Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2080 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 121 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gurbetciler Sevilmiyor mu ?

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,280 teşekkür aldı
    Alıntı SesSizliK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet usta haklisin bu sene ege akdeniz turu yaptim bakir güzelligi olan doga harikasi yerler ama gel görki cevre düzenleme sifir tertip düzen yok bu kadar önemli turistik yerler esnaf esnaf degil coluk cocuk calisiyorlar sacma sapan bi düzensizlik. Hatta gecen gün haberdede cikti iki tane farkli tekne turu rekabetten birbirlerine carptilar tekneyle icinde bi dünya turist dolu oldugu halde.

yani yazicak bisey bulamiyorum.... yaziklar olsun diyorum baskada bisey demiyorum
    Nasil olsunki, ben dedim mi kötü oluyorum, demedimmi millet fark etmiyor. Kisaca söyleyim geceyim.

O senin düzensiz gördügün yerlerin iki nedeni var. Belediyenin beceriksizligi ve en önmlisi deniz kenari vilayatler hükümet tarafindan yönetilmiyor ve bütceler cikmiyor veya uzun süre bekletilip öyle cikiyor.

Simdi bagzilari diyebilir, Birbey 3.0 burda yine salliyor. Bunun ama böyle oldugunu ispat bile edebilirim. Eski bir bakan, bundan 5 - 10 yil önce miting de acikca söyledi, hükümete oy vermeyen illerin isleri Ankara'da agir isler diye. Daha ne diyeyim.

Cöp olayina gelince. 2 pet siseye bir jeton gibi isler ile olacak degil bu isler. Depozito sart. Her yer pet sise. Ama devletimiz yapmiyor. Cünkü isimize gelmiyor. Alt yapi yok. Mahalle arasindaki market burasi gibi otomat koymasi lazim. Ve düsün bir, depozitoyu ödemediginiz bir yer size geri para iyade edecek. Bunu asla etmez o market. Edebilmesi icin siki bir zabita kontrolü lazim. Oda olmaz bizde, cünkü zabita demek, belediye demek, belediye demek, ahbap cavus iliskisi demek.

Öyle bokun icinde yasayacagiz iste. Baska care yok. Sonra devletimiz kamu spotu cikarir: "Israf eden, iflas eder" diye. Ediyoruzda zaten. O tüm pet siseler dogal kaynagimizin kaybolmasi demek. Ülkemizde daha dogru dürüst cöp aritma tehsisi bile yok. Birakin tehsisi, cöp ayirt etme bile yok. Sokagin ortasinda bir büyük cöp kutusu, plastikde icinde, karpuz kabuguda, pet sisede. Sonra sehir disina götürüp yakiyorlar. Plastik geri dönüsüm olmuyor böylece, karpuz kabigi toprak olmuyor. Israf, israf, israf. Halbuki dinimizde bile israf etmek günah.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (10 Eylül 2018 Saat 13:26 ) değiştirilmiştir.

2. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)