Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2031 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 7 Sayfadan 1234567 SonuncuSonuncu
Toplam 121 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gurbetciler Sevilmiyor mu ?

Tecrübeli Üye akilsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    194
    80 mesaja 144 teşekkür aldı

Gurbetciler Sevilmiyor mu ?

Merhaba Arkadaslar,

bu konuyu acsam mi acmasam mi diye baya düsündüm. Eger yanlis yere actiysam kusura bakmayin.

Gecenlerde Habertürk sayfasinda Gurbetciler hakkinda haber vardi ve altdaki yorumlari okudugumda cok sok olmusdum.

Keske Gurbetciler gelmezseniz vs. gibi seyler yaziyordu, ayrica google da bile buna benzer baska forumda yazanlarda var,

yok bizler kendimizi birsey saniyormusuz yok Almanyadaki system burda niye yokmus diye sikayetleniyormusuz ve Paramizla havalar atiyormusuz.

En üzücü olani ise bizi Alamanci Kiro olarak görüyorlarmis.

Sizlerin yorumu nedir bu konu hakkinda ? Lütfen konu disina cikmadan kalp kirmadan kimseyi üzmeden yorumlarinizi merak ediyorum.

2. 5 kişi akilsiz üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye samsunlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    540
    118 mesaja 218 teşekkür aldı
    Sence?????

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,151 teşekkür aldı
    Ekonomi iyi olduğundan bizlerle dalga geciyorlardı hala fabrikada kartmı basıyorsun diye, şimdi işler kötüye gidince Almancıları suçluyorlar.

Kendi akraban ailen bile seni € gözü ile görüyor.

6. 4 kişi atsiz77 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    78
    122 mesaja 206 teşekkür aldı
    nasilki Almanyada yasiyanlar Türkiyeyi elestiriyorsa oradakilerde elbetde buradakini elestirir bunlar olagan seyler kafaya takacak birsey yok Türkiyede Almanyadakini elestirmeyi birak köylü yan köylüleri begenmez alt mahalle üst mahalleliyi begenmez samsunlu corumluyu begenmez adanali urfaliyi begenmez bu böyle gider elestirmesini seven bir milletiz kafaya takma yarasi olan gocunur sen Türkiyede elestirilen gurbetci sinifina giriyorsan kendine ceki düzen vermen icin elestiririn faydasida olur...kimse neden japonlari elestirmez cünkü elestirilecek yanlari yok eger elestiri varsa demekki istenmeyen davranislar sergileyen gurbetcilerde var benim bildigim Türkiye sinirini gecince karakteri deisen arkadaslar var niyeyse Almanyada iki kelime cocuguyla almanca konusmayan anneler Türkiyede cocuguyla Almanca konusmaya basliyor (birde konusa bilseler).bizim gurbetciler cok para muhabbeti yapiyorlar bu kadar para konusmak biraz kötü izlenim birakiyor..birazda hayatla dalga gecmesini bilmek gerekir bana Almanyada ne is yapiyorsun diyenlere tuvalet temizliyorum diyorum...

Tecrübeli Üye .onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    326
    153 mesaja 361 teşekkür aldı
    Bazen ben de buradaki gurbetci vatandaslari davranislarini görünce içimden gülümseme geliyor

Ama yinede eski yilar gibi degiliz baya düzeldik

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,644
    1,614 mesaja 3,316 teşekkür aldı
    Choban olayi ozetlemis..
    Bundan 12 sene evvel turkiye ye gittigimde ve daha oncesinde ozal zamaniydi,milletin keyfi gicirdi,benle herseyi bilmis almanci diye dalga gecmislerdi..son birkac yildir herkes birbambaska olmus..turbanli bacilarimiz laf ebesi olmus adeta erkeklere tas cikartiyorlardi,yani ozgurluk almis basini gitmis..tabiki buda asiri simariklik ve kendini begenmislige donusmus..
    Bizler avrupada gerek trafik gerek isyerinde ise sadik olma ve sosyal yasam alaninda ab ye girmisiz,oysa turkiye de hayatini dahi duzene sokamamis,15 kredi kartiyla dolasan,turkceyi bile dogru duzgun konusamayan insanlar var,acik hava timaranesi mevcut..tr dekilerin bakis acisina gore bizler avrupayi yeni gorunce ,parayi gorunce simarmis,insanliktan anlamayan almanci samaroglanlariyiz..birde avrupadaki insanimizda yabanci bir topluma girdiginde kendini unutan insanlarimiz var..
    Konu webci tarafından (06 Eylül 2018 Saat 14:54 ) değiştirilmiştir.

10. 2 kişi webci üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye V/S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    MARS
    Ettiği Teşekkür
    148
    116 mesaja 217 teşekkür aldı
    Burada bu Sene gözlemledigim bir olayi anlatayim. Arababayi yikamaya götürdüm, bulundugum yerde

Almanyadan bir cok Gurbetcilermiz var. Bir Almanyali Abi Arabasini yikatdirdigi Adami fircaliyor,

tamponda leke kalmis, camda, lastik, üst alt vs.. yani kisaca oradaki elamana eziyet ediyor.

Yok Yakindan yikama boyasi atar, bu araba cok pahali , ödiyemezsin falan filan.

Inanin ben sinir oldum durdugum yerde, sonunda cekdi gitti. Sonra benim Araci yikadi

ve hic karismadim , ve Arac yeni hali gibi temizlenmis olarak bana teslim etti, ücretini

ve harcligini verdim..

Ve sende iyi sabir varmis dedim, elaman bana Almancilarin yüzde sekseni böyle,

ben alisdim dedi. Bende dedim Yurtdisinda kaliyorum, ama böyle degilim.

Ülkemiz gercekden Cennet gibi bir Ülke, ama Insanimiz heryerde oldugu gibi aralarinda iyiside var kötüsüde.

Son 10 Yildir insanlar daha Agrasif, tahamülsüz. Komsuluk dostluk diye birsey kalmamis, insanlar hile ile

kendini kurtarmak pesinde. Önceden Misafir perverligimizle anilan toplum degiliz artik, isin ucunda cikarcilik

olmadimi.
    Konu V/S tarafından (06 Eylül 2018 Saat 15:21 ) değiştirilmiştir.

12. 7 kişi V/S üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye türko28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    165
    46 mesaja 180 teşekkür aldı
    O haber sitelerinin yorum kısmına yazanların çoğu, sırf yazmak için, elestiri yapmak için yaziyorlar yani troll bunlar.ben de çok okuyorum bu tiplerin yorumlarını. Özellikle twitter da dolu bu troller. Cogu da 13- 20 yaslar arası gençler. Her türlü hakaret,küfür var. Ölmüş bir insanın haberlerinin altındaki yorumları okusanız utanırsınız. Sanatçılara, devlet büyüklerine hatta dinlere bile hakeretli yorumlar dolu.yakalaninca delikanliligindan eser kalmiyor bu troll tiplerin,hemen kıvırıyorlar.hesabim çalındı, ben yokken biri telefonumu karıştırmış diyorlar bu embesiller.

14. türko28 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    135
    39 mesaja 61 teşekkür aldı
    Slm tamda konusu acildi...

ben arabami yikattirmaya götürdüm araba tozluydu yikayici köpük SIKTI sonra fircaylan arabami güzelcene tozlu köpüklen her tarafini cizdi.

Cok sinirlendim ama yapacak bir sey yoktu adam garibanin birisiydi ve araba yikamadan hic anlamiyormus.

Artik Türkiyede arabami kendim yikiyorum.

Birde Türkiyede ki bazi insanlara kiziyorum. Sen Almancisin ya nolcak bir sey olmaz... diyince insan biraz sinirleniyor

Ama asil konu gurbetciler sevilmiyormu bence herkesin biraz kendine bagli, nasil davrandigina. Ben bazen böyle seylerlen karsilassamda genel olarak yok böyle bir sey diyorum.

Alıntı V/S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burada bu Sene gözlemledigim bir olayi anlatayim. Arababayi yikamaya götürdüm, bulundugum yerde

Almanyadan bir cok Gurbetcilermiz var. Bir Almanyali Abi Arabasini yikatdirdigi Adami fircaliyor,

tamponda leke kalmis, camda, lastik, üst alt vs.. yani kisaca oradaki elamana eziyet ediyor.

Yok Yakindan yikama boyasi atar, bu araba cok pahali , ödiyemezsin falan filan.

Inanin ben sinir oldum durdugum yerde, sonunda cekdi gitti. Sonra benim Araci yikadi

ve hic karismadim , ve Arac yeni hali gibi temizlenmis olarak bana teslim etti, ücretini

ve harcligini verdim..

Ve sende iyi sabir varmis dedim, elaman bana Almancilarin yüzde sekseni böyle,

ben alisdim dedi. Bende dedim Yurtdisinda kaliyorum, ama böyle degilim.

Ülkemiz gercekden Cennet gibi bir Ülke, ama Insanimiz heryerde oldugu gibi aralarinda iyiside var kötüsüde.

Son 10 Yildir insanlar daha Agrasif, tahamülsüz. Komsuluk dostluk diye birsey kalmamis, insanlar hile ile

kendini kurtarmak pesinde. Önceden Misafir perverligimizle anilan toplum degiliz artik, isin ucunda cikarcilik

olmadimi.

16. arkadas üyemize teşekkür edenler:
    V/S

Üye
    Ettiği Teşekkür
    63
    16 mesaja 23 teşekkür aldı
    bence insanlar artik birbirlerini sevmiyor ister almanci ol ister baska bir ülkeden gel istersen Türkiyede yasa yani insanligimizi kaybetmek üzereyiz, Türkiyede ki olan olaylara bakiyorum yan baktin silah cekiyor vuruyor, yol vermedin silah cekip vuruyor

18. 4 kişi Cesur69 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye V/S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    MARS
    Ettiği Teşekkür
    148
    116 mesaja 217 teşekkür aldı
    Alıntı arkadas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm tamda konusu acildi...

ben arabami yikattirmaya götürdüm araba tozluydu yikayici köpük SIKTI sonra fircaylan arabami güzelcene tozlu köpüklen her tarafini cizdi.

Cok sinirlendim ama yapacak bir sey yoktu adam garibanin birisiydi ve araba yikamadan hic anlamiyormus.

Artik Türkiyede arabami kendim yikiyorum.

Birde Türkiyede ki bazi insanlara kiziyorum. Sen Almancisin ya nolcak bir sey olmaz... diyince insan biraz sinirleniyor

Ama asil konu gurbetciler sevilmiyormu bence herkesin biraz kendine bagli, nasil davrandigina. Ben bazen böyle seylerlen karsilassamda genel olarak yok böyle bir sey diyorum.
    Tabiki ön yikama olmadan bende müdahale ederim, benim gitigim eleman önce güzelce hortum ile suyla hem Aracin Boyasini sogutuyor ve Kaba tozunu aliyor, sonra köpük arkadan buharli

kompresör. Ben Arabama Firca ile yikamam, duruladikdan sonra yumusak bez ile hem kuruturum hem kalan lekeleri alirim. Konumuz bu degil ama belki surun yasayanlara böyle tavsiye Eder im.

Ama gitigin yer Oto Yikama ise onlarin Yeri Sigortali, Sigortasiz isletme zaten ilegal oluyor. Hasar acarlarsa exper üzerinden Sigortadan actiklari hasari ödemek zorunda.

Türkiyede artik Sabit Avukatim var, artik öyle kim ugrasacak yapmiyorum. Ama herkesede Nezaket dili ve gereken saygi ile yaklasiyorum.
    Konu V/S tarafından (06 Eylül 2018 Saat 18:35 ) değiştirilmiştir.

20. V/S üyemize teşekkür edenler:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Kismen biz Almancilari elestirmelerde haklilar.

Kimse üstüne alinmasin, ama gercekten cogu gurbetcilerimiz öküz. Özellikle 1965 - 1970 dogumlu arasi. Cogu burada dil biliyorlar ama saniyolarki dil bildikleri icin akillilar. Halbuki o kadar otlarki, ot bile daha iyidir. Burda belediyede cöpcülük yapiyorlar mesala, altindaki araba belediyenin cöp müdüründen farki yok. Ama o cöp müdürünün davranisi o arabaya yakisiyor. Bizimki yakisimiyor. Araba cüllop gibi, inciden bakimsiz killanmis tras olmamis bir tip cikiyor.

Bu yas grubuna gümrükte kapikulede bir bakin. Hic o altindaki arabaya yakisiyormu. Araba 25000 - 30000 Euroluk, ama arabanin icindeki arabanin dibinde karpuz yerken sapur supur üstüne suyunu döke döke yer bir inek gibi bögürür. Adam gibi karpuzu kesip catal ile temiz bir sekilde yiyemez. Birde bagirara bagirara telefon ile konusur. Bilerek veya öküzlügünden bagirirki, herkes dönüp benim arabaya baksin diye. Yanindaki hanimda tam tencerenin kapagi yuvarlanmis kapagini bulmus bir tip. Etegi heryeri süpüre süpüre gider. Cocuguna seslenirken sanarsinki, cocugu agir duyuyorda ondan bagiriyor.

Iste bu öküzler Türkiye'de böyle devam izin yapiyor. Cebimde para var, demekki güclüyüm, istedigimi yaparim.

Senin X5 yada baska lüks cip neyine. Burada kirada oturuyorsun, hanimin tuvalet siliyor, senin 30000 Euroluk arabaya biniyorsun.

Ben 1981 dogumluyum, o arabaya binmeye gelirim var, kenarda iyi kötü param var, evimin borcu nerdeyse bitti, ben bile binmiyorum öyle arabaya. 2005 Modell C-Klassem var, 12000 Euro aldim, 7 yil oldu, Allah'in izni olursa mezara kadar binerim. Ama benim onlarda farkim, ben borc ile araba alacak kadar salak degilim. Param kadar binerim.

O öküzler iste bizi rezil ediyorlar. Bu öküzler yillar önce filme bile konu oldu. Fikrimin ince gülü, yada nagmi deger Sari Mercedes filmi.

Egitim sart.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (06 Eylül 2018 Saat 20:47 ) değiştirilmiştir.

22. 9 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Ergene - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,559
    276 mesaja 883 teşekkür aldı
    Bende bu sene Edirne'de şahit olduğum bir olayı anlatayım.
    Hava sıcakmı sicak.Hanım ve Çocuklar alışveriş yapıyorlar,
    bende sıcaktan bunalmış şekilde kendimi gölgelik bir yere
    atıyorum soğuk birşeyler içip biraz serinlemek için..
    5-10 dakika sonra orta yaşlarda bir hanımefendi gelip yan
    masaya oturuyor. aramızda 80 cm falan mesafe var. Ve telefonunu
    çikarıp birisini arıyor, hal-hatır sohbetinden sonra başlıyor " Almanca "
    konuşmaya ve kelimenin tam anlamıyla döktürüyor. Diğer masalardaki
    müşteriler dönüp dönüp bakıyorlar ama tepkili oldukları belli.
    Benim Yaşamımın %90 ı Almanyada geçti ve Böyle küfürler duymadım. En basit küfür
    " Schlampe ", ve Görümcesinden bahsediyor. Kendinden başka birilerinin
    Almanca anlayabileceğini düşünemiyor.
    Neyse 20 dakika falan sonra benim torunlar geliyor ve neler aldıklarını
    anlatmaya başlıyorlar ( Almanca )! Tabi bende almanca cevap veriyorum
    göz ucuylada yan taraftaki Hanım efendinin ne yapacağına bakıyorum.
    Arkadaşlar Kadının masadan bir kalkışı var anlatamam.

Bir şey daha dikkatimi çekti. Örneğin iki kişi karşılaşıyor birisi diğerine soruyor:
    Nevar ne yok, işler nasıl gidiyor falan gibi. Eğer sorulan kişinin işleri iyise " işler Almanya " diyor...

24. Ergene üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,677 teşekkür aldı
    birde şu var biz "Gurbetçiyiz" diye ayrı muamele bekliyorlar ..

sen "Gurbetçiysen " seninde iki ayağın iki kolun var ama bizimkiler "Gurbetçi "oldukları için kendilerinin 3 ayağı kolu var sanıyor ..

Adam Türkiyede 30-40 sene önde çıkmış hiç değişmeden öyle kalmış .

ama Türkiye dekiler çok değişiklik geçirdiler o eski davranışları attılar ama bizimkiler 20-30 sene öncesi gibi davranıyorlar..

ben 2005 de askere gitmiştim ... ilk defa böyle şeylerle karşılaştım .. kendi kendime sordum ya bu kadar öküz Avrupa dan mi geliyor diye

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Kimse yine alinmasin, ama öyle öküz davrananlarin cogu Almanya dogumlu degil. Cogu ital damat. Tabiki öyle olmayanlarida var, onlari tenzil ediyorum, ama yüzde 70 - 80% böyle.

27. 6 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    14
    18 mesaja 33 teşekkür aldı
    Döviz getiriyorlar neden sevmesinler

Üye Django - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    49
    25 mesaja 60 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kimse yine alinmasin, ama öyle öküz davrananlarin cogu Almanya dogumlu degil. Cogu ital damat. Tabiki öyle olmayanlarida var, onlari tenzil ediyorum, ama yüzde 70 - 80% böyle.
    senin kafan yanmis kardes.

30. 3 kişi Django üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    121
    40 mesaja 82 teşekkür aldı
    ülkenin,kirazdan baska ne üretimi var,yesinler icsinler almanci dedikleri gurbetcilere dua etsinler,hepsi azitmis sapitmis,ne manyaklik ararsan türkiyediklerde,,ne pislik ararsanda onlarda,guretciler olmasa aclikdan bitlerini yerler,asalaklar...sapitmislar

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Alıntı Django Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin kafan yanmis kardes.
    Yanmadi kardes. Sen üzerine alinma eger isci ailesi olarak geldiysen. Kendini yüzde 20 - 30% arasinda gör.

Ama bu is böyle. Bak hafta sonu Türk Marketin önüne git ve hanim alisveris ederken arabada bekle ve park yerine bak. O son model arabalarda hep ital damat cikiyor.

Alıntı dreamceng Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ülkenin,kirazdan baska ne üretimi var,yesinler icsinler almanci dedikleri gurbetcilere dua etsinler,hepsi azitmis sapitmis,ne manyaklik ararsan türkiyediklerde,,ne pislik ararsanda onlarda,guretciler olmasa aclikdan bitlerini yerler,asalaklar...sapitmislar
    Orasi öylede, konu burda gurbetciler hal ve davranislari. Türkiye'dekinlerde karaketersiz dedigin gibi cok var, ama onlarin yine bir özürü var. Kapikuleden disari cikmamis. Öyle görmüsler. Bizde kapikuleden disari cikmasaydik bizde büyük ihtimal öyle olurduk. Vahim olan, kapikuleden disari cikipta halen öküz gibi olanlar var.
    Konu Memoli1976x tarafından (07 Eylül 2018 Saat 10:36 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,644
    1,614 mesaja 3,316 teşekkür aldı
    Almanya da yaşayan bazı Türkler kendini o kadar kaptırmış ki yaşamın rahatlığına ve günü birlik yaşamalara. Maalesef özlerini unutmuşlar. Bir Türk olduklarını, Türk gibi yaşaması gerektiğini unutmuşlar. Bazı ailelerde alman kültürüne yenik düşerek, çocuklarını bu kültürün içinde kaybetmişler...
    Aileler kendi anne-babaları ve arkadaşları ile Türkçe konuşmayı tercih ediyorlar ama çocukları ile Almanca konuşmaya çalışıyorlar. Bunun da en önemli sebebi çocukların okulda diğer çocuklardan geri kalmaması isteği.
    Türk kanallarındaki dizileri kaçırmıyorlar ama haberleri Alman kanallarından takip ediyorlar. Bir şekilde hayal dünyaları Türk kanalları ama gerçek dünyaları Alman kanallarında…

Almanya’da ki gurbetciler tatillerde memleketine, ailelerini son model arabaları ile ziyaret eder.Aslında Almanya anlatıldığı gibi yaşanılası bir ülke değildir. Yine anlatıldığı gibi kolay is ve çok para kazanılan bir ülkede değildir. Almanya yoğun bir çalışma ve maroton temposuyla meşhur bir ülkedir. Kısaca turkiyede bu şekilde çalışarak aynı emek verilseydi inanın yine istenilen yaşam standartlarına kavuşabilirlerdi. Almanya da yaşayan Türklerin şikâyetçi oldukları konu hep aynı; bizler ALMANYAda YABANCI, TÜRKİYE’DE ALMANCIYIZ…

34. webci üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)