Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Bilgilendirme : Bu konu 1111 gün önce başlatıldı .Bu konu ile ilgili son cevap yazılmış olabilir.Sorununuz bu konu ile ilgili degilse Forumu aratip sonuc alamadiysaniz yeni bir konu baslatmanizi tavsiye ederiz....
Sayfa 11 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci ... 234567891011
Toplam 207 adet sonuctan sayfa basi 201 ile 207 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gurbetciler Sevilmiyor mu ?

Tecrübeli Üye Rammstein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa
    Ettiği Teşekkür
    90
    ALdigi Tesekkürler : 378
    @webci; ustam , yazinin sonuna dogru yaklasirken basini unuttum

Sonuc olarak soylediklerine katilmiyorum. Bence iyi veya kotu birisi olmak din ile alakali degil.

Zaten bilinen tum dinler iyiligi emreder ama insan oglu uyar veya uymaz.

2. 2 kişi Rammstein üyemize teşekkür Etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    2,611
    ALdigi Tesekkürler : 4,941
    Alıntı Rammstein Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @webci; ustam , yazinin sonuna dogru yaklasirken basini unuttum

Sonuc olarak soylediklerine katilmiyorum. Bence iyi veya kotu birisi olmak din ile alakali degil.

Zaten bilinen tum dinler iyiligi emreder ama insan oglu uyar veya uymaz.
    Yani bukadar yazdik ikna edemedik mi?
    Eyvallah ustam..
    Ne demisler,
    Senin dinin sana benim dinim bana..
    Dinde zorlama yoktur..
    Isteyrn deist
    Isteyen ateist
    Isteyen kafir olabilir..
    Nihayetinde diriliste;
    Vay basima gelenler,demek söylenenler dogruymus,diyecekler..
    Ayrica konunun basligini unutmadim,basliktan ziyade,konuya dahil olan sohbete göre yaziyorum..

Tecrübeli Üye Rammstein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa
    Ettiği Teşekkür
    90
    ALdigi Tesekkürler : 378
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani bukadar yazdik ikna edemedik mi?
    Eyvallah ustam..
    Ne demisler,
    Senin dinin sana benim dinim bana..
    Dinde zorlama yoktur..
    Isteyrn deist
    Isteyen ateist
    Isteyen kafir olabilir..
    Nihayetinde diriliste;
    Vay basima gelenler,demek söylenenler dogruymus,diyecekler..
    Ayrica konunun basligini unutmadim,basliktan ziyade,konuya dahil olan sohbete göre yaziyorum..
    Elhamdulillah muslumanim. Sizin yazdiklariniza bakacak olursak eger kisaca " musluman olanlar iyi , ama diger dinlere inanlar kotu " bunu demeye calisiyorsunuz galiba.

Yurt disinda yasayan ve diger dinlere inanan veya inanmayan insanlari yakindan tanimaniza ragmen yukardaki fikirde olmaniz ilginc.

Size bir soru ; kac defa bir alman sizi dolandirdi, veya kotuluk etti ? Veya kac defa sizi bir Turk dolandirdi veya kotuluk etti ?

Amac burada bir dini, irki asalayip oburunu yuceltmek degil. Soylemek istedigim; her dine mensup , her irkin veya ulusun Iyiside vardir kotusude.

Yani bir insan musluman diye dunyanin en iyi insani olmuyor. Dunya haritasini ac bak. Nerede kaos, aclik, savas, haksizlik, vss... var.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    2,611
    ALdigi Tesekkürler : 4,941
    Usta benim yazdiklarim sana hitaben degil..
    Ben sayet sen ben o seklinde yaziyorsam burayi kasdetmiyorum,dünyanin geneline yaziyorum. Senin benim yazdiklarimdan ne anlayip kafanda tasarladiklarin,benim öyle demek istedigim manasina gelmez,o seni baglar..onlar senin düsüncelerin..
    Zaten yukarda da yazdigim gibi bu konular ilim meselesi ve yazilarak uzun uzadiya hallolunacak meseleler degil,sonu sadece hakli cikmaya ve hirgira cikar..
    Ben düsüncelerimi yazdim ,düsündüklerim ve bilgim beni baglar,yukarda yazdigim gibi kimse kimseye zorla birsey dikte edemez..
    Anliyorumki sen benim yazdiklarimi okuyor ama idrak edemiyor yani anlayamiyorsun,sürekli itirazlarla kendi düsüncelerinin hakli oldugu hissini veriyorsun..
    Dünya senin ve benim etrafimda dönmedigi gibi bizim istedigimiz gibi de islemiyor..
    Sorular soruldu,cevaplar verildi..
    Tekrar wiederholungsphase ye girmeye gerek yok..
    Konu benim icin kapalidir..
    Konu webci tarafından (10 Eylül 2021 Saat 09:39 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    96
    ALdigi Tesekkürler : 1,049
    Türkiye´de yasayan insanlarin büyük cogunlugunda ne ahlak kalmis ne de edep ! Bu ikisi olmadiktan sonra iman olsa da olmasa da "dala vere" ve "serefsizlik" den vazgecmezler! Bu herkes icin gecerli, ister en baba islami cemaat üyesi sofiler olsun, ister kemalistin önde gideni olsun... Önce AHLAK...

Bakin daha dün Istanbul´dan geldim... 3 gün önce yasadigim olayi anlatayim:

Ben trafikte araba kullanirken cok sakin ve genellile kurallara uyan bir insanim. Ister Türkiye´de ister Almanya´da olsun...

Eminönünden Karaköy istikametine gidiyorum ve tam sag tarafta balikcilarin oradan geciyorum. O yol 3 serit ve ben en sol seritteyim. Bir cenaze arabasi en sag seritte park halinde...

Ben tam oradan gecerken en sag tarafta park etmis arac arkasina 1 kez olsun bakmadan en sol seride resmen daldi... Ben de dahil olmak üzere 3-4 araba freni kökledik. Son anda carpmadan kurtardik. Ben camdan "güzel kardesim biraz dikkat lütfen" dedim. Bakin baska tek kelime ettiysem namerdim...

Adam arabadan öyle bir hisimla indi ki, bir elinde beyzbol sopasi digerinde sustali bicagi ve bana bagirarak "s..erim lan senin geleceginide gecmisinide, gelsene lan disari deseyim seni"

Karsilastigim olay aynen bu...

Simdi arabadan insem, ya ben ölürüm ya o adam ölür... Arabadan inmesem korkagin önde gideniyim...

Ben ne mi yaptim? Arabadan inmedim kafami sallayarak bastim gaza gittim... Ha korkakliktan degil, sirf olasi bir cinayeti engellemek icin!!! O adamin gözünde korkagim o baska mesele

Demem o ki, insanlarda zerre kadar ahlak ve edep kalmadigi icin en yakin akraba dahi olsa "cokta tin" benim icin...

8. 3 kişi gentlement üyemize teşekkür Etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    442
    ALdigi Tesekkürler : 633
    malesef istanbul böyle. bende istanbula senede 5-6 kere giderim.
    insanlar, hele gencler zombie gibi olmuslar. her an saldirma modunda.

herkez kabadayi olmus. her aracda baseball sopasi, silah, döner bicagi vs. mevcut.
    polisler ayakda uyuyorlar.

Tecrübeli Üye samsunlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    754
    ALdigi Tesekkürler : 368

uploaded

Alıntı gentlement Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiye´de yasayan insanlarin büyük cogunlugunda ne ahlak kalmis ne de edep ! Bu ikisi olmadiktan sonra iman olsa da olmasa da "dala vere" ve "serefsizlik" den vazgecmezler! Bu herkes icin gecerli, ister en baba islami cemaat üyesi sofiler olsun, ister kemalistin önde gideni olsun... Önce AHLAK...

Bakin daha dün Istanbul´dan geldim... 3 gün önce yasadigim olayi anlatayim:

Ben trafikte araba kullanirken cok sakin ve genellile kurallara uyan bir insanim. Ister Türkiye´de ister Almanya´da olsun...

Eminönünden Karaköy istikametine gidiyorum ve tam sag tarafta balikcilarin oradan geciyorum. O yol 3 serit ve ben en sol seritteyim. Bir cenaze arabasi en sag seritte park halinde...

Ben tam oradan gecerken en sag tarafta park etmis arac arkasina 1 kez olsun bakmadan en sol seride resmen daldi... Ben de dahil olmak üzere 3-4 araba freni kökledik. Son anda carpmadan kurtardik. Ben camdan "güzel kardesim biraz dikkat lütfen" dedim. Bakin baska tek kelime ettiysem namerdim...

Adam arabadan öyle bir hisimla indi ki, bir elinde beyzbol sopasi digerinde sustali bicagi ve bana bagirarak "s..erim lan senin geleceginide gecmisinide, gelsene lan disari deseyim seni"

Karsilastigim olay aynen bu...

Simdi arabadan insem, ya ben ölürüm ya o adam ölür... Arabadan inmesem korkagin önde gideniyim...

Ben ne mi yaptim? Arabadan inmedim kafami sallayarak bastim gaza gittim... Ha korkakliktan degil, sirf olasi bir cinayeti engellemek icin!!! O adamin gözünde korkagim o baska mesele

Demem o ki, insanlarda zerre kadar ahlak ve edep kalmadigi icin en yakin akraba dahi olsa "cokta tin" benim icin...
    Anlattiklarin maalesef olagan seyler aslinda olmamasi gerek ama altinda araba veya cebinde parasi olan ayilar sarmis istanbulu! sen yinede en dogrusunu yapmissin birak korkak desin!!!,....

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)