Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2019 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gewährleistung / Garantie hakkinda bir soru

Tecrübeli Üye guesswhosback - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    hitlerin bile kafayi bozdugu yerden
    Ettiği Teşekkür
    281
    95 mesaja 239 teşekkür aldı

Gewährleistung / Garantie hakkinda bir soru

Hayirli sabahlar ustalar,

benim 7 aylik bir telefonum var ve maalesef bircok problem yasiyorum. Garantieler benim bildigim kadariyla sadece 6 Ay gecerli oluyor ve ondan sonra Gewährleistung devreye giriyor. Gewährleistung'un her tamiri yapmadigini duymustum ve o yüzden bide buraya soruyum dedim:

Simdi benim telefondaki sorunlar bunlar:
    * Telefonun Akkusunu doldururken baya sicak oluyor.
    * Telefonu disarda kullandigimda alev alacak gibi sicak oluyor.
    * Telefonun Display'in icine benim Klavye ve bazi semboller yanmis yani daima göze carpiyor.
    * Telefon Sarj aletini bazen tanimiyor.
    * Telefonun Kulaklik girisi biraz bozuk ( Sesleri veriyor fakat mikrofonlari tanimiyor )

Simdi bu yukarda yazmis oldugum hatalari Gewährleistung üzeri tamir ettirebilirmiyim?

Ve sizce en mantiklisi hangisidir? :
    * Mediamarkt'a gitmek
    * Samsung'un Herstellergarantie üzerinden tamir yapan siteye ( W-Support ) direkt basvuru yapmak
    * Samsung'un kendisine yazmak

Yardiminiz icin simdiden cok tesekkür ederim

2. Sponsor Reklam
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Telefon ne marka

4. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Administrators Memoli1976x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,423
    16,069 mesaja 157,127 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Telefon ne marka
    Alıntı guesswhosback Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    * Samsung'un Herstellergarantie üzerinden tamir yapan siteye ( W-Support ) direkt basvuru yapmak
    * Samsung'un kendisine yazmak
    Büyük ihtimal Samsung

6. Memoli1976x üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    281
    Aynen ustalar, Telefon Samsung

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Garanti iki yıl. Üç kere tamir olduktan sonra olmazsa aldığın yere başvuruyorsun (Samsung'a değil) onlar Samsung'a soruyor ve Gutschrift alıyorlar ve sana yenisini veriyorlar.

Samsung kendi direk olarak üç tamirden sonra yenisini vermiyor.

9. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    281
    Ben MediaMarkt'in Online-Shop'un dan almistim telefonu. Simdi gidip Media Markt ile konusmak istiyorum. Bu ilk tamir ettirmis oldugum olacak yani daha önce hicbir sekilde tamir ettirmedim bu telefonu fakat belki Samsung direkt kendisinden Kulanz olarak verebilir diye düsünmüstüm. Normal Garantie'si 6 ay gecerli o yüzden belki para isterler diye düsünmüstüm.. ki sirf display'in degisimi icin 220€ ödemek zorunda kalmayim.. Herstellergarantie üzerinden herseyi yapsalar iyi olur.. bakalim ne cikacak

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Mediamarkta gitme. Direk Samsungun sayfasindan yap. Sana UPS için pul geliyor ve telefon polonyaya gidiyor. Orda tamir oluyor. Sonra sana posta ile yolluyorlar.

12. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    281
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mediamarkta gitme. Direk Samsungun sayfasindan yap. Sana UPS için pul geliyor ve telefon polonyaya gidiyor. Orda tamir oluyor. Sonra sana posta ile yolluyorlar.
    Biraz gec gördüm bu mesaji maalesef, Samsung'a da yazmistim fakat pek zaman kaybetmeden önce bitirmek istedim.. sonucta telefon bana en tez zamanda yine lazim olacak diye. Samsung bana aksama dogru cevap vermis ve ServicePartner'ya gönder diyor. Bir Formular göndermisler onu doldurup paketin icine koycakmissim.. Bense maalesef MediaMarkt'a verdim, ordan aldim diye. Adam sorunlarimi yazdi ve bana Abholschein verdi, Service'e gönderecegiz dedi.

Yeni Handy gelmesinin ihtimali sizce var mi? Bir tanidiginda Pixelfehler'si ( Display'de kücük bir yesil cizgi ) varmis fakat handyciden almis Telefonu. Onlarda göndermisler Service'e ama reparieren etmemisler, yenisini vermisler. Benimde Pixelfehler'si var, yani klavyem ve Internet uygulamasinin URL-Leiste'si Display'in icine yanmis. Handy'i durmadan kullanmis olsam tamam olabilir derdim ama okadar SIK kullanan bir kisi degilim.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Bekle gör. Ama sanmiyorum.

15. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    35
    20 mesaja 38 teşekkür aldı
    Üstat,

6 ay meselesi şu: gewährleistung`un kendisi iki sene. İlk 6 az içinde alınan üründe hata çıkarsa, hata, ürünü aldığın günden itibaren var olduğu tahmin edilir (§ 477 BGB). Bunun için senin hatayı bildirmen yeterli, öyle olmadığını satıcının ispat etmesi lazım, bu da genele çok çok zor. 6 aydan sonra kanuni tahmin kalkıyor, bu sefer hatayı senin ispatlaman gerekiyor.

Garanti ve Gewährleistung apayrı şeyler. Garantide (ne içerdiği önemli) genelde o 6 ay meselesi olmuyor.

Yeni telefon meselesi de tam olarak şöyle, bi arkadaş yanlış bilgi verdi diye düzeltiyorum: Ürün ikinci (ÜÇÜNCÜ DEĞİL) tamirden sonra tekrar hata verirse, paranı geri alabiliyorsun ( § 440 Satz 2, 437 Nr. 2, 346ff. BGB --> Eine Nachbesserung gilt nach dem erfolglosen zweiten Versuch als fehlgeschlagen, wenn sich nicht insbesondere aus der Art der Sache oder des Mangels oder den sonstigen Umständen etwas anderes ergibt.).

Genelde ürünün yenisini veriyorlar. Ama paranı geri almak daha mantıklı; mesela bu hakkın ürünü aldıktan 15-20 ay sonra doğduysa, ürünün parasını almak, ürünün yenisini almaktan daha mantıklı, zira ürün o zaman içerisinde değer kaybetmiş olacaktır. Tabi satıcı için ürünün yenisini vermek daha karlı oluyor, bundan dolayı hemen yenisini vermek istiyorlar. Oysa satın almak istediğin ürünün parasını geri alırsan en azından piyasada yeni olan üründen alabilirsin.

Bu bahsettiğim şeyler sadece ürünü aldığın yer için geçerli, SAMSUNG'un verdiği hizmet başka bir şey.

Vesselam
    Konu bingöllü tarafından (13 Ekim 2018 Saat 05:50 ) değiştirilmiştir.

17. 2 kişi bingöllü üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)