Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2066 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ehliyetsiz araba kullanma cezasi nedir?

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Stuttgart / Almanya
    Ettiği Teşekkür
    210
    33 mesaja 42 teşekkür aldı

Ehliyetsiz araba kullanma cezasi nedir?

Merhaba Arkadaslar,

Benim oglum 16 yasinda , birgün gece bir arkadasi ( 16 yasinda) babasinin arabasini kacirip oglumun yanina geliyor , bizim evden baska bir köye kadar

benim oglan kullaniyor ve orada park yerinde dururken polis yakaliyor gece saat 04 siralari.... ( Kaza falan yok)

yanindaki arabayi kaciran arkadasi herseyi anlatiyor polislere...

Olay bana intikal ettiginde polise hic birsey anlatmadan avukata gidecegimi bildirdim ve avukata verdim.

Simdi mahkeme günü yaklasiyor.

Bilmek istedigim buna benzer basindan gecen arkadaslarin veya bana faydali olabilecek fikirler sunan arkadaslarin fikirlerini almak istiyorum , bizi neler

bekliyor nasil davranip neler söylemeliyiz?

simdiden yardimlariniz icin tesekkür ederim.

Lütfen vay efendim niye kullanmis sen nerdeydin gibi yorumlardan ziyade faydali bilgiler rica ediyorum. Cocuk yapmis bir hata ve simdi pisman, kimse

elbette böyle birsey basina gelsin istemez ama bir anlik zaaf diyelim artik, Allah korumus da basimiza bir kaza bela gelmemis.

2. 2 kişi Egenin Efesi üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,600 teşekkür aldı
    Olay galiba almanyada olmus tr de degil..

Biz genc iken bizde de bir arkadas vardi 15, 16 yas da babasinin anahtirini alip geceleri tur atardik..
    En son tur da (ben yoktum) kaza yapmisti.. vallah olay yani 27 sene evel di.. mahkeme felan da olmustu.. ama ne karari verildi bilmiyorum, lakin arkadas 18 yasla bizimle beraber ehliyetini yapmisti..

Ben ehliyetimi probezeit da kaybetmistim ve bi süre ehliyetsiz kullanmistim.. yakalandim ve ifademi karakol da verdim..
    Tabiki, yanlis yaptim felan gibi seyler söyledim ve para cezasi neyse öderim vs vs..

1 ay sonra mektup geldi ve 500€ para cezasi geldi (staatsanwaltschaft dan).. ödedim hemen ve nachschulung bas vurdum..

Sizde ne cikar bilmem.. ama en dogrusu, hatayi kabul etmek ve cezasini cekmek..

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    eger olay Almanya da olduysa cezalar agir

§ 21
    Fahren ohne Fahrerlaubnis

Fahren ohne Fahrerlaubnis ist eine Straftat, die mit bis zu einem Jahr Freiheitsstrafe oder Geldstrafe geahndet wird,
    §21 StVG. Das kann und wird auch bei einem 16-jährigen ganz normal verfolgt (§§ 828 BGB, 3 JGG).
    aslinda kanun hapis cezasi öngörüyor ama yasi 16 oldugu icin yüksek bir para cezasi gelir (180 güne kadar günlük )

6 aydan 5 seneye kadar Führerschein Sperre de gelebilir..veya Sozial Arbeit cezasi yiyebilir
    Konu hOrOz tarafından (01 Eylül 2018 Saat 11:59 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    51
    10 mesaja 17 teşekkür aldı
    hHemserim dert etme yapilcak bisey yok,para cezasi ödersiniz olur biter.2 cisi tekrarlanmasin .

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Stuttgart / Almanya
    Ettiği Teşekkür
    210
    Evet olay Almanya da....

Para cezasina ve sozialarbeite zaten kesin gibi oldugu icin raziyiz , benim ögrenmek istedigim ehliyet yapmasina bloke koyulur mu ?

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,152 teşekkür aldı

Ehliyetsiz araba kullanma cezasi nedir?

Büyük ihtimal Mahkemeye çıkılacak orda Hakim ne karar verirse artık. Avukat tutmakta fayda var.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    Alıntı Egenin Efesi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet olay Almanya da....

Para cezasina ve sozialarbeite zaten kesin gibi oldugu icin raziyiz , benim ögrenmek istedigim ehliyet yapmasina bloke koyulur mu ?
    hemserim artik hakimin insafina kalmis bir sey

yasa 6 aydan 5 seneye kadar bloke öngörüyor § 69a StVG eine Sperre von 6 Monaten bis fünf Jahren für die Erteilung einer Fahrerlaubnis

bu arada arabanin sahibide nasibini alir... bilmiyordum falan filan gecerli degil ..

anahtarina sahip cikmadigi icin onada ceza gelebilir

dedigimiz gibi o günkü hakimin insafina psikolojisine kalmis artik

Üye qarizma85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    14
    34 mesaja 93 teşekkür aldı
    birinci mahkeme para cezasi , tekrarlanirsa ve kaza olmazsa tekrar para cezasi (ilk cezanin nerdeyse iki Kati ) ücüncü kez olursa son kez para cezasi (ikinci cezanin nerdeyse 4 Kati ) besincide bewährung oluyor ! komsu richter ona sordum. ama yerine göre deyisebilir ve yakalanan kisinin durumuna görede deyisebilir dedi yani örnegin schüler mi yoksa calisiyormu ve yasi kac evli mi cocuk var mi onada bakiyorlarmis ve kac kilometre sürüldügüde önemli nerden nereye yani
    Konu qarizma85 tarafından (01 Eylül 2018 Saat 18:21 ) değiştirilmiştir.

11. 3 kişi qarizma85 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Stuttgart / Almanya
    Ettiği Teşekkür
    210
    Alıntı qarizma85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birinci mahkeme para cezasi , tekrarlanirsa ve kaza olmazsa tekrar para cezasi (ilk cezanin nerdeyse iki Kati ) ücüncü kez olursa son kez para cezasi (ikinci cezanin nerdeyse 4 Kati ) besincide bewährung oluyor ! komsu richter ona sordum. ama yerine göre deyisebilir ve yakalanan kisinin durumuna görede deyisebilir dedi yani örnegin schüler mi yoksa calisiyormu ve yasi kac evli mi cocuk var mi onada bakiyorlarmis ve kac kilometre sürüldügüde önemli nerden nereye yani
    Sevgili Qarizma85 kardesim ,
    cok tesekkür ederim , rica etsem biraz daha bilgi alabilir miyiz?

- Cocugun ilk sucu

- Yas 16

-Ögrenci

-Kullandigi mesafe 5-6 Km deki diger köy

iki hafta sonra mahkeme var baska ögrenmek istediginiz bilgi varsa yazabilirim.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Stuttgart / Almanya
    Ettiği Teşekkür
    210
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hemserim artik hakimin insafina kalmis bir sey

yasa 6 aydan 5 seneye kadar bloke öngörüyor § 69a StVG eine Sperre von 6 Monaten bis fünf Jahren für die Erteilung einer Fahrerlaubnis

bu arada arabanin sahibide nasibini alir... bilmiyordum falan filan gecerli degil ..

anahtarina sahip cikmadigi icin onada ceza gelebilir

dedigimiz gibi o günkü hakimin insafina psikolojisine kalmis artik
    yani yasaya göre ehliyet yapmasina kesin bloke koyulacak gibi görünüyor öyle mi?

insallah dedigin gibiyse insafli bir hakim olur da ucuz yirtariz.

Ettiği Teşekkür
    14
    Sevgili Qarizma85 kardesim ,
    cok tesekkür ederim , rica etsem biraz daha bilgi alabilir miyiz?

- Cocugun ilk sucu

- Yas 16

-Ögrenci

-Kullandigi mesafe 5-6 Km deki diger köy

iki hafta sonra mahkeme var baska ögrenmek istediginiz bilgi varsa yazabilirim.

o yasda ve geliri olmadigi icin sozialstunde almasi lazim .. hafta ici okul oldugu icin hafta sonu sozialstundeleri yapacak büyük bir ihtimal … ehhliyet yönünden sperren olabilir ( richtere kalmis) ama cocuk 18 olana Kadar sperre bitmis olur o yönde korkmasina gerek yok sperre 12 Aydan fazla olmas ilk sucu cünkü

richter'in bana dediyi her yerde farkli diyor ben böyle yaparim baska yerde richter baska acidan bu olaya bakar baska ceza veriri diyor .. olmamasi gereken ama her zaman olan bir olay malesef diyor
    Konu qarizma85 tarafından (02 Eylül 2018 Saat 14:38 ) değiştirilmiştir.

15. qarizma85 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Stuttgart / Almanya
    Ettiği Teşekkür
    210
    o yasda ve geliri olmadigi icin sozialstunde almasi lazim .. hafta ici okul oldugu icin hafta sonu sozialstundeleri yapacak büyük bir ihtimal … ehhliyet yönünden sperren olabilir ( richtere kalmis) ama cocuk 18 olana Kadar sperre bitmis olur o yönde korkmasina gerek yok sperre 12 Aydan fazla olmas ilk sucu cünkü

richter'in bana dediyi her yerde farkli diyor ben böyle yaparim baska yerde richter baska acidan bu olaya bakar baska ceza veriri diyor .. olmamasi gereken ama her zaman olan bir olay malesef diyor
    Eyvallah ustam cok sagolasin ,

artik bekleyip mahkemeye cikip sonucu görecegiz , gerisi hakime kalmis, sonucu merak eden olursa yazarim.

Avukat bu konuda neler yapabilir acaba ? en azindan sperre yi azaltmak veya sperre almamasi icin neler yapabilir?

Ettiği Teşekkür
    14
    Eyvallah ustam cok sagolasin ,

artik bekleyip mahkemeye cikip sonucu görecegiz , gerisi hakime kalmis, sonucu merak eden olursa yazarim.

Avukat bu konuda neler yapabilir acaba ? en azindan sperre yi azaltmak veya sperre almamasi icin neler yapabilir?

bu konuda sahsen benim fikrim pek avukata gerek yok neden dersen örnek 80 Saat sozialstunde yerine ancak 70'e belki düsürür ödiceyin paraya bakarsan kendin bilirsin deyip deymiceyini!?
    ben olsam tutmam tekrar ayni sucu islemesi diye

ayrica sperre bitse bile ilerde araba ehliyetine baslamak icin anmeldung yapdiginda belki mpu sart kosabilirler onu richtere mahkeme sonu sorabilirsin
    Konu qarizma85 tarafından (02 Eylül 2018 Saat 23:27 ) değiştirilmiştir.

18. qarizma85 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,145
    165 mesaja 334 teşekkür aldı
    bu konuda sahsen benim fikrim pek avukata gerek yok neden dersen örnek 80 Saat sozialstunde yerine ancak 70'e belki düsürür ödiceyin paraya bakarsan kendin bilirsin deyip deymiceyini!?
    ben olsam tutmam tekrar ayni sucu islemesi diye
    Bende bu vatandasi anlamiyorum ufak olayda. Hemen avkat diyor lar birakin avkata gerek olmayan seyler icin avkata gitmeyin.arkadasin dedigi.gibi paranizi.kaptirmayin avkatlara.

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk

20. mustafa200222 üyemize teşekkür edenler:
    mtn

Ettiği Teşekkür
    14
    benden tavsiye arabanin sahibiylede kontakt kur o nedicek oda önemli sonra sucu sadece senin cocuga atmasin

sadece ben uyurken benim oglan almis sonra arkadasinada vermis derse araba sahibine birsey olmaz sonucda arabanin anaktarini yataga götürcek hali yok ya

ama kendi cocugunu korumak icin unmadigin bir hikaye cikmasin ortaya oda önemli

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Stuttgart / Almanya
    Ettiği Teşekkür
    210
    Alıntı mustafa200222 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende bu vatandasi anlamiyorum ufak olayda. Hemen avkat diyor lar birakin avkata gerek olmayan seyler icin avkata gitmeyin.arkadasin dedigi.gibi paranizi.kaptirmayin avkatlara.

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk
    Arkadas bunda anlasilmayacak ne var ? anlamiyorsan yazmak zorunda degilsin .... her anlamayan buraya yorum yazarsa ne olur buranin hali?

ben konunun basinda da yazmistim avukata verdigimi ve bana faydali olabilecek fikir ve yorumlara ihtiyacim oldugunu veya basindan gecmis olanlarin tecrübesini....

Sen simdi "bu vatandasi anlamiyorum avukata gerek yok" yorumunla bana nasil bir katki, fayda sagladigini düsünüyorsun?

Umarim seni üzmemisimdir , lütfen konuyu basindan oku lüzumsuz yorumlara gerek yok,

yardimci olan arkadaslar hepinize gönülden tesekkür ederim , bakalim haftaya mahkeme sonucunda ne cikar artik.....

23. Egenin Efesi üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye V/S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    MARS
    Ettiği Teşekkür
    148
    116 mesaja 217 teşekkür aldı
    Ustam bu olayin sonu kabarik Sozialstunde 200 Saat civari ve Sperre alir, Yas 16 - 2 yada 3 Sene Sperre olur.

Avukat tutmak en Dogru karar, 16 Yasindakilerde hapis cezasi var (Jugendgefängnis). Yanlis bir Staatsanwalte denk gelisiniz

en agir ceza uygulamak ister, Avukat Dogru karar. Durusmada Yanlis yaptigini ve bu Durumdan rahatsiz ve üzgün oldugunu söylesin,

ve birdaha bir tekrarlamam desin (bu cok önemli) Richter hatasini anladigi icin, cezada indirime gider.

Gecmis olsun.

25. V/S üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    688
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    evet avukat sart hepimiz GENCLiK te hatalar yapmisizdir bence basit bi konuda degil Allah korusun ehliyetsiz arac kullanan biri kazaya sebeb olsa herhangi birimizin yakinlarindan birine zarar verse herkes hatta konuyu acan arkadas bile suclunun en agir ceza almasini ister.

o yüzden olan olmus ceza ne ise katlanilacak 1 musibet 1000 nisahatten iyidir demisler GENC kardesimizde bu sekilde bi ders alir

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)