Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2022 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: kreclenme-arthrose

Yeni Üye
    Nereden
    NRW GELSENKIRCHEN
    Ettiği Teşekkür
    21
    5 mesaja 5 teşekkür aldı

kreclenme-arthrose

slm, arkadaslar ,ben 48 yasindayim 40 indan sonra hastaliklar basliyor dedikleri gibi sirayla bazi hastaliklar basima geliyor.Su anda da kalcamda(hüpfte) kreclewnme cikti ve bu beni oldukca rahatsiz ediyor ,her türlü isimi engelledigi gibi cektigim agrilari anlatamam bile,tipta kesin bir tedavisi yok,otopedi agri kesici ve egsersiz den baska bir sey söylemiyor,

dogal tedavi yöntemlerini denemkten baska su anda alternativ yok ,herkesin tavsiyesi cinar agaci nin yapraklarindan cay kürü ama su an böyle bir imkan im yok ,türkiye ye sparis verdim fakat biraz uzun sürecek gibi gözüküyor,

bu konuda tecrübesi olan arkadaslar lütfen cevap yazsin TESEKKÜRLER

bu konuyla ilgisi olmayanlar yazmasin....

2. Sponsor Reklam
    ∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    usta ben gecen yaz izinde yakalandim
    sol dizimde basladi
    zor bir izin dönemi ve geri dönüs gecirdim

tedavisi inanki yok gibi birsey

Doktorum 600 Ibu kullan dedi , kullandim ise yaramadi
    sonra 800 ibu kullan dedi , kullandim ama oda insani 7/24 uyutuyor
    basinda davul calsalar duymuyorsun , onun haricinde agrilar kisa zaman sonra geri geldi

son gittigimde bana Tilidin verdi , ohaaaa dedim
    Tilidinden sonra Morfin dedim kendi kendime , Tilidini ellemedim öyle duruyor evde

ama ben careyi Tens Gerät kullanarak buldum

agrilari hafifletiyor , yok denilcek kadar azaltiyor

Seytan kulagina kursun misali , son 2-3 ay hap icmedim

bu alet ile idare ediyorum , aksamlari otururken dizimin etrafina yapistiriyorum
    ve veriyom elektrigi son voltas

tabi agrilar durulmaz duruma gelirse en sonunda Künstliche Gelenk takiyorlar
    ama yasin cok genc yapmazlar kolay kolay
    bana dedikleri bu

Tens Gerät ucuz bir alet , al dene en fazla 30 euron gitmis olur

tabi bu konuda tecrübesi olan arkadaslar burada bildiklerini paylasirsa cok sevinirim

bende baska arakdaslarin tecrübelerini dört gözle bekliyorum

Gecmis olsun ALLAHTAN acil sifalar
    Konu TipiTip tarafından (15 Eylül 2018 Saat 14:14 ) değiştirilmiştir.

4. TipiTip üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,644
    1,616 mesaja 3,318 teşekkür aldı
    Herseyden once gecmis olsun temennimdir..
    Sana bu konuda iki nasihatta bulunacagim..ilk olarak
    Hastaliklar insanlara mahsustur,hastaliklari var eden onun sifasini da yaratmistir..ALLAH insanlara ya safi ismiyle tecellide bulunur,bizlerin yapmasi gereken hasta oldugumuzda kendi tedavi yontemlerimizi doktor araciligiyla tadavi etmeye calismali,bu arada,her hastaligin sadece ve sadece ALLAH dan oldugunu unutmamali,en önemlisi kalben ona yonelerek ondan sifa dilemeliyiz,gercek hakiki ve samimi olarak bunu unutmamaliyiz,,heryerde heran dua ederek bildigin kelimeleri okuyarak onu anmalisin..
    Dua, Kulun Allah ile konuşması, tüm derdini sıkıntısını Rabbine anlatması ona sığınması ve yalnızca ondan istemesi demektir. Çaresiz kaldığımız anlarda en büyük silahımızdır dua etmek. Hastalıklar da insanoğlunun en çaresiz olduğu anlardır. Bu kötü dönemlerde Allah'tan şifa istemek için okunması gereken dualari bilmelidir bildigi kadar okunmalidir..bu bir..
    Ikinci mesele;
    Kireçlenmiş bir kalçanın ilaçla tedavisi söz konusu değildir. Bunu tedavi edecek ilaç henüz bulunmamıştır. Hastanın bu hastalıkla konforlu yaşaması için öncelikle çeşitli ağrı kesici ilaçlar, fizik tedavi, destek kullanımı, kilo kontrolü, çeşitli egzersizler yapma gibi yan tedaviler gereklidir. ..

Hareket sırasında ve sonrasında eklemde ağrı,

Hava değişiminden önce veya hava değişimi sırasında eklemde rahatsızlık,

Eklemde şişme ve esneklik kaybı,

Parmak ucu üzerinde kemiksel şişkinlikler oluşabilir. Benzer şişkinlikler parmağın orta ekleminde de ortaya çıkabilir.
    Tibbi;
    Kalçanızı fazla kullanmaktan kaçınınız.

* Düzenli fizik aktivite yapınız. Özellikle yüzmeKalça kireçlenmesi su aerobiğiKalça kireçlenmesi salon bisikleti adele kuvvetini korur ve eklem hareket açıklığının korunmasına yardımcı olur.

Anti-romatizmalKalça kireçlenmesi anti-enflamatuar ilaçlar kulanılabilir.

Geceleri yeterli derecede uyunmalıdır.

Fazla kilolar varsa erilmelidir

Baston kullanımı önerilirKalça kireçlenmesi
    Cerrahi;
    femur kemiğinin başının veya boynunun kesilerek yeniden yönlendirilmesidir. Bu yöntemle kalça eklemine binen yükler yeniden düzenlenmekte ve/veya eklemin sağlam yüzeyleri yük taşıyan bölgelere getirilmektedir.
    Ayrica yumurta zarinin proten zengini oldugu icin fayda verdigi soyleniyor..
    Konu webci tarafından (15 Eylül 2018 Saat 14:53 ) değiştirilmiştir.

6. webci üyemize teşekkür edenler:

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herseyden once gecmis olsun temennimdir..
    Sana bu konuda iki nasihatta bulunacagim..ilk olarak
    Hastaliklar insanlara mahsustur,hastaliklari var eden onun sifasini da yaratmistir..ALLAH insanlara ya safi ismiyle tecellide bulunur,bizlerin yapmasi gereken hasta oldugumuzda kendi tedavi yontemlerimizi doktor araciligiyla tadavi etmeye calismali,bu arada,her hastaligin sadece ve sadece ALLAH dan oldugunu unutmamali,en önemlisi kalben ona yonelerek ondan sifa dilemeliyiz,gercek hakiki ve samimi olarak bunu unutmamaliyiz,,heryerde heran dua ederek bildigin kelimeleri okuyarak onu anmalisin..
    Dua, Kulun Allah ile konuşması, tüm derdini sıkıntısını Rabbine anlatması ona sığınması ve yalnızca ondan istemesi demektir. Çaresiz kaldığımız anlarda en büyük silahımızdır dua etmek. Hastalıklar da insanoğlunun en çaresiz olduğu anlardır. Bu kötü dönemlerde Allah'tan şifa istemek için okunması gereken dualari bilmelidir bildigi kadar okunmalidir..bu bir..
    Ikinci mesele;
    Kireçlenmiş bir kalçanın ilaçla tedavisi söz konusu değildir. Bunu tedavi edecek ilaç henüz bulunmamıştır. Hastanın bu hastalıkla konforlu yaşaması için öncelikle çeşitli ağrı kesici ilaçlar, fizik tedavi, destek kullanımı, kilo kontrolü, çeşitli egzersizler yapma gibi yan tedaviler gereklidir. ..

Hareket sırasında ve sonrasında eklemde ağrı,

Hava değişiminden önce veya hava değişimi sırasında eklemde rahatsızlık,

Eklemde şişme ve esneklik kaybı,

Parmak ucu üzerinde kemiksel şişkinlikler oluşabilir. Benzer şişkinlikler parmağın orta ekleminde de ortaya çıkabilir.
    Tibbi;
    Kalçanızı fazla kullanmaktan kaçınınız.

* Düzenli fizik aktivite yapınız. Özellikle yüzmeKalça kireçlenmesi su aerobiğiKalça kireçlenmesi salon bisikleti adele kuvvetini korur ve eklem hareket açıklığının korunmasına yardımcı olur.

Anti-romatizmalKalça kireçlenmesi anti-enflamatuar ilaçlar kulanılabilir.

Geceleri yeterli derecede uyunmalıdır.

Fazla kilolar varsa erilmelidir

Baston kullanımı önerilirKalça kireçlenmesi
    Cerrahi;
    femur kemiğinin başının veya boynunun kesilerek yeniden yönlendirilmesidir. Bu yöntemle kalça eklemine binen yükler yeniden düzenlenmekte ve/veya eklemin sağlam yüzeyleri yük taşıyan bölgelere getirilmektedir.
    Ayrica yumurta zarinin proten zengini oldugu icin fayda verdigi soyleniyor..

usta yanlis anlamada
    zaten senin KOPYALAYIP yapistirdiklarinin agrisi olan birisi coktan orda burda okumustur

diger olay konuyu neden DINE cekiyorsun ??
    Elhamdülillah Müslümaniz , tabiki hersey ALLAHTAN

ama ALLAH oturun sadece INANIN DUA edin demiyor

ALLAH akil vermis mantik vermis , kullanalim diye

Saglik olsu bir cok baska konu olsun

keske gercekten basimizdan gectiyse yazsak

Googlden Kopyala yapistir burda care arayan birine nekadar yarayacak ?

zaten o kisi saatlerini Googlde arayarak gecirmistir

ve burada ayni derdi olanlardan tecrübe edinmek icin konu acmistir

bu konu olsun baska konular olsun

Hersey ALLAHTAN , önce inanmaliyiz ve Googlden Kopya yapistir

hadi buyurun bunun faydasini ????

8. TipiTip üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,644
    1,616 mesaja 3,318 teşekkür aldı
    Eyvallah usta,derdimiz millete caga satmak degildi..ben sadece icimden gecenleri yazdim..illa elestirmek zorundamisin..
    Paylasma konusuna gelince moda olmus,bilgi alma yerine ordan burdan paylastin diyerek garip garip mesajlar..isteyen okusun,isteyen okumasin..
    Anlamadigim niye ALLAH konusu gecince millet roket olup uzaya ucuyor??yazamazmiyiz,,,
    Cevaba gerek yok,cevabi aldik..
    Niye bu kiskanclik ne bu kin??
    Hani orda burda yaziyorsunuz niye gurbetciler sevilmiyor..kendimize mi bir baksak acaba..
    saygilar..
    Konu webci tarafından (15 Eylül 2018 Saat 15:19 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye dadaloglu38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya NRW
    Ettiği Teşekkür
    291
    56 mesaja 103 teşekkür aldı
    Önce geçmiş olsun kardeşim yirmi yıldır aynı hastalığı bende çekiyorum gitmediğim doktor kalmadı hastane kalmadı haplar iğneler hiç faydası yok ayakta 2 saat duramıyorum bütün doktorların dediği fizik tedavi yapmam profösör doktorada gittim türkiyede oda fizik tedavi dedi şimdi evde fizik tedavi yapıyorum günde iki üç defa tens aleti yazdı doktor onu almıştım onu yapıyorum bunların faydası oluyor gerisi boş ameliyat da gerekmiyor dediler tek çare fizik tedavi

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    473 mesaja 1,213 teşekkür aldı
    arkadaslar ilk önce gecmis olsun Allah $ifalar versin.

icinizden hic $ifali sulari camurlari deneyen oldumu,,,yanlis hatirlamiyorsam bir tanidigim camura gidiyordu. artik hastaliginiz aynimidir degilmidir bilemem,,benimkisi sadece yardim amacli.

Şifa Termal Otel ve Çamur Kaplıcaları

https://www.neredekal.com/sifa-terma...r-kaplicalari/

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)