Alıntı sswiss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
evet normalinde birsey olmaz ,demek istiyordum ama diyemiyorum.
hersey olayin yasandigi yer ve mekan sahibinin inisiyatifine kalmistir,ufak degme olmus veya hafif bir cizik varsa mekan sahibi aman birsey olmaz diyebilir,öte yandan hayir kardesim benim duvarimda cizik olsa dahi hakkimi ararim diyen de var.
yani sonucta ufakta olsa hafifte olsa yarar verilmisse bu zarar karsilanmalidir.

Gecen yil bir alisveris merkezin Parkhaus a arabayi park ettik geri döndügümüzde arabaya bindik geri geri cikarken (hiz rolente 0 ile 10 arasi) arkadaki alman plakali kore savasindan kalma komple degeri 100 ile 500 euro olan arabaya dokunduk.

kanunlara uyarak indik hem bizim araba Hemde alman plakali arabaya baktik,bizim ve diger arabada zerre kadar birsey yok.Alman plakali arabanin üzerinde bize ait boya kalinti ve benzeri birsey aradik bulamadik bu süre yaklasik 15 dakika sürdü bu süre zarfinda belki sahibi gelir onada söyleriz dedik ama kimse gelmedi.

ve bindik gittik 2 veya 3 saat sonra eve polis geldi 300 Frank bildirmedigimiz ve eve polis geldi diye ceza ödedik (buraya dikkat ) o alman plakali arabanin sahibi 1900 frank para bizim sigortadan para cekmis.

sinirlen sigortaya gittim ,siz hastamisiniz biz 3 kisiydik (bedirhan nazlican ve ben Suphi ) yani sahit var yanliz degildim ne hakla bu kadar para ödüyorsunuz dedim.arabain komple degeri 150 euro yu gecmez o arabain trafige cikmasi bile sakincali
sigorta dedi bize bu kadar Rechnung geldi ve expert gönderme geregi duymadik yabanci ülke arabasi oldugu icin ,Biz 2400 frank üzeri tutan hasarlarda expert gönderiyoruz dedi

expert parasi v.s arti masraf oluyor dedi üstelik yabanci plakali araba dedi.

bu olay olurken diger parktaki diger bir alman bizi gördü ve hemen gidip informationa söylemis su plakali araba diger su plakali arabaya vurdu ve kacti demis
Bu olay çok farkli yani arabaya zarar verilmis.ama bizimki dahada farkli peki siz cezayi ödediginizde
Vurup kaçtiniz diye ehliyetinizi istemedimi polis bu sizin anlattiginiz olay hangi ülkede oluyor