Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 1982 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 24 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Polis Ariyor Taniyan Var Mi ?

Moderator
    Ettiği Teşekkür
    7
    53 mesaja 181 teşekkür aldı
    ....Sevgili dostum acemibiri....keske önce yaziyi pastakopy yapmak yerine okusaydin.Yazimda ne dügünlerde ne de asker ugurlarken silah kullanimini onaylamiyorum,kesinlikle karsisindayim.Bunun bizim gelenek ve göreneklerimizde de yeri yok,bunlarin arkasina siginarak bu eylemleri legalmis gibi savunulmasinada karsiyim.

....demissin ki amerikada silah serbest onlar dügünlerde ates ediyormu gidip poligonlarda ates ediyorlar....Bende diyorum o öyle degil amerikada belki dügünlerde ates edilmiyor ama hemen hemen her ortamda eline silah alan saga sola ates ediyor.Bu muhterem Amerikada 10 yilda 300 bin insan ölmüs silahin serbest satilmasindan ötürü.Her yasi 21 olana sabika kaydi yok diye eline silah verirsen,sana dönüsüde bu sekilde olur,ey sevgili amerika...

.....Silah bir kültürdür.....dogru,ama dedigin gibi kitap okumakta kültürdür ama kitap okuma yazma bilenin eline,silahta onunu egitimini alan eline verildiginde yerinde kullanildiginda kültürdür.Silah savas kültürünü bilenlerin elinde bir degerdir.Her önüne gelenin elinde ancak ""ölüm makinasidir""

....Yazimin tamami bu baslikta yazan herkesedir.Sadece sana karsi yazilmis bir yazi degil.
    Konu xTARKANx tarafından (28 Ekim 2018 Saat 23:19 ) değiştirilmiştir.

2. 4 kişi xTARKANx üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    328
    244 mesaja 358 teşekkür aldı
    Alıntı xTARKANx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ......
    .....Yine denmis ki Amerikada herkesde silah var adamlar dügünde mi ates ediyor.Bakin simdi size bir resim anlatayim..

2017 yili amerikada 60 bin silahli saldiri 15 bin ölü,
    Stephen Paddock 22bin kisilik konser alanina otel odasindan ates ediyor.....sonuc 60 ölü.Bu adamin daha önce herhangi bir suca karismisligi yok ve herhangi bir örgütlede alakasi yok
    Teksas da saldiri silahi ile kiliseye dalan biri 26 kisiyi öldüryor 20 kisiyi yaraliyor
    Arkansas da konsere düzenlenen bir saldiri 28 kisi yaralaniyor
    Bu silahli saldiri vakalarini sayan kurum saldirgan haric 4 kisiden fazlasinin yaralandigi yada öldügü durumlari silahli saldiri olarak nitelendiriyor buna göre 2017 yilinda bu sekilde 340 saldiri olmus.

......Simdi amerikada herkes silah alabiliyor dügünlerde atesmi ediliyor diye soran arkadasada arastirmadan saga sola bir göz atmadan yorum yapmasin diyorum.
    ama konu baska. konu dügünlerdeki silah kullanimi. sanki türkiye sokakta, evde, isyerinde hic silahla katliam olmuyor? bu aksam haberleri ac, 10 tane katliam görürsün.

ben hic amerikadan duymadim, dügünde eglence olsun diye silah atarken biri yaralandi veya öldü diye.

saygilar

Tecrübeli Üye Acemibiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya - München
    Ettiği Teşekkür
    125
    80 mesaja 147 teşekkür aldı
    @xTARKANx
    kardesim hala konuyu uzatiyorsun.
    Bizim burdaki konu Kriminel olaylardaki silah kullanimi degil !!
    Bizim burdaki konumuz ve üzerinde fikirlerimizi söyedigimiz, Memleketimizdeki bazi Magandalarin Dügünlerde, Eglencelerde ve Askerlik ugurlamalarindaki havaya actiklari Ates.
    Bende Amerikayi su nedenle örnek verdim.
    ABD'de silah serbest olmasina karsin, orda kimse Eglencelerde, Dügünlerde havaya silahla Ates etmiyor.
    Ama bu demek degildir ki ABD'de kriminel olaylarda silah kullanimi azdir, ben böyle sey demiyorum.ABD'de Psikopatlarla dolu bir Ülke.Tabiki orda kriminel olaylarda silah kullanimi fazladir.
    ABD'de adamin bahcesine gir, o adamin sana silahla Ates etme hakki var.Yada 3-5 kafayi cekmis kisi marketi silaha basip Ates ediyor.Bunlar Kriminel olaylar.

Sen Magandacilikla Krimeinel olaylari mukayese ediyorsun, ABD'de bizdeki olaylardan cok oluyor diyorsun.Olaya Kriminel olaylar olarak bakarsak dogru haklisin.
    Ama unutmak bu Kriminel olaylar bizim Ülkemizdede oluyor, ac TV'leri hergün on türlü olay, basit anlasmazliklardan dolayi adam cekiyor silahi vuruyor.

Biz burda Magandaciligi konusuyoruz. Eglencede, Dügünde, Askerlik ugurlamalarinda,üzülünce, sevinince öldürme niyeti ile degilde, iste Ego tatmin etmek amaciyla havaya rastgele ates edilen hos olmayan görüntülerden bahsedyoruz.
    Ikisi farkli seyler. Kolay gelsin…!
    Konu Acemibiri tarafından (29 Ekim 2018 Saat 11:38 ) değiştirilmiştir.

6. 2 kişi Acemibiri üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Tigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Schwarzwald
    Ettiği Teşekkür
    903
    171 mesaja 265 teşekkür aldı
    Selam

hicbirinde fark yok bence. Olay silah tasinmasi ve sorumsuzca kullanilmasi. Ya da bu kadar kolay elde edilmesi.
    Tasimak icin herkes bir bahane buluyor, yok kendini korumak icin yok kimisi karadenizli oldugu icin, yok kimisi dogulu oldugu icin.
    Peki kullanmayanlari kim bunlardan yani silahi yaninda tasiyanlardan koruyacak. Bir insanin böyle bir zevki olamaz.

8. 5 kişi Tigin üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)