Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2039 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bankanın sorusuna cevap

Tecrübeli Üye Serseri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    180
    34 mesaja 49 teşekkür aldı

Bankanın sorusuna cevap

Selam arkadaşlar, sizden bir konu hakkında yardım istiyorum, benım kız arkadaşım 3 yıldır alteheimda yaslılar yurdunda çalışıyor, Türkçesi sanırım huzur evı , fakat sağlık sorunundan ötürü çalışma günlerini azalttı , bu durumda aldığı parada düştü bundan ötürü nerdeyse 1 yıldır arbeitsamdan yardım alıyor, fakat bıraz borcu olduğu icin gecınmekte zorlanıyor, gelir az gider çok , bundan üç ay önce tesadüfen bir arkadaşına raslamis ve arkadaşı ona bizim binada bir yaşlı bayan var , bayanın kızı ananesine bır bakıcı arıyor haftada bır kaç gün gelip 2-3 saat ona bakacak, bizimkide yaşlı bayanın kızı ıle konuşup kabul etmiş ,bana gelip bir is buldum dedi çok hafif bir is yaşlı bir bayana evinde bakacam diye , bende ok dedim fakat bir sorun var dedi bu kadının parasını kızı banka üzerinden ödeyecek çünkü yaşlı bayanın kızı uzakta oturuyor, bu para benım kontoma gelırse arbeitsamt benden keser dedi , senın kullanmadığın bır banka kartı var onu bana verirsen o kontoya parayı yollayacaklar dedı , sen hiç biryerden yardım almadığın içinde kimse gelirine giderine karışmaz dedı, bende kartı ona verdim çünkü benım esas kontom TARGOBANK ve kullanmadığım diğer konto sparkasse , bende sparkasse kartını ona verdim 3 aydır yaşlı bayana bakıyor , bugün benı banka sparkasse aradı ve sordu , sizin Kontonuza bir bayan para yolluyor ve alıcı olarak baska bir bayana diye yaziyor, yani kisacasi , Konto sahibi sizsiniz parayi sizin Kontoya gönderen kisi aciklama yerine bu para bu bayana diye , yani Kiz arkadasimin Adina yaziyor aciklama yerine, beni ariyan banka bana soruyor bu para neyin nesi , neden bu bayanlar sizin Konto üstünden biri digerine her ay para yolluyor ,lüften aciklayin dedi , bende ne diyecegimi bilemedim , Netz Cok az sesinizi alamiyorum dedim , lüften sonra Tekar arayin diyip kapattim, sizce ne demem lazim Gene ararlarsa
    Konu Serseri tarafından (28 Ağustos 2018 Saat 22:43 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Ya ustam seni hic normal bir durumun olmazmi? Kendi isyerin alavere, kiz arkadasinin alavere...

4. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,143
    165 mesaja 333 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya ustam seni hic normal bir durumun olmazmi? Kendi isyerin alavere, kiz arkadasinin alavere...

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk
    Serseriyi.bende uzun zamandir.beceriksizlerden taniyorum. Arkadasin. Sorunsuz bir saati yok. Diesel olayi vardi kiz arkadasinin meselesi.vardi .kizi olayi vardi .O meseleler. Ne oldu bir yolla duzene.koyabildinmi.
    Konu mustafa200222 tarafından (28 Ağustos 2018 Saat 23:14 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,643
    1,614 mesaja 3,316 teşekkür aldı
    Arkadasim bu bankanin sormasi normal..onlarinda kendilerine gore hesabi kitabi maliyeye sorumluluklari var..konto kimin uzerine ise parada ona gelmeli..veya calisan parasini kendi kontosuna gondertmeli,yani sen bankaya demelisin ki veya yapabilirsen kontoyu gemeinschaftskonto yapmalisin,bu durumdada kiz arkadasinin geliri gozukur..yani bir kacamak zor..normalde banka uzun zaman giris cikis olmassa senle konusuyor bir nevi konton belki kapatiliyor,nasil olduda hala kundesin anlamadim..
    Paranin nerden geldigini bankaya aciklamaktan baska sansin yok,aksi takdirde finanzamta sikayet ederler..yada birinin bana borcu vardi izinde borc vermistim deyip para akisini durdur..
    Halbuki durumunu baktigin kadinin kizina anlatip parayi ele almaliydiniz..cogu turkler boyle yapiyor,alismislar devleti dolandirmaya..
    Konu webci tarafından (29 Ağustos 2018 Saat 00:25 ) değiştirilmiştir.

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Serseri, sen Kontoyu açtığında imza attın, başka kişi için bu hesabı kullanmayacağına. Bankacılık kanuna göre suç işliyorsun. Senin davranışın, kara para aklama ihtimalinden tut başka illegal yollara girdiğin gösteriyor. Bankada sistem bankayı uyarıyor. Sen ve kız arkadaşın dört suç işliyorsunuz.

1. Sozialleistungsbetrug
    2. Sozialbeitrags- und Steuerhinterziehung
    3. Verstoß gegen das Bankengesetz

Ayrıca: Verdacht auf Geldwäsche und Schwarzarbeit

Ama ben sana burda nasıl kurtulacağını söylemiyeceğim. Eski bir bankacı olarak bunu yaparsam suç işlemiş olurum.

Ayrıca yardım etsem bile, senin vukuatların bitmez. Özeline fazla girmek istemiyorum, ama kısaca diyeyim, hayat düzenin yok. Kafana göre iş yapıyorsun, sonra herşey ortaya çıkıyor. Ama yenilmeye doymayan pehlivan gibi her konuda kendine göre bir plan yapıyorsun, ama planın hep tutmuyor. Sana tavsiyem, uyan artık, plan yapma. Demekki senin planlarını hep cözebilen bir üst akıl var. Kurallara göre yaşa. Daha öncede yazışmıştık, böyle rezil yaşamak nereye kadar? Sen bu mantık ile devam edersen, yakında mahkemedesin. Eğer daha önce savcılık suçlarında varsa, dahada zor.

Ançak şu kesin. Zaten Insolvenzdesin, banka seni kovmaya bahane arıyor. Girokonton fristlos Kündigung yiyebilir. Başka bankada kolay kolay almaz seni.

Yazdıklarıma gücenme.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (29 Ağustos 2018 Saat 02:14 ) değiştirilmiştir.

8. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    180
    Hocam haklisiniz hepiniz çok yerden göğe kadar ama ne yapıyım , 8 yıldır birlikte yaşadığım insan benden bir ricada bulundu onunda durumu zorda çalışırken bir kaç eşya aldı , sonra sağlığı bozulunca zorda kaldı taksitleri ödemede , benimde durum yardıma müsait degıl, mecburen kartı verdim, ama dün akşam konuştuk işi bırakacak, Bankayada dıyecem ben bu bana para yollayan bayana privat borç vermiştim , sımdı borcunu bana geri ödüyor, artık sonuç ne olursa olsun ceza ne gelirse katlanacağız olmadı bende oda parmak kaldıracağız , 20 yıldır çalışıyım alın teri ıle bugüne kadar devlete karşı bır sucum olmadı hatta nerdeyse 12 sene Steuer bile yaptırmadım kazancımın bir bölümü devlete hediye gitti, 20 yılda 3 kez krank 3 kez izin yaptım , tek sucum trafik cezaları geriye hiç bir devlet sucum yok
    Konu Serseri tarafından (29 Ağustos 2018 Saat 09:16 ) değiştirilmiştir.

10. Serseri üyemize teşekkür edenler:

Üye qarizma85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    14
    34 mesaja 93 teşekkür aldı
    kontoyu zaten kulanmiyorum demisin kiz arkadasinida yazdir kendi kontona yani gemeinsam kulaniyoruz ben deyistirmeyi unutmusum de olay kapanir

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,643
    Bu yuzden buradaki arkadaslara bilgi adina ama akil vermemek adina ev konularinda da yaziyoruz,durumunuz iyi degilse,hastaysaniz,yardim aliyorsaniz yada tek gelirli iseniz buyuk projeler altina imzanizi atmayin,dertsiz basinizi derde sokmayin diyoruz..
    Boyle seyler herkesin basina gelebilir kimse dortdortluk degil,bu arkadasin baska bir konusunda da yazmistim,hayat insani heryere surukler,aile temellerimiz,sevgimiz,saygimiz su almanyada malesef kayboldu,cocuklariniza sahip cikin,evden kovmayin,bu aliskanliklar biz muslumanlara yakismaz dedik..duzen birkereye bozulmaya dursun kimse tutamaz..bu arkadasin durumunu anliyorum,tabi kolay degil..umarim en yakin zamanda isleri duzelir..

13. webci üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    180
    Vallahi 2 gündür her calan telefonda canım gidiyor bankamı dıye, dünden beride evde tartışma var, kız arkadaşım sen çok korkuyorsun dıyor, bankayı arayıp biz bu kadına borç verdık ve şimdi bu kişi borcunu geri ödüyor, ve son taksıtte bu ayın sonda ödüyor ve bitmiyor deriz hepsi bu , ama benım içim rahat değil , devletle yüz göz olmaktan cekiniyorum , zaten yeterınce sorunum var bırde bu çıkacak diye korkuyom

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,643
    Arkadasim herseyden once samimiyetinize gore durumu baktiginiz kadinin kizina izah etmekte fayda var..cunku bu isin sonunda arastirilirsa onunda bilmesi lazim..tel ac,ona borc verdigin konusunda anlas,sonra bankaya git dusundugun gibi yap..ne kadar ertelersen okadar berbat.. simdilik benden bukadar..baskada cozumu yok..

Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    180
    Zaten öyle yapacağız kadın hafta sonu sırf bunun icin 500km uzaktan gelecek

17. Serseri üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    180
    Yarin öglen banka ile Termin yaptim , parayi yollayan bayan ile de konustuk , Bankaya biz gidip diyecegiz bu Yasmin bayan bizim samimi arkadaşımizın ananesi kendisi uzakta olduğu ıcın annesine biz yardımcı oluyoruz , alıp gezmeye yemeğe alış verıse götürüyoruz, önce biz kendi cebımizden ödüyoruz, sonrada kadının kızı bize masrafımızı geri ödüyor , 100-200 euroda bize hedıye olar veriyor ananesi ıle ılgılenıp baktığımız ıcın

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Alıntı Serseri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yarin öglen banka ile Termin yaptim , parayi yollayan bayan ile de konustuk , Bankaya biz gidip diyecegiz bu Yasmin bayan bizim samimi arkadaşımizın ananesi kendisi uzakta olduğu ıcın annesine biz yardımcı oluyoruz , alıp gezmeye yemeğe alış verıse götürüyoruz, önce biz kendi cebımizden ödüyoruz, sonrada kadının kızı bize masrafımızı geri ödüyor , 100-200 euroda bize hedıye olar veriyor ananesi ıle ılgılenıp baktığımız ıcın
    aslında bankayı ilgilendirmez kimin ne yaptığı

sadece onlar bankaya gelen paranın yasa dışı işlerden geldiğini sanmışlardır

Hocam birde bu bakım işlerinde dikkatli olmak gerekir

eğer birinin evinde çalışıyorsanız Unfallversicherunga bildirmeniz gerek

Gesetzliche Unfallversicherung für häusliche Pflegepersonen

Seit dem 1. April 1995 sind alle nicht erwerbsmäßig tätigen häuslichen Pflegepersonen
    (z.B. Familienangehörige, Freunde, Nachbarn) bei den gemeindlichen Unfallversicherungsträgern beitragsfrei versichert, wenn sie einen

Pflegebedürftigen (im Sinne des § 14 des Sozialgesetzbuches XI),
    nicht erwerbsmäßig,
    in häuslicher Umgebung pflegen.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    682
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hahha sesli gülüyorum

21. SesSizliK üyemize teşekkür edenler:

Üye Ürgüplü50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ratingen
    Ettiği Teşekkür
    58
    24 mesaja 38 teşekkür aldı
    Anlamadigim kisim kontona 3 ay para girisi olmayinca oatamatikman kapanmiyormu aklimda öyle bisey kalmis

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)