Selam arkadaslar,

Köln, Bonn, Koblenz civar bu isden anlayan arkadaslar varmi bana yardimci ola bilecek?

Benim Renault Laguna 3 var, Bj 2007. El fireni malesef elektronik. Teli kopmustu Türkiyede teli yaptirdim. El firen calisiyordu yani vitesin yanindaki dügmeden indirip kaldira biliyordum, arabayi istop edince kendi kapaniyordu ve kalkislarda kendi aciliyordu. Sadece sari lamba yanip "Parkbremse prüfen" diyordu.

TÜV alamasin dediler bende birtane Renault CAN CLIP v178 satin aldim. Hatayi sileyim dedim. Ne yaptimsa el firenini hep bozdum. Simdi dügme hic calismiyor, kirmizi isik gitte sanki dügme ölü. "Parkbremse prüfen" diyor hala ve simdi kapi acinca "Auto blockieren" diyor, yani kaymasini önleyin diyor.

Menülerde "Vor der Reparatur" olan prosedürü yapiyorum. "Vorbereitung vor automatischer Konfiguration" da ilk bölümü yapiyor, sonra "Das Steuergerät der Parkbremse ist nicht betriebsbereit" diyor. "Das Auto darf dem Kunden nicht ausgehändigt" diyor.

Menüde "Inbetriebnahme nach automatischer Konfiguration" el firenini indiriyor birinci balkende, ikincide cekiyor sonra yine "Das Steuergerät der Parkbremse ist nicht betriebsbereit" diyor ve kitliyor. El fireni inmiyor araba kitleniyor. Yine bu menüye tikliyorum birinci balkenden sonra abbrechen yapiyorum arabayi kullana bilmek icin.

Arkadaslar ne yapmam gerekiyor? Hepsi calisiyordu ben elleyene kadar. Sadece sari lamba yaniyordu. Simdi hic calismyior. Renaultdan anlayan varmi? Ban yakin olupda yardimci ola bilecek varmi? TÜV de bitti kaldim ortada.