide kardeşinde olsaydı sıkıntı bol bol keçiboynuzu tavsiye ederim.99% işe yarıyor.iki ailede test edilmiştir 😉😉

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    250
    Arkadaslar tavsiye leriniz için teşekkür ederim.
    Ben biradere hepsini gösterir, artık kararı kendileri verirler.
    Bizede destek olmak düşer..

Tecrübeli Üye sswiss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    305
    106 mesaja 146 teşekkür aldı
    öncelikle her insanin evlat sahibi olmasini temenni ederim,Bende isvicre den ve TR den K.K.T.C gidip tedavi oldugunu duydum.Yani Kibris i önerenlerin sayisida coktu cevremde

belki orayida arastirabilirsiniz

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)