Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2014 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yeni ise basladim, iki Terminim cikti.. Nasil yapmaliyim?

Tecrübeli Üye guesswhosback - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    hitlerin bile kafayi bozdugu yerden
    Ettiği Teşekkür
    281
    95 mesaja 239 teşekkür aldı

Question Yeni ise basladim, iki Terminim cikti.. Nasil yapmaliyim?

Iyi aksamlar abiler, ustalar

Ben gecici olarak bir ise baslamistim ve gelecegim icin Ausbildunglara basvuru yapmistim. Ausbildunglar zaten 2019da basliyor fakat simdiden Bewerbung yazmam lazimdi. Neyse, iste yazdim ve daha sonra Online-Testlere, Vor-Ort-Testlere gittim ve olumlu sonuclardan sonra üc tane davetiye aldim. Birtanesine gittim bile ama 11. ayin 5inde ve 6sinda Terminlerim var.

5.11 10-13 Uhr
    6.11 12-15 Uhr

Maalesef o komple haftada Frühschicht olarak calismaliyim yani 6.30dan 14.30a kadar.
    Simdi ortada kaldim.. Nasil yapmam gerekiyor? Krank basabilirim fakat daha yeni basladigim icin ( 18.10 persembe ilk günümdü, cumadan pazara kadar frei verdiler simdi tam olarak 23.10.2018 ise basliyorum ) bir hafta calistiktan sonra iki gün krank olmam iyi karsilanmaz diye düsünüyorum. Ayrica Vorgesetzteye söylersem oda belki iyi karsilamaz diye düsünüyorum.. Siz benim yerimde olsaniz ne yapardiniz? Benim is hayatinda hicbir sekilde tecrübem olmadigi icin burada sizlere danismak istedim

Simdiden cok tesekkür ederim!

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye samsunlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    540
    118 mesaja 218 teşekkür aldı
    Direk gercegi söylerdim, inan bana gercekden sasma.! Her sey olucagina virak.

4. 5 kişi samsunlu üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    281
    Cevabin icin tesekkür ederim samsunlu usta
    Zaten bende ilk anda öyle düsünmüstüm, sonucta " Ehrlich währt am längsten " deniyor ama eger ki reddederse o Vorgesetzte istegimi ozaman gelecegimle oynamis gibi olmazmiyim? Sonucta Ausbildung benim icin daha önemli.. Adama en iyisi ne zaman söyleyim? Yarin baslar baslamaz hemen söylersem daha iyi mi yoksa biraz zaman birakiyimmi?

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    522 mesaja 1,098 teşekkür aldı
    Belliki genç ve tercübesizsin, eğer bir kez yalana başvurursan ömür boyu yalan peşinden gelir kurtulamaz eski yalanlarını yeni yalanlarla yalanlamak durumuna kadar düşersin, hiç başlama kendini zora sokma. Sebebini söylemesende çok önemli iki randevun olduğunu tam gün olmasa bile 1-2 saatliğine izine ihtiyacın olduğunu söyle karşındaki insansa anlayışla karşılayacaktır. Ayrıca sorumlu kişiler gelen kişinin yalan söyleyip söylemediğini anlıyorlar, ben biri bana yalanla geldiğinde direk sebebini söylemek zorunda değilsin illaki bilmem gerekmez illaki söylemek istersen ya doğruyu söyle yada sadece izine ihtiyacın olduğunu söyle derdim. :-)

7. 7 kişi hekimoglu üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    281
    Alıntı hekimoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Belliki genç ve tercübesizsin, eğer bir kez yalana başvurursan ömür boyu yalan peşinden gelir kurtulamaz eski yalanlarını yeni yalanlarla yalanlamak durumuna kadar düşersin, hiç başlama kendini zora sokma. Sebebini söylemesende çok önemli iki randevun olduğunu tam gün olmasa bile 1-2 saatliğine izine ihtiyacın olduğunu söyle karşındaki insansa anlayışla karşılayacaktır. Ayrıca sorumlu kişiler gelen kişinin yalan söyleyip söylemediğini anlıyorlar, ben biri bana yalanla geldiğinde direk sebebini söylemek zorunda değilsin illaki bilmem gerekmez illaki söylemek istersen ya doğruyu söyle yada sadece izine ihtiyacın olduğunu söyle derdim. :-)
    Usta simdi öyle bi yalana atlamak gibi degil, sadece krank basacaktim ama tabi bende dogruluktan yanayim. Bi bakalim hayirlisi ozaman

9. guesswhosback üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Impostor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,581
    110 mesaja 150 teşekkür aldı
    terminleri ileri saatlere alamazmisin?

11. Impostor üyemize teşekkür edenler:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Hekimoglu cok dogru konusmus. Tebrikler.

13. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)