Benimde Türkiyeden Almanyaya para getirmem lazım, gecen sene Is Bankasına sordum 50.000 Euro Babamin Türkiye hesabından ( babam Turkiyede oturuyor ve Türk vatandaşı) benim Almanya Targo Bank hesabıma para yollarsam ne kadar gebühr ödeyeceğim dediğimde bir cevap alamadım... Almanyadaki Bankana sorman lazım dedi..

Bende 1 kere kendim ve 1 kerede Esimle tatildeyken 10 bin ve 20 bin getirdik Almanyaya.

Bankaya yatirdigim zaman Turkiyeden Aldigim dekontuda verdim Targo Bank calisinana, uzerinde Babamin adi ve cekilen 10.000 Euro yazıyor. Yanina not yazdım, Turkiyede tatildeyken babam bana hediye verdi 10 bin euro ve 300 euro sunu orda harcadım kalan 9.700 ü bankaya yatırıyorum dedim.

2. Aldigimiz 20 bininde 19.500 ünü yatırdım bankaya ve onada tatildeyken esimle beraber babamdan hediye para aldık 20 bin ve 19.500 ünü yatırıyorum dedim bankaya. Onunda dekontunu Targo Bank calisanina verdim.

Benim simdi paraya ihtiyacım var çünkü ev alacam yada yaptiricam. Boyle gidip gelip yatırsam hep bi sorun cikarmi basıma ?