Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2017 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Almanya’nın Türkiye’den yaşlı ve hasta bakımında çalışacak 50 bin işçi alıyor.

Tecrübeli Üye yadikar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Berlin/ istanbul
    Ettiği Teşekkür
    430
    131 mesaja 578 teşekkür aldı

Almanya’nın Türkiye’den yaşlı ve hasta bakımında çalışacak 50 bin işçi alıyor.

Almanya’nın Türkiye’den istediği 50 bin yaşlı ve hasta bakımında çalışacak Türk işçiler için kurs kayıtları başladı. Kurs sonunda Almanya’da katılacakları 3 yıllık staj boyunca aylık 950 euro kazanacaklar, barınma ve yeme ihtiyaçları karşılanacak. Ancak Almanya’nın üç şartı var...

ALMANYA Sağlık ve Sosyal Hizmet Bakanlığı ile Türkiye Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokolle Almanya’ya Türkiye’den alınacak 50 bin hasta bakıcısı için kurs kayıtları başladı.
    Türk gençlerine Almanya’da iş imkanı sunan proje kapsamında Adana’nın Kozan ilçesinde kurs düzenlenecek. Kurs hakkında bilgi veren Kozan Sis Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Müdürü Ruhşi Gül, şunları söyledi: “Alman Sağlık ve Sosyal Hizmet Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan bir protokol gereği yaşlı ve hasta bakım hizmetleri için Almanya, ülkemizden 50 bin eleman istiyor. İstenilen şartlar ise en az lise mezunu olmak, en fazla 36 yaşında olmak, iyi düzeyde Almanca konuşabilmek.”

AYLIK 800 İLE 950 EURO
    “Üç yıllık bir program ve önümüzdeki kasım ayı itibariyle başlayacak. Bu süreçte öğrencilerin Almanya’da staj yapacakları kurumda yatma ve yeme ihtiyacı karşılanacak. Aylık 800 ile 950 euro arasında ücret alacaklar. Üç yıllık stajı tamamlayanlar hasta bakıcı olarak Almanya’da kalabilecek. Alman vatandaşlığı veya yerleşim hakkı elde edecek. İki yıllık bir uzmanlık eğitiminı tamamladıkları zaman da maaşları 2 bin 600 euronun üzerine çıkacak.”

İŞ GARANTİLİ
    Bu projenin hem okullarındaki hem Kozan’da hem de diğer bölgelerdeki gençlere iş imkanı sağlayacağını söyleyen Gül, “Zaten kurslar iş garantili. Mutlaka bu kursa katıldıklarında bir meslek elde edecekler. İsteyenler başvurabilir. Bu ayın sonunda dil kursları başlayacak” diye konuştu.

Kaynak: Hürriyet

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye esmerkral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    396
    141 mesaja 332 teşekkür aldı
    valla herkes memleketinde kalsin en azindan bizlere göre huzurlu olurlar bizleri zamaninda getirip ne oldu ? ne alman nede türk olabildik cingeler bizden huzurludurlar coluk, cocuk burda diye emekli olmasina ragmen millet halen dönüs yapamiyor dönenlerdende sanirim 10% vergi kesip cezalandiriyorlar

Administrators Memoli1976x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,427
    16,098 mesaja 157,303 teşekkür aldı
    Almanyada Yasli ve Hasta Bakicisimi kalmadida Türkiyeden getiriliyor?

Burda okadar issiz olan Gencler var, onlari neden egitmiyorlar?

5. Memoli1976x üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    174
    30 mesaja 48 teşekkür aldı
    Alıntı Memoli1976x Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu nesil gencler böyle isler yapmaz.

Gesendet von meinem SM-A520F mit Tapatalk

7. Serkinho üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Berlin/ istanbul
    Ettiği Teşekkür
    430
    Almanya da bakıma muhtaç yaşlı insanımız çok ve bu insanlar Türk bakıcı istiyor pflege dienst firmaları sürekli Türk bakıcı arıyor fakat çok az insan bu işte çalışmak istiyor bundan 2 ay önce Bild gazetesinde okumuştum Münihte arbeitsamt 1500 Türke kurs verip pflege dienst firmalarında çalışma imkanı sunacakmış ama sadece 200 kişi başvurmuş yani şu anda Almanyada pflege iş dalı üzerine aranan insanlar Türkler, her yıl biraz daha yaşlanan insanlarımız var ve bunlar yabancı bakıcı istemiyorlar bu yüzden çareyi Türkiye den insan getirmekle çözmek istiyorlar. ve bu arada iyi de maaş veriyorlar.

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    522 mesaja 1,098 teşekkür aldı
    Çok tuhafıma giden bir haber, karadenizde nerdeyse tüm hasta bakıcılar Gürcistan uyruklu yerliler ihtiyacı olduğu halde burun kıvırıyorlar gidip Almanlaramı bakacaklarmış gelde şaşırma :-)

10. 2 kişi hekimoglu üyemize teşekkür etti:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Alıntı Memoli1976x Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Burdakinler salak degilde o para milletin kokusunu cekmeye onun icin kimseyi bulamiyorlar. Yurt disindakinlar salak, halen eski Almanya sandiklari icin o paraya calisacak insan buluyorlar.

12. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye .onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    326
    153 mesaja 361 teşekkür aldı
    Nankör olmaylim lütfen,biz almanyanin sayesine çok sey kazandik tek para degil.ben kendimden bilirim sahsen ben almanyanin sayesinde hem para kazandim hemde kültür ögrendim oturmasini kalkmasini çatal biçak yemek yemesini bile almanyanin sayesine ögrendim.
    Bence çalismak isteyen için çok güzel bir firsat hem dil ögrenecek hem meslek ögrenecek hemde para kazanacak hemde alman
    Vatandasi olabilecek daha ne olsun

14. 3 kişi .onur üyemize teşekkür etti:

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,089 teşekkür aldı
    Alıntı .onur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nankör olmaylim lütfen,biz almanyanin sayesine çok sey kazandik tek para degil.ben kendimden bilirim sahsen ben almanyanin sayesinde hem para kazandim hemde kültür ögrendim oturmasini kalkmasini çatal biçak yemek yemesini bile almanyanin sayesine ögrendim.
    Bence çalismak isteyen için çok güzel bir firsat hem dil ögrenecek hem meslek ögrenecek hemde para kazanacak hemde alman
    Vatandasi olabilecek daha ne olsun
    catalla bicakla yemek yemesini Türkiyede ögrenemiyormu insanimiz ???

sen simdi bilmeyerek yada istemeyerek Türkiye ve Türkiyede yasayanlara Kültürsüz HANZO diyorsun

Türkiyede hangi Lokantaya gitsem ben her seferinde Catal bicak ile yemek yiyen insan görüyorum

Arap Afrika Hindistan usulu Ellerinle yemek yiyen insanlara hic rastlamadim

Kültür ögrendim diyorsun ?? Türkiyede kalip Kültürsüz mü olucaktin ?

Kültürsüz olmak kimin sucu ????

Kültürlü olmayi insan istedikten sonra Afrikanin Balta girmemis ormaninda ögrenir

yeterki istesin ...... Dil diyorsun , benim amcam hic almanyaya gelmedi

kitap ve kasetlerden kendini anlatacak kadar alamnca ögrendi merak ettiginden

demek senin köyünde Almanyaya gelmeyenler simdi Catal bicak bilmeyen Kültürsüz insan öylemi ??

vallah en yalan söyleyem , ben sana yakistiramadim , kac senelerdir tanirim yazdiklarini okurum

bu yazdiklarini yadirgadim ..................

16. 2 kişi TipiTip üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,201
    6,300 mesaja 28,951 teşekkür aldı
    Kaynakta Cok Saglam Hani 👀

Ettiği Teşekkür
    326
    Alıntı TipiTip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    catalla bicakla yemek yemesini Türkiyede ögrenemiyormu insanimiz ???

sen simdi bilmeyerek yada istemeyerek Türkiye ve Türkiyede yasayanlara Kültürsüz HANZO diyorsun

Türkiyede hangi Lokantaya gitsem ben her seferinde Catal bicak ile yemek yiyen insan görüyorum

Arap Afrika Hindistan usulu Ellerinle yemek yiyen insanlara hic rastlamadim

Kültür ögrendim diyorsun ?? Türkiyede kalip Kültürsüz mü olucaktin ?

Kültürsüz olmak kimin sucu ????

Kültürlü olmayi insan istedikten sonra Afrikanin Balta girmemis ormaninda ögrenir

yeterki istesin ...... Dil diyorsun , benim amcam hic almanyaya gelmedi

kitap ve kasetlerden kendini anlatacak kadar alamnca ögrendi merak ettiginden

demek senin köyünde Almanyaya gelmeyenler simdi Catal bicak bilmeyen Kültürsüz insan öylemi ??

vallah en yalan söyleyem , ben sana yakistiramadim , kac senelerdir tanirim yazdiklarini okurum

bu yazdiklarini yadirgadim ..................
    Tabiki simdi vatanimizda cok ilerledi benim geldigim zaman gibi tabiki degil.ama halla insanimizda çok eksik var
    ben 16 yasinda almanyaya geldim,sizi bilemem ama ben almanyadan gercekten çok sey ögrendim en azindan adam gibi araba
    Kulanmasini ögrendim yaya can tasidigi icin her zaman yol hakki yayanin oldugunu ögrendim.
    Evet catal bicakla yemek yemesini burada ögrendim,yemek bittikten sonra çatal biçak tabaga nasil konmasi gerektigini burada ögrendim.
    Saymakla bitiremeyecegim çok seyi ben burada ögrendim buradan çokta para kazandim yani ben almanyaya nankörlük edemem.
    Almanyanin sayesine kazandiklarimin yaninda kayip ettiklerimde var ama kazandiklarim daha fazla

Memleketimde hala cok kisi yemegi yer daha sofradakiler yemegini bitirmede hemen bir sigara yakar.
    Ve bu hareketinin sofradakilere saygisizlik oldugunu istirak edemez
    Konu .onur tarafından (20 Ekim 2018 Saat 00:58 ) değiştirilmiştir.

19. .onur üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    440
    Alıntı .onur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tabiki simdi vatanimizda cok ilerledi benim geldigim zaman gibi tabiki degil.ama halla insanimizda çok eksik var
    ben 16 yasinda almanyaya geldim,sizi bilemem ama ben almanyadan gercekten çok sey ögrendim en azindan adam gibi araba
    Kulanmasini ögrendim yaya can tasidigi icin her zaman yol hakki yayanin oldugunu ögrendim.
    Evet catal bicakla yemek yemesini burada ögrendim,yemek bittikten sonra çatal biçak tabaga nasil konmasi gerektigini burada ögrendim.
    Saymakla bitiremeyecegim çok seyi ben burada ögrendim buradan çokta para kazandim yani ben almanyaya nankörlük edemem.
    Almanyanin sayesine kazandiklarimin yaninda kayip ettiklerimde var ama kazandiklarim daha fazla
    Ben daha küçük geldim

Sen şimdi Türkiye'de kalsaydın

Kültürsüz Çatal bıçakla yemek yemesini bilmeyen birisi mi olucaktin ?

Dediklerin gerçekten hakaret oradaki insanımıza hakaret !!!

Ben çok para kazandım nankör olamam deyip duruyorsun

Ama Türkiye'de yaşayanlara Kültürsüz diyorsun hor görüyorsun

senin gibi kültürlü birisi insan insanı hor görmeyeceğini bilmeli

Neyse uzatmaya gerek yok

Keşke geldiğin yeri unutmasaydin

Oradaki insanları aşağılamasaydın ,

Bizim oralarda bir söz vardır

Sonradan görme ,............ ,............

21. TipiTip üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Berlin/ istanbul
    Ettiği Teşekkür
    430
    Bazı insanlar konuyu hala anlamamış sanırım, şöyle anlatayım benim annem 93 yaşında Almanyaya 54 yıl önce geldi kendisine pflege grad 5 verildi ve evde ablam tarafından bakılıyor fakat ablam da hasta bu yüzde pflege firmalarına başvurduk gönderdikleri insanlar ya romanyalı ya bulgar veya alman annem yaşlı biri yürüyemiyor tuvalete gidemiyor banyo yapamıyor ve kendine bakıcak insanın Türk olmasını istiyor dilini anlar belki sohbet eder örf ve adetlerimizi bilir ama burada çok az vatandaşımız bu işe yanaşıyor yani burada benim annem gibi binlerce Türk var nesil ilerliyor ilerde burada çok daha fazla yaşlı bakıma muhtaç Türk insanı olacak Alman devleti bunu görüyor ve şimdiden önlemini almak için 50 bin Türk bakıcı getiriyor ve güzelde bir şey yapıyor hanginiz yaşlanınca evimizde bizimle ilgilenen insanın Türk olmasını istemez, konu bundan ibaret arkadaşlar inşallah kendimi ifade edebilmişimdir..

23. 2 kişi yadikar üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Acemibiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya - München
    Ettiği Teşekkür
    125
    80 mesaja 147 teşekkür aldı
    Pflegedienste calismak öyle sanildigi gibi kolay is degil.
    ve belirtilen (2600€ üzerinde aylik vercelermis) miktardada aylik falan almiyorlar. O nedenle Almanya bu dalda calisacak insan bulamiyor.Ucuza calistirmak istiyorlar!!

Ettiği Teşekkür
    326
    tartismaya gerek yok tipi tipi usta sen halisin.herkes bildigi gibi düsünsün evet herseyi sonradan ögrendim ve halla ögrenmeye devam ediyorum.

Be terede olsaydim ve yasim 20-30 civarinda olsaydi bu firsat elime gecseydi ben degerlendirirdim.tabi haber dogruysa

Tecrübeli Üye iso98783 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kamp-Lintfort / NRW
    Ettiği Teşekkür
    79
    64 mesaja 84 teşekkür aldı
    bosu bosuna tartismaya gerek yok arkadaslar, sadece su karsilastirmayi yapin yeter.
    Türkiyemizdeki hastenede calisan hemsire ve bakicilar ve Almanyada hastanedekiler gerisi faso fiso.

27. iso98783 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    132
    Alıntı iso98783 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bosu bosuna tartismaya gerek yok arkadaslar, sadece su karsilastirmayi yapin yeter.
    Türkiyemizdeki hastenede calisan hemsire ve bakicilar ve Almanyada hastanedekiler gerisi faso fiso.
    Bence, Türkiye de kendine hemsire ve hastabakici diyen kisiler asil görevlerinden cok uzaktalar öyle oldugundanki Allah muhafaza hastaneye düstügünde refakatcin yoksa yandigina isarettir, o anlamda Almanya daki sistemle karsilastirmak imkansizdir diye düsünüyorum.

29. 2 kişi hekimoglu üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Almanların ne kültürü varda ben bilmiyorum Af edersinde ................ bile bizden öğrenen milletin hangi kültüründen bahsediyorsun ben bunlar kadar nankör bir millet görmedim bunlara hep vereceksin istersen senden kötüsü olmaz.
    Konu hekimoglu tarafından (21 Ekim 2018 Saat 20:57 ) değiştirilmiştir.

31. edizhan_06 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    440
    Alıntı edizhan_06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Almanların ne kültürü varda ben bilmiyorum Af edersinde ................. bile bizden öğrenen milletin hangi kültüründen bahsediyorsun ben bunlar kadar nankör bir millet görmedim bunlara hep vereceksin istersen senden kötüsü olmaz.
    gereksiz bos laflar ediyorsun

bu dünyada herkes herkesten birseyler ögreniyor
    Konu hekimoglu tarafından (21 Ekim 2018 Saat 21:04 ) değiştirilmiştir.

33. TipiTip üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    132
    Alıntı edizhan_06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Almanların ne kültürü varda ben bilmiyorum Af edersinde ................ bile bizden öğrenen milletin hangi kültüründen bahsediyorsun ben bunlar kadar nankör bir millet görmedim bunlara hep vereceksin istersen senden kötüsü olmaz.
    Arkadasim mesajini özellikle silmedim kültürünü kötüledigin bir millete yakisiksiz söz ettigin yeri nokta nokta olarak birakip belki yeniden bir düsünürsün dedim.

35. hekimoglu üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)