Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 762 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2025 de Emlak sahibi durumu iyi olanlari zor durumlar bekliyor.

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye murat39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,373
    317 mesaja 615 teşekkür aldı
    Yukardaki Videolara aciklik getireyim.
    Ilk adimGrundsteuer olayi.Emlak i olanlar a yeni Steuernummer veriyorlar.Mektup bana 2 hafta önce geldi. Emlak dan dolayi.
    Burada bir takim ön hazirliklar yapiliyor.Talo 176 ve Cengiz Bond ustalarin dedigi gibi bu yakinda Finanzamt bugünlerde mektuplari gönderir.

2025 sonrasi da borcu olmaya na olan haberler var.Kesin birsey yok sadece haber olarak konusuluyor.(Bunu sonra görecegiz).Finanzamt ve Almanya bütce acik verince olmaz mi olur.Tarihte Almanya uygulamis.

O kadar issizlik.Mülteciler..Politikacilarin planlari Oraya buraya milyarlar.. Emekli olanlar 45 sene adam calismis eline gecen para ortalama 1.200 € yetmiyor.Yardima muhtac.Aclik sinirinda emekliler bile yardim alacak boyutta.Kiralar olmus 1.000 €) Emekli sayisi gittikce fazlalasacak.Bütün bu paralar halka yansiyacak.

Simdi bile Finanzamt nasil aliyorsa o zaman da videodaki söylenenler olabilir.Su an icin bu konu konusuluyor.Asli ne kadar gerceklesir????

Karsiniz da Finanzamt var.Bütce acik verdiginde kimden alacagini iyi bilir.Olmaz demeyin.

Babam Almanya dan emekli Türkiye de yasiyor kesin dönüs yapti.(Pasaport oturum karti zamani ne gecti.) Almanya ya gelmiyor.
    Almanya Finanzamt yine pesinde Almanya -emeklilik ayligindan baska geliri yok. (Emlak gibi hisbirseyi yok)Annem de ev hanimi emeklisi ne yok gelir olarak ))
    Emekli ayligina Steuer istiyor.Onu da ayligindan kesip göndermiyor.Ayriyeten 3 ayda bir hesabina istiyor.Senede 1.100€ hesap etmisler.Senelerdir ödeniyor.Ben ödüyorum.
    Cogu arkadas nasil olur olmaz der ama yine de Türkiye de de yasasan buradan aliyor.Kurtulus yok. Hatta Türkiye deki emekliligi bile soruyor.Bütün bilgiler ellerinde.Türkiye deki emekliligi muaf tuttular.Hesap ederken.
    Steuer dolduran Kanzlei a gittim.Babam burada yasamiyor..diye Tekrar telefonla baska bir Türk Lohnsteuer isi yapan birine sordum.Ikisinin de söyledigi Türkiye ve Almanya arasindaki vergi anlasmasina göre dogru.Ödenecek dediler.Burasi ilk talep de bulunmus.Burada yasamasa dahi,buradan giden aylik var dediler.

Grundsteuer Bayern de Bu örnek Bayern icin. (Eyalet eyalet farklilik gösterir. Her belediye eyalet farkli)
    Emlak in birinde Bauamt a 2006 da bir plan verdim.
    senelik 320 € olan Grundsteuer 1.100 € cikti.O da 2006 da. Simdi ne kadar olur ??? 2006 daki evin degerinden yola cikiyorlar.
    Evler simdi tavan yapti.Bu deger üzerinden gidildiginde.siz düsünün.
    Arkasini arastirdigimda Finanzamt a gittim.(320 € ayni ev nasil 1.100€ cikar.)
    Bütün dosyayi cikardilar.Bak su tarihte yapilmis.1955 sen 2006 da kernsanieren yapmisin evin degeri su an su.(Kira geliri varsa o da fark ediyor.).Kira steuer i ayri bu Grundsteuer de fazlalik hesap ediyorlar.
    Efendi bir bayandi.
    Bak dedi su daire 4 odali sifir yeni yapim daire.Senden Fazla Grundsteuer i var.Nasil olur dedim.Yazilari adresi kapatti sayiyi gösterdi.Tamam dedim.

Grundsteuer lerin degerlerini yükselttikden sonra 2025 de

sira Sigortacilara gelecek.Onlar da eski degerlerinden yola cikiyorlardi.Ellerindeki tabele öyleydi.
    Wohngebäude versicherunlar da 2025 den sonra baya zamlanacaktir.

Baslikdada belirttigim gibi 2025 de Ev sahiplerini zor günler bekliyor.
    Bu yazdiklarimin altinda 20 seneyi gecen tecrübe var.
    Haus und Grundbesitzerverein a üyeyim.
    Orada devamli verilen konferans lara katilirim.Ve aylik Dergi bildiriler gelir.Yeni cikan maddeler hakkinda.

Grundsteuer:Su an konu.
    01.07.2022 ve 10.2022 arasi Finanzamtlara verilmesi gerekir diye aktuel bildiri.
    30. milyonun üzeri kisiler yetismeyecektir bu dedikleri tarih uzayabilir.Bilgileri topluyorlar Islem 2025 de kesin yeni belirlenen ödemeler isteyecekler.
    Finanzamt a bizzat kendinizin gitmesini ve yazili beyan kabul etmiyorlar.Bilginize. Online Elster üzeri..Steuerberater..Lohnsteuerhilhevereinlar üzeri.kabul ediyorlar bu dilekceyi.
    ELSTER yeni bir Steuererklärung gibi Her emlak icin ayri istiyorlar.
    Lohnsteuer islerini yapanlara..veya kendi kaydiniz varsa Internet üzeri kendiniz bildireceksiniz.
    Kanzlei Steuerberaterlere -veya normal Steuerberaterlere bu isi vermeden önce fiatini konusun.
    Steuer-Kanzlei lar .Immobilien degerinden % delik hesap ediyorlar. Bu da bir kagirt icin 10 dakikalik is icin 15.000 € bulur.Böyle bir uyari geldi bana dikkat et diye.
    Lohnsteuerberaterler pauschal alirlar büyük ihtimal.Islemi baslatmadan fiati netlestirin.

Kenarda simdiden baslayin risk payi para birakin..Kenarda ani beklenmedik durumlar icin hazirlikli olun.

https://www.youtube.com/watch?v=E75xkTVFsBE

https://www.youtube.com/watch?v=Qutp0Eapyhs
    Konu murat39 tarafından (23 Nisan 2022 Saat 20:26 ) değiştirilmiştir.

2. 6 kişi murat39 üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)