Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2031 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci 1234567 SonuncuSonuncu
Toplam 121 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gurbetciler Sevilmiyor mu ?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    121
    40 mesaja 82 teşekkür aldı
    Calip cirpip insanlari dolandirmakdan baska ne yetenekleri var, haberleri acin izleyin binbir rezillik her aksam haberlerinde.daha bwter olsunlar, eline para degil,,, kredi karti gecen kendini allah saniyor,,, gidin isinize be calisin ,, birbirinizi kesip dövüp dolandirmayi birakip! Bir konuda ortak fikirim türklerin nerede yasarsa yasasin egitim seviyeleri dusuk!

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

2. dreamceng üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Cogunuz bilmez, ben 1998'de Bankada Ausbildung basladigimda bir kredi alabilmen icin o kadar gelirin olacaktiki, rahat rahat ödeyebil diye. Insanlarin coguna kredi bile vermiyorduk. Kontoauszuglara bakiyorduk, para harcayis sekline bakiyorduk, meslegine bakiyorduk. Bakiyorda bakiyorduk.

Simdi gir check24 iki Lohnabrechnung ve hemen kredi veriyorlar. Birakin ozamanlar bugün kredi verilen adamlar banka dispoyu bile zor veriyordu. Ama ozamanlar iflas eden Türk tek tükdü. Simdi bakiyorum bilgisayara bizim isyerinde, bana gelen haftada 20 Türk varsa, en az 3 - 5'in Insolvenz var. Hepside zirliyor.

5. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Rammstein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa
    Ettiği Teşekkür
    68
    93 mesaja 197 teşekkür aldı
    Ilginc bir konu.

Bana gore Turkiyedeki vatandas, gurbetcileri " sagilir inek " olarak goruyor. Buna es, dost, akraba, arkadas dahil.

7. 3 kişi Rammstein üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Bagzilarina öyle yapmalari hak. Sen fors atacagim diye altinda X5 yada Q7 ile gidersen, hanimin elinde S9, cocuklarin elinde S9, senin elinde S9, olursa, üstündeki gömlek Hilfiger olursa, hava atarsan sagda solda gelde beni carp diyorsun.

Beni carpan yok. Cünkü normal insan gibi giderim izine, sagda solda fors atmaya calismam, kimsede beni carpmiyor. Ama üstümde sadece normal bir markasiz poloshirt var, altimdada pantolon veya 3/4 Short.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (06 Eylül 2018 Saat 23:12 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Fransa
    Ettiği Teşekkür
    68
    x5 veya q7 olagan ustu bir araba mi ? S9 kullanmak ve hilfinger giymek gayet normal. Var ki aliyoruz.

Hava atmayla ne alaka ? Ben Turkiyeye giderken yasam tarzimi mi degistireyim ?

Ne yani Turkiyeye giderken kotu giyinmek, eski arabayla mi gitmek gerek.

Hem kime ne ?

Tr dekilerin buyuk bir cogunlugunun hazim problemi var. Hazmedemiyor adamlar. Bir sinir stres, neden onda var bende yok hesabi.

10. 4 kişi Rammstein üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Tabiki yasam tarzindan dolayi kimse seni carpma hakki vermez. Ancak yasam tarzina gelince, ben oldugum yere ayak uydurum. Camiye gidersem ona göre giyinir otururum, dügüne gitsem ona göre, yaslilarin yanina gitsem ona göre giyinir giderim.

Tabiki diyebilirsin kime ne. Ama bence öyle degil. Her zaman mütevazi giyinmek ve davranmak daha iyidir. Benimde pahali seylerim var, ama sadece özel günlerde giyerim. Dügün olur, bayram olur, ama günlük hayatda giymem.

Birde senin niyetin iyi olabilir yasam tarzin ile, ama önemli olan senin niyetin degil, karsi tarafindakinin nasil degerlendirdigi. Özellikle Türkiye'de hava atmaya gelmis olarak degerlendiriliyor.

Cok basit bir örnek. Eski Merkez Bankasi Müdüsürü, Durmus Yilmaz, bundan 5-10 yil önce basbakandan ve cumhurbaskanindan daha fazla aylik aliyordu. Bir siyasi parti mecliste hükümete sormustu en yüksek memur maasi alan kim diye. Adam 33000 TL aylik aliyordu.

Bu kisi enistemin akrabasi. Adam köye geldiginde mütevazi bir araba ile gelmis. Üstü falanda öyle allim sallim degil. Normal herkesin giydigi bir pantolon ve gömlek giymis. Herkes gibi oda yer sofrasina oturmus, herkes gibi oda köydeki evin icindeki eski cesmede abdest almis. Yaninda bir koruma bile yok.

Yada baska bir örnek. Yasim ozaman 16. Bizim kiraci genc bir polis. Annemler evde yok. Ben evde kaldim mac bakacagim diye. Kiraci polis beni cagirdi gel maca beraber bakalim diye. Inanki üstümü giyerken sadece esofman giydim. Cünkü biliyordum o polisin maddi durumu iyi degil. Ozamanlar polisler cok aylik almiyor. Evine indim koltuk bile yoktu. Ancak ev tertemizdi. Yerde güzel minderler vardi, onlarda oturduk. Allah ne verdiyse yedik.

Bu gibi olaylar bana cok ders oldu. Iyiki yasamisim bu olaylari. Bana hayatin Nike, Boss'dan ibaret olmadigi, bunlarin mutluluk degil, sadece mutsuzluk getirdigini gösterdi. Tam aksine bunlari giyerek suni bir mutluluk yasadigimi anladim. Ve yüce rabbim bu mütevaziligimi hep ödüllendirdi. Ben mütevazi kaldikca okulda olsun, iste olsun, tüm kapilari bana acti. Iyi paralar kazaniyorum, ama yinede mütevaziligimi kaybetmedim.

Demek istedigim mütevazilikten zarar gelmez. Mütevazi olursan, kendini sevdirirsin. Ancak bulundugun ortamdan daha forslu bir sekilde gidersen bir yere, dedigin gibi hazmedezler ve soyulursunda. Ha bu onlara soyma hakkini vermez, ama ne gerek var.

Bak benim hic Türkiye'de basim belaya girmiyor. Tam tersine her yerde isim ras gidiyor. Neden, cünkü ben olayi cözdüm. Devlet dairesinde gitsem, konsolosluguda gitsem, bankayada gitsem, hep görgü kurallarina uyarim, saygimi ve özellike rica ve tesekkür kelimelerini hic eksik etmem ve herkes bana cok sükür bugüne kadar iyi davrandi ve kazik yemedim.

Ben temizlik iscisinide, bir genel müdürede ayni saygiyi gösteririm.

Giyen istedigini giysin. Allah'daha da iyilerini versin herkese. Ben mütevazi kalacam. Son Model bir arabaya biniyoruz, son model telefonlar kullaniyoruz, herseyimiz var. Ama niye halen insanolgu mutsuz? Cünkü mütevaziligini kaybetmis. Bir söz vardir, "Bir insan kötü olmasini istiyorsan ona Allahim zenginlik ver diye dua et" derler.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (06 Eylül 2018 Saat 23:57 ) değiştirilmiştir.

12. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,643
    1,614 mesaja 3,316 teşekkür aldı
    Evet turkiyedeki insanlar kiskanc ve menfaatci,birbakimada münafik..yani musluman ama sahte ve sahtekar..kiskanclik diz boyu,adam burada bogusuyor,8/16 saat calisiyor,gece gunduz demiyor,hak ederek araba alip izne gidiyor,sen turkiyede 10 da kalk dukkan ac,sohranda bir kus sutu eksik,15 kredi kartiyla dolas,carp cirp,sonra niye bende yok diye almanciya kin güt..ALLAH yatana,kelle sallayana degil,calisana veriyor,bizim memlekette vatandas disari salinip gonderilmeseydi,is imkanlari yaratilsaydi,siyasetciler beyinlerini disariya satmasaydi almanya gibi olunurdu..almanya kalkinmaya konrad adenauer zamaninda basladi..bizimkiler o devirde sise devirir gibi hükümet devirmekle mesguldüler..

14. 6 kişi webci üyemize teşekkür etti:

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    515 mesaja 1,088 teşekkür aldı
    Bence haksizlik ediyorsunuz, basta en yakinlarimiz olmak üzere herkes bizi kucagina almak icin yaris halindeyken sevilmemekten bahsetmek pek uygun olmamis.

16. 2 kişi hekimoglu üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Fransa
    Ettiği Teşekkür
    68
    @ Birbey 3.0 ; Giydigim bir kot pantolon birde tisort. Yani Turkiyede herkezin alabildigi seyler.

Asla ve asla kimseye saygisizlik etmem ve saygisizca konusmam. Hava atan vardir elbet ama, ben beceremem.

Yahu adam elinde ki 0.50 centlik cakmakta gozu kaliyor.

Mutevazilik diye, evden cikmayalim, arabaya binmeyelim, lokantaya falan hic gitmeyelim o zaman.

Yakin akrabalar bile, degismis son yillarda. Herkez kendi cikari pesinde.

Belkide hayat sartlari, gecim derdi, onlari, cikarciliga, strese, sinirli olmaya zorluyor.

Ya sudan sebeblerle insanlar birbirlerini vuruyor. Elinden gelse gurbetciyi de bir kasik suda bogacaklar, emin ol.

18. 4 kişi Rammstein üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Tabiki onlara bağzı hakkı vermez. Ama maalesef burdaki örneklerde olduğu gibi öküz çok. Bu öküzlerin aslında parasıda yok. Parası olan zaten dikkatli. Ama öküz kredi ile geliyor işte. Türkiyede nasıl kredi kartı ile para dağıtıyorlar, aynı seyi burda kredi sirketleri yapiyor.

Tecrübeli Üye deniz2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,910
    497 mesaja 1,427 teşekkür aldı
    ya siz neden bahsediyorsunuz türkiyedekilerin arabalari ev esalari bizim kulladiklarimiza 5 ceker

bizim kullandiyimiz arabalara bakmiyorlar bile adamlarin altinda son model arabalar var biz nasil hava atalim onlara?

artik dünyada insanlik ölmüs arkadaslar misal eskiden biz bir kenarda otururken bir büyümüz önümüzden gecse

ayaklanirdik o bize el isaretiyle oturun demeden oturmazdik , yasli insanlara saygi kücüyüne sevgi bitmis

bunlar bittimi hersey bitmis demektir

hepinize saygilar arkadaslar

21. 2 kişi deniz2000 üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Katılıyorum dediklerine, sadece saygı olayına katılmıyorum.

Bir insan yaşlı olunca niye saygıyı hak ediyorki? Hangi gerekce ile? Sırf yaşlı olduğu için mi?

Bende saygı yaşa göre değil, yaptığına gösteririm.

Ben mesela büyüklerin elini öpmem. Çok saçma bir gelenek geliyor bana. Ha önünda ayak uzatıp oturmam. Ama el öpmem kimsenin.

Adam sırf 80 yaşında diye o gecerken ayağa kalkacağım. Sanki yaşlı olmak marifet. Ha adam 80 yaşındadır, hayatda insanlığa çok faydası olmuş bir insandır, ozaman 80 değil 30 yaşında da olsa ayağa kalkarım.

Ben mesela Almanya'da yaşlılara tramvayda iş başlangıç ve mesai saatlerinin bitiş zamanı yer vermem. Ne işi var sabahın köründe tramvayda? Çarşıya pasta yemeğe gidiyor başka birşey değil. Saat 8'den sonra gitsin pastasını yesin. O düşünüyorsa bunu, bende onu düşünmem. Sonra geliyor tramvayda öğrenciler dikkat etmiyor oram buram acıdı.

Bizdeki kültür hep birisine tapmak üzere kurulmuş. Böyle şeymi olur.

Farklı düşünen arkadaşlar mutlaka çoktur. Ben dediklerim kesin doğeudur demiyorum. Ama bana saçma geliyor.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (07 Eylül 2018 Saat 09:17 ) değiştirilmiştir.

23. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    121
    Gercek budurki,, türkiyede bir gurbetcinin degeri,, suriyelinin altinda

25. 2 kişi dreamceng üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Bizlere zaten Kiro diyorlar orda

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Alıntı dreamceng Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gercek budurki,, türkiyede bir gurbetcinin degeri,, suriyelinin altinda

Normal. Dediğim gibi bizde öküz çok. Araba ile izine giderken bir bakın etrafınıza. Yontulmadık çok. Adam atlet tipindeki bir t-shirt ile geziyor. Omuzda kıllar yumak yumak. Ya bir normal T -Shirt giy. Herkes senin yumak yumak kıllarını çekmeye mecburmu.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,643
    1,614 mesaja 3,316 teşekkür aldı
    Tum bu yazilanlardan da anliyorz ki olay kendini egitememislik,toplumun geri saymis olmasi..
    Buda bize bir turk dunyaya bedel hikayeleriyle bizlerin uyutulmus olmasi,hergun sakarya meydan savasi yapmamiz olmasi.
    Bir insanin parasi olmayabilir,arabasi olmayabilir,ama insanligi muhakkak ki olmali.
    Insana eziyet
    Hayvana eziyet
    Anaya eziyet
    Babaya eziyet,
    Atese tapan,
    Kedi kesen
    Buyu yapan
    Cin carpan
    Geriye ne kaldi??
    Nice insanlar gördüm üzerinde elbise yok
    Nice elbiseler gördüm içinde insan yok!
    Bu dunyada en fakir yasayan insan peygamber efendimizdi..bu mal,mülk,kibir gururla nereye kadar??
    Bir insan saygi sevgi kazanmak,sevilmek ve sevmek istiyorsa,efendimizin hayatina bir bakmali,samimi kalbe sahip olmaliki sikintilardan,dertlerden kurtulmali,onun dualariyla dua etmelidir..
    Dunya menfaati icin,zenginlik icin,cektigi kredinin borcunu odemek icin degil..
    Toplumumuzun bu cinnet aleminde yasamasinin tek nedeni yaratanini anlamayip seytana hizmet eden evlatlar yetisturmis olmasi..(kisisel gorustur)
    Kalbine dunya mali yerlestiren bir insan ihlas sahibi olamadigi gibi helal ve haramlardan da sakinamaz.toplumu bozar,kin nefret kiskanclik yayar,insanlari zengin olarak kibirli fakir olarak kiskanc yapar..kin nefret dedikodu da yarismak yerine seytanin arkadasi olacagina,nefsini seytani tanimada yariski rabbini tani..
    Gerci bu konuyu cok derinden anlattim ama virusun bulasip tum bunyeyi sardigi yer buralar..bunlara karsi asi olmayi ihmal etmeyin..Osmanliya bulasip hastalik yayan virus goruluyorki bize de bulasmis..
    Yani gerek avrupada gerek turkiye de olalim bizler turk olarak birer toplumuz ve hastalikla mucadele hepmizin gorevi..burada sadece turkiye deki vatandaslari kotulemenin bir marifeti yok,lazin özü;
    Hepimiz ayniyiz!
    Hayirli cumalar..
    Konu webci tarafından (07 Eylül 2018 Saat 12:13 ) değiştirilmiştir.

29. webci üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye deniz2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,910
    497 mesaja 1,427 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum dediklerine, sadece saygı olayına katılmıyorum.

Bir insan yaşlı olunca niye saygıyı hak ediyorki? Hangi gerekce ile? Sırf yaşlı olduğu için mi?

Bende saygı yaşa göre değil, yaptığına gösteririm.

Ben mesela büyüklerin elini öpmem. Çok saçma bir gelenek geliyor bana. Ha önünda ayak uzatıp oturmam. Ama el öpmem kimsenin.

Adam sırf 80 yaşında diye o gecerken ayağa kalkacağım. Sanki yaşlı olmak marifet. Ha adam 80 yaşındadır, hayatda insanlığa çok faydası olmuş bir insandır, ozaman 80 değil 30 yaşında da olsa ayağa kalkarım.

Ben mesela Almanya'da yaşlılara tramvayda iş başlangıç ve mesai saatlerinin bitiş zamanı yer vermem. Ne işi var sabahın köründe tramvayda? Çarşıya pasta yemeğe gidiyor başka birşey değil. Saat 8'den sonra gitsin pastasını yesin. O düşünüyorsa bunu, bende onu düşünmem. Sonra geliyor tramvayda öğrenciler dikkat etmiyor oram buram acıdı.

Bizdeki kültür hep birisine tapmak üzere kurulmuş. Böyle şeymi olur.

Farklı düşünen arkadaşlar mutlaka çoktur. Ben dediklerim kesin doğeudur demiyorum. Ama bana saçma geliyor.

sen ister yasli insanlara saygi göster istersen gösterme o senin karekterin

senin önüne cikan yasli insanlarin alnindami yaziyor ben faydaliyim ben faydasizim diye,

ona göre saygi gösteriyorsun ? 80 yasinda yasli bir amca tranvaya biniyorsa helal olsun ona

sen yaslanirsan sen cikma evden yatakta yat uyu, sanane yaslilarin disari cikma saatlerimi var
    Konu deniz2000 tarafından (14 Eylül 2018 Saat 10:17 ) değiştirilmiştir.

31. 3 kişi deniz2000 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    682
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    hhaha önce bi güleyim cok ciddi alinacak bisey degil aslinda gercekler, adam burda 7..24 calisip para kazanma derdinden cocuklariyla ilgilenmez kadin yas 60..70 e dayanmis hala temizlik isleriyle para kazanma derdinde cocuklarla ilgilenen yok burda 1 centin hesabi yapar fazla para ödememek icin kisacasi bildigin FAKiR hayati yasar.

TR ye gider 4 hafta adam yada kadin fark etmez sanirsin Almanyada memur hayati yasiyor rahat para kazaniyor TR ev yada daire yaptirir yilda belki 10 bilemedin 20 gün yasiyacagi evin herseyini GÖSTERiS adina en iyisinden en son modelinden yaptirir yani kisacasi biz gurbetciler yasadigimiz ülkede 1 centi nasil ucuza getiririz diye kafa yorarken arayista olurken kendi ülkemizde aslinda gercekte olmadigimiz yönümüz ortaya cikiyor.

Benim zaten en anlam veremedigim sey madem yurt disinda yasiyorsun belli bi standartin ve gelirin var niye FAKIR gibi yasarsin bogaz tokluguna git kendi memleketinde yasa

33. SesSizliK üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    121
    Asagi Tükürsen sakal
    Yukari tükürsen biyik
    Bunlarin hepsi buyuk sorunlar,, Cok derin konular
    Bu selil catisma ve kaos ile yasamayi ögrenmek gerek.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Deniz2000, mesela Almanya'da coğu şehirlerden Senioren-Abo saat 9'dan itibaren geçerli.

Tabiki hepimiz yaşlanacağız. Uyumak zorlaşacak. Ama sabah 7 - 8 arası işi yok yaşlıların tramvayda. Bu benim içinde geçerli.

Ha binersede ben yer vermiyorum.

Alnında mı yazıyor demişsin. Her yaşlı kalkacak olursak işimiz var. Yaşlılığın saygı ile bir alakası yok. Bu insanların uydurma şeyleri.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)