Arkadaşlar,

bir tanıdığımın 9 yaşındaki çocuğuna bugün Pitbull köpeği saldırdı. Çok şükür çocukta önemli birşey yok...

Olay arkadaşın çocuğunu okuldan almaya gittiğinde yaşanıyor. Köpek bir anda ortada hiçbirşey yokken çocuğa saldırıyor. Herhalde bu konularda bilgi sahibi birisi ani bir hareket ile cebinden çıkardığı çakı ile köpeğin karnını deşiyor ve köpek ölüyor...

Okul önünde baya olaylar oluyor, polis ambulanslar vs. köpeğin sahibi sinir krizleri geçiriyor köpeği öldürüldü diye.

Şimdi köpeğin sahibi öldüren adamdan şikayetçi oluyor, çocuğun babası köpeğin sahibinden vs.

Youtube da baya video izledim ve bu köpekler cidden saldırdığıklarını çok ciddi yaralamadan veya öldürmeden bırakmıyor! Youtube da neler var neler, vay anam...

Mesela böyle bir durumda köpek öldürülecek olursa kanuni açıdan bir yaptırım söz konusumu acaba?

Maalesef benim evime çok yakın (takriben 150 m) uzaklıkta bir komşumuzda baya baya agrasif pitbull köpeği var... Gerçi ne zaman dışarıda görsem maske ile geziyor ama korktum açıkçası benim çocuklar sürekli dışarıda olduklarından dolayı...