Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2032 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 121 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gurbetciler Sevilmiyor mu ?

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,645
    1,617 mesaja 3,319 teşekkür aldı
    Alıntı TOPRAK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar su ana kadar 5 sayfa olmus ama iyilestirici,birlestiricili ve aydinlatici hic bir yazi yok.Türkiyede yasayanlarla avrupada yasayanlar arasinda sorun varmi?Evet var,Türkiyede yaptigimiz ticari islerde gurbetci olusumuzdan dolayi zararli cikiyormuyuz;Evet.Bizi kücümsüyorlarmi;Evet.Bunlar hepimizin mutabik kalacagi konular.Bazi cok bilmis arkadaslarimiz var;her konuya siyasi bacak takmaya kalkiyorlar.Yazilanlarda yeni bir bölümne sekli daha görüyorum:almanci Türkler-Türkiyeli Türkler.Dogrumu,evet dediginizi duyuyorum.Alevi-Sunni,Türk-Kürt,sagci-solcu dinci-dinsizden sonra simdide bu savasa hazirlaniyoruz.Burdakileri öküz yapiyorsunuz,Türkiyedekilerede inanilmaz hakaret yagdiriyorsunuz.Siz bu hakki nerden aliyorsunuz.En güzel cözüm nedir biliyormusunuz;terbiyeli bir sekilde konusmak,cözümün ne olacagini birlikte konusarak halletmek.Ayni ülkenin insanlariyiz.Izne giderken ne kadar mutlu oluyoruz,dönüste gözyaslariyla dönüyoruz.Ülke bizim,bayrak bizim.Cahilce yazip sayfalari bosuna dolduracagina,akilli birseyler yaz herkes faydalansin.Kendini begenmisin biri ihtal damattan bahsediyor.Bende 37 yil önce Türkiyede tahsil görmüs bir ihtal damat olarak geldim.Aslanlar gibi calistim ve 3 cocugumu üniversite mezunu yaptim.Bundan daha büyük bir servet varmi.Kendini akilli sanan cahillerle ugrasmaya bile degmez.Ayrica ihtal damatlar olmasaydi burda doganlar Türkceyi zor konusurlardi.Kimseye hakaret etmedim.elestiri yapacak kisininde buna özen göstermesini beklerim.
    Arkadasim cozum onermissin ama senin yazilarinda elestiriden oteye gidememis..
    Hickimseyi cozum adina yazmamakla itham etmisin ..bende seni bu yazilarindan dolayi elestireyim,burada her konuya her kisiye olaya deginilmis,herkes kendi penceresinden dili yettigi kadar anlatmis..
    Peki senin onerin,cozumun ne??
    Ithal damat haric,
    Milliyetcilik haric
    Almanyada turkce konusmak haric.
    Uniye giden cocuklar haric
    Buyur seni dinliyoruz??
    Ben olaya yazilarimda püf noktasindan degindim..anlasilan sadece tartismali pozisyonlari seyredip futbol maci gibi bakip masadaki yorumculugunlada sinifta kaldin.
    Konu webci tarafından (15 Eylül 2018 Saat 01:39 ) değiştirilmiştir.

2. 2 kişi webci üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)