Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 726 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 29 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiye ve Almanya Gözlük fiyatları

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Alıntı resadiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam ,iki hafta önce Türkiyede idim,hem yakin Hemde uzak kombineli olan gözlük sordum fiyati almanya ile ayni idi,birde oradan aldigimda bir sikinti oldugu Zaman buradaki gözlükcü ilgilenmiyor nerden Aldi iseniz oraya götürün diyorlar.Bende almadim buradan alacagim.Bin bir türlü yalan ile kandirmaya calisiyorlar ,yaptikdan sonrada bir sürü bahane üretiyorlar.
    Usta sen özel gözlükçüye gittiysen o zaman pahalı olabilir

Ben Atasun da yaptırdım (Almanya da Apollo Optik) fiyatlar kesinlikle birebir değil ben iki kere yaptırdım

İlk yaptırdığımda Gleitsicht 1200TL idi çerçeve cam dahil .. sanırım o zaman 120 -130€ civarıydı

geçen sene sadece çerçevesini İspanya dan sipriş ettim (BOSS çerçeve 60€ ) Gleitsicht camları + Mavi filtre Türkiye de taktırdım sanırım 70€ tuttu

diğer bir gözlüğü sadece camları burada (Apollo Optik) camları taktırdım (yedek gözlük) 330€ ödedim.

Hatta geçende Atasun dan telefonla beni aradılar gözlükten memnunmusunuz? herhangi bir probleminiz var mı? diye

Gözlük te ne gibi problem olacakki civatası gevşer veya düşer veya eğrilir

Gidiyorum Apollo ya bedavaya ilgileniyorlar
    Konu hOrOz tarafından (20 Ağustos 2022 Saat 13:28 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    17 mesaja 28 teşekkür aldı

Türkiye'de gözlük yaptırmak

Merhabalar arkadaşlar.
    Benim hanıma gözlük yaptırmak istiyoruz türkiyede
    burada normal bir çerçeve ile 500€ istediler.
    turkiyede yaptiraniniz varmi hiç gözlük?

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı mustimercan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaşlar.
    Benim hanıma gözlük yaptırmak istiyoruz türkiyede
    burada normal bir çerçeve ile 500€ istediler.
    turkiyede yaptiraniniz varmi hiç gözlük?
    Ben son senelerde hep Türkiye de yaptırıyorum.

İlk gözlüğü burada optikçide yaptırdım titan kırılmaz dediler 540€ verdim ne hikmetse gözlük ortasından elimde kaldı.

Sonra hep Türkiye de yaptırdım. Burada pahalıya mal oluyor.

Türkiye de yaptırdığım gözlüğü yola düşürdüm camı kırıldı burada yeniden cam taktırayım dedim sadece camına 350€ verdim.

Türkiye ye gidince yedek aldım çerçevesi ile 120€ ya mal oldu.

Geçen sene hanıma yaptırdım Armani çerçeve+Gleitsicht +Blaufilter 150-160€ tuttu.

Ben genellikle Atasun da yaptırıyorum. Acil dersen 4-5 gün içinde teslim ediyorlar.

Türkiye de Optikçiler göz ölçmesi yapmıyor. Onun için göz doktorundan reçete istiyorlar.
    Konu hOrOz tarafından (05 Temmuz 2023 Saat 09:45 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye Burclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ev
    Ettiği Teşekkür
    257
    128 mesaja 247 teşekkür aldı
    Reçetesiz Türkiyede Gözlük yapılamıyor, Türkiyede bir Göz Doktoruna gitmen gerek ve Reçete yazması lazım.

Kendim 2 Hafta önce TR deydim ve yaptırmak istedim Reçetesiz yapmadıklarını söylediler ve 10 Gün sürer dediler (Atasun Optik)

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı Burclu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Reçetesiz Türkiyede Gözlük yapılamıyor, Türkiyede bir Göz Doktoruna gitmen gerek ve Reçete yazması lazım.

Kendim 2 Hafta önce TR deydim ve yaptırmak istedim Reçetesiz yapmadıklarını söylediler ve 10 Gün sürer dediler (Atasun Optik)
    Ben Atasun da (Almanyada Apollo Optik) iki kere Gleitsicht gözlük yaptırdım 4 gün içinde teslim ettiler.Acil notu düşüyor lar
    .

Tecrübeli Üye Burclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ev
    Ettiği Teşekkür
    257
    128 mesaja 247 teşekkür aldı
    Doğrudur Usta, Acil lazım diye sormadım ama gerek olursa söyleriz.

Söylemen iyi oldu.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    176
    26 mesaja 60 teşekkür aldı
    Turkiye'de Medicana hastanesi Goz muayene ucreti 2 ay once 600 tl civariydi.. Diger ozel hastanalerde yaklasik bu civardadir fiyatlari..
    Randevuyu genellikle hemen alabiliyorsunuz, goz muayenesinden sonrada receteyi hemen yaziyorlar.
    Bu recete ile sececeginiz gozluk cercevesi ile dereceli gozlugu herhangi bir yerden yaptirabiliyorsunuz.
    Receteyi saklamayi unutmayin, (Bazi gozlukculer fotokopi cekmemek icin receteyi aliyor) e-nabiz uygulamasinda T.C. kimlik numarasi ile
    goz doktorundan randevu aldiysaniz zaten e-nabiz'da gozluk receteniz dusecektir. Muayeneden sonra alacaginiz recete ile ihtiyaciniz oldugunda tekrar ayni recete ile, gozunuz ayni derecede kaldiysa,
    goz hastaliginiz ilerlemediyse dilediginiz kadar ilerleyen senelerde, dilediginiz kadar gozluk yaptirabilirsiniz.
    Atasun optik bazi magazalarinda 24 saat gozluk teslimi yapabiliyor. Ilk tavsiye garanti acisindan burasi olur..
    Istanbul'da isiniz acil ise, fazla bekleyemeyecekseniz, Sirkeci'de Dogu bank yaninda Gozlukculer hani var var, buradaki handa herhangi bir gozlukcude, gozluk modeli secip,
    camlarini, 1-2 saatte hazirlarlar, Kullandiginiz dereceli gozluk cercevesi var ise, bu cerceve ile burada 1-2 saatte camlarini hazirlayip montajlayip, size teslim ederler..
    Sadece gozluk cami degisecekse (gozluk cercevesi sizde var ise) ortalama dereceli gozluk fiyatlari (2 ay once) 700 TL civaridir. Mavi filtre dahil, cam gozluk (kalitelisi)
    Konu TolgANL tarafından (05 Temmuz 2023 Saat 13:28 ) değiştirilmiştir.

9. TolgANL üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı TolgANL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turkiye'de Medicana hastanesi Goz muayene ucreti 2 ay once 600 tl civariydi.. Diger ozel hastanalerde yaklasik bu civardadir fiyatlari..
    Randevuyu genellikle hemen alabiliyorsunuz, goz muayenesinden sonrada receteyi hemen yaziyorlar.
    Bu recete ile sececeginiz gozluk cercevesi ile dereceli gozlugu herhangi bir yerden yaptirabiliyorsunuz.
    Receteyi saklamayi unutmayin, (Bazi gozlukculer fotokopi cekmemek icin receteyi aliyor) e-nabiz uygulamasinda T.C. kimlik numarasi ile
    goz doktorundan randevu aldiysaniz zaten e-nabiz'da gozluk receteniz dusecektir. Muayeneden sonra alacaginiz recete ile ihtiyaciniz oldugunda tekrar ayni recete ile, gozunuz ayni derecede kaldiysa,
    goz hastaliginiz ilerlemediyse dilediginiz kadar ilerleyen senelerde, dilediginiz kadar gozluk yaptirabilirsiniz.
    Atasun optik bazi magazalarinda 24 saat gozluk teslimi yapabiliyor. Ilk tavsiye garanti acisindan burasi olur..
    Istanbul'da isiniz acil ise, fazla bekleyemeyecekseniz, Sirkeci'de Dogu bank yaninda Gozlukculer hani var var, buradaki handa herhangi bir gozlukcude, gozluk modeli secip,
    camlarini, 1-2 saatte hazirlarlar, Kullandiginiz dereceli gozluk cercevesi var ise, bu cerceve ile burada 1-2 saatte camlarini hazirlayip montajlayip, size teslim ederler..
    Sadece gozluk cami degisecekse (gozluk cercevesi sizde var ise) ortalama dereceli gozluk fiyatlari (2 ay once) 700 TL civaridir. Mavi filtre dahil, cam gozluk (kalitelisi)
    Yurtdışindakiler E Saglık giriş olmadığı için E-Nabız da reçete görünmüyor.

Dr. gittiğin görülüyor yazdığı ilaclar görülüyor.. Bana bir tane damla yazmıştı

Ben normal göz doktoruna gittim fiyatını hatırlamıyorum 120TL di galiba..

Doktor aynı Almanya daki göz doktoru gibi muayene etti (Göz tansiyonu filan ölçtüler)..

Atasun da gözlüğün odak merkezini optik okuyucu ile ölçtüler ..

Burada Apollo da kız kalemle çizdi

Gözlüğün odak merkezi yanlış oldu gözlük yeniden yapıldı

Burdaki değer yazilış şekli Türkiye ile değişik.

Apollo Optik gidince kız Türk Reçetesini görünce afalladı

Sonra tamam onlar başka türlü yazıyorlar dedi

Sonra Türk Reçetesinden değerleri Alman Sistemine göre hesapladı
    Konu hOrOz tarafından (05 Temmuz 2023 Saat 15:00 ) değiştirilmiştir.

11. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    17 mesaja 28 teşekkür aldı
    şuan türkiye'de yim ve gözlükleri Atasun optik te yaptırdım..gerçekten çok uygun..bir normal bir güneş gözlüğü 3500 TL ikiside çerçeveler markalı ve camlar iyi kalite..yanliz 4-7 gün sürer dediler.

13. mustimercan üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)