Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 1990 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Arabayi degissem mi? Kararsizim!

Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı

Arabayi degissem mi? Kararsizim!

Merhaba arkadaslar. Benim araba BMW 530 E61 Diesel Kombi otomatik, 2007 model ve 292 bin km yi gectim, yaklasik üc yildir kullaniyorum bu arabayi.

Gecenlerde ufak ön sol tampona ben park halinda iken biri sürtmüs, sigortadan parasi geldi gecen ama henüz yaptirmadim, cünkü hem diesel olayinin ne olacagi belli degil hemde is ariyordum is durumuna göre karar veririm diyordum. Simdi yeni is buldum ama bana tek gidis 80 km, yani bana yine disel lazim olacak gibi. Birkac aydir calismadigim icin simdi üste cok para ekleyip cok iyi bir model alamiyorum.

Arabaninda acil olmasa bile birkac seyi var belki yakinda masraf cikarabilir, turbosu ne kadar daha gider bilemiyorum, ya da getriebe yagi bildigim kadari ile degismemis, spülen yaptirmak gerekir mi yoksa sadece yagini mi degistirsem onuda bilemiyorum. Bunu satsam 4-5 bine diyelim en iyi ihtimal, bu sekilde ön tamponu yaptirmadan, üzerine 2-3 eklesem 7-8 bin eder o paraya da cok yeni iyi bir diesel alamiyorum yani yine euro4 alabilirim en fazla.

Bir ihtimalde bu arabaya biraz masraf yapip bununla devam etmek simdilik, eger isten memnun kalirda ise devam edersem sonra degismek ama karar da veremiyorum. Ikinci cocuk olacak yakinda nasib olursa, arka koltuk ortasi düz olan bir model olsun istiyorum, benim arabada arkaya ücüncü kisi rahat oturamiyor ortasi cok yüksek. Degisirsem arabayi yine otomatik ve kombi almam lazim. Yani bu bmw ye hic masraf yapmaya degmez degis mi dersiniz, yoksa bunun km zaten cok bununla devam et ilerde biraz para biriktirip iiy birsey alirsin mi dersiniz? Gerci üc hafta sonra ise basliyorum ve acil bulmam gerekir bunu satarsam eger, bazen istedigin arabayi bulmak aylar sürebiliyor.

Ford S-Max, Ford Mondeo Kombi, Sharan, Seat Alhambra, Skoda Superb, Peugeot 5008, VW passat kombi... bu modeller arasinda ve hatta 7 kisilik olan ve kapilari sürgülü olan modeller belki tercihim olabilir cocuklar kücük oldugundan inip binerken rahat olur diyorlar.

Bu modellerden var mi bana tavsiye edebileceginiz model?

2. Sponsor Reklam
    Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    leasing neden etmiyorsun?
    bsp: golf 1.6 diesel 115 ps ca 200€ (ayda)

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    Citreon Berlingo yeni modellerine bir bak derim

az paraya cok araba .....

Tecrübeli Üye Impostor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,581
    110 mesaja 150 teşekkür aldı
    292 bindeki arabaya dedigin gibi yatirim yapmak pek mantikli gelmiyor.

mazda 5 (7 kisilik, sürgülü kapi) benimde kafamda, bakalim nasip olursa

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Alıntı talo176 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Leasing hic düsünmedim. Faizsiz olan var mi acaba hic? Birde onlarin sartlar oluyor sanirim yillik kac km gidicen, arabayi teslim ederken ne vereceksin filan iyi arastirmak gerekiyor galiba.

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Alıntı TipiTip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Citreon Berlingo yeni modellerine bir bak derim

az paraya cok araba .....
    O modeli bilmiyordum, bakayim onada. Sagol

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    33 mesaja 40 teşekkür aldı
    Eger arabayi satmayi düsünürseniz Seat Alhambra oder VW Sharan öneririm, bende BMW'yi satabilirsem bu iki model arasinda 7 kisilik benzinli bulabilirsem alacagim sizde dizelini düsünebilirsiniz. Bu arabalar sinifinin en büyükleri Ford Galaxy ve Renault Espace genis ic hacimleri var ama benim tercihim Sharan yada Alhambra, otomatik düsünüyorsaniz 6 ileri DSG'dir belli araliklarla yagini degistirmek zorundasiniz.

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Alıntı Nazarnet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eger arabayi satmayi düsünürseniz Seat Alhambra oder VW Sharan öneririm, bende BMW'yi satabilirsem bu iki model arasinda 7 kisilik benzinli bulabilirsem alacagim sizde dizelini düsünebilirsiniz. Bu arabalar sinifinin en büyükleri Ford Galaxy ve Renault Espace genis ic hacimleri var ama benim tercihim Sharan yada Alhambra, otomatik düsünüyorsaniz 6 ileri DSG'dir belli araliklarla yagini degistirmek zorundasiniz.
    Sharan da Alhambra da güzel arabalar, kullanmadim ama zaten ikiside VW nin üretimi markasi haric cogu seyi ayni sayilir. Ama Diesel alacaksam Euro6 almaya kalksam bu tarz bir araba en az 15.000 € dan basliyor arabalar, su an alamam yani.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    33 mesaja 40 teşekkür aldı
    Alıntı hope41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sharan da Alhambra da güzel arabalar, kullanmadim ama zaten ikiside VW nin üretimi markasi haric cogu seyi ayni sayilir. Ama Diesel alacaksam Euro6 almaya kalksam bu tarz bir araba en az 15.000 € dan basliyor arabalar, su an alamam yani.
    Evet Euro6 Alhambra ve Sharan'larin fiyatlari yüksek ama dizellerin gelecegi de pek iyi durmuyor bende yilda 25 bin yapiyorum ama benzinli tercih edecegim. Sizde cok km yapacaksaniz en uygun fiyata Euro4 ve üstü bir MPV bakmaniz iyi olur diye düsünüyorum. Zafira,Touran,Mazda 5 gibi arabalara bakabilirsiniz.

Tecrübeli Üye cassano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun/Alm-GZ
    Ettiği Teşekkür
    542
    142 mesaja 247 teşekkür aldı
    Tek gidiş için büyük araba ile 80 km büyük değil mi? PSA dizel motur larinda iyi tecrübem var. PSA da 2.0 dizel araba çok rahat.

İlla 7 kişilik mi olması mı gerek?

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Ben sunu ögrendim, arabada ayni elektronik esya gibi sans isi. Benim Mercedes 190.000 Dizel ve Euro 4. Ben herzaman arabalarimi gittigi yere kadar biniyor. Millet 5 seneye bir araba degistiriyor 10000 Euro veriyor. Ben araba sanayisini calismak icin ise gitmiyor. Neresi bozulursa yaptiriyorum ve biniyorum. En karlisi bence bu oluyor.

Ayrica Euro 6 a, b ve c'nin de yasaklanmasi söz konusu. Suanda sadece Euro 6 d sikinti yok gibi.
    Lafin özü gaye cevrem mevre falan hikaye. Gaye sadece araba satmak. Aksi taktiri olsa Euro 6 a, b ve c'yi niye yasaklasinlar. Yarin Euro 7 ve 8 cikar, onada bir bahae bulurlar. Babam 1990 yilinda 7 yasinda Passat almisti, arabayi attirdilar sapa saglma dizel cevreyi kirletiyor diye. Sonra 190 D aldik. Bunu kati var dediler. Sonra oda cevreye kirletiyor Abwrackprämie zamani vergiye öyle bir zam koydularki, atmaya mecbur kaldik. Simdi Euro 4, 5, 6 a, b ve c'ye kafayi taktilar. Belki Euro 6 a, b ve c'ye hemen yasaklamazlar millet tepki verir diye, ama en gec bir kac yil sonra onuda yasaklar.

https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeu...ahrverbot-faq/
    Konu Birbey 3.0 tarafından (17 Ekim 2018 Saat 19:42 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)