Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 711 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sucuk

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    465
    33 mesaja 82 teşekkür aldı

Sucuk

slmlar,

haftaya Lidl sucuk geliyor delights markasi deneyin varmi bu sucuku acaba helal mi yoksa uzak mi duralim.

tskler

2. Sponsor Reklam
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Merhaba

Biraz arastirdim Helal Damgasi Paket üzerinde Basilmamis yani uzak durmak daha iyi olur
    ama alip yemek isteyene de birsey diyemeyiz

Iyi Aksamlar

4. furkan2541 üyemize teşekkür edenler:

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    Delights domuz eti de satiyor..
    Sakincali..

6. 2 kişi talo176 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye murat39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,253
    310 mesaja 604 teşekkür aldı
    Aynen ustalarin dedigi gibi.

https://www.facebook.com/groups/hela...3763443975558/

Helal degil.

Lidl "1001 delights Lammwurst, 300g"
    Von: <[email protected]>
    Datum: Montag, 4. Juni 2018 um 15:25
    An: <[email protected]>
    Betreff: Referenz #35227000: Ihr Anliegen
    Ihr Anliegen vom 04.06.2018 - "1001 delights Lammwurst, 300g"
    Sehr geehrter Herr D...,
    vielen Dank für Ihre Anfrage und Ihr Interesse an unseren Produkten.
    Nach Rücksprache mit unserem Lieferanten können wir Ihnen mitteilen, dass das o.g. Produkt nicht halal ist.
    Wir hoffen, Ihnen mit diesen Informationen geholfen zu haben und würden uns freuen, Sie auch weiterhin als zufriedenen Kunden in unseren Filialen begrüßen zu dürfen.
    Mit freundlichen Grüßen
    i.A. C.... S......
    Telefon: 0800-4353361
    Lidl Dienstleistung GmbH & Co. KG - Kundenservice, Rötelstraße 30, 74172 Neckarsulm
    Sitz: Neckarsulm, Registergericht Stuttgart HRA 103756
    Lidl Dienstleistung GmbH & Co. KG bearbeitet im Auftrag der Lidl Digital International GmbH & Co. KG Kundenanfragen und wird somit im Namen von Lidl Digital International GmbH & Co. KG tätig.
    Konu murat39 tarafından (18 Nisan 2022 Saat 00:38 ) değiştirilmiştir.

8. 3 kişi murat39 üyemize teşekkür etti:

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,151 teşekkür aldı
    Et tavuk mamullerinden mümkün olduğunca tanınmış markalardan tüketmeyi dikkat edin bence.
    Mesela Wiesenhof tavukları helal sertifikalıdır ama sorsan bizim Türklere 99% emin almazlar helal olmadığını düşünürler.

Bakkaldan aldığımız tavuk but kanatlar ben 90% eminim helal olmadığına ama ıspat edemem ambalajın üzerinde yazıyor ve Türk marketinde satılıyor diye alıyoruz. Oysa hepsi Hollanda damgalı sırf ambalajı siparişe göre değişiyor.

Aynısı sözde kızartmadık sosis ve burgerler keza onlarda öyle, son zamanlarda Mekke Food ile başlayan bu iki ürün şimdi kaç çeşit marka adında satılıyor.

Almanya Egetürk/Efepaşa ve Fulya kendi üretimleri mezbahları mevcut diğer markaların mezbah ve üretim yerlerini duyan gören yok, Tuna / Selçuklu bunlarında ayrı üretim yerleri olduğu söyleniyor.

10. 2 kişi atsiz77 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,643
    1,614 mesaja 3,316 teşekkür aldı
    Tam ben yazacaktim..
    Eke gerek yok..
    Kendiniz bismillah cekip kesmedikce süpheyle yaklasin..
    Devamli icindekilere bakin..

Tefekkürlü olalim..
    Domuz yemeyin..
    https://youtu.be/LCUeFEUPebs

12. 4 kişi webci üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    172 mesaja 424 teşekkür aldı
    Alıntı atsiz77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bakkaldan aldığımız tavuk but kanatlar ben 90% eminim helal olmadığına ama ıspat edemem ambalajın üzerinde yazıyor ve Türk marketinde satılıyor diye alıyoruz. Oysa hepsi Hollanda damgalı sırf ambalajı siparişe göre değişiyor.

Aynısı sözde kızartmadık sosis ve burgerler keza onlarda öyle, son zamanlarda Mekke Food ile başlayan bu iki ürün şimdi kaç çeşit marka adında satılıyor.
    Mevcut tüketim rakamlarina bakacak olursak zaten "helal" kesim mevzularinin artik gittikce zorlastigini görüyoruz.

Dünya da bu denli devasa tüketime kim 100% helal kesilmis ürün yetistirebilir ki? Mümkün mü böyle bisey...

Ambalajlarda ki helal sertifikasi genellikle "ürünlerin hazirlanislarinin" helal oldugunu iceriyor! Yani hayvanin kesilis seklini kapsamiyor!

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    64
    45 mesaja 66 teşekkür aldı
    slm arkadaslar helal sa helaldir haramsa helaldir bunun bana göre tartismasi olmaz arkadaslarinda dediig gibi yemek isteyen alir yer neden nicin diye sorgulanmaz
    ama sunu belirtmek isterim helal damgasi olan veya olmayan oda sizin tercihiniz tabiki almanyada helal seftikasi almak cok basit biliyorsunuz bir ara bilmem ne kadar dogru domuzada helal seftikasi verilmisti kendi adimi inandiigniz güvendiginiz yer en güzeli bende hengi marka veya nerden alma konusu tercihinize bagla
    hayirli ramazanlar herkese

15. 2 kişi antika üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    49
    44 mesaja 71 teşekkür aldı
    Alıntı antika Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm arkadaslar
    helal damgasi olan veya olmayan oda sizin tercihiniz tabiki almanyada helal seftikasi almak cok basit biliyorsunuz.hayirli ramazanlar herkese
    slm

Yok bu Sertifikayi Tescilli Müslümanlar a veriyorlarmis ben öyle duydum 7x Hac sarti varmis.
    Ambalajlar a Arapca Halal yazmak o kadar zormu ki, derken ben bu isin Sertifikasi olduguna bile inanmiyorum.

Adamlar uyandi,Satis yapmak icin Halal basiyorlar.Bizim Burada bunu yapan sirketler var.
    Müslümanlar alacak olsa emin olki özellikle Halal yanina birde Kabe resmi koyarlar, derken Müslümanlar i bu mesajla assagilamiyorum bende Elhamdulillah Müslümanim.

Lakin su konuda bir anlasmak gerekiyor.Konu baska elbette.
    Alkoholfrei Almanyada hangi oradanda Alkoholfrei oluyor?
    Als alkoholfrei dürfen nach deutschem, österreichischem und Schweizer Lebensmittelrecht Getränke bezeichnet werden, die maximal 0,5 Volumenprozent Alkohol enthalten.

Halal konusunda bilemiyorum belki bununda bir Prozenti vardir.Bu sirkette %10 Müslüman calisiyor diye.
    Sertifika vs.. bunlar cidden hikaye.

Yani bak bunda Halal yaziyor aldim yedim.Sorumluluk sende gardas demek icin kimse kimse aldatmaya calismasin acikcasi.
    Yani bu hikayeler sorumluluktan kacmak veya birilerinin malini haram kilipta kendininkini Helal kilma.

Belki bu tür oyunlar bundan 25-30 sene önce geciyordu.Ama artik insanlar yutmuyor.

Almanyada Dönerlerin cogu Polonyadan geliyor. Kendisi döner hazirlayan yer cok az.Domuz var demiyorum.
    Kesim yerleri bu zamanda Helal veya Haram ile ugrasacak durumda degiller.Sanki 5 kisiye kesililiyor gibide.

Bu tüketim hizinda kim kime dumduma acikcasi, gercekci olmak gerek.
    Helal kesim veya kesen yokmu?.Döner satan yokmu?
    Elbette vardir.

Konuya dönecek olursak kenarindan Alkoholfrei i bir arastiralim Alkoholfrei gercekten de Alkoholfrei miymis hesabi :-)

17. cmssys üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,643
    1,614 mesaja 3,316 teşekkür aldı
    Evet dostlar artik kimse pek dikkat etmiyor,helal haram ver ALLAH im deyip mideye indiriyor,domuz eti üretimhanesini basar gider lokantada yemek uzerine alkohol icer,ama ikiside haram degil mi..
    Hatta alkohol domuzdan daha tehlikeli..
    Herkes kendi bilir,umursamayan umursamaz..
    Is bir tek domuz etine kaldi sanki..
    Faiz de haram. Catir catir yeniyor..
    Mesele itikat meselesi..
    Bir insanin itikati bozuksa ,ALLAH la arasi iyi degilse saldim cayira mevlam kayira yapar..
    Bence insanlar seytanla el ele tutusmus,ALLAH a kafa tutuyor..
    Itiksto bozuk olan gece gunduz srcdede kalsin,ssbah aksam oruc tutsun,namaz kilsa bile o namaz kulaktan yukariya cikmaz..
    Konu webci tarafından (19 Nisan 2022 Saat 23:22 ) değiştirilmiştir.

19. 3 kişi webci üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)