Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2031 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 6 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci 1234567 SonuncuSonuncu
Toplam 121 adet sonuctan sayfa basi 101 ile 120 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gurbetciler Sevilmiyor mu ?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,643
    1,614 mesaja 3,316 teşekkür aldı
    Alıntı TOPRAK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar su ana kadar 5 sayfa olmus ama iyilestirici,birlestiricili ve aydinlatici hic bir yazi yok.Türkiyede yasayanlarla avrupada yasayanlar arasinda sorun varmi?Evet var,Türkiyede yaptigimiz ticari islerde gurbetci olusumuzdan dolayi zararli cikiyormuyuz;Evet.Bizi kücümsüyorlarmi;Evet.Bunlar hepimizin mutabik kalacagi konular.Bazi cok bilmis arkadaslarimiz var;her konuya siyasi bacak takmaya kalkiyorlar.Yazilanlarda yeni bir bölümne sekli daha görüyorum:almanci Türkler-Türkiyeli Türkler.Dogrumu,evet dediginizi duyuyorum.Alevi-Sunni,Türk-Kürt,sagci-solcu dinci-dinsizden sonra simdide bu savasa hazirlaniyoruz.Burdakileri öküz yapiyorsunuz,Türkiyedekilerede inanilmaz hakaret yagdiriyorsunuz.Siz bu hakki nerden aliyorsunuz.En güzel cözüm nedir biliyormusunuz;terbiyeli bir sekilde konusmak,cözümün ne olacagini birlikte konusarak halletmek.Ayni ülkenin insanlariyiz.Izne giderken ne kadar mutlu oluyoruz,dönüste gözyaslariyla dönüyoruz.Ülke bizim,bayrak bizim.Cahilce yazip sayfalari bosuna dolduracagina,akilli birseyler yaz herkes faydalansin.Kendini begenmisin biri ihtal damattan bahsediyor.Bende 37 yil önce Türkiyede tahsil görmüs bir ihtal damat olarak geldim.Aslanlar gibi calistim ve 3 cocugumu üniversite mezunu yaptim.Bundan daha büyük bir servet varmi.Kendini akilli sanan cahillerle ugrasmaya bile degmez.Ayrica ihtal damatlar olmasaydi burda doganlar Türkceyi zor konusurlardi.Kimseye hakaret etmedim.elestiri yapacak kisininde buna özen göstermesini beklerim.
    Arkadasim cozum onermissin ama senin yazilarinda elestiriden oteye gidememis..
    Hickimseyi cozum adina yazmamakla itham etmisin ..bende seni bu yazilarindan dolayi elestireyim,burada her konuya her kisiye olaya deginilmis,herkes kendi penceresinden dili yettigi kadar anlatmis..
    Peki senin onerin,cozumun ne??
    Ithal damat haric,
    Milliyetcilik haric
    Almanyada turkce konusmak haric.
    Uniye giden cocuklar haric
    Buyur seni dinliyoruz??
    Ben olaya yazilarimda püf noktasindan degindim..anlasilan sadece tartismali pozisyonlari seyredip futbol maci gibi bakip masadaki yorumculugunlada sinifta kaldin.
    Konu webci tarafından (15 Eylül 2018 Saat 01:39 ) değiştirilmiştir.

2. 2 kişi webci üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Moderator Prens-66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    1,182 mesaja 2,787 teşekkür aldı
    @Toprak

hiç kusura bakma ithal damat hikaye

Neden dersen, burada doğmuş büyümüş insanlarımız, daha doğrusu Aileler örf adetlerine geleneklerine ve Ana dilimize sahip çıktıktan sonra herkes aynı dilde konuşur gerisi tevatür!

Ne İthal damatlar gördü bu gözler, dili değil şekil şemal değiştirenler oldu..

5. 2 kişi Prens-66 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Ithal damatlar olmasa Almanci nice kiz evlenemezdi onlarin kiymetini bilelim

7. 3 kişi moralist üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    121
    40 mesaja 82 teşekkür aldı
    Herkes kendi bilir , sadece ravdiyem cok civik ve saygısız adı bır topluö olmuslar, gundelık hayatta bır selamdan baska ılerıye gıtmeyın, hem ozel hayatımıza karısırlar,, hemde canımızı sıkarlar!
    Arabanızıda garantılı yere park edın,,
    Bu serefsızler ,,, senın var bende nıye yok,,, dıye cızıp lastık kesıyorlar,

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    172 mesaja 424 teşekkür aldı
    Alıntı MEGAbond Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ustam bir zahmet tarihleri kullanirken biraz dikkat edelim lütfen,,1923 dedigin tarih taaaa 1938 e kadar,,bir ülkenin yok olurken var olus meselesidir.

keske 1923 degil de 1938 den sonra diye bir tarih yazmis olsaydin,,,cünki 1923 ve 1938 arasi, Türkiye Cumhuriyetinin Atatürkle $ahlanma yillaridir.
    kardes, ben sahsen 1923 yillari ile 1938 ve akabinde 1950 ye kadar olan yillar arasindaki tartismalardan ve söylemlerden uzak duruyorum...

Bu tarihlerde yasananlar, insallah bizler ölmeden ortaya cikarda hepimiz gercegin ne oldugunu görürüz...

Bundan dolayi bu konu ucsuz bucaksiz ve gereksiz tartismalarin yasanip, hicbir sonuc cikarilamayacak konular...

Benim vermis oldugum örnege gelecek olursak, ben o örnegi Türkiye Cumhuriyeti´in kurulus yilini baz aldigimdan dolayi o arkadasa latife olsun diye yazdim aksi birsey aklimdan gecmemisti acikcasi...

Üye TOPRAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    190
    47 mesaja 132 teşekkür aldı
    Almanyada dogmus 3 veya 4 genc bir araya geldiklerinde hangi dili konusuyor.Dedigin dogru bazilari "sonradan görme,dinininden dönme "tabirinine uyuyor.Ama bu yüzde 15 i gecmez.Karaktersiz dünyanin heryerinde karaktersizdir,degistiremezsin.Ama yazilanlarda ihtal damatlar,aileler,temizlik islerinde calisanlar,lüks arabaya binenler öküzlükle suclaniyor.Asagilama ve kücümseme algisi olustu bende.Herkes hosgörü ve saygiyi ögrenmeli yoksa halimiz harap.

Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadasim cozum onermissin ama senin yazilarinda elestiriden oteye gidememis..
    Hickimseyi cozum adina yazmamakla itham etmisin ..bende seni bu yazilarindan dolayi elestireyim,burada her konuya her kisiye olaya deginilmis,herkes kendi penceresinden dili yettigi kadar anlatmis..
    Peki senin onerin,cozumun ne??
    Ithal damat haric,
    Milliyetcilik haric
    Almanyada turkce konusmak haric.
    Uniye giden cocuklar haric
    Buyur seni dinliyoruz??
    Ben olaya yazilarimda püf noktasindan degindim..anlasilan sadece tartismali pozisyonlari seyredip futbol maci gibi bakip masadaki yorumculugunlada sinifta kaldin.
    Cözüm ne biliyormusun kardesim;birbirimizi sevmek,saygi duymak,kirmamak vede asagilamamak.Bunlari yaptigin zaman hepimiz insan oldugumuzun farkina variriz.Aci sözler hic kimseye mutluluk vermez.Ben"webci"kardesimi tanimasamda seviyorum.Bu telepatiyi kurabilirsek Türkiye insani olarak rahatlikla ve ön yargisiz kucaklasabiliriz.Saygiyla ve sevgiyle Allaha emanet
    Konu Memoli1976x tarafından (15 Eylül 2018 Saat 18:45 ) değiştirilmiştir.

11. 2 kişi TOPRAK üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    Bence 1923 ile 1938 arasi yillar kötü idi cünkü 486 milyar dolar borç birakildi bu konuda gentlement kardeş hakli bide 1938 de esasen Polonyaya biz saldirdik gerçekler ergeç ortaya cikacaktir

Tecrübeli Üye Acemibiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya - München
    Ettiği Teşekkür
    125
    80 mesaja 147 teşekkür aldı
    Arkadaslar su ana kadar 5 sayfa olmus ama iyilestirici,birlestiricili ve aydinlatici hic bir yazi yok.Türkiyede yasayanlarla avrupada yasayanlar arasinda sorun varmi?Evet var,Türkiyede yaptigimiz ticari islerde gurbetci olusumuzdan dolayi zararli cikiyormuyuz;Evet.Bizi kücümsüyorlarmi;Evet.Bunlar hepimizin mutabik kalacagi konular.Bazi cok bilmis arkadaslarimiz var;her konuya siyasi bacak takmaya kalkiyorlar.Yazilanlarda yeni bir bölümne sekli daha görüyorum:almanci Türkler-Türkiyeli Türkler.Dogrumu,evet dediginizi duyuyorum.Alevi-Sunni,Türk-Kürt,sagci-solcu dinci-dinsizden sonra simdide bu savasa hazirlaniyoruz.Burdakileri öküz yapiyorsunuz,Türkiyedekilerede inanilmaz hakaret yagdiriyorsunuz.Siz bu hakki nerden aliyorsunuz.En güzel cözüm nedir biliyormusunuz;terbiyeli bir sekilde konusmak,cözümün ne olacagini birlikte konusarak halletmek.Ayni ülkenin insanlariyiz.Izne giderken ne kadar mutlu oluyoruz,dönüste gözyaslariyla dönüyoruz.Ülke bizim,bayrak bizim.Cahilce yazip sayfalari bosuna dolduracagina,akilli birseyler yaz herkes faydalansin.Kendini begenmisin biri ihtal damattan bahsediyor.Bende 37 yil önce Türkiyede tahsil görmüs bir ihtal damat olarak geldim.Aslanlar gibi calistim ve 3 cocugumu üniversite mezunu yaptim.Bundan daha büyük bir servet varmi.Kendini akilli sanan cahillerle ugrasmaya bile degmez.Ayrica ihtal damatlar olmasaydi burda doganlar Türkceyi zor konusurlardi.Kimseye hakaret etmedim.elestiri yapacak kisininde buna özen göstermesini beklerim.
    Hocam sende elestirmissin ve Damat olarak kendine yapilan elestiriyi hafiften dillendirmissin.
    Ve ayreten IHTAL Damat degil ITHAL Damat, Türkceyi Damatlardan ögrenirsek vay halimize!!

bende diyorumki bu elestiriler dogaldir.Insanin oldugu yerde karsi tarafa daime elestiri olur.Bunu önleyemezsiniz.
    Ha dozunu kacirmadan, hakeret olmadan, kiririci olmadan yapilmasinda fayda vardir.

Insanin oldugu yerde yalan vardir.
    Insanin oldugu yerde elestiri vardir.
    insanin oldugu yerde rüsvet vardir.
    Insanin oldugu yerde yagcilik vardir.

Say say bitmez.Bunlari sifirlamak imkansizdir.Ama bu davranislari en minimum dereceye cekmek icin cabalar gösterilebilinir.
    Buda Egitimle, Ögretimle, Inancla, Aile Terbiyesiyle mümkündür.
    Konu Acemibiri tarafından (15 Eylül 2018 Saat 13:35 ) değiştirilmiştir.

14. Acemibiri üyemize teşekkür edenler:

Üye TOPRAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    190
    47 mesaja 132 teşekkür aldı
    Bu kelimenin Türkçe olmadığını bilmiyorsun herhalde aklınca fındık kırdın

Arapça idhal.
    Konu Memoli1976x tarafından (15 Eylül 2018 Saat 18:46 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,643
    Cözüm ne biliyormusun kardesim;birbirimizi sevmek,saygi duymak,kirmamak vede asagilamamak.Bunlari yaptigin zaman hepimiz insan oldugumuzun farkina variriz.Aci sözler hic kimseye mutluluk vermez.Ben"webci"kardesimi tanimasamda seviyorum.Bu telepatiyi kurabilirsek Türkiye insani olarak rahatlikla ve ön yargisiz kucaklasabiliriz.Saygiyla ve sevgiyle Allaha emanet
    Sagol kardesim..sevgiler saygilar..

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Alıntı Django Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    80 yasindaki Alman 90 binlik arabaya biniyor bu normal, Ama Türk binemez diyosun. O adam o arabayla sadece köye mi gidiyor? Parisi, Hollandayi, gezmiyor mu yani. Sadece Türkiyeye gidip hava atmak icin mi aliyor o arabayi sence? Cigeri 5 para etmez sanatci bozuntularinin X5 e binmeye hakki var, Fakat Alin teriyle kazandigi parayla X5 alip gezen gurbetcinin hakki yok mu yani?
    Bir yerde yanlis tespit yapiyorsun.
    Yada O X5 alip gezen, almanya gecmisi 10 yillik olan Ithal damadi sen de mi kiskaniyorsun yoksa
    Saka bi yana, kim ne derse desin. Kimse kimseye karisamaz
    Usta, o 80 yaşındaki adama bak, adam mühendis miş.

Dostun, sorun binmek değil, kimin bindiği. Almanların çoğu bütcesine göre biniyor. Bizde tam tersi, çoğu bütcesine göre binmiyor.

Benim bütcem uygun, istesem 600 Euro taksit ile araba alırım. Ama almıyorum. Yazık günah o kadar paraya. Ama bütcesi olmayan alıyor. Ve maalesef bu alanlatın çoğu "Import damat".

Sonra bir iflas ediyorlar, bir boşanıyorlar, sonra bu forumda ağlıyorlsr Almanya beni yedi bitirdi diye.

Türkiyedeki mühendis tabiki binsin, Türkiye'deki iş adamı tabiki binsin, ama işci, sıradan bir meslek sahibi olan, bir işci olmus "Import veya bura original doğma" bir damat binmesin.

Kıskançlık gerçekten yok. Neden biliyormusun, ben o arabaya binsen, 10 dk. sonra hevesim gider. Ben hergün insanların derdi ile mesleki olarak uğraşıyorum. Almanya gibi yerde kirası falan çıktıktan sonra 300 Euro ile ayı getirmeye çalışan çok insan görüyorum. Yazık o paralara. İnsan öyle bir arabaya işci olarak binerse bir düşünür, yarınıda var bu hayatın diye.

40000 Euroya bugün 1 - 2 tane daire alabiliyorsun. İyi veya kötü bir getirisi var. Ama araba dondurmadan daha kötü. İkiside eriyor, ama birinin hiç yoktan karnına bir faydası var.

İnsana Allah akıl vermiş. İnsan bur düşünür, derki, ben basit bir işciyim. Yarın sabah bana çıkış verseler nereye giderim. En fazla Leihfirmaya. İnsan derki, çeşme akarken testimi doldurayım. Okumuş adam böyle düşünmeye mecbur değil. Adam mühendis olmuş. İşsiz kalsa bile hemen iş buluyor. Ama işciysen senin neyine 30000 Euroluk araba. 10 - 15000'lik neyine yetmiyor. Onunda Kliması var, her türlü ekstrası var. Niye salak olasınki iki kat para veresin.

18. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    473 mesaja 1,213 teşekkür aldı
    Alıntı moralist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence 1923 ile 1938 arasi yillar kötü idi cünkü 486 milyar dolar borç birakildi bu konuda gentlement kardeş hakli bide 1938 de esasen Polonyaya biz saldirdik gerçekler ergeç ortaya cikacaktir
    arkadasim git bir zahmet osmanlinin son zamanlardaki borclarini ve bu borclari kimin ödedigini bir arastir bakalim. binbir zorlukla kurulmus,kurtarilmis TÜRKIYE CUMHURIYETINI kötülerken oturup bir düsün istersen.

bu arada 1923 ve 1938 arasini kötülüyorsun,,,$u yazistigimiz Türkcenin düzenlemesini Atatürk'ün yaptirdigini biliyorsundur umarim.
    Konu MEGAbond tarafından (15 Eylül 2018 Saat 16:22 ) değiştirilmiştir.

20. 4 kişi MEGAbond üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    Bunu tv de bir Hoca dedi yalniz baktim Savaş
    1939 de başlamiş Hoca kariştirmiş galiba

22. moralist üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,643
    Turkceyi ovenler acaba turkce hakkinda arastirma yapip turkceye katilan kelimelerin hangi ulkelerden alindigini biliyor mu?!hic zannetmiyorum..ayrica yiyecek ekmek bulamayan savastan cikmis ac,sefil bir milletin karnini doyurmasi icin inkilaplara mi ihtiyaci vardi..
    Isvicrenin kanunlarina mi ihtiyaci vardi??
    Saklanan tarihemi ihtiyci var di??
    Once bir okuyun,arastirin,okumayan arastirmayan toplumlar somurulmeye,satilmaya mecburdur..
    Cumhuriyet tarihini kotuleme adina degil ama birseyi sormamiz lazim..
    Yasaklar bazi seylerin bilinmemesi, yapilmamasi icin vardir,kanunlar toplumun karsilikli hak ve hukuklara uymasi icin vardir..o halde kanun ve yasayla bazi seyler tapu olup korunuyor ise burada gizli birsey sakli mi?? Her akil bunu sorar,sormayan akil gerizekali olmus uyusmustur..uyusuk toplumlarida yonetmek somurmek herzaman müsaittir..sadece bir isci parcasi gorulup hicbiryerde sayginlik kazanamaz,fertlere degil bireylere bakilir avrupada.. hergun sana niye sorarlar nerelisin diye,ve sen cevap vermekten sikilirsin keske sormasa diye....cunku biliyorsunki avrupada turk kelimesi hakaretin sembolü olmus,bu bizim icin aci olsada..
    Simdi tum hayalet sahnelerinden ve bir turk dunyaya bedel hikayelerinden kurtularak soralim;
    Avrupaya ve dunyaya turk ne yaptiki depuk acilari hala durur veya bizler onlari dusman bilirken nasil olurda onlarin medeniyetlerini aliriz?!savastan sonra baskalarinin kanunlarini alan turkce olarak dunyadan kelime toplayan hangi ulke var..yok!!
    Sadece kisisel gorustur...!!!!
    Gercek medeniyet fikirlerini ve goruslerini her platformda soyleyebilmektir,korukorune kafaya tokmak yemek,insafsizca saldirilmamaktir..bizler de uygulanan budur..artik medeni olmadigimizi kabul edelim..
    Okulda ogrenciye tokmak
    Lisede tokmak
    Anneden babadan tokmak..
    Bu adam goreve geldiginde zaten tokmakci olmus,onun yapacagida millete dairelerde tokmak atmak..
    Yani insan degil tokmakci ve canavar yetistiriyoruz..
    Ayni olay burdada basimizda..iki kelime yaziyorsun anlamadan dinlemeden hemen tokmak,vay sen nasil yazarsin,ne cesaretle yazarsin falan filan..iste gerceklerimiz..
    Buyrun suan turkiyenin hali..
    Sokakta tokmak
    Mecliste tokmak..
    Tokmak toplumu olmus cikmisiz..
    Sonra soruyoruz biz niye boyleyiz..boyleyiz cunku oyle yetistirildik..
    Hayalperest
    Hesap kitap bilmez
    Tokmakci
    Hak hukuk tanimaz
    Saygi sevgi yok..
    Yani egitim yok,ataya saygi yok...

Bunu tv de bir Hoca dedi yalniz baktim Savaş
    1939 de başlamiş Hoca kariştirmiş galiba
    Hocalari bosver cogu senden cahil...
    Konu Memoli1976x tarafından (15 Eylül 2018 Saat 18:45 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    473 mesaja 1,213 teşekkür aldı
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turkceyi ovenler acaba turkce hakkinda arastirma yapip turkceye katilan kelimelerin hangi ulkelerden alindigini biliyor mu?!hic zannetmiyorum..ayrica yiyecek ekmek bulamayan savastan cikmis ac,sefil bir milletin karnini doyurmasi icin inkilaplara mi ihtiyaci vardi..
    Isvicrenin kanunlarina mi ihtiyaci vardi??
    Saklanan tarihemi ihtiyci var di??
    Once bir okuyun,arastirin,okumayan arastirmayan toplumlar somurulmeye,satilmaya mecburdur..
    Cumhuriyet tarihini kotuleme adina degil ama birseyi sormamiz lazim..
    Buyrun suan turkiyenin hali..
    webci arkadasim,,dünyada hangi dil sanki tam anlamiyla,,tertemiz ve baska hicbir dilden etkilenmemis olsun,,her dilin icinde bir baska dilin esintileri var... osmanlica farsca ve arapca karisimi bir dil mesela,,,,ben $u anki TÜRKCe dilinden hicte sikayetci degilim,,ha yabanci kelimeleri eleyip yerine Türkce kökenli kelimeleri cogaltsak iyi olmaz mi ? olur tabiki.
    ac olan milleti, tabiki inkilaplarla doyurma yoluna girersin,,,insanlari yani milleti rahat norm bir hayata eri$tirmek,,sadece ve dasece üretmekten gecer,,,üretmeyen köledir.

ATATÜRK ILKE VE INKILAPLARI

25. 4 kişi MEGAbond üyemize teşekkür etti:

Üye Django - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    49
    25 mesaja 60 teşekkür aldı
    Parasi olan kiskaniliyor. Bunun Gurbetcisi, Türkiyedekisi yok.
    Gurbetcinin gurbetciye yaptigini, Türk halkinin birbirine yaptiklarini dökelimmi buraya ?
    Sayfalar yetmez.
    uzatmamak lazim.

Üye Kamanli40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    56
    5 mesaja 12 teşekkür aldı
    Weil die Mehrheit asozial ist ...

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,201
    6,300 mesaja 28,951 teşekkür aldı

Yeni Üye Asafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    269
    1 mesaja 2 teşekkür aldı
    Sana kesinlikle katılıyorum

Yeni Üye Asafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    269
    1 mesaja 2 teşekkür aldı
    Bizlere zaten Kiro diyorlar orda
    Sende onlara sonradan görmüs de. 1990 öncesi Burdan giden insanlar yiyecekleri malzemeleri bile burdan götürürlerdi. Ne vardi Türkiye de.

Sonradan görmüsün oglu olmus, seyini ceke ceke koparmis. Türkiyenin herseyi olmus, millet aza aza kudurmus. Allahin sonradan görmüsleri.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)