Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2018 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiye'den türk plakali araçla almanya'ya gelmek

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    17
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Türkiye'den türk plakali araçla almanya'ya gelmek

Sevgili Dostlar Yılbaşı ve Fuar için Almanya'ya geleceğiz ama kalabalık bir grubuz ve araçla gezerek gelmek istiyorlar. Gideceğimiz şehir İlk etapta Stuttgart-Karlsruhe..

En güzel rota size hangisi olur zaman, vignette ve yol durumu açısından?

Bir de arabada bulundurmamız gereken şeyleri kontrol ediyorlar mı hala (Reflektörlü Yelek gibi)

Saygı, Selam ve Dua ile...

2. Sponsor Reklam
    ∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    Alıntı scott20 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili Dostlar Yılbaşı ve Fuar için Almanya'ya geleceğiz ama kalabalık bir grubuz ve araçla gezerek gelmek istiyorlar. Gideceğimiz şehir İlk etapta Stuttgart-Karlsruhe..

Bir de arabada bulundurmamız gereken şeyleri kontrol ediyorlar mı hala (Reflektörlü Yelek gibi)

usta simdi hen güzel diyorsun ama icine zamani ve maddiyati katiyorsun

o durumda biraz is karisir

büyüklerimiz ne demisler * Zevk Para ile olur *

ondan ziyade yol parasi büyük oynama yapmiyor nerden gidersen git rakamlar düsük

sahsi fikrimi sorarsan geze geze gelmek istiyorsaniz

Yunanistan , Makadonya , Sirb , Macar , Avusturaya Viena , Cek Prag , Nürnberg , Stuttgart

Reflökterli yelek bulunmasi gerek , bazi ülkelerde gündüzleri lambalar yanmasi gerek

ödemeleri ya kredi karti ile yapin yada ülkelerin para birimleri ile

yok hepsini Euro üzeri yapayam dersen , ki yapabilirsinde , tek sorun kaziklanma orani 100%

Tecrübeli Üye neco54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    523
    194 mesaja 470 teşekkür aldı
    Cikis yerinizi yazmamisiniz ama tahmini olarak Istanbul diyelim.
    Ilk önce gereken arabanin bakimi ve daha önemliside Araba sigortasindan yesil kart (grüne karte) avrupada gecerli gideceginiz ülkeler icin acik olacak.
    Istikamet Kapikule.
    Takibinde Bulgaristan ve otobanlar icin vigniete almaniz gerekiyor. Gelen ikinci benzinlikten 8 € karsiliginda alabilirsiniz.
    Kredi karti ile ödeyebilrsiniz.
    Sofia takip edilecek ve sehir merkezinden gecmenizi tavsiye ederim. Görmüs olursunuz.
    Tabelalarda gösteriyor. Sofya,dan sonra Sirbistana Dogru takip ediyoruz.
    Nis ve Belgrada dogru yani.
    Otoban paralari nakit ödeniyor. Belgradi takip edin ve sehir merkezinden gecin.
    Istikamet sonrsinda Zagreb olacak yani Hirvatistan.
    Otoban paralari nakit ödeniyor ama Hirvatlarda biraz tuzlu.
    Zagrebten sonra Slovenya ve Vigniete almaniz sart. Ljubljana - Villach üzerinden Avusturyaya giris yapiliyor.
    Avustayada Vigniete sart sakin ihmal etmeyin. Ondan sonra rotanizi kendiniz secin.
    Stuttgart tarafi olunca Villach üzeri tavsiye ettim sizlere.

Her yolcuya yelek gerekiyor ve ödemelerinizi kredi karti ile yapin. Yoksa kurdan dolayi biraz kazik atiyorlar.
    O mevsimde kar ve buzlanmaya karsi hazir olun ve arabanin benzin deposuda dolu olsun.

Iyi yolculuklar

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    4,413 mesaja 9,719 teşekkür aldı
    Alıntı scott20 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

kontrole denk gelirsen sorarlar

ilk yardım çantası, yelek mecbur , unutmadan yazalım kışlık lastik te mecburi

20 olduğuna göre sanırım Denizli densiniz galiba ...

şu anda pek trafik olmadığından klasik güzergahi kullanabilirsiniz

Konu hOrOz tarafından (10 Ekim 2018 Saat 15:48 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye Tanyel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Marburg
    Ettiği Teşekkür
    86
    46 mesaja 167 teşekkür aldı
    Merhabalar,
    Birkac kere arabayla Türkiyeye gittim egerki araba yolculugunu seviyorsaniz tabiki tavsiye ederim.
    Tabiki benim gittigim tarihlerde yani yazin hava malum sicak oldugu icin bizim yollardaki tek sikintimiz gümrüklerde bekeleme oluyor. Bazen 5 bazen 8 bazende 12 saat gümlükte bekledigim oldu.
    Bunlar sizin gelis zamaninizda olmaz fakat hava durumu dolayisiyla aracta zincir bulundurmanizi tavsiye ederim. Yolllarda o tarihte illaki kar olur.
    Ben Türkiyeden ciktiktan sonra Bulgaristan, Sirbistan, Macaristan, Avusturya, Almanya rotasini izliyorum. Bu rota bana daha rahat geliyor. Bu rotada Türkiye - Bulgaristan arasinda iki gümrük yani cikis ve giris, Bulgaristan - Sirbistan arasi ayni sekilde cikis ve giris, Sirbistan - Macaristan arasida ayni sekilde olmak uzere sinr kapilari var. Macara girdikten sonra daha sinirkapisi yok durmadan Almanyaya gelebilirsiniz.
    Almanyada Reflektörlü Yelek araclarda bulunmasi mecburi, kontrol etmiyolar daha dogrusu bana denk gelmedi ama bir kaza yada baska bir durumda aracdan ciktiginiz zaman giymeniz gerekli yoksa cezasi var.

Bi kac .pdf ekliyorum yardimi olabilir, simdiden hayirli yolculuklar... 7. ve 8. sayfalarda stuttgart rotasi verilmis

ve Yol cetveli: Alternatif iki güzelgah da mevcut size uygun olani burdan secebilirsiniz...

https://lookaside.fbsbx.com/file/Yol...9gZhwtx8qQqf75

https://lookaside.fbsbx.com/file/Sla...94EI1rF9grnUco
    Konu Tanyel tarafından (10 Ekim 2018 Saat 15:22 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)