Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2032 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Polis Ariyor Taniyan Var Mi ?

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye Acemibiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya - München
    Ettiği Teşekkür
    125
    80 mesaja 147 teşekkür aldı
    Alıntı xTARKANx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ......Asirlar öncesinde kirsal alandan yapilan dügünlerde silah atilirdi.Bu gelenek yada görenek degil.Ondan daha öncede kiliclar cekilirdi.Eger örf adet olayina takilacak isek kilicta kalalim.Yani dügünlerde sagli sollu er kisiler kilicini ceksin dizilsin aralarindan evlenen cift gecsin....yani zaman gectikce örf ve adetlerde degisiyor.Örf adet degisiyorsa bu gelenek görenek olmaktan cikiyor.Eskiden kina yakilirdi geline,simdi geline dövme mi yaptiralim.Hala geline kina yakiliyor.

.....Yani dügünlerde,asker ugurlamalarinda silah atmanin gelenek görenek oldugu konusunda lütfen atip tutmayalim.Yani bu önemli günlerde hangi toplumun gelenek görenegini yasatmaya calisiyorsak bunu kafamiza göre modernize etmeyelim.Barut icat edilemeden dügünlerde ne atiliyordu okmu,ok icat edilmeden önce ne atiliyordu sapanla tasmi,ya daha önce....eger günü göre modernize ediyor isek bugünün toplum anlayisinda silah atmak oldukca yanlis cünkü yüzlerce kötü sonuclarla biten olaylarla karsi karsiyayiz.Nerede ise silah atilan her 3 dügünün ikisinde yaralanmalar yada ölümler oluyor.Soruyorum bu noktadan sonra o dügün insana nasil mutluluk verir.Herkes mutlu bir sekilde evlerine dönecek iken ya hastahane yada mezarliga gitmek sizce hosmu ve bunun adina gelenek görenek demek ne kadar dogru.Hadi diyelim Allah korusun ölen sizde biri aranizda bana su olgunlugu gösterecek olan varmi ""...önemli degil oglum öldü ama dügün sag olsun gelenek göreneklerimiz sagolsun""""....yok degilmi.Ne böyle gelenek görenek olsun nede böyle kayiplarimiz olsun....

.....Yine denmis ki Amerikada herkesde silah var adamlar dügünde mi ates ediyor.Bakin simdi size bir resim anlatayim..

2017 yili amerikada 60 bin silahli saldiri 15 bin ölü,
    Stephen Paddock 22bin kisilik konser alanina otel odasindan ates ediyor.....sonuc 60 ölü.Bu adamin daha önce herhangi bir suca karismisligi yok ve herhangi bir örgütlede alakasi yok
    Teksas da saldiri silahi ile kiliseye dalan biri 26 kisiyi öldüryor 20 kisiyi yaraliyor
    Arkansas da konsere düzenlenen bir saldiri 28 kisi yaralaniyor
    Bu silahli saldiri vakalarini sayan kurum saldirgan haric 4 kisiden fazlasinin yaralandigi yada öldügü durumlari silahli saldiri olarak nitelendiriyor buna göre 2017 yilinda bu sekilde 340 saldiri olmus.

......Simdi amerikada herkes silah alabiliyor dügünlerde atesmi ediliyor diye soran arkadasada arastirmadan saga sola bir göz atmadan yorum yapmasin diyorum.

......uzun lafin kisasi silah ancak vatan namus bayarak savunmasinda güzel,bu yolda kullanan uzmanlarin eline yakisan bir aractir.Bundan gerisi ""benim icin"" yanlistir
    Kardesim sen bizim Dügünlerde silah atan ile Amerikada psikolejik sorunlari nedeniyle saldiri yapmis insanlari nasil mukayese ediyorsun ki? Ona kalirsan bizdede kafasi atan, arsa, para yüzünden olusan olaylarda silah kullananlari bahsedersek Amerikayi aratmayiz? Biz burda Eglencede,dügünde atilan silshtan bahsediyoruz, kriminel olaylarda kullanilan silahlardan degil.
    Ayrica neden beni elestirdiginide anlamadim.
    Bende dügünlerde atilan silahlarin ters oldugunu ve memleketimizin görünümüne gölge düsürdügünü yazdim.
    Sen simdi dügünlerde, asker ugurlamalarda atilan silahlarin normal olduguna mi inaniyorsun?
    ABD'de Kriminel olaylarda kullanilan silah ile Dügün,eglencelerde atilan silahi nasil karsilastirdin mantigini anlamadim.

Iyiki ABD'nin tüm Dünyaya sattigi silah ve dölülen kanlarla, bizde dügünlerde atilan silahlari mukayese etmemissin.
    Konu Acemibiri tarafından (28 Ekim 2018 Saat 19:44 ) değiştirilmiştir.

2. Acemibiri üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)