Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 709 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Üst kattaki komşu terörü

Üye
    Ettiği Teşekkür
    5
    4 mesaja 6 teşekkür aldı

Üst kattaki komşu terörü

Üst kata bir aile taşındı iki çocuğu var,devamlı bir gürültü,trampeln,koşma,top oynama 3-4 saat aralıksız,pazar veya tatil umurlarında değil.Sabahın 5 inde işe gidiyorum uykusuzluk ve sinir üst üste geldi.Çocuktur anlarım ama oturma odasında laminatın üstünde koşup top uynamalarıbabycar sürmeleri ve bunun saatlerce devam etmesı beni çok yordu.Birşeyler yapabilirmiyim,bir hakkım varmı.Teşekkürler.

2. Sponsor Reklam
    Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,151 teşekkür aldı
    Bir Pazar günü sesler gelmeye başladığında yukarı çıkar, Anne veya Babasına durumu izah edersin.
    Evin ses yalıtımı olmadığından aşağıda fazla ses olduğunu ve rahatsız olduğunu söylersin.

Düzelme olmaz ise ev bürosuna şikayette bulunursun.
    Böyle durumlarda fazla yapacak bi şey yok ya katlanacaksın yada o evden taşınacaksın.

Zaten iş ev bürosuna intikal etdiğinde komşu seninle papaz olurlar büyük ihtimalle

4. atsiz77 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,677 teşekkür aldı
    Son zamanlarda gürültü şikayetleri arttı

Benim üst komşu (bacanak oturuyor kendisiyle zaten papazdık) evler kötü yalıtım yapılmış bütün ses aşağıya geliyor

Gece yarısı Polis çağırdım . Polis geldi sesi kestiller ..polis gitti inadına yapmaya başladılar

Polise sordum ne yapabiliriz diye dedi "günlük bir gürültü listesi (Lärmprotokoll)tutun saat kaçta ve ne çesit gürültü olduğuna dair liste yapın"

Listeyle (Lärmprotokoll) Ordnungsamta gidin şikayet edin hala devam ederse Ordnungsamt ceza yazar

Gürültüye hala devam ederlerse onlar araya girer demişti

Ev sahibi ile konuş eğer olmazsa kirada indirim yapma hakkın var

Lärmprotokol
    https://s7.dosya.tc/server21/ogaghc/...okoll.doc.html
    Konu hOrOz tarafından (20 Nisan 2022 Saat 22:31 ) değiştirilmiştir.

6. 3 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    6 mesaja 10 teşekkür aldı
    Aynı problem 2 yıldır bendede var üstteki komşu Arap bir aile iki çocuğu var ilk başlarda çocukları gece 12 ye kadar evde koşturuyordu gittim uyardım beni tersledi polise şikayet et dedi aradan bir zaman geçti baktım yine aynı sıkıntı gece 12 ye doğru polis geldi üst komşuya kızdı biraz yine ses yapmaya devam ederlerse bizi arayın dedi ben bunları en az 6 kez ev bürosuna şikayet ettim ama hiç bir sorun çıkmadı şuan yeni ev arıyorum başka türlü bu kültürsüz arapla baş edemeyeceğim aslında Türkiye’de olsaydım çok iyi baş ederdim ben onunlada burada cezalar yüksek olduğu için elim kolum bağlı Bişi yapamıyom şimdi pislik karı inadına gece 12 ye kadar evde temizlik yapıyor çamaşır makinesini çalıştırıyor karı ve kocasıda çalışmıyor zaten gece yarısına kadar uyumazlar öteki günde öğlene kadar uyurlar bildiğin baş belası boşuna dememişler ev alırken ev değil komşu al diye

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı
    80 lı yıllarda oturduğumuz apartmanın son katında sosyal amt dan geçinen alman sarhoşu oturuyordu, akşama kadar içip sabaha kadar müziği açıyordu. Her gün gürültü, ev sahibine kac sefer şikayet edildi, tın yok, o zamanlar polisi çağırdın mı hemen geliyorlardı, iki sefer çağırdık, geceyi poliste geçirdi ama bir gün sonra aynı bela.
    Baktım olmuyor yukarı çıkıp kendisine ait olan merdivendeki sigortaları çıkartıp aşağı indim, bağırdı çağırdı kim yaptı dedi ama kimseden ses yok. Bunu bir kaç sefer tekrarladım, sonunda kendisi gitti.

O zamanlar oluyordu böyle şeyler.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    6 mesaja 10 teşekkür aldı
    Alıntı 44Malatya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    80 lı yıllarda oturduğumuz apartmanın son katında sosyal amt dan geçinen alman sarhoşu oturuyordu, akşama kadar içip sabaha kadar müziği açıyordu. Her gün gürültü, ev sahibine kac sefer şikayet edildi, tın yok, o zamanlar polisi çağırdın mı hemen geliyorlardı, iki sefer çağırdık, geceyi poliste geçirdi ama bir gün sonra aynı bela.
    Baktım olmuyor yukarı çıkıp kendisine ait olan merdivendeki sigortaları çıkartıp aşağı indim, bağırdı çağırdı kim yaptı dedi ama kimseden ses yok. Bunu bir kaç sefer tekrarladım, sonunda kendisi gitti.

O zamanlar oluyordu böyle şeyler.
    En iyisi kendin baş edeceksin ev bürolarından bi cacık olmuyor bu tür konularda ben iki kere lärmprotocol ile şikayet ettim mail ile yaptığım şikayetleri saymıyorum bile şimdi lärmprotocol ile 3 kez şikayet ediyorum bugün ev bürosuyla görüştüm şahit istiyorlarmış bide yani mağdur olan tarafı değilde bildiğin ses yapan tarafı tutuyor ev bürosu

Tecrübeli Üye murat39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,253
    310 mesaja 604 teşekkür aldı
    Kiraci problemlerinden. Verwaltung ilgilenmiyorsa...Elinizde Lärmprotokol olsun onu tutun.

Mietverein. Benden tavsiye.

Verwaltung sizi takmiyorsa ugrasmak istemiyorsa.

Mietverein-Verwaltung a mektup gönderir, Problemi anlatir ve sana önlem almak icin 14 gün süre der ...Verwaltung mecbur birseyler yapmasi gerekir. Yaptiklarini - önlemleri Mietverein a bildiriyorlar.

problem devam mi ediyor, Kaltmiete yi belli yüzdelikde kesiyor..
    Hersey avukat tarafindan yürütüldügü icin usülüne göre gider.

Direk avukat a gitseniz Rechtschutz um var diye avukatin iyisi kötüsü..??? Mitverein in saglam avukatlari var.Devam li kiraci problemleriyle ugrastiklari icin.

Seneler icerisinde Mietverein in Avukatlarini da tanidim...disarda ki privat avukatlari da gördüm. Kiraciysan ve aradaki problem cözülmüyorsa Mietverein in avukati olayi daha hizli cözer.Sizin avantajiniza.
    Konu murat39 tarafından (22 Nisan 2022 Saat 22:01 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)