Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 1989 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 36 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yeni kimlik kartı için resim

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,681 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neco54 abi anlatti yukarida.
    valla benden sadece iki işaret parmağının izini aldılar

Başvuru E-Devletten izlenebiliniyor

ben başvurdum ertesi gün E-Devlette baskının bittiği test aşamasında olduğu yazıyordu

bir hafta içinde geldi ...konsolosluktan aldım
    Konu hOrOz tarafından (18 Ekim 2018 Saat 20:58 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Vallahi ben cekmem. Eger fotografta bir yamukluk yoksa, yukari baskonsola cikarim. Baktim adam halen ticaret pesinde, aninda dis isleri bakanligina bir eposta yazarim, konsolosluk insanlari zorluyor diye. Elimdeki fotografi biometrik standardlari uyduguna dair ebatlerini ölcer ekte sunarim.

Bu sikayetimi "bilgi edinme kanunun dayanarak" etdigim icinde sorusturma acilir. En azindan baskonsoluktan konu hakkinda bilgi istenir. Kafasi biraz sistimi, birdahikine beni unutmaz.

Daha gecen gün Edirne SGK 80 yasindaki bir gurbetci kadin müsterime yamukluk yapti. Birde kadin hakkini arayinca terbiyesiz davranmislar. Oglu avukat falan tutacakti Türkiye'de. Hic ugrasma dedim. "Bilgi edinme kanuna göre" bir dilekce yazdirdim ve direk olarak Bestepeye Cumhurbaskanligina yollattirdim ogluna. 1,5 hafta gecmedi Edine SGK Müdürü kadini kapida karsilamis. Kadin kendi diyor, kac kere özür, kac kere "anacigim" diye hitap etmeler, yok yanlis anlasma falan olmusta.

Lafin kisasi, baskonsolu sikayet edeceksiniz. Ancak böyle bunlar hizaya geliyor. Ama söylediginiz iyi oldu. Ben biometrik fotografin kurallarini, yani ebatlarini yanimda götürürüm. Memur beyenmedigi an cebimden cetvel cikarir gözünün önünde ölcülerini gösteririm. Bak ozaman nasil kuzu oluyor. Ben öyle seylerde cok tersimdir.

Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla benden sadece iki işaret parmağının izini aldılar
    Onun bile demekki standardi yok. Isine geldikleri gibi parmak izi aliyorlar.
    Konu Memoli1976x tarafından (19 Ekim 2018 Saat 12:58 ) değiştirilmiştir.

4. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Impostor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,581
    110 mesaja 150 teşekkür aldı
    Alıntı hekimoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neyin standarti, konsolosluk disarda cektirilen biyometrik resimleri türlü bahanelerle kabul etmeyip kendi binalarindaki resim otomatindan cektirmek zorunda birakiyor. Örnek Münster Baskonsoloslugu, baska söze gerek yok sanirim.
    bende 2010 yilinda yeni pasaportlar ciktiginda essen konsolosluguna 2 adet degisik biyometrik fotografla gittim orada ugrasmamak icin. eski bina havasiz baskin, ramazan ayi birde sicaktan bayilmis millet zaten. sisman gözlüklü bir bayan vardi, sagolsun yeni sistem/alet edevat beceremedigi icin herkes ücer beser kez makinede resim cektirip geldi. bende ayni sekilde 2 degisik foto haricinde 4 defada oradaki alman adamla beraber cektik. o küstah kadin birde ikidebir milletin karsisinda sigara/kahve icip birseyler kemirdi durdu, 80 küsür yasinda bir adam kizim karsimizda bari yiyip icme deyince terbiyesizlik yapmayin diye azarladi adami. bizlerde sabah 8 den beri bekledigimiz icin birsey diyemedik, lanet olsun isimiz bitsinde gidelim diye (hálá icimde kalan bir yaradir o kadinin hakkini veremedik o gün). aksam 18:30 da islemimiz bitti o gün. git gel 12 saat sürdü ama o günün sayesinde 2020 yilina kadar rahatim cok sükür, aufenthaltstitelde pasaportda oldugundan hicbirsey yenileme durumunda kalmadim.

yeni kimlikleri seneye ankarada cikartirim insallah

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    O kadin icin Kemal Sunal'in filimdeki bir söz aklima geldin: "Din iman olmadan kuru bilgi neye yarar".

O kadinda iste öyle. Dinden imandan uzaklasmiski birde milletin önünde yiyip icmis. Okumus belki, ama "adam" olamamis.

Impostor ama seninde sucun var. Bak ben olsa öyle bir durumda ne yapardim. Kadinin ismini sikayet etmek icin sorardim. Cevap yokmu? Yukari baskonsolosa cikardim. Kadinin ismini ögrenirdim. O amcaninda ismini alip direk Cumhurbaskanliga bir sikayet mektubu. Bak birdaha o kadin öyle sey yapiyormu. Bak birdaha boskonsolos öyle birseye izin veriyormu. Susdugumuz icin bu tür memurlar bu cesareti kendilerinde buluyor. Alman bir memur niye yapamiyor böyle birsey? Cünkü aninda halk sikayet ediyor. Bizler, ben haric, ben ediyorum. Devlet bir iki kere böyle sikayet geldimi, o kadinin isine son veriyor yada baskonsolosu aciga aliyor. Kasinani kasayacaksin.

Banada müsteriler geliyor. Bagzi islemler bir saat sürüyor. Herzaman oruc tutdugum olmuyor. Türk birisi gelecegi zaman bardagi alip sakliyorum. Bazi can sikici konularda oluyor konusmada. Özellikle Ramazan ayindan mümkün oldugunca harereti asagida tutmaya calisiyorumki adamin ac karna tepesi atmasin diye.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (18 Ekim 2018 Saat 22:31 ) değiştirilmiştir.

7. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye sswiss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    305
    106 mesaja 146 teşekkür aldı
    3 hafta önce konsoloslukta yaptirdim,aradim orada resim cekebilirmiyiz dedim.Evet dediler bende gittim orada yaptim.

disariya kore savasindan önce olan bir foto otomat koymuslar 15 Frank aldilar kayit para almiyor,isvicrenin her kösesinde O otomatin yeni modelleri var 10 Frank resim cekiyor.
    ben biliyorum otamatlari ama garanti olsun diye gittim konsoloslukta cekildim resim.

Benden 2 isaret parmak izimi aldilar.

isvicre yabancilar kimlik kartimi uzatmaya gittim,yabancilar subesinde ileri derece makina var live olarak kabine giriyorsun orada görevli resmi ayarliyor ayni sekilde kabinde parmak izini veriyon ve ayni sekilde kabinde imza atiyorsun kimlik kartinin üzerine.

bizim konsolosluklara bu sistem gelirmi,hmmm düsünüyorum yok daha biraz sürer

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Gelirde ne zaman Allah bilir. Bizde daire 8'de acilir, vatandas gelir, bilgisayar sistemin 8.30 kadar acilmasini bekler. Niye daire 8 acilir, ama sistem'de 8'de acilmaz kimse bilmez.

Bu özel bankalarda da öyledir. Banka acilir, veznenin önünde Ankara sistemi acmasi beklenir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    309
    100 mesaja 132 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Almanlarda alıyor hiç kimsinin gıkı çıkmıyor

on parmağı kim anlattı

şağ ve sol işaret parmağının izi aynı anda izi alınıyor

kim anlattıysa on parmak izi hikaye

senin şüphen yok ama bir sürü şüpheli ortada dolanıyor
    Ben yeni Türkiyede yaptirdim 10 parmakda mecburi aliniyor.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Birinde iki parmak alıyorlar, birinden on parmak.

Ya bu haltın benim bildiğim bir genelgesi vardır. Orda ya iki parmak, yada on parmak yazar. Birileri yine demekki kafalarına göre işlem yapıyor. Fotografın standardı yok, parmak izin yok. Dedikmi kötülemiş oluyoruz, ama gelde şimdi kötülemiş olma eksikleri gösterince.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (19 Ekim 2018 Saat 09:09 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    172 mesaja 424 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten on parmagin onunuda parmak izini almak küstahlik bence. Parmak izi hukuken yeri geldiginde imza yerine geciyor. Abdestimizde süphemiz yok cok sükür, ama bu kadarida fazla bence. Herkesi potansiyal suclu muamelesi yapmaktan baska birsey degil. Madem öyle, birde kimlik cikarirken DNA'mizida alsinlar. Olurya sapik falan cikarsak hemen kim oldugumuz bulunur.
    yanlis düsünüyorsun!

Örnek: Hacc yada Umre´ye gidecek olursan Pasaportun vize islemleri icin Berlin´e gitmeden önce;

1. Frankfurt, Münih, Berlin, Düsseldorf da bulunan özel bir sirkete önceden termin alip gidip parmak izi vereceksin!
    2. SUUD´a giris´te parmak izi vereceksin!
    3. SUUD´dan cikista parmak izi vereceksin!

Bunun haricinde, ben bu sene Hacc´dan önce yeni Alman pasaportu cikartirdim ve Alman makamlarida parmak izi aldilar...

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Katil Suudi'nin konumuz ile alakası yok. Burda konu parmak izinin alınmasıda değil. Ama on tane parmak izi alanlar. Burda bir usulsüzlük var. Birinde iki parmak alıyor, birinden on parmak.

Suudi Arabistan gibi katil bir devleti iyi örnek olarak göstermd bana. Mekke ve Medine hariç canları cehenneme.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (19 Ekim 2018 Saat 10:54 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye sswiss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    305
    106 mesaja 146 teşekkür aldı
    evet ,yukarida yazdigim gibi Ben den 2 isaret parmagimin izini aldilar.

aslinda kafama takilan bu oldu,simdi ben konsoloslukta cok eski olan foto otomatindan resim cekildim ya Ha iste o resmi konsolosluktaki görevli arkadas resmi masa üstündeki yine eski olan scanner den sisteme aktardi.Bence o resim elden ele cihazdan cihaza aktarilirken zaten bir cok pixsel kaybediyor.

hani dedim ya ben isvicre yabancilar oturum kimligimi degistirmeye gittim ya ,ayni cihazi isvicre kendi vatandaslarinada kullaniyor.

bir kabin e giriyorsun hemen yan camda görevli var orada görevliye kagit evraklari veriyorsun ve dik duruyorsun kadin tuslarla ekrani sana göre ayarliyor kibirdamayin diyor ve Resmi cekiyor .Resmi cektikten sonra kendisine göre uygunmu diye bakiyor daha sonra bana sordu nasil uygunmu bu resim diye.

bu islemin ardindan Parmak izlerimi yine ayni kabinde ve ayni resim cekme cihazinda Aldi daha sonrada yine ayni cihazda Kücük bir display var oraya imza atmami istedi.

yani tüm islem bir kabinde ve ayni cihazdan direk PC veya görevlinin ekranina aktarildi

Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    172 mesaja 424 teşekkür aldı
    mesele SUUD´un katil olmasi degil. Konuyu oraya cekmenede gerek yok.

Mesele, o devletin yada Alman devletinin veya ne bileyim ABD´nin resmi makamlarininda parmak izi almasi. Worms Bürgeramt´da yeni pasaport cikartirken bütün parmaklarimin izini aldilar. Almanlara gelince sorun yok ama Türkiye´ye gelince!!!

Senin dediklerin neye benziyor biliyormusun, Almanya´da daha ucagin kapisinda iken kontrol eden polislere gikini cikaramayan artislerin, Türkiye´de Havaalaninda pasaport kuyrugunda külhanbeyi kesilmesine!

16. 2 kişi gentlement üyemize teşekkür etti:

Üye
    Nereden
    Almanya
    Ettiği Teşekkür
    738
    8 mesaja 16 teşekkür aldı
    Stuttgart konsoloslugunun yapmis oldugu duyuru..
    Elinizdeki Nüfus Cüzdanları 2020 yılı sonuna kadar geçerli; şayet nüfus cüzdanında kimlik numaranız varsa, ad, soyadı veya diğer şahsi bilgilerde bir değişiklik yoksa. İçişleri Bakanlığının son açıklaması ile bu süre 2022 yılı sonuna kadar uzatıldı.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Ya arkadaşlar alıncaksa 10'uda alınsın. Sorun oda değil. Sorun bir standardın olmayışı.

Almanlar de öyle yapmış? Eh ne yapalım yani. Orası içinde geçerli. Bu işin bir kuralı vardır. Kural iki tane olmaz. Birtane olur.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (19 Ekim 2018 Saat 13:14 ) değiştirilmiştir.

19. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,143
    165 mesaja 333 teşekkür aldı
    Alıntı neco54 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadasim yeni kimlik karti olayini bu sene Türkiyede yaptirdim.
    Cektirdigim fotografin ebatlari orada 5x6,5 cm.
    Zaten onlar fotografi kimlige yapistirmadiklari icin sistemde kücülterek öyle ayarliyorlar.
    Ama burdaki konsolosluklarda pek herseyde belli olmaz.
    Biyometrik fotografin boyu 5x6 cm olsa bile bazen kabul etmiyorlar.

Burayada bakabilirsin

http://www.istanbulnvi.gov.tr/biyome...asil-olmalidir.

Not: Türkiyede 4 günde eve teslim ettiler. Burda ne Kadar sürebilir onu bilemem.
    Bence Türkiyede yaptirsaniz daha iyi olur.

S&S
    Bende türkiyede cikarttim.4 günde geldi. 10 fotograf a 15 tl verdim. 5 in kimlik.icin diger 5 inide.normal fotograf.olarak cikarttim. Fotografci.cok Dikkat etti kimlik icin olan fotografi. Horoz ustanin dedigi.gibi fotograf cekilmesi.gerek Degilse olmuyormus.fotograficinin.dedigi.. gidip türkiyede yaptirin. Ugrasma in konsoloslukla.felan

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk

Üye Hemso27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    109
    22 mesaja 91 teşekkür aldı
    Slm,

Avusturya Viyana konsolosluğu'da öyle farklı bahaneler oradaki otomat dan çekiliyor en son gittiğim'de 7€ idi 4 tanesi kalite iyi değil ama oraya uygun!?

S&S Hemso27

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)