Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2057 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Zweitwagen ariyorum ....

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Zweitwagen ariyorum ....

Merhaba Arkadaslar,

is yeri icin aylik otobüs bileti 55€ yani senede 660€ yapiyor ve sadece ise gidip gelebiliyorum , simdi düsüncem bir Kücük Zweitwagen alip
    onu ise gidis/gelis kulanmak ve tabikide baska islerimiz icin .
    Arabam var ama Hanima da araba lazim oluyor o yüzden ikinci araba olsa iyi olur dige düsünüyorum.

Size Sorum Su: Zweitwagen icin ne gibi bi araba tavsiye edersiniz ? En fazla 1000-1500€ vermek istiyorum benim icin önemli olan
    Verischerung ve Steuer düsük olmasi , simdiki Sigortamda ilk Araba SF 13 de .

Anliyacaniz Unterhalti Ucuz bir araba ariyorum , bildiginiz bi Araba tavsiye ederseniz sevinirim

Simdiden Tsk ederim

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye -¬=©ÄÑåVã®=¬- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    216
    300 mesaja 754 teşekkür aldı
    Niissan Micra, Suzuki Alto, ben sahsen Japon arabasi öneririm.

4. -¬=©ÄÑåVã®=¬- üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    10 mesaja 12 teşekkür aldı
    Hyndai tavsiye ederim ben hanıma hyndai atos aldım 1500€ . Yıllık sikorta 400€ vergisi 65€ . sf7 sikorta .

6. 74karadenizli74 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye guesswhosback - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    hitlerin bile kafayi bozdugu yerden
    Ettiği Teşekkür
    281
    95 mesaja 239 teşekkür aldı
    Arkadaslarin yazmis oldugu gibi bende Nissan, Hyundai ve Toyotalara bakarim. Bir tanidigimin Nissan Micrasi var, araba 360.000 kilometrede. Kücük olmasina ragmen problemsiz sürüyor masallahi var

8. guesswhosback üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Talha'linho 7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    118
    64 mesaja 91 teşekkür aldı
    VW Lupo veya Polo tavsiye ederim alternativ Reno Twingo,Opel Corsa

ama bunu unutma Araba bozulabilir (Tamir,Teker,Tüv) yani araba iyi hos ama (araba gider de demektir)
    yani uzun lafin kisasi (araba sans isidir) iyi tarafi var,otobüs tiren kacacak derdi yok ama masraf da cikartabilir onuda hesaba koy derim

10. Talha'linho 7 üyemize teşekkür edenler:

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,735
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    1000- 1500 Euroya genelde tamir cikaracak araba bulabilirsin, sansin cok yaver giderse iyi birine denk gelebilirsin.

Ben kizim Ausbildung yaptigi icin ona 2006 model bir Polo almistim 5 sene önce, su ana kadar sadece bir kez Zündspuleyi degistirdim, baska masraf cikartmadi. 4000 Euroya almistim. Vergisi 95 Euro, sigortasi ise ikinci araba olunca %150 den basliyor, yani ilk sene 1170 Euro ödemistim, ikinci yil 700 Euro ya düsmüstü galiba, senin su anki SF klassenle alakasi yok yani cünkü ikinci bir araba bu.

Benzinli ve 100 km de 6 Litre yakiyor.

Kisacasi, Polo tavsiye ederim, zweitwagen konusunda en cok kullanilan model bu zaten. Cok uzun bir süre arastirmistim ve Polo´ya karar vermistim. Ilk basta ben de senin gibi 1500 Euro civari bir sey düsünmüstüm ancak arastirdikca bu miktar giderek artti, ucuz aldiginda sorun da alacagina kanaat getirmistim. Su anki aklim olsa Automatik Getriebe alirdim.

12. mxm üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    cevaplar icin cok Tesekkür ederim

Ettiği Teşekkür
    118
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1000- 1500 Euroya genelde tamir cikaracak araba bulabilirsin, sansin cok yaver giderse iyi birine denk gelebilirsin.

Ben kizim Ausbildung yaptigi icin ona 2006 model bir Polo almistim 5 sene önce, su ana kadar sadece bir kez Zündspuleyi degistirdim, baska masraf cikartmadi. 4000 Euroya almistim. Vergisi 95 Euro, sigortasi ise ikinci araba olunca %150 den basliyor, yani ilk sene 1170 Euro ödemistim, ikinci yil 700 Euro ya düsmüstü galiba, senin su anki SF klassenle alakasi yok yani cünkü ikinci bir araba bu.

Benzinli ve 100 km de 6 Litre yakiyor.

Kisacasi, Polo tavsiye ederim, zweitwagen konusunda en cok kullanilan model bu zaten. Cok uzun bir süre arastirmistim ve Polo´ya karar vermistim. Ilk basta ben de senin gibi 1500 Euro civari bir sey düsünmüstüm ancak arastirdikca bu miktar giderek artti, ucuz aldiginda sorun da alacagina kanaat getirmistim. Su anki aklim olsa Automatik Getriebe alirdim.

Ustam nasil oluyorda ikinci araba 150% aciyorlar??

Benim Adima iki araba acik
    1Araba 33%
    2Arabayi direk 75% de actirdim

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Ettiği Teşekkür
    1,735
    Valla ben % 150 den actirdim. Ilk araba olsaydi ve öyle baslansaydi %250 olacakti.

Link verebilir misin nerde bu ikinci arabayi %75 ten acan sigorta. Tabii ki süren kisinin yasi da var ama ne kadar fark ediyor unuttum su an, benim cocuk henüz 18 di, öyle basladi ve %150 idi.

Edit:
    Evet sanirim ikinci arabayi süren 23 yasin altinda oldugu icin daha pahaliymis. O ayrintiya ben dikat etmemistim ama haklisin, tabii ki önemli bir nokta ve %75 dogrudur.

Manche Versicherer bieten eine „verbesserte Zweitwagenregelung“ an. Danach kommt zum Beispiel die Einstufung in SF-Klasse 2 (z.B. HUK-Coburg, Haftpflicht 55 % Beitragssatz, Vollkasko 50 %) in Betracht. Voraussetzung dafür ist aber meist, dass der Fahrer mindestens 23 Jahre alt ist. Jüngere Fahrer tragen statistisch ein höheres Unfallrisiko, das sich in der Einstufung in eine Schadensfreiheitsklasse niederschlägt.
    Konu mxm tarafından (06 Eylül 2018 Saat 20:30 ) değiştirilmiştir.

Üye BEKiRiM 01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    BiZE HER YER ADANA !!
    Ettiği Teşekkür
    187
    15 mesaja 28 teşekkür aldı
    Selam
    Sana Tavsiyem 1000/1500 Euro ya eski tangir tungur bir araba alacagina
    git o paraya en iyisinden kendine bir Mobilet (Roller) al.

Senelik sigortasi 35.80 Huck!Findik gibi, park sorunun olmaz istedigin yere gider gelirsin.
    4,40 Euroya Full Tank 100 km gider.

ama yok ilaki eski araba alip Stress yasayacagim diyorsan Renaut Twingo yu tavsiye ederim.

Yeni Üye
    Nereden
    NRW GELSENKIRCHEN
    Ettiği Teşekkür
    22
    5 mesaja 5 teşekkür aldı
    slm arkadasim nereden sin,ben de bir tane wv lupo var ,ben gelsenkirchen den

Ettiği Teşekkür
    118
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla ben % 150 den actirdim. Ilk araba olsaydi ve öyle baslansaydi %250 olacakti.

Link verebilir misin nerde bu ikinci arabayi %75 ten acan sigorta. Tabii ki süren kisinin yasi da var ama ne kadar fark ediyor unuttum su an, benim cocuk henüz 18 di, öyle basladi ve %150 idi.

Edit:
    Evet sanirim ikinci arabayi süren 23 yasin altinda oldugu icin daha pahaliymis. O ayrintiya ben dikat etmemistim ama haklisin, tabii ki önemli bir nokta ve %75 dogrudur.
    Ustam kusura bakma gec gördüm
    Ben HDI deyim
    Araba benim üzerime ikinci araba olarak actirdim (75% den actidilar)
    Süren Ben (38) Hanim (36) bide Babama arada lazim oluyor oda (64)

desen Kizim sigorayi direk kendi üzerine actirdi 150% diyecem amena ama senin üzerine 150% asiri

Ben 18 iken pederin üzerine actirdik iki sene onun üzerine sürdüm sonra kendi üzerime actirdim(devir aldim babamin ikinci araba % ini)

Sen hangi sigortasin??
    Normalinde 75% - 80% den Acilir ikinci araba
    Ben ikinci arabayi hep 75% den actirdim

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Ettiği Teşekkür
    1,735
    HDI deydim bu sene ciktim, Cosmos´a gectim, fiatlari asiri fark etti.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)