Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2082 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 121 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gurbetciler Sevilmiyor mu ?

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,280 teşekkür aldı
    Alıntı Django Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    80 yasindaki Alman 90 binlik arabaya biniyor bu normal, Ama Türk binemez diyosun. O adam o arabayla sadece köye mi gidiyor? Parisi, Hollandayi, gezmiyor mu yani. Sadece Türkiyeye gidip hava atmak icin mi aliyor o arabayi sence? Cigeri 5 para etmez sanatci bozuntularinin X5 e binmeye hakki var, Fakat Alin teriyle kazandigi parayla X5 alip gezen gurbetcinin hakki yok mu yani?
    Bir yerde yanlis tespit yapiyorsun.
    Yada O X5 alip gezen, almanya gecmisi 10 yillik olan Ithal damadi sen de mi kiskaniyorsun yoksa
    Saka bi yana, kim ne derse desin. Kimse kimseye karisamaz
    Usta, o 80 yaşındaki adama bak, adam mühendis miş.

Dostun, sorun binmek değil, kimin bindiği. Almanların çoğu bütcesine göre biniyor. Bizde tam tersi, çoğu bütcesine göre binmiyor.

Benim bütcem uygun, istesem 600 Euro taksit ile araba alırım. Ama almıyorum. Yazık günah o kadar paraya. Ama bütcesi olmayan alıyor. Ve maalesef bu alanlatın çoğu "Import damat".

Sonra bir iflas ediyorlar, bir boşanıyorlar, sonra bu forumda ağlıyorlsr Almanya beni yedi bitirdi diye.

Türkiyedeki mühendis tabiki binsin, Türkiye'deki iş adamı tabiki binsin, ama işci, sıradan bir meslek sahibi olan, bir işci olmus "Import veya bura original doğma" bir damat binmesin.

Kıskançlık gerçekten yok. Neden biliyormusun, ben o arabaya binsen, 10 dk. sonra hevesim gider. Ben hergün insanların derdi ile mesleki olarak uğraşıyorum. Almanya gibi yerde kirası falan çıktıktan sonra 300 Euro ile ayı getirmeye çalışan çok insan görüyorum. Yazık o paralara. İnsan öyle bir arabaya işci olarak binerse bir düşünür, yarınıda var bu hayatın diye.

40000 Euroya bugün 1 - 2 tane daire alabiliyorsun. İyi veya kötü bir getirisi var. Ama araba dondurmadan daha kötü. İkiside eriyor, ama birinin hiç yoktan karnına bir faydası var.

İnsana Allah akıl vermiş. İnsan bur düşünür, derki, ben basit bir işciyim. Yarın sabah bana çıkış verseler nereye giderim. En fazla Leihfirmaya. İnsan derki, çeşme akarken testimi doldurayım. Okumuş adam böyle düşünmeye mecbur değil. Adam mühendis olmuş. İşsiz kalsa bile hemen iş buluyor. Ama işciysen senin neyine 30000 Euroluk araba. 10 - 15000'lik neyine yetmiyor. Onunda Kliması var, her türlü ekstrası var. Niye salak olasınki iki kat para veresin.

2. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)