Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2056 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 34 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: THY bagaj gecikmesi

Yeni Üye 58kangal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    21
    7 mesaja 17 teşekkür aldı

THY bagaj gecikmesi

Merhaba arkadaşlar Çarşamba günü İstanbul aktarmalı Kayseri'den Salzburga uçtum bagajın biri eksik geldi hemen bagaj kayıp yerine bildirdim bana bagajın İstanbul'da kaldığını en kısa zamanda geleceğini söyledi bugün pazartesi hala gelmedi dün THY yi aradım bagajın Salzburgta olduğunu kargo ile gönderileceğini söyledi sormak istediğim bagajim yarın yada başka gün gelse bile tazminat hakkım varmı birde bileti Gold kredi kartıyla aldiydim onların sayfalarında 250€ Gepäck Verspätung sigortası var nasıl bir yazı yazmam gerek sigorta için yardım ederseniz sevinirim

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    172 mesaja 424 teşekkür aldı
    kardes, 3-4 gün önce Istanbul´dan Frankfurt´a geldim. Emin ol suanda THY inanilmaz bir kaos ile ugrasiyor!

Ben ucacagim zaman ucakta toplam 32 kisi Overbook yani fazlalik görünüyordu. Insanlari Business Upgrate yaparak yerlestirdiler ancak yinede 4 kisi disarida kaldi. Bunlarin arasindan bir bayan ve 1,5 yasinda bebegide vardi. Neyse ben yerimi onlara verdim ve sabah ilk ucak ile uctum. Geceyi gecirmemiz icin bizi 5 yildizlik otele götürdüler... Bu arada bizimle beraber baska sehirlere gidemeyen ve otele götürülen yüzlerce kisi vardi...

Ertesi gün Frankfurt´a varinca benim valizimde cikmamisti. Orada zabit tutturmaya gidince adam reyonlarin sonuna gidip bakin orada olabilir dedi. Ilk önce dalga geciyor zannettim ancak oraya gidince THY´nin müsterilerine ait 400-500 tane bavul vardi... Gözlerime inanamadim!!!

Bir tarafta dag gibi Zemzem sulari, diger tarafta bavullar!!!

Orada calisan Türk arkadaslara sordugumda THY´nin son 3-4 haftadir bavullar noktasinda cok ciddi sorunlar yasadiklarini söylediler...

Tahminimce THY suanda bütün dikkatini yeni havaalanina tasinmaya veriyor ve bundan dolayi bu tür sorunlar yasaniyor! Insallah Almanlarin diline düsmezler...

4. gentlement üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    Arkadaşlar bavulların THY nin sorunu değil yer hizmetleri veren şirketlerin problemidir.

THY yolcuyu ve bagaja yüklenen bagajı taşır..

Sanki Almanya da bu olaylar olmuyor..
    Daha geçende yeğenin bavulunu Amerika ya göndermişler

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Direk olarak olmasada, dolayli yoldan THY'nin'de sucu var. THY yurt disindan Ankara'ya bile direk olarak ucmuyor. Devlet ile THY kafayi yemisler, Istanbul havalimani basarili olsun diye herkesi aktarmali ucuruyorlarki, Istanbul'da indi bindi olsun yolcu sayisi artsin.

Bu THY indi bindi taktigi yüzünden Istanbul'da personel de bikmistir artik. Yolcu sayisi artiyor ama personel kapasitesi yok. 32 overbook demek, ayip demek. Ucak 200 kisilik ise, en fazla 20 fazla bilet satilir. Ama burada 32 overbook olmasi ilginc. Kayseriden geleni Istanbula indir, Ankara'dan geleni Istanbul'a indir, Adana'dan geleni Istanbul'a indir, Izmir'den geleni indir, sonuc felaket.

Istanbul'daki havalimanin kaos nedeni Devlet ile THY'dir.

Bagaclari koyacak yer yokki, bagajlari ulu orta depoluyorlar.

Para para para para olmus imanlari.

Yeri geliyor gevur mevur diyoruz, ama Allah razi olsun Lufthansa'dan. Onlarin sayesinden Münih'ten direk Izmir'e ucuyorum. Direk ucuz olmasina ragmen THY'dan daha ucuza veriyor. Indi bindi de yapmiyoruz THY gibi.

THY gurbetciler rezil ediyor. Baska birsey degil. Bu arada gurbetciler Haziran 2015 secimlerinde yüzde 20% indirim sözü verilmisti. Halen bekliyoruz.

7. 8 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,145
    165 mesaja 334 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Direk olarak olmasada, dolayli yoldan THY'nin'de sucu var. THY yurt disindan Ankara'ya bile direk olarak ucmuyor. Devlet ile THY kafayi yemisler, Istanbul havalimani basarili olsun diye herkesi aktarmali ucuruyorlarki, Istanbul'da indi bindi olsun yolcu sayisi artsin.

Bu THY indi bindi taktigi yüzünden Istanbul'da personel de bikmistir artik. Yolcu sayisi artiyor ama personel kapasitesi yok. 32 overbook demek, ayip demek. Ucak 200 kisilik ise, en fazla 20 fazla bilet satilir. Ama burada 32 overbook olmasi ilginc. Kayseriden geleni Istanbula indir, Ankara'dan geleni Istanbul'a indir, Adana'dan geleni Istanbul'a indir, Izmir'den geleni indir, sonuc felaket.

Istanbul'daki havalimanin kaos nedeni Devlet ile THY'dir.

Bagaclari koyacak yer yokki, bagajlari ulu orta depoluyorlar.

Para para para para olmus imanlari.

Yeri geliyor gevur mevur diyoruz, ama Allah razi olsun Lufthansa'dan. Onlarin sayesinden Münih'ten direk Izmir'e ucuyorum. Direk ucuz olmasina ragmen THY'dan daha ucuza veriyor. Indi bindi de yapmiyoruz THY gibi.

THY gurbetciler rezil ediyor. Baska birsey degil. Bu arada gurbetciler Haziran 2015 secimlerinde yüzde 20% indirim sözü verilmisti. Halen bekliyoruz.
    Birbey. Sen Dünyanin 1 numarasi olan thy larin sen nasil böyle konusursun.tek rakibimiz.thy. diye reklam.yapiyorlardi. thy. Ile birisinde.berlinden.konyaya.gidecegim. konya.ucagi.kacti . Berline.gec geldi.gec kalkti. Bizim otelde yerlestirdiler. Sabah uctuk.konyaya. valizimde.ciklota.neskafeler.doluydu.hepsini.calmi slar. . Bildirdik.yazdilar. 5 yil olacak Halen cevab gelecek. 2 ci ucucumda. Valiz parcalanmis. Eve varinca. Gördük.vardik geri hava.alanina.dediler.hava alanindan cikmadan bildirecektin. Gitti valiz. Yazin cocugumu
    Gönderdim. Sifir valiz Gene parcalanmis.eve vardiklarinda.görmüsler.oda öyle.gitti. birbey nasil .iftira Atarsin. thy.larina. tek rakibleri.thy.

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk

9. mustafa200222 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Bende cok isterim THY ile Münih'ten Izmir'e ucmayi. Niye Alman devletinin hava yollari kazansin. Ama bana THY para kazandirma imkani vermiyorki. Benim yanimda iki cocuk var. Biri seneye Temmuzda 1,5 yasinda olacak, digeri 5 yasinda. Ben biletimi alirken onlarin rezil olmamasinida düsünmem gerek. Izmir'de babam araba ile karsiliyor. Ama cocugu olan bilir, cocuk ile in bin bir sürü dert.

Gelecek yil Temmuz ayi ortasi icin ayirttim. 708 Euro, 2 kisi, bir cocuk, bir bebek. Daha ne yapsin Lufthansa. Havada birde iyi kötü bir yemek koyuyor önüne. Iki üc kere icecek veriyor. Bavulum kaybolmuyor kolay kolay ne Münih'te nede Izmir'de. Daha dogrusu hic olmadi. Ama Istanbul'da olur. Her boku oraya indirirsen, personel bikar bavulunuda firlatir, raydandan düsürür.

Bir sefer aktarmali gitmistim. Sabiha Gökcen'den. Ucakta oturuyorum. Boyali günes gözlüklü bir bayan geldi, elinde telsiz, ucagin tüm bavullarini indirtti. Bende ucagin icinden izliyorum. Band getirdiler. Döke döke bavullari indirdiler. Bir kac kisinin bavulu düsüp acilmisti üstelik.

11. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    @Birbey 3.0

yorumlarinin %99,99 ya mevcut hükümet, yada THY...

Herseyi gecerim ancak ucak noktasinda ILERI DERECEDE milliyetciyimdir!

Ucmam kardesim, THY beni 24 saat´de bekletse, LUFTHANSA cok cok daha ucuzda olsa, THY´nin haricinde hicbir sirket ile ucmam...

Yaz tatilinde, esim ve 3 cocum ile beraber 3 saat Istanbul´da bekleme yaptik... Valla ne diyeyim, ailesi ile zevk almayi bilen bir insan ileri derecede zevk alir Havaalanlarindan! Bundan dolayi aktarmayi fazla takmiyorum ben.

13. gentlement üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Gentlement, yorumuna ve fikrine saygi duyarim ve tebrik ederim.

Milliyetciligi bende severim. Ama Milli duygularimi sömürtmem. THY sömürüyor. O cok sevdigin THY varya, Kral FM'de bugün reklam ediyordu Istanbul'dan Roma sadece 119 Dolar diye.

THY = Devlet. Hani TL'yi güclendirecektik? Niye THY dolara gecti?

Sen devletim THY para kazansin diye pahaliya uc, aktarma yap, devletin sana hergün döviz bozdur TL al desin, devletimiz "Ayse teyzenin dolar ile isi ne olur" desin, ama Ayse teyzeye bileti dolar üzerinden satsin.

Bu nasil bir milliyetcilik ve mantik?
    Konu Birbey 3.0 tarafından (11 Eylül 2018 Saat 21:39 ) değiştirilmiştir.

15. 3 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Impostor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,581
    110 mesaja 150 teşekkür aldı
    kasimda istanbula gitmeyi düsünüyordum ama vazgectim, yeni havalanindan dolayi bilet satisi bile belli degil. atatük olarak geciyor hala...

3 sene önce istanbul aktarmali düsseldorfa uctuk 2 kisi, bizim valizlerin yarisi gelmedi. 1 oda dolusu daha önceki günlerden geciken thy valizleride orada bekliyordu...
    Konu Impostor tarafından (11 Eylül 2018 Saat 21:36 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Lafla peynir gemisi yurumuyor,sozunun eri olacaksin,mangirlari cebe atip millet ne nane yerse deyip keriz yerine koymayacaksin..
    Bu thy olsa bile..
    Cok defa yazdigim gibi turkun saglam bir isine daha dek gelemedim..
    Ise saygi yoksa o is bitmistir..
    Aynasi istir kisinin,sayet burda yazilanlar dogruysa thynin aynasini da gorduk..

18. 3 kişi webci üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,145
    165 mesaja 334 teşekkür aldı
    Webci.ve Birbey. Ben normalde.Gercekten Fanatik akpartiliyim. Oy kullanmak.icinde.200 km.yol gitmisim. Bütün secimlerde.. bu yaz gördümki. Belediyerde. Rand rüsvet.almis basini.gidiyor . Sayin taniidigin varsa. Her seyi.yapabiliyorsun 2001 yilindan.beri iktidarda. Ülkei.avrupa.standarlarina
    Getiremediler. Her yere kendi adamlarini.yerlestirdiler benim.3.4 ay önceki.burda siyaset.yapildi.siz yaptiniz.hep karsi ciktim.sizler.gercekten haklisiniz. Bu tayyib.de bos.bos.kousuyor.hep. icraat
    Yok ama cene. Var
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lafla peynir gemisi yurumuyor,sozunun eri olacaksin,mangirlari cebe atip millet ne nane yerse deyip keriz yerine koymayacaksin..
    Bu thy olsa bile..
    Cok defa yazdigim gibi turkun saglam bir isine daha dek gelemedim..
    Ise saygi yoksa o is bitmistir..
    Aynasi istir kisinin,sayet burda yazilanlar dogruysa aynasini da gorduk..

20. 3 kişi mustafa200222 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye akilsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    194
    80 mesaja 144 teşekkür aldı
    Türk Hava Yollarindan baskasina asla binmem.

Böyle seyler cogu sirket de olabiliyor.

22. akilsiz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Alıntı mustafa200222 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Webci.ve Birbey. Ben normalde.Gercekten Fanatik akpartiliyim. Oy kullanmak.icinde.200 km.yol gitmisim. Bütün secimlerde.. bu yaz gördümki. Belediyerde. Rand rüsvet.almis basini.gidiyor . Sayin taniidigin varsa. Her seyi.yapabiliyorsun 2001 yilindan.beri iktidarda. Ülkei.avrupa.standarlarina
    Getiremediler. Her yere kendi adamlarini.yerlestirdiler benim.3.4 ay önceki.burda siyaset.yapildi.siz yaptiniz.hep karsi ciktim.sizler.gercekten haklisiniz. Bu tayyib.de bos.bos.kousuyor.hep. icraat
    Yok ama cene. Var

@mustafa200222 arkadasim
    Gerci ben dusunce olarak ak partili gibi gorunsem de parti tutmuyorum..soz verip sozunu tutani,hakkiyla is yapani,yalan soylemeyeni, milleti kerizlemeyeni tutuyorum..
    Malesef ulkemizin civisi cikmis..
    Oy vermekte bir sorumluluk ve mesuliyettir..sen sadece oy vermiyor,oy verdigin kisilerin seni vekalet etmesini ve onlarin aldigi her kanundaki oylarini da onaylamis oluyorsun..bu sebeple 200 km giderek inanarak oy vermis olman seni bu gerceklerden uzaklastirmaz,sayet pismansan veya dizlerini dovuyorsan bunu hak etmis oluyorsun..
    Kufrediyorsan hakaret ediyorsan kendine etmis oluyorsun,yalniz bu hepimiz icin boyledir,yanlis anlama..cogu insanlar bunun farkina varmayip oy vermeyi birilerine ders terbiye cezalandirma olarak algiliyor..bizler belki eldeki malzemenin en iyisini kullandik,yarin daha kalitelisi cikar,onu aliriz,malesef gozunu sevdigimin memleketinde cikmiyor..
    Dunyadaki tum murekkepleri yalamis yutmus olsanda,profosör,alim olsanda ilim sahibi olup sahibini tanimassan hicbir kiymeti yok..
    Birgun gelir ,ey murekkep yalayip yutmus,bu sanati yaratan,hikmetleri gozunun onune seren,bu kadar sanati bosami yapti sanirsin? der...
    Diyecegim oki ulkemizdeki insanlar gercegine donup birbeyin yazdigi gibi sarlatanliktan vazgecip insan olmadikca,baslarina gelen yoneticilerde farkli olmayacaktir..
    Saygilar
    Konu webci tarafından (11 Eylül 2018 Saat 23:05 ) değiştirilmiştir.

24. 3 kişi webci üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Mustafa, bunu herkes biliyor. Ama bu sirf bu hükümete mahsus birsey degil. Hangi parti gelirse gelsin bu siyasi karaktersizlik bizim icimizde var. Hergün kul hakki yemek günah deriz, ama herzaman torpil arayan bir milletiz. Allah'a sükür bugüne kadar her isimi torpilsiz hal edebildim. Biraz uyanik olursan, biraz memura gözdagi verebiliyorsan torpilsiz islerini hal edebiliyorsun.

Ucak olayina gelince. Isteyen istedigine binsin. Ben parama bakarim. Kimse bana cikarip da al bu parayi demiyor. Yasim 37. Yol belkide yari oldu. Bana kimse öbür dünyada THY ve Lufthansa diye sormaycak. Türkmüydün, Alman miydin, diyede sormayacak. Tek soracaklari dinim ve yerine getirip getirmedigim. Burda en fanatik milliyetci bile kabirde milliyetcilik umrunda olmayacak.

Milliyetcilik benim icin tek tarafli degildir. Cift taraflidir. Sen bana diyorsan TL kullan, ozaman devletin ucagida sirf TL kullanacak. Türkiye'deki insanlar dolar üzerinden bilet satmayacak.

Sen baba diyorsan devlet olarak TL kullan, ozman devletde yakit fiyatlari dolar kurunu göre hergün ayarlayamayacak.

Lufthansa 300 Euro götürürken, THY sikilmadan 400 Euro istiyor, birde aktarmali. Neymis, ben cebimden 100 Euro fazla verecegim milliyetci olacagim diye. Onlar milliyetci olsunda önce bizi Lufthansa'ya düsürmesin. Bu arada yalancilarida hic sevmem. Sözde yüzde 20% yapacakti THY gurbetcilere. Haziran 2015 secimlerinde söz verilmisti. Halen bekliyoruz.

Bu kadar basit bu isler.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (11 Eylül 2018 Saat 22:50 ) değiştirilmiştir.

26. 5 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye sswiss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    305
    106 mesaja 146 teşekkür aldı
    THY yollari Gercektende cok kaliteli bir hava yolu sirketidir ve kendini her gecen gün gelistiriyor.Horoz arkadasimizin yazmis,THY sorumlu degildir Bagajlardan.HAYIR efendim THY yollari sorumludur,ben Ucak biletini THY yollarindan Bagajimida yeni zellanda korgosuylamu gönderiyorum? THY yollarindan aliyorsam Piletimi bunun icinde Bagajimda vardir.

Ancak Bagaj konusunda bir cok yazili sözlesme var.Kayip,calinti,acilma,kirilma ve gecikme gibi sözlesmeler yazili.Basimiza bu tür seyler geldiginde önce bu sözlesmeleri okuyup daha sonra gereken islemleri yapmak en dogrusu diye düsünüyorum

28. 2 kişi sswiss üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Aynen, ben yok THY degilde baskasi tasiyormus, havalani isletmesi tasiyormus bilmem. Ben bavulumu kime emanet ediyorsam o sorumlu.

Halen Gentlement arkadasimizin yorumunu merak ediyorum. Cok milliyetciyim diyor, ama THY dolar üzerinden satmasini nasil ozaman milliyetcilik ile bagistiriyor. Aciklamasi cok merak ediyorum.

30. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,608
    474 mesaja 1,219 teşekkür aldı
    $ehide kelle deyip,hayvan yerine koyan, sözünü tutmayan,milletin cikarlarini düsünmeyip,Türklügü bile ayaklar altina alan, diplomasizdan ne beklenir? daha bunlar iyi günlerimiz daha durun,,,,burdan kalkip daha ülke kurtarmaya gidicez,,gec kalmamissak tabiki. keske tek derdimiz ucak valiz olsa.Allah sonumuzu hayir etsin.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Bugün zaten haberlerde THY Genel Müdürünü sinir oldum. Bagzi mültecicilere ücretsiz ucak bileti verilecekmis kura ile.

Tamam verilsinde, bunu verirkende gizli yapilsin, reklam icin yapilan hayirdan hayir gelmez.

Ayrica sinir oldugum, biz gurbetcilere verilen 20% indirim sözü Haziran 2015'den bu yana halen yok. Demekki maddiyetsizlikten dolayi degil.

Birde o kadar bunlari para hirsina kendileri kaptirmislarki, overbook sikayetleri o kadar cokki THY hakkinda. Bir koltuk bos kalir diye ötleri kopuyor. Millet ama sinirden oluyor. Elinde bilet var binemiyor. Tamam overbook yapilmaz diye birsey yok, ama bizim THY bokunu cikartmaya baslamis anlasilan.

33. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Halen Gentlement arkadasimizin yorumunu merak ediyorum. Cok milliyetciyim diyor, ama THY dolar üzerinden satmasini nasil ozaman milliyetcilik ile bagistiriyor. Aciklamasi cok merak ediyorum.
    kardes, mesele cok basit! "Istisnalar kaideyi bozmaz"

THY icerisinde yanlis yapilan bir cok sey var, amenna! Benim zaten sahsen bunlari inkar edecek halimde yok... Ancak oturdugum yerden devletime-milletime elimden geldigi kadar bir katki sagliyabiliyorsam bu noktada milliyetciligimi ön plana cikaririm...

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    688
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    naptin geldimi bavul ?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)