Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2080 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 121 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gurbetciler Sevilmiyor mu ?

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    135
    39 mesaja 61 teşekkür aldı
    Slm tamda konusu acildi...

ben arabami yikattirmaya götürdüm araba tozluydu yikayici köpük SIKTI sonra fircaylan arabami güzelcene tozlu köpüklen her tarafini cizdi.

Cok sinirlendim ama yapacak bir sey yoktu adam garibanin birisiydi ve araba yikamadan hic anlamiyormus.

Artik Türkiyede arabami kendim yikiyorum.

Birde Türkiyede ki bazi insanlara kiziyorum. Sen Almancisin ya nolcak bir sey olmaz... diyince insan biraz sinirleniyor

Ama asil konu gurbetciler sevilmiyormu bence herkesin biraz kendine bagli, nasil davrandigina. Ben bazen böyle seylerlen karsilassamda genel olarak yok böyle bir sey diyorum.

Alıntı V/S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burada bu Sene gözlemledigim bir olayi anlatayim. Arababayi yikamaya götürdüm, bulundugum yerde

Almanyadan bir cok Gurbetcilermiz var. Bir Almanyali Abi Arabasini yikatdirdigi Adami fircaliyor,

tamponda leke kalmis, camda, lastik, üst alt vs.. yani kisaca oradaki elamana eziyet ediyor.

Yok Yakindan yikama boyasi atar, bu araba cok pahali , ödiyemezsin falan filan.

Inanin ben sinir oldum durdugum yerde, sonunda cekdi gitti. Sonra benim Araci yikadi

ve hic karismadim , ve Arac yeni hali gibi temizlenmis olarak bana teslim etti, ücretini

ve harcligini verdim..

Ve sende iyi sabir varmis dedim, elaman bana Almancilarin yüzde sekseni böyle,

ben alisdim dedi. Bende dedim Yurtdisinda kaliyorum, ama böyle degilim.

Ülkemiz gercekden Cennet gibi bir Ülke, ama Insanimiz heryerde oldugu gibi aralarinda iyiside var kötüsüde.

Son 10 Yildir insanlar daha Agrasif, tahamülsüz. Komsuluk dostluk diye birsey kalmamis, insanlar hile ile

kendini kurtarmak pesinde. Önceden Misafir perverligimizle anilan toplum degiliz artik, isin ucunda cikarcilik

olmadimi.

2. arkadas üyemize teşekkür edenler:
    V/S

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye V/S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    MARS
    Ettiği Teşekkür
    148
    116 mesaja 217 teşekkür aldı
    Alıntı arkadas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm tamda konusu acildi...

ben arabami yikattirmaya götürdüm araba tozluydu yikayici köpük SIKTI sonra fircaylan arabami güzelcene tozlu köpüklen her tarafini cizdi.

Cok sinirlendim ama yapacak bir sey yoktu adam garibanin birisiydi ve araba yikamadan hic anlamiyormus.

Artik Türkiyede arabami kendim yikiyorum.

Birde Türkiyede ki bazi insanlara kiziyorum. Sen Almancisin ya nolcak bir sey olmaz... diyince insan biraz sinirleniyor

Ama asil konu gurbetciler sevilmiyormu bence herkesin biraz kendine bagli, nasil davrandigina. Ben bazen böyle seylerlen karsilassamda genel olarak yok böyle bir sey diyorum.
    Tabiki ön yikama olmadan bende müdahale ederim, benim gitigim eleman önce güzelce hortum ile suyla hem Aracin Boyasini sogutuyor ve Kaba tozunu aliyor, sonra köpük arkadan buharli

kompresör. Ben Arabama Firca ile yikamam, duruladikdan sonra yumusak bez ile hem kuruturum hem kalan lekeleri alirim. Konumuz bu degil ama belki surun yasayanlara böyle tavsiye Eder im.

Ama gitigin yer Oto Yikama ise onlarin Yeri Sigortali, Sigortasiz isletme zaten ilegal oluyor. Hasar acarlarsa exper üzerinden Sigortadan actiklari hasari ödemek zorunda.

Türkiyede artik Sabit Avukatim var, artik öyle kim ugrasacak yapmiyorum. Ama herkesede Nezaket dili ve gereken saygi ile yaklasiyorum.
    Konu V/S tarafından (06 Eylül 2018 Saat 18:35 ) değiştirilmiştir.

5. V/S üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)