Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2028 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Almanya ya gelis

Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    2 mesaja 2 teşekkür aldı

Almanya ya gelis

Merhaba arkadaslar,

benim Ablam Almanya dogumlu. Enistem Türkiye´den Almanya´ya aile birlesimi hakkini kullanarak 2001 yilinda Almanya´ya gelmisti. Iki yegenlerim
    Alman Vatandasi. 2010 senesinde Türkiye´ye dönüs yaptilar. Simdi Almanya´ya geri gelebilmeleri icin ne yapmalari gerekiyor ?
    Anmeldung dedigimiz ikametgahlarini 2010 yilinda sildirmislerdi Türkiye´ye dönüs yaptiklarinda.
    Acaba yeniden basvru yapinca, cocuklar üzerinden mi yapsinlar ? hangi yol daha iyi olur veya hangisi daha kolay veya mantikli sizce ?
    Bilen arkadaslar cevap verirse sevinirim.
    Eger ki bilmeyerek ayni konuyu acmis isem özür diliyorum Admin.

Selam ve Saygilar

2. Sponsor Reklam
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    134
    14 mesaja 18 teşekkür aldı
    Alıntı xmen1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar,

benim Ablam Almanya dogumlu. Enistem Türkiye´den Almanya´ya aile birlesimi hakkini kullanarak 2001 yilinda Almanya´ya gelmisti. Iki yegenlerim
    Alman Vatandasi. 2010 senesinde Türkiye´ye dönüs yaptilar. Simdi Almanya´ya geri gelebilmeleri icin ne yapmalari gerekiyor ?
    Anmeldung dedigimiz ikametgahlarini 2010 yilinda sildirmislerdi Türkiye´ye dönüs yaptiklarinda.
    Acaba yeniden basvru yapinca, cocuklar üzerinden mi yapsinlar ? hangi yol daha iyi olur veya hangisi daha kolay veya mantikli sizce ?
    Bilen arkadaslar cevap verirse sevinirim.
    Eger ki bilmeyerek ayni konuyu acmis isem özür diliyorum Admin.

Selam ve Saygilar
    biz dönme derdinde onlar geri gelme derdinde,
    hayirlisi,bi dönebilsek Allah bir daha almanyaya gelmeyi göstermesin,hasret hasret nereye kadar,
    karin heryerde doyuyor,bi gercek var,burada sosialamt var,ömrünün sonuna kadar calismasan olur,ama Türkiyede calismayana ekmek yok,saygilarimla

4. Gurbetcisaban67 üyemize teşekkür edenler:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Selam,

bir atasözü vardir, "gecti Bolu'nun pazari sür essegini Nigde'ye".

Almanya'da yilin en az 183 günü, yani en az 6 ay bir gün ikamet etmezsen, otomatikmen oturumun ölür.

Azda olsa bir sans var.

https://www.familiennachzug-visum.de...eutsche-kinder

Bacin ve enisten icin dönmek istedikleri yerdeki yabancilar dairesine git fikir al.

Alıntı Gurbetcisaban67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biz dönme derdinde onlar geri gelme derdinde,
    hayirlisi,bi dönebilsek Allah bir daha almanyaya gelmeyi göstermesin,hasret hasret nereye kadar,
    karin heryerde doyuyor,bi gercek var,burada sosialamt var,ömrünün sonuna kadar calismasan olur,ama Türkiyede calismayana ekmek yok,saygilarimla
    Ben dönme derdinde degilim. Hergün tabiki millet haberlere bakiyor, kanallarda Türkiye sanki dört dörtlük olmus gibi anlatiliyor. Yok söyle büyüküz, söyle kuvvetliyiz, söyle iyiyiz, dahada iyi olacagiz. Saf gurbetci izleyicide bu oy kapma propagandlarindan esinlenerek inaniyor. Ama oraya varinca bir bakiyor, sadece lafta öyleymis. Ne is yerinde bir hakkin var, nede baska birsey. Mühendis, Avukat, devlet memura, yada emekli falan degilsen hep pamuk ipinde geciniyorsun.

Hasret diye birseyde yoktur. Hasret sadece bir insanin kafasindaki bitiremedigi piskolojik bir sorundur yada Almanya'da isi ras gitmeyenlerin Türkiye'ye dönmek icin bahanesidir.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (09 Eylül 2018 Saat 00:12 ) değiştirilmiştir.

6. 4 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Ablan ve Eniştende Alman Vatandaşı mı ?

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    2001 yilinda gelip 2010 yilinda dönenin enistenin Alman vatandasi olabilmesi icin isleri Almanya'da cok iyi gitmis olmasi gerekirdir. Iyi gitse zaten dönmezdi. Yani eniste yüzde 99 Alman vatandasi degildir.

Bacisida yüzda 70 Alman vatandasi degildir. Cünkü olsa, gelmek cok basit olurdu.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2001 yilinda gelip 2010 yilinda dönenin enistenin Alman vatandasi olabilmesi icin isleri Almanya'da cok iyi gitmis olmasi gerekirdir. Iyi gitse zaten dönmezdi. Yani eniste yüzde 99 Alman vatandasi degildir.

Bacisida yüzda 70 Alman vatandasi degildir. Cünkü olsa, gelmek cok basit olurdu.
    aynen geri dönerken düşünmeleri gerekti

devamlı kapının birini açık bırakıp gitmek gerekir

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen geri dönerken düşünmeleri gerekti

devamlı kapının birini açık bırakıp gitmek gerekir
    Genel olarak söylüyorum, ozamanlar gidenler Türkiye'de ekonominin düzeldigini inanip dönen kisiler coktu. Sandilarki, 70 yilda düzelmeyen ülke 10 sende tüm sorunlari hal etti.

Dönenlere lafim yokta, dönüyorsun, bari Alman Vatandasi olda dön. Sirf ekonomik nedenlerden degil, bunun dügünü var, depremi var, rahatsiz olup calisamamasi var, varda var.

2010 yillarinda cok Türkiye'ye dönen kisilerin islemlerini yaptim, ordan biliyorum. Ne hikmetse ekonomi Türkiye'de bozuldu, kimse gelmiyor artik bana dönmek istiyorum diye.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (09 Eylül 2018 Saat 00:53 ) değiştirilmiştir.

11. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Merhaba arkadaşlar.

öncelikle bu bilgi ve yazılarınız için sizlere teşekkür ediyorum.
    Hayır ikisi de Türk vatandaşı.
    Ben kendim 6 sene Türkiyede yaşadım. Ancak yapamadım. İzindeki Türkiye başka orada yaşamak bambaşka. Yaşamayan bilemez. Hayırlısı ne ise o olur inşallah.
    saygılar ve Selamlar

13. xmen1980 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Yasamasakta biliyoruz ustam. Haberlere inanip gitmeyenler cok. Ablanlara ve sanada etrafta mutlaka gitmeyin diyen oldu, ama ozamanlar o kisilerin sözleri hep kötü size geldi.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    aynen öyle. ancak benim gitmemin sebebi işsizlikti. 2 sene işsiz kalınca yeter dedim ve memleketimde şansımı deneyeyim dedim. ancak 3 sene sonra artık yeter deyip geri geldim. ancak hemen iş bulamayınca geri döndüm iki ay sonra. ve yıl 2015 oldu tekrar denedim ve bu sefer çok şükür oldu.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı xmen1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen öyle. ancak benim gitmemin sebebi işsizlikti. 2 sene işsiz kalınca yeter dedim ve memleketimde şansımı deneyeyim dedim. ancak 3 sene sonra artık yeter deyip geri geldim. ancak hemen iş bulamayınca geri döndüm iki ay sonra. ve yıl 2015 oldu tekrar denedim ve bu sefer çok şükür oldu.
    Arkadaşım seninki plansız projesiz olmuş .. hani Hoca nınkinden ya tutarsa

böyle Türkiye ye değil Amerika ya veya dünyanın neresine gidersen git sonucu fiyasko olacaktır..

benim bir sürü arkadaşım geri döndü valla hepsinin keyfi yerinde ..

şurada denizde şurada lokantada yeme içmedeler ..

işlerini buradan dönmeden önce ayarladılar geri döndüler .. şimdi para versen getiremezsin

sen işini gücünü ayarlamamışsın hadi Türkiye ye dönüyorum .. olacak işmi .. sen intihar etmişsin

sonu baştan fiyasko olacağı belli

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler