Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2013 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 1 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 1 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Siyaset Yapmadan Siyaset

Moderator
    Ettiği Teşekkür
    7
    53 mesaja 181 teşekkür aldı

Siyaset Yapmadan Siyaset

....Sevgili dostlarim Ülkemizin gecmisi bugünü ve gelecegi hakkinda hangi tür konu acilirsa acilsin sözün ucu siyasete geliyor.Hayat cok renkli bir kavram herkesin kendine göre ""kirmizi cizgileri" var.Olmazsa olmazlari,dokunulmazlari var.Herne kadar mecazi anlami olsada"herkes aklini pazara cikarmis yine kendi aklini almis" bu kacilnilmaz bir gercektir.Kiminin karasi kimine ak.Heleki sohbet konulari dine,futbola ve siyasete gelse...bu farklilik ve karsi fikri kabul etmemezlik dahada ön plana cikiyor.

...Uzun zamandir seviniyordum bu bölümle ilgili sikayetler hemen hemen hic yoktu,bir cok konu acildigi rayda gidiyordu.Gerilim yoktu,bir sukunet icerisinde cok verimli olmasada belirli bir düzeyde gidiyordu.Biliyorum hicbir kimsenin art niyeti olmasada acilan bagzi konular ve o konulara atilan basliklar herkesin bu kirmizi sinirlarini gidiklamaya basladi.Bir süre sonra herkes kendi fikrini beyan etmekte özgür tabiki kendi bilgisi algisi görüsü seklinde yorum yapacaktir.lakin iste tam burada sevdigimiz icerisinde bulunmaktan mutluluk duydugumuz formumuzun yasakli kurallari ihlal edilmeye baslandi.

...Herhangi bir isme hitap etmiyorum ama lütfen gecmisle ilgili konularda edindiginiz bilgiler bugünün sartlariyla yorumlanamaz.Ortamda bu kadar fazla bilgi kirliligi,yanlis bilgilendirme ,algida yaniltma ,manipulasyonlar,lafkalabaligi.......ve her konuda ben en dogrusunu biliyorum..cular varken,siyasi konularda hicbir ortamdan sukunet icinde sohbet edilemez.Bunun ne egitimle ne egitimsizlikle alakasi var.Bugün yasayan birisinin cikip su yada bu sekilde edindigi bilgilerden yola cikarak 100,1000,10000 yil öncesi yasanilanlarla ilgili kriter yorumu yapmasi dogru yada yanslilardan bahsetmesi cokca gercekcilik icermez.Aramizdaki hic kimsenin ""Romaya girip yikmadan geri dönen Atillanin,1071 Malazgirtte Alpaslanin,1402 Ankara savasinda Beyazitla Timurun,1453 istanbulun fethinde Fatihin,Yükselisin son,cöküsün basladiginda Kanuninin,Istanbul isgal edildiginde Vahdettinin,Cumhuriyet kurulurken de Atatürkün yani basinda olmadigini biliyorum.Iste bu sebeplerden dolayi bu forum icerisinde ucu siyasete gidebilecek konu ve basliklar acmayalim,acanlarinda basliklari altina yorum yazmayalim....Formumuzun kirmizi cizgilerine dikkat edelim.Herkese selam ve saygilarimi sunuyorum......Tarkan
    Konu xTARKANx tarafından (27 Eylül 2018 Saat 20:45 ) değiştirilmiştir.

2. 10 kişi xTARKANx üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)