Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2033 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiyede doktor,a gitmek için ne gerek?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    17 mesaja 28 teşekkür aldı

Türkiyede doktor,a gitmek için ne gerek?

Arkadaşlar iki hafta sonra turkiyeye gitme niyetim var 5 günlüğüne gitmişken bi kaç doktorada görüşeyim diyorum,bende geçen sene bandschebevorfall oldu ameliyat olmadim ama burdada ortapedilere gitmekten biktim..şimdi benim sorum,turkiyede nasıl oluyor? aok üzerinden?yoksa bi ücret ödemem gerekiyormu?

2. Sponsor Reklam
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    10 mesaja 12 teşekkür aldı
    Aok bildiğim kadar hepsini ödemiyor , eğerki özel sikortan varsa misal adac de unfall und krankenversicherung doktora gitiğin ödediğn paraları geri alıyorsun.

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    sigortandan türkiye icin auslandskrankenschein al onu türkiyeye gidince sgk mudurlugune git onu ver sana yupass numarasi vercekler onun ile devlet yada özel hastanelere muayene olabilrsin para ödüceksin tabiki ama ucuk rakamlar degil

Tecrübeli Üye haveri68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    269
    205 mesaja 532 teşekkür aldı
    Sakin türkiye de doktora gitme , gidersen pisman olursun seni türkiyedeki doktorlar para babasi olarak görüyor ve seni soyarlar , malesef genellemek istemiyorum dürüst namusuyla parasini kazanlari tenzih ederek söylüyorum .

6. haveri68 üyemize teşekkür edenler:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Alıntı fuk_18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sigortandan türkiye icin auslandskrankenschein al onu türkiyeye gidince sgk mudurlugune git onu ver sana yupass numarasi vercekler onun ile devlet yada özel hastanelere muayene olabilrsin para ödüceksin tabiki ama ucuk rakamlar degil
    Krankenkasse'deki belgenin adi T/A 11'dir.

Doktor olayinca gelince. Almanci olunca cok cabuk ameliyat etmeye calisiyorlar. Bunu bende fark ettim. Özellikle özel hastaneler'in üzerinden cok baski var. Özel hastane ticarethane. Doktorlar devlet hastanesindeki meslektaslarindan iki üc kati daha cok kazaniyorlar. Bu paralar bir yerden cikmasi gerekiyor.

Benim nacizhane tavsiyem, muayene ol, ama ameliyat olma hemen.

Türkiye'de iki cesit doktor var dir. Ya hayatini kurtarir, yada hayatinini tamamen karartir.

Alıntı mustimercan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar iki hafta sonra turkiyeye gitme niyetim var 5 günlüğüne gitmişken bi kaç doktorada görüşeyim diyorum,bende geçen sene bandschebevorfall oldu ameliyat olmadim ama burdada ortapedilere gitmekten biktim..şimdi benim sorum,turkiyede nasıl oluyor? aok üzerinden?yoksa bi ücret ödemem gerekiyormu?
    Sana tavsiyem Augsburg'daki Prof. Dr. Balkan Cakir'a gözükmen. Sadece omur iligi uzmanidir. Kassenpatientlerede bagiyor. Cok ameliyat sevdasi bir hekimde degil.

https://www.jameda.de/neusaess/aerzt...en/81360306_1/

https://www.jameda.de/neusaess/gemei...70701628000_2/

https://www.augsburger-allgemeine.de...d27542457.html

https://www.youtube.com/watch?v=wjpLXPGDm90
    Konu Memoli1976x tarafından (02 Ekim 2018 Saat 03:49 ) değiştirilmiştir.

8. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    522 mesaja 1,098 teşekkür aldı
    Uzun süredir cok sevdigim yurdumdayim gerek kendim gerek cevremdeki yakinlarimin saglik sorunlari nedeniyle hastanelere abone oldum sayilir gerek özeli gerek devleti hicbiri Almanyayla kiyaslanacak seviyede degil bu gidisle olmazda, hele hele özeller kasaphanemi ticarethanemi desem bilemedim saglam adami para kazanmak icin delik desik ederler. Kim ne derse desin herkes yasadigini bilir ona göre konusur 1-2 istisna olabilir birsey diyemem ama oda kaideyi bozmaz, Allah tüm saglik sorunlari yasayanlara acil sifa versin.

10. 4 kişi hekimoglu üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,608
    474 mesaja 1,219 teşekkür aldı
    ilk önce gecmis olsun Allah $ifalar versin

kisa ve öz anlatayim

bir agbinin annesinde rahim kanseri tespit ediyorlar.(özel hastahanede) ve ameliyat etmek istiyorlar.

agbi de diyorki, anne sadece özele görükme ULUDAG üniversitesine git birde onlara gözük diyor.

anneside aynen öyle yapiyor,,üniversitedeki doktorlarda,,,, ya$tan dolayi ameliyatin cok riskli oldugunu ve kesinlikle masada kalabilecegini söylüyorlar...uludag üniversitesinde kemoterapi ve ilaclarla kanseri yeniyorlar.yani kadincagiz kurtuluyor.

anne ogluna yani agbiye sonra diyorki,,oglum Allah senden razi olsun,,ben özeldekinleri dinleyip ameliyat olmus olsaydim $u an hayatta degildim. demi$

kisa ve öz yazmaya calistim.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Döner Sermaye oldugu için Ekmek paralarini Ameliyat ile çikarmak zorundalar normal bir durum

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,152 teşekkür aldı
    arkadaşımız @mustimercan sorusuna geri dönelim arkadaşlar, yoksa konu başka yönlere doğru gidiyor

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    abi sen augsburgdamiydin ?

Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Krankenkasse'deki belgenin adi T/A 11'dir.

Doktor olayinca gelince. Almanci olunca cok cabuk ameliyat etmeye calisiyorlar. Bunu bende fark ettim. Özellikle özel hastaneler'in üzerinden cok baski var. Özel hastane ticarethane. Doktorlar devlet hastanesindeki meslektaslarindan iki üc kati daha cok kazaniyorlar. Bu paralar bir yerden cikmasi gerekiyor.

Benim nacizhane tavsiyem, muayene ol, ama ameliyat olma hemen.

Türkiye'de iki cesit doktor var dir. Ya hayatini kurtarir, yada hayatinini tamamen karartir.

Sana tavsiyem Augsburg'daki Prof. Dr. Balkan Cakir'a gözükmen. Sadece omur iligi uzmanidir. Kassenpatientlerede bagiyor. Cok ameliyat sevdasi bir hekimde degil.

https://www.jameda.de/neusaess/aerzt...en/81360306_1/

https://www.jameda.de/neusaess/gemei...70701628000_2/

https://www.augsburger-allgemeine.de...d27542457.html

https://www.youtube.com/watch?v=wjpLXPGDm90

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    Cevaplar,icin teşekkürler arkadaşlar..zaten ben ameliyat olmak istemiyorum. olsamda burda olurum.muane olmak istiyorum sadece belki ordaki doktor başka bi tedavi önerir..simdi benim anladigim,ADAC nın auslandkrankenschutzu var bende onunla odedigim parayı burda alabilirim yada aok,'dan bi kayıt alıp SSK, ya gitmem gerek.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    Augsburg bana çok uzak ben Münster de kalıyorum..ne kadar almanca bilsende kendi dilinden konuşan bi doktorla konuşmak her zaman daha faydalı tabiki.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,733 teşekkür aldı
    Alıntı MEGAbond Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk önce gecmis olsun Allah $ifalar versin

kisa ve öz anlatayim

bir agbinin annesinde rahim kanseri tespit ediyorlar.(özel hastahanede) ve ameliyat etmek istiyorlar.

agbi de diyorki, anne sadece özele görükme ULUDAG üniversitesine git birde onlara gözük diyor.

anneside aynen öyle yapiyor,,üniversitedeki doktorlarda,,,, ya$tan dolayi ameliyatin cok riskli oldugunu ve kesinlikle masada kalabilecegini söylüyorlar...uludag üniversitesinde kemoterapi ve ilaclarla kanseri yeniyorlar.yani kadincagiz kurtuluyor.

anne ogluna yani agbiye sonra diyorki,,oglum Allah senden razi olsun,,ben özeldekinleri dinleyip ameliyat olmus olsaydim $u an hayatta degildim. demi$

kisa ve öz yazmaya calistim.
    miş .. mış .. muş ... bu çok saçma ..

eğer kanser dağılmamışsa rahim kanserinin tek çaresi Total OP dir ..

erkeklerdeki Prostata Kanseri gibi

başka öyle Chemo veya ilaç tedavisi ile geçmesi mümkün değil ...

Chemo terapi yaşlı kişilerde ameliyattanda daha tehlikeli ve riskli..

Siz hiç Chemeo terapiye giren sapa sağlam bir insanın terapiden nasıl çıktıgını gördünüz mü ??

şimdiye kadar rahim ameliyatındanda öleni duymadım ..

çünkü kadınlarda o kadar yaşamsal önemi olan organ değil .. aynen Prostat da öyle

Alıntı mustimercan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevaplar,icin teşekkürler arkadaşlar..zaten ben ameliyat olmak istemiyorum. olsamda burda olurum.muane olmak istiyorum sadece belki ordaki doktor başka bi tedavi önerir..simdi benim anladigim,ADAC nın auslandkrankenschutzu var bende onunla odedigim parayı burda alabilirim yada aok,'dan bi kayıt alıp SSK, ya gitmem gerek.
    ADAC sağlık sigortası sadece yurtdışında oluşabilecek acil rahatsızlıklar dan tedavi olmak için

yani izin sırasında oluşabilecek hastalıklar için yoksa diğer önceden varolan rahatsizliklarda ödeme yapmazlar ..

AOK yurtdışı sigoratası da aynı .. daha önceden böyle bir rahatsızlık varsa problem çıkabilir ..

Türkiye deki özel muayeneleri cepten ödemek zorundasınız
    Konu hOrOz tarafından (03 Ekim 2018 Saat 16:31 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye V/S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    MARS
    Ettiği Teşekkür
    148
    116 mesaja 217 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    miş .. mış .. muş ... bu çok saçma ..

eğer kanser dağılmamışsa rahim kanserinin tek çaresi Total OP dir ..

erkeklerdeki Prostata Kanseri gibi

başka öyle Chemo veya ilaç tedavisi ile geçmesi mümkün değil ...

Chemo terapi yaşlı kişilerde ameliyattanda daha tehlikeli ve riskli..

Siz hiç Chemeo terapiye giren sapa sağlam bir insanın terapiden nasıl çıktıgını gördünüz mü ??

şimdiye kadar rahim ameliyatındanda öleni duymadım ..

çünkü kadınlarda o kadar yaşamsal önemi olan organ değil .. aynen Prostat da öyle

ADAC sağlık sigortası sadece yurtdışında oluşabilecek akut rahatsızlıklar dan tedavi olmak için

yani izin sırasında oluşabilecek hastalıklar için yoksa diğer önceden varolan rahatsizliklarda ödeme yapmazlar ..

AOK yurtdışı sigoratası da aynı .. daha önceden böyle bir rahatsızlık varsa problem çıkabilir ..

Türkiye deki özel muayeneleri cepten ödemek zorundasınız
    Babam Kanser hasasi oldugundan, yazdiklarina katiliyorum. Öncelik her Zaman Amilyatdir, rezediv olursa olanaga bagli tekrar amilyat yada
    Chemo. Tip ilerledigi icin Kücük bir kisimda amilyat gerekli olmaya bilir, buda Kanser türüne bagli (iyi huylu / kötü huylu) degisir.

Ben daha Türkiyeden yeni geldim, ve Annem Bandscheibenvorfall den Lyrica kullaniyor. Bu ilac Türkiyede bitti ve yenisini yazdiramadik,
    ama Türkiyede var bu ilac. Hem özele gitdik hem Üniversteye, daha Doktor yüzü görmeden , yazamayiz dediler. Hastaneniz batsin dedim cikdik.

Türkiyede ben kendi adima söyliyim, ne tedavi olmak isterim nede Amilyat. Adamlarda bilgi yok, kafadan uydurma imkanlarla tedavi edersen
    daha cok insan masada kalir. Halbuki WHO önerdigi (Lehrbuch) üzerinden yapsalar, sorun olmayacak.

Neyse konuyu fala dagitmiyim. Aok nin verdigi Türkiye Almanya anlasma kagitdini Türkiyede SGK Yupass Numarasi alacaksiniz.
    Bununla sadece NOTFALL Versorgung icin tedavi olursunuz. Degisik Notfall olmayan Tedavi masrafini Almanyada AOK geri isteye bilir.

19. V/S üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    261 mesaja 543 teşekkür aldı
    ben her sene izine giderken, krankkassemi ararim ve izin tarihlerini söylerim, bana auslandkrankenschein göndeririler, bununlada Türkiye'de kaldigim sehirdeki SGK'ya giderim, bana yupass numarasi verirler, bununlada hastanelerde muayene olurum. devlet veya özel hastane farketmiyor.
    ben almanyada mecbur olmadikca doktora gitmiyorum, ev doktorunda bile saatlerce bekliyoruz, bir ortopedi termini icin haftalarca bekliyoruz.
    Türkiyede doktora gitmek cok rahat,ben dizim icin bir özel hastanedeki ortopedi doktoruna gittim,güzelce muayene oldum,dizimin MR cekildi, toplam iki saat sürdü.
    uzun termin olayi yok, saatlerce bekleme yok, hastahaneler cok temiz ve bakimli,kullanilar cihazlar modern, doktorlar cok bilgili, ben cok memmunum.
    Anne ve Babam 80 yasindalar, bir cok hastaliklari var, sürekli hastane-doktora giderler,almanya olsa terminler-beklemeler olur, Türkiye'de cok rahat doktora-hastaneye gidiyorlar

21. akbaba üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    Bende şahsen türk doktoralarını tercih ederim..Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk'ünde dediği gibi "Beni Türk hekimlerine emanet edin"....ben şimdi bu aok 'dan yada ADAC tan aldığım kağıtla sgk ya giderim ordan aldığım kağıt ile hasteneye gider izine geldim ama çok agrım var diyebilirim..burda aok problem yaparsa zaten bel fıtığı var izinde çok agrım oldu doktora gittim derim.

23. 2 kişi mustimercan üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    mustimercan, bende ADAC'de var, ADAC baska birsey, AOK'dan aldigin baska.
    AOK'dan auslandkrankenschein für Türkei alacaksin, bunu gittigin sehirdeki SGK'ya götür ve yupass numarasi al, bununla doktorda-hastanede sadece bir kayit parasi vererek,buda sanirim devlet hastanelerinde 15tl, özel hastanelerde 35tl, muayene oluyorsun.
    Türkiyeye gidince hastaneye gittigin icin,AOK'ya filan birsey demene gerek yok, ben senelerdir Türkiyede hastaneye gittim,bana kimse sormadi.
    ADAC auslandskrankenversicherung baska sey, doktora gidersin, parasini verirsin,ilac parasinida ödersin, gelince ADAC'den istersin.

25. akbaba üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    peki bu sgk,'dan aldığım numara ile özel hastanelerde muayne olabiliyormuyum?

Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    evet mustimercan ister devlet hastahanesi-saglik ocagi-sehir hastahanesi- özel hastahane heryere yupass numarani göstereceksin.
    nereye gidersen git, nasil bir sigortan var belgelemen lazim, almanyadada öyle degilmi,krankenkasse'nin verdigi Krankenversichertenkarte olmadan doktora gidemezsin. bu yupass senin almanyadaki krankenversichertenkarte sayilir.
    fark söyle oluyor, Türkiyeden sgk'li birisi özel hastaneye gitse muayene icin 20tl verir, sen yupass ile gitsen 35tl veririsin, yurtdisi sigortasi oldugu icin biraz cok para aliyorlar.
    arkadasim hic endiselenme, sende bandschebevorfall varmis, hastaligin belli,yerinde olsam önce bir arastiririm, önce devlet hastahanesine git, tecrübeli iyi bir ortopedi bul,sonrada hangi özel hastanede ortopedi iyiyse ona git.hangi sehre gidecegini yazmadin, büyük sehirlerde hertürlü hastane-doktor var
    Konu akbaba tarafından (06 Ekim 2018 Saat 12:10 ) değiştirilmiştir.

Üye bellali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    90
    15 mesaja 25 teşekkür aldı
    Alıntı hekimoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzun süredir cok sevdigim yurdumdayim gerek kendim gerek cevremdeki yakinlarimin saglik sorunlari nedeniyle hastanelere abone oldum sayilir gerek özeli gerek devleti hicbiri Almanyayla kiyaslanacak seviyede degil bu gidisle olmazda, hele hele özeller kasaphanemi ticarethanemi desem bilemedim saglam adami para kazanmak icin delik desik ederler. Kim ne derse desin herkes yasadigini bilir ona göre konusur 1-2 istisna olabilir birsey diyemem ama oda kaideyi bozmaz, Allah tüm saglik sorunlari yasayanlara acil sifa versin.
    özel hastanelere Türkiyedekiler Mezbaha diyorlar...

bilmeyenler icin ;
    mezbaha ne demek?
    kasaplık hayvanların veteriner denetiminde kesilip yüzüldüğü özel yer.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)