Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 733 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2025 de Emlak sahibi durumu iyi olanlari zor durumlar bekliyor.

Tecrübeli Üye murat39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,298
    312 mesaja 608 teşekkür aldı

2025 de Emlak sahibi durumu iyi olanlari zor durumlar bekliyor.

Arkadaslar Almanya da bütce acigindan dolayi.
    Kasalarda para kalmadi.Corana.nin yansittigi masraflar .Ukraynaya yardim sözleri..Askeriye yi tekrardan düzenleme.Bütcede olmayan cikacak paralar.Bu da millete saldirilarak alinacak paralar.

Hükümet durumu iyi olana saldiracak.Kurtulus yok.Asagidaki Videolari izleyin.
    Grundsteuer konusu bu senenin sonuna kadar Finanzamt lara bildirilmesi gerekiyor.

Kira gelirlerini
    Bulundugu arsa , ev degeri ...2025 de simdikinden yüksek rakamda Grundsteuerler cikacaktir.

https://www.youtube.com/watch?v=PNZD28hFkjQ

https://www.youtube.com/watch?v=JuwZMzKB6j8

https://www.youtube.com/watch?v=Y7kyHAJv5c8

https://www.youtube.com/watch?v=7DmilWa8IPw

https://www.youtube.com/watch?v=0e3wIhl0GoQ

Kurtulus yok.Bizleri kötü günler bekliyor.Türkiye de olsaniz bile sizi birakmiyor.

Borcu bitenlere:
    Egerki bu tarihte dedikleri ni uygularlarsa emlak fiatinin Grundbuch a cikan hesabi borc olarak yazarlar,Seni borclandirirlar.
    Sana da aydan aya fazlalik ne ödenmesi gerekiyorsa 30 seneye bölüp alirlar.Evi sattin mi satinca tamamini satista alirlar.
    Konu murat39 tarafından (18 Nisan 2022 Saat 14:27 ) değiştirilmiştir.

2. 6 kişi murat39 üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye Acemibiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya - München
    Ettiği Teşekkür
    125
    80 mesaja 147 teşekkür aldı
    @murat39
    dostum ne yapmamiz gerek?
    Grundsteuer konusu bu senenin sonuna kadar Finanzamt lara bildirilmesi gerekiyor.
    demissin pek anlanadim, Neyi bildirmemiz gerek? Bildirirsek ne olacak bildirmez isek Grundsteuer mi fazlasacak? Herhangi yapmamiz gereken birsey varmi?
    Konu Acemibiri tarafından (19 Nisan 2022 Saat 11:32 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    2,298
    Grundsteuerler icin Finanzamt emlagi olanlar icin ayri bir Steuernumarasi dagitmaya basladi.

Yeni yeni mektuplar gelmeye basliyor.Finanzamt bilgileri topluyor.
    Tapunun Grundbuch un numarasi . Kac metrekare hakkin var dairede.Kirada mi. Ne kadar Kira aliyorsun...Eyalet eyalet biraz degisiyor.Istedikleri bilgiler.
    Surasi kesin ki Grundsteuerler artacak.benim görüsüm.2-3 kati simdikinden.

Su an bekleyin Finanzamt dan mektup gelene kadar.

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,600 teşekkür aldı
    Yakinda (haziran, temmuz da) ev sahibi olana mektup gelecek finanzamt dan..
    Doldurup geri yollanacak..

Murat39 arkadasimiz yazdigi gibi degil ama..
    Borcu olmayana, finanzamt hypotheke (kredi) alacakmis gibi haberler yalan..

Bunun yapmanin sebebi, 1930 larda yapilan grundsteuer eski ve yeni reform yapilmali..

Detayli burdan okuyabilirsiniz:
    https://www.heid-immobilienbewertung...steuer-befreit
    Konu talo176 tarafından (19 Nisan 2022 Saat 17:06 ) değiştirilmiştir.

7. 2 kişi talo176 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    330
    249 mesaja 364 teşekkür aldı
    Alıntı talo176 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakinda (haziran, temmuz da) ev sahibi olana mektup gelecek finanzamt dan..
    Doldurup geri yollanacak..

Murat39 arkadasimiz yazdigi gibi degil ama..
    Borcu olmayana, finanzamt hypotheke (kredi) alacakmis gibi haberler yalan..

Bunun yapmanin sebebi, 1930 lerde yapilan grundsteuer eski ve yeni reform yapilmali..

Detayli burdan okuyabilirsiniz:
    https://www.heid-immobilienbewertung...steuer-befreit
    aynen öyle.

ama geri dönüs elster üzeri online olacakmis. yani extra bir steuererklärung gibi.

Ettiği Teşekkür
    2,298
    Yukardaki Videolara aciklik getireyim.
    Ilk adimGrundsteuer olayi.Emlak i olanlar a yeni Steuernummer veriyorlar.Mektup bana 2 hafta önce geldi. Emlak dan dolayi.
    Burada bir takim ön hazirliklar yapiliyor.Talo 176 ve Cengiz Bond ustalarin dedigi gibi bu yakinda Finanzamt bugünlerde mektuplari gönderir.

2025 sonrasi da borcu olmaya na olan haberler var.Kesin birsey yok sadece haber olarak konusuluyor.(Bunu sonra görecegiz).Finanzamt ve Almanya bütce acik verince olmaz mi olur.Tarihte Almanya uygulamis.

O kadar issizlik.Mülteciler..Politikacilarin planlari Oraya buraya milyarlar.. Emekli olanlar 45 sene adam calismis eline gecen para ortalama 1.200 € yetmiyor.Yardima muhtac.Aclik sinirinda emekliler bile yardim alacak boyutta.Kiralar olmus 1.000 €) Emekli sayisi gittikce fazlalasacak.Bütün bu paralar halka yansiyacak.

Simdi bile Finanzamt nasil aliyorsa o zaman da videodaki söylenenler olabilir.Su an icin bu konu konusuluyor.Asli ne kadar gerceklesir????

Karsiniz da Finanzamt var.Bütce acik verdiginde kimden alacagini iyi bilir.Olmaz demeyin.

Babam Almanya dan emekli Türkiye de yasiyor kesin dönüs yapti.(Pasaport oturum karti zamani ne gecti.) Almanya ya gelmiyor.
    Almanya Finanzamt yine pesinde Almanya -emeklilik ayligindan baska geliri yok. (Emlak gibi hisbirseyi yok)Annem de ev hanimi emeklisi ne yok gelir olarak ))
    Emekli ayligina Steuer istiyor.Onu da ayligindan kesip göndermiyor.Ayriyeten 3 ayda bir hesabina istiyor.Senede 1.100€ hesap etmisler.Senelerdir ödeniyor.Ben ödüyorum.
    Cogu arkadas nasil olur olmaz der ama yine de Türkiye de de yasasan buradan aliyor.Kurtulus yok. Hatta Türkiye deki emekliligi bile soruyor.Bütün bilgiler ellerinde.Türkiye deki emekliligi muaf tuttular.Hesap ederken.
    Steuer dolduran Kanzlei a gittim.Babam burada yasamiyor..diye Tekrar telefonla baska bir Türk Lohnsteuer isi yapan birine sordum.Ikisinin de söyledigi Türkiye ve Almanya arasindaki vergi anlasmasina göre dogru.Ödenecek dediler.Burasi ilk talep de bulunmus.Burada yasamasa dahi,buradan giden aylik var dediler.

Grundsteuer Bayern de Bu örnek Bayern icin. (Eyalet eyalet farklilik gösterir. Her belediye eyalet farkli)
    Emlak in birinde Bauamt a 2006 da bir plan verdim.
    senelik 320 € olan Grundsteuer 1.100 € cikti.O da 2006 da. Simdi ne kadar olur ??? 2006 daki evin degerinden yola cikiyorlar.
    Evler simdi tavan yapti.Bu deger üzerinden gidildiginde.siz düsünün.
    Arkasini arastirdigimda Finanzamt a gittim.(320 € ayni ev nasil 1.100€ cikar.)
    Bütün dosyayi cikardilar.Bak su tarihte yapilmis.1955 sen 2006 da kernsanieren yapmisin evin degeri su an su.(Kira geliri varsa o da fark ediyor.).Kira steuer i ayri bu Grundsteuer de fazlalik hesap ediyorlar.
    Efendi bir bayandi.
    Bak dedi su daire 4 odali sifir yeni yapim daire.Senden Fazla Grundsteuer i var.Nasil olur dedim.Yazilari adresi kapatti sayiyi gösterdi.Tamam dedim.

Grundsteuer lerin degerlerini yükselttikden sonra 2025 de

sira Sigortacilara gelecek.Onlar da eski degerlerinden yola cikiyorlardi.Ellerindeki tabele öyleydi.
    Wohngebäude versicherunlar da 2025 den sonra baya zamlanacaktir.

Baslikdada belirttigim gibi 2025 de Ev sahiplerini zor günler bekliyor.
    Bu yazdiklarimin altinda 20 seneyi gecen tecrübe var.
    Haus und Grundbesitzerverein a üyeyim.
    Orada devamli verilen konferans lara katilirim.Ve aylik Dergi bildiriler gelir.Yeni cikan maddeler hakkinda.

Grundsteuer:Su an konu.
    01.07.2022 ve 10.2022 arasi Finanzamtlara verilmesi gerekir diye aktuel bildiri.
    30. milyonun üzeri kisiler yetismeyecektir bu dedikleri tarih uzayabilir.Bilgileri topluyorlar Islem 2025 de kesin yeni belirlenen ödemeler isteyecekler.
    Finanzamt a bizzat kendinizin gitmesini ve yazili beyan kabul etmiyorlar.Bilginize. Online Elster üzeri..Steuerberater..Lohnsteuerhilhevereinlar üzeri.kabul ediyorlar bu dilekceyi.
    ELSTER yeni bir Steuererklärung gibi Her emlak icin ayri istiyorlar.
    Lohnsteuer islerini yapanlara..veya kendi kaydiniz varsa Internet üzeri kendiniz bildireceksiniz.
    Kanzlei Steuerberaterlere -veya normal Steuerberaterlere bu isi vermeden önce fiatini konusun.
    Steuer-Kanzlei lar .Immobilien degerinden % delik hesap ediyorlar. Bu da bir kagirt icin 10 dakikalik is icin 15.000 € bulur.Böyle bir uyari geldi bana dikkat et diye.
    Lohnsteuerberaterler pauschal alirlar büyük ihtimal.Islemi baslatmadan fiati netlestirin.

Kenarda simdiden baslayin risk payi para birakin..Kenarda ani beklenmedik durumlar icin hazirlikli olun.

https://www.youtube.com/watch?v=E75xkTVFsBE

https://www.youtube.com/watch?v=Qutp0Eapyhs
    Konu murat39 tarafından (23 Nisan 2022 Saat 20:26 ) değiştirilmiştir.

10. 6 kişi murat39 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Ejderabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    154
    111 mesaja 199 teşekkür aldı
    Murat ellerine saglik peki önerin ne olacak yada sen simdi ne yapacaksin ileriye dönük ?

Mesela borcu biten emlaklari satarmisin ?

Ben düsünmüyorum satmayi nasil olsa Grundsteueride kiraciya yükleyecegiz sigortalarida.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Nereden
    Antalya - München
    Ettiği Teşekkür
    125
    Alıntı Ejderabi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Murat ellerine saglik peki önerin ne olacak yada sen simdi ne yapacaksin ileriye dönük ?

Mesela borcu biten emlaklari satarmisin ?

Ben düsünmüyorum satmayi nasil olsa Grundsteueride kiraciya yükleyecegiz sigortalarida.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk
    Aynen Kiradaki Dairelerin Grundsteuerlerini zaten umlagefähige kostenlerin icinine ekleyip Nebenkosten Hesaplamasi ile Kiracidan geri aliyoruz.
    Yani Daire Kirada ise eger Grunsteueri Kiraci ödüyor.

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,152 teşekkür aldı
    Anavergiyi ( grundsteuer ) şimdilik daha kiracıya aktarabiliyorsun, fakat bunuda değiştireceklerdi tam ne oldu bilmiyorum.
    Bence satmaya acele etmeyin bekleyelim görelim, bu anavergiyi yükseldikten sonra kiralar tekrar pahalanır.
    Hadi küçük şahıs ev sahipleri belki yükseltmez dalar büyük ev şirketleri buna göz yummazlar bence.

14. atsiz77 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    154
    ozaman bu sene ekte olan programi alacak gibiyiz

https://www.buhl.de/steuer/grundsteuer/

yada Elstere kayit yaptiracagiz. Baska caresi yok.

Ettiği Teşekkür
    2,298
    iki defa gönderilmis.
    Konu murat39 tarafından (23 Nisan 2022 Saat 20:07 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    2,298
    Atsiz ustanin dedigi gibi.
    Satma..??? Durum degerlendirisi yapmak gerekir.Kisiden kisiye degisir.Fianzamt ödenen vergiler.O parayla nasil yatirim yapabilirsin.....Ihtiyacin var mi.Türkiye ye kesin dönüs.Yas durumun.Cocuklarin durumu.Satilan birsey in yerine koymak su ortamda zor.

Aile ortami saglamsa cocuklara schenkung söz konusu olabilir.Paraya da ihtiyac yoksa. Anne baba cocuklara steuer ödemeden 500.000 € kadar 10 senede bir schenken yapabiliyor.

Grundsteuer i kiracinin üstüne Nebenkosten olarak ekleniyordu.Onu degistirmek istiyorlar.Cok asiri bir Nebenkosten firlamasi olacak.Su an Bayern de 75 qm daireye 350 € aylik Nebenkosten yansiyor. (Zamlar da gelse Gas+Elektrik..Grundsteuer...)

Grunsteuer Yari yariya diye konusma geciyor.Su an bu konuda netlik yok.Bayern farkli bir model uygulamak istiyor.
    Evin aktuel degerinden degil de wohnfläche + Grundstückfläche sececek.
    Konu murat39 tarafından (23 Nisan 2022 Saat 22:43 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye deniz2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,929
    503 mesaja 1,445 teşekkür aldı
    bizim burda niedersachsenda Grundsteuer,dan haric ev sahiplerine sorusturma baslatildi hangi milletten oldugun

evde kackisi yasiyor vs.gibi sorular. kiracilarin varsa hangi milleten vs. kac kisi evde yasiyor bilmek istiyorlar

Zensus Pflicht
    https://www.google.com/search?channe...+niedersachsen
    Konu deniz2000 tarafından (30 Nisan 2022 Saat 18:20 ) değiştirilmiştir.

19. deniz2000 üyemize teşekkür edenler:

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,152 teşekkür aldı
    @deniz2000 usta,
    bize bir kaç defa geldi bu mektup Almanya aralıklarla belirli kişilere bu mektubu gönderiyor ve doldurman gerekiyor.
    genel olarak bi istatik tutmuş oluyorlar verilen sonuçlara göre, genelde yabancıların ağırlık olduğu bölgeler daha çok mektup geliyor diye tahmin ediyorum.

21. atsiz77 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,608
    474 mesaja 1,219 teşekkür aldı
    Türkiyede dayim (not=dayim hic almayaya gelmedi Tr de yasiyor)bana ev veyahutta arsa hibe etmek istiyor,,evde kiraci yok bos,, oturursam ben oturcam,izine gittikce ,,,onadami vergi uygulayacaklar ???? parasi onlarin ülkesinde kazanilmadiki !!!!!

Nereden
    Antalya - München
    Ettiği Teşekkür
    125
    Alıntı MEGAbond Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiyede dayim (not=dayim hic almayaya gelmedi Tr de yasiyor)bana ev veyahutta arsa hibe etmek istiyor,,evde kiraci yok bos,, oturursam ben oturcam,izine gittikce ,,,onadami vergi uygulayacaklar ???? parasi onlarin ülkesinde kazanilmadiki !!!!!
    Tam anlamadim ama sen TR'de evim olursa Almanya ondadami vergi alir diye soruyorsun?
    Eger öyleyse TR'deki evinden kazancin varsa, Kira Gelirin varsa, evet burda Vergiye tabi tutuluyor.Bildirmen gerekli.
    Degilse gerek yok sadece TR'de emlak vergisi vermen gerek her yil.

24. Acemibiri üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye BuraK! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    33 mesaja 55 teşekkür aldı
    Bugün malesef banada finanzamt dan mektup geldi, bis oktober 2022 habe ich zeit zum abgeben. Bu kanun 2025 baslayacak ama degilmi? öyleyse iyi yinede 2 sene var. Ortalama nekadar vergi öderiz acaba? evim var 450m2 bahcem evin kendisi 150m2

Ettiği Teşekkür
    154
    Burak sen yine iyisin 450m2 ile benim arsa 1200 m2.

Ne kadar olacagini kimse bilmiyor daha. Arsalar yeniden degerlendirelecek sonrada yine kasabalarin sehrilerin belirleyecegim "Hebesatz"a da bagli olacak.

Yani yine A sehrinde B sehrinden farkli olacak. Ama kesin olan su baz alinan deger yükselecek.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    32
    7 mesaja 12 teşekkür aldı
    Lastenausgleich için her şey hazırlandı ve test edildi
    Konu benreis61 tarafından (13 Ekim 2022 Saat 09:49 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye .onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    326
    153 mesaja 361 teşekkür aldı
    Bu Grundsteuer mektubundan banada geldi nasil dolduulacak bir sey anlamadim zataten doldurulacak bir evrakta York yaninda Elster diyiye bir programla dolduruluyormus hiç birsey aanlamadim bunu dolduran bir arkadas varsa söyle resimli bir sekilde anlatsa ne güzel olur

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)