Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2065 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gecici olarak nerde calisabilirim ( Ohne Ausbildung )

Tecrübeli Üye guesswhosback - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    hitlerin bile kafayi bozdugu yerden
    Ettiği Teşekkür
    281
    95 mesaja 239 teşekkür aldı

Gecici olarak nerde calisabilirim ( Ohne Ausbildung )

Selamin aleyküm ustalar,

öncelikle 30 agustos zafer bayramimiz kutlu olsun

ben simdiye kadar hic calismamistim. Üniverste okuyordum ve simdi ise onu da attim. Ausbildung'a daha bir senem var ve ozamana kadar da calismak istiyorum. Elimde herhangi bir Ausbildung yok, sadece Fachoberschulreife bulunuyor. Ben bu durumda ne gibi islerde calisabilirim ( Vollzeit olarak ) ?

Amazon'a basvuru yapmistim ve Test'e cagirildim. Test'i sehr gut olarak bitirdim ve adam beni ariyacaklarini söyledi. Muhtemelen Weihnachtsgeschäft basladiginda olur diye tahmin ediyorum...

Simdi kendimi saglama almak icin bir is lazim. Ausbildung vs. hic yapmadim. Call-Center / Kundendienstlerde calisipda milleti kandirmak istemem Akquiseymis Makquiseymis.. ugrasamam. Normal düz bir is olmasini isterdim.

Amazonda bana verilecek olan para 11.49€ + bis 8% Bonität

Baska bir is tavsiye edebilirmisiniz bana?

Simdiden cok tesekkür ederim

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,733 teşekkür aldı
    önce bir nerede ikamet ediyorsun bilelimki ona göre cevap yazsınlar

ben sana Aachen da öneririm sen München de ikamet ediyorsundur ..

sen şimdi ağır işlerede gelemezsin madem bir sene Leihfirmalara başvur diyeceğim ama

Kassierer, Verkäufer gibi hizmet sektörü

Temizlik işleri falan filan
    Konu hOrOz tarafından (30 Ağustos 2018 Saat 14:59 ) değiştirilmiştir.

4. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    281
    Usta ben isyeri sormamistim zaten sadece meslekleri sormustum. Bos kalmaktan kötü birsey yok, hangi meslekleri yapabiliyosam takir takir cevrede tüm firmalara yazarim.

Ama haklisin yaziyim bari Dortmund ve cevresinde is ariyorum. Agir islere gelebilirim, hicbir sorunum yok, zaten Kraftsport yapiyorum bos zamanimda

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,600 teşekkür aldı
    Agir is baska kraftsport baska arkadasim..

7. 2 kişi talo176 üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    Alıntı talo176 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Agir is baska kraftsport baska arkadasim..
    bende onu demek istedim yani 8 saat bir makinanın başında durmak herkesin yapacağı iş değil

hele serbestliği alışan biri için 8-12 saat iş çok çok uzun gelir .. çünkü işyerlerinde öyle çok serbest olamazsın ..

aklıma Security işi geldi .. sadece IHK da 40 saatlik bir ders görmen gerekli (Unterrichtung für das Bewachungspersonal)

geceleri veya gündüzleri bekçilik yapabilirsin

9. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    102
    30 mesaja 39 teşekkür aldı
    Gece Bekçisi Olur

11. 2 kişi Mossad üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye yadikar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Berlin/ istanbul
    Ettiği Teşekkür
    430
    131 mesaja 578 teşekkür aldı
    Ehliyetin varsa Uber`i tavsiye ederim müsteriler genelde turistler oluyor karisanin yok kendi patronunsun sadece Personenbeförderungsschein yapman lazim o da cok basit bearbeitungsgebühr icin 15 ile 40 euro arasi bir para ödüyorsun 3 hafta icinde hepsi bitiyor ve ise basliyorsun.

13. yadikar üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    Alıntı yadikar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ehliyetin varsa Uber`i tavsiye ederim müsteriler genelde turistler oluyor karisanin yok kendi patronunsun sadece Personenbeförderungsschein yapman lazim o da cok basit bearbeitungsgebühr icin 15 ile 40 euro arasi bir para ödüyorsun 3 hafta icinde hepsi bitiyor ve ise basliyorsun.
    UBER heryerde yok

15. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Üye Ürgüplü50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ratingen
    Ettiği Teşekkür
    58
    24 mesaja 38 teşekkür aldı
    Düsseldorf flughafen sana biraz uzak kalir ama o tarflardan gelenleri taniyorum

17. Ürgüplü50 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,608
    474 mesaja 1,219 teşekkür aldı
    Alıntı Mossad Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gece Bekçisi Olur
    bir zamanlar bir yerde (sitede) KadroluGECEbekcisi diye nikim vardi.

beni mazilere götürdün tskler arkadasim

konuyu acan arkadasada iyi sanslar dilerim.

19. MEGAbond üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Steuerberater yaninda calis
    Bankada calis
    Gazete dagit
    Cop arabasi sür
    Mc donals da calis,
    Kutuphanede calis
    Belediyede calis,
    Waschstrase de calis
    Bekci ol
    Is cok,yeterki iste..
    Anladigim kadari ile calismak isteyen chat yapacagina gider is arar,senin calismaya niyetin yok..
    Konu webci tarafından (01 Eylül 2018 Saat 01:14 ) değiştirilmiştir.

21. webci üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    281
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Steuerberater yaninda calis
    Bankada calis
    Gazete dagit
    Cop arabasi sür
    Mc donals da calis,
    Kutuphanede calis
    Belediyede calis,
    Waschstrase de calis
    Bekci ol
    Is cok,yeterki iste..
    Anladigim kadari ile calismak isteyen chat yapacagina gider is arar,senin calismaya niyetin yok..
    Yav birak bu bos bos isleri webci gardas. Bakiyomda her konuya lagaluga yapmak icin giriyorsun negatif bi yorum yapip cikiyosun gözünü seviyim ya, batiyosa yazma gardasim. Ben burada ne gibi meslekler yapabilirim diye soruyorum sen gelmissin "isteyen gider is arar" diyorsun. Ben simdi gidip kapi kapi dolascam mi? Akil var mantik var..
    Bankada Ausbildungsuz ne isi varmis? Gazete dagitanlar 450€ aliyor, ben Vollzeit calismak istiyorum ( bunu özellikle yukarda belirtmistim ).
    Müllwagenfahrer olmak icin mesela Führerschein Klasse CE lazim buda gökten inmiyo..

23. guesswhosback üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    Sen bilirsin..
    Benden soylemesi..
    Ekmek aslanin agzinda..
    Evet her konuya lagaluga yapmak icin giriyorum,var mi otesi...canin sagolsun,hakkini helal et..

25. webci üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Selcuk8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ludwigsburg
    Ettiği Teşekkür
    295
    91 mesaja 191 teşekkür aldı
    "Ben burada ne gibi meslekler yapabilirim" diye soruyorsun da.. Bunu senin daha iyi bilmen gerekmiyormu.. Yaparım ederim ile peynir gemisi yürümüyor. Evet çalışmak isteyen gider gerekirse KAPI KAPI DOLAŞIR.. ekmeğinin rızkının peşine düşer. İnternette iş ile ilgili yazılanlara bakma git iş ara bul denemeye git bir kaç gün hoşuna giderse devam edersin gitmezse başka bir iş bakarsın. Bunu senin REAl yaşaman gerekiyor.

27. Selcuk8 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen bilirsin..
    Benden soylemesi..
    Ekmek aslanin agzinda..
    Evet her konuya lagaluga yapmak icin giriyorum,var mi otesi...canin sagolsun,hakkini helal et..
    Benimde senin gibi uniyi bitirmis oglum var,biliyormusun,kendi oglum icin istemedigimi senin icinde istemem,ne is yapmasi gerektigini ,nerede ne ise ne sartla bilmiyormuyum sandin,
    Uni de okudum diyorsun ama atilan yemden haberin yok,senin tansionunu olctum,cok yuksek,ilerde iyi bir baba,ailene gecimini saglayacak meslegini bulman icin daha cok caba harcaman gerek,chate gelip is arayana akilli cevap verecegi mi sandim,gardas?
    Kolay gele..

29. webci üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    281
    Board'da bir meslek bölümü var ve sormamin yanlis bir yönü yok diye düsünüyorum. Ona bakarsaniz ben kendim ev fln gecindirmiyorum yani utlak bana para / is lazim diye birsey yok ortada. Sadece Lebenslauf'da bos kalmamam icin gidip calisiyim diyordum. Indeed gibi sayfalara baktim fakat yakindaki firmalar Produktionshelfer icin bile Ausbildung istiyorlar. Ben zaten yakindaki Industrielere Email ile yazdim ama hicbir firma isci aramiyor. Aushilfe olarak okay diyor ama Aushilfelikde ben yapmak istemiyorum. ( Sadece mesela Ausbildung'a basliyacagim bir Firma bana Aushilfe vermek isterse bunu tabi hemen kabul ederim ki Firmayi ve insanlari o dönemde tanimis olurum ve Ausbildung'da tam gaz devam edebilirim.. ) Ben calisirim diyorum, evet. Kusura bakmayin ama benimde sahsima ait bir "Level"im var. Simdi birkac üyemiz gelip "öyle düsünüyorsan ozaman hic calisma" diyebilir elbette.. Ben herseyi yapmam. Herkesin kendi düsüncesi ama mesela gidipde belediye icin ben yolda Pickerlarla cöp toplamam. Bence iki tür issiz vardir. Calismayi istemeyen, alman kanallarindaki "Mitten im Leben" karakterleri gibi yemek yiyip, yatip, bira icenler ve diger tarafda da calismayi isteyen, sosyal insanlar.
    Belki birkac kisi Arbeitsamt'a düsmüstür ki kimse oraya düsmesin insallah, ben ilk defa Termin'e gittim ve oradaki insanlarla ayni tencereye atildim. Ben oraya ayak bile basmam bir daha. Verecekleri 300-400 kagit onlarda kalsin, ben gururumu satmam. Muhtac olanlar var onlara lafim yok ama allaha cok sükür daha evdeyim, gelirlerim ve giderlerim suanlik önemli degil. Ama yinede büyük konusmayim cünkü gelecege bakamiyoruz, talihsizlik olup beni oralara atabilir, birsey demiyorum..

Sadece demek istedigim bu ki: Meslek icin disariya cikmam yeterlidir, her tarafda ilanlar var ama ben o yazan islerin hepsini yapmam. Düz ve temiz bir is olmasini isterim. Tabi "pis" isleri yapanlara saygim sonsuz cünkü sonucta onlar yapmazsa kimse yapmaz ama ben Liman da Fließband da durup da cöp ayirmak istemem. Eger ona bakarsaniz bi Leiharbeit-Firmaya girmistim gecenleri. Adam is teklifi geldiginde beni ariyor. Orada benim ilgilerimi, CV'mi fln beraber yazdik cizdik sonra adam yeni is ilanlari gelince beni arayacagini söyledi. Adamada belirtmistim Vollzeit diye, söyle böyle diye.. adam beni tam ters isler icin ariyor. Böyle anlasmamistik dedim, bir daha aramayin dedim ve yüzüne kapattim. Zaten vermek istedikleri para Mindestlohn. Ben 9.49€ mu neyse aliyorsam digerleri ayni islerde 11€ aliyorlar. Zeitarbeitsfirma'dan girince zaten otomatik bi sekilde daha az para kazaniliyo.

Bir engel de bu konuda babam. Babam benim icin neyler iyise onlari yapmami istiyor ve bazi islere de o karsi cikiyor. Ben diyorum ki Paket isi yaparim fln o diyor ki hayir yapma, kendine yazik etme, ufak yasta öyle islerde baslayip sonra bel agrisi cekme fln diyor. Istersem Kundendienst / Call Center'lara da girebilirim, ödemis olduklari para saat basi 14€ ya dayaniyor AMA ben vicdan azabi cekerim. Millete lazim olmayan seyleri satmak istemem, dolandirmak istemem..

Bu arada webci abi daha önce biraz sert yazmistim kusura bakma.. hakkini helal et

31. guesswhosback üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    Alıntı guesswhosback Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Board'da bir meslek bölümü var ve sormamin yanlis bir yönü yok diye düsünüyorum. Ona bakarsaniz ben kendim ev fln gecindirmiyorum yani utlak bana para / is lazim diye birsey yok ortada. Sadece Lebenslauf'da bos kalmamam icin gidip calisiyim diyordum. Indeed gibi sayfalara baktim fakat yakindaki firmalar Produktionshelfer icin bile Ausbildung istiyorlar. Ben zaten yakindaki Industrielere Email ile yazdim ama hicbir firma isci aramiyor. Aushilfe olarak okay diyor ama Aushilfelikde ben yapmak istemiyorum. ( Sadece mesela Ausbildung'a basliyacagim bir Firma bana Aushilfe vermek isterse bunu tabi hemen kabul ederim ki Firmayi ve insanlari o dönemde tanimis olurum ve Ausbildung'da tam gaz devam edebilirim.. ) Ben calisirim diyorum, evet. Kusura bakmayin ama benimde sahsima ait bir "Level"im var. Simdi birkac üyemiz gelip "öyle düsünüyorsan ozaman hic calisma" diyebilir elbette.. Ben herseyi yapmam. Herkesin kendi düsüncesi ama mesela gidipde belediye icin ben yolda Pickerlarla cöp toplamam. Bence iki tür issiz vardir. Calismayi istemeyen, alman kanallarindaki "Mitten im Leben" karakterleri gibi yemek yiyip, yatip, bira icenler ve diger tarafda da calismayi isteyen, sosyal insanlar.
    Belki birkac kisi Arbeitsamt'a düsmüstür ki kimse oraya düsmesin insallah, ben ilk defa Termin'e gittim ve oradaki insanlarla ayni tencereye atildim. Ben oraya ayak bile basmam bir daha. Verecekleri 300-400 kagit onlarda kalsin, ben gururumu satmam. Muhtac olanlar var onlara lafim yok ama allaha cok sükür daha evdeyim, gelirlerim ve giderlerim suanlik önemli degil. Ama yinede büyük konusmayim cünkü gelecege bakamiyoruz, talihsizlik olup beni oralara atabilir, birsey demiyorum..

Sadece demek istedigim bu ki: Meslek icin disariya cikmam yeterlidir, her tarafda ilanlar var ama ben o yazan islerin hepsini yapmam. Düz ve temiz bir is olmasini isterim. Tabi "pis" isleri yapanlara saygim sonsuz cünkü sonucta onlar yapmazsa kimse yapmaz ama ben Liman da Fließband da durup da cöp ayirmak istemem. Eger ona bakarsaniz bi Leiharbeit-Firmaya girmistim gecenleri. Adam is teklifi geldiginde beni ariyor. Orada benim ilgilerimi, CV'mi fln beraber yazdik cizdik sonra adam yeni is ilanlari gelince beni arayacagini söyledi. Adamada belirtmistim Vollzeit diye, söyle böyle diye.. adam beni tam ters isler icin ariyor. Böyle anlasmamistik dedim, bir daha aramayin dedim ve yüzüne kapattim. Zaten vermek istedikleri para Mindestlohn. Ben 9.49€ mu neyse aliyorsam digerleri ayni islerde 11€ aliyorlar. Zeitarbeitsfirma'dan girince zaten otomatik bi sekilde daha az para kazaniliyo.

Bir engel de bu konuda babam. Babam benim icin neyler iyise onlari yapmami istiyor ve bazi islere de o karsi cikiyor. Ben diyorum ki Paket isi yaparim fln o diyor ki hayir yapma, kendine yazik etme, ufak yasta öyle islerde baslayip sonra bel agrisi cekme fln diyor. Istersem Kundendienst / Call Center'lara da girebilirim, ödemis olduklari para saat basi 14€ ya dayaniyor AMA ben vicdan azabi cekerim. Millete lazim olmayan seyleri satmak istemem, dolandirmak istemem..

Bu arada webci abi daha önce biraz sert yazmistim kusura bakma.. hakkini helal et
    Eyvallah kardesim..
    Sorun yok..bak bu yazdiklarin cok mantikli ve karsiligi var..
    Basarilar..

33. webci üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)