Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 695 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hatay-Antakya da nerde ne yenir? Tavsiyeleriniz?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    49
    44 mesaja 71 teşekkür aldı

Hatay-Antakya da nerde ne yenir? Tavsiyeleriniz?

slm

iki gün sonra hatay a gidiyorum. Burada Hatayli arkadaslar vardir mutlaka.Her gittigimde bu sehirde nedense Akraba vs.. derken.Adam gibi bir yemek yemedim bir yerde.
    Sagolsun Akrabalar ilgileniyorlar ama onlar ne derse eyvallah.

Yalniz bu sefer adeta kendime Liste yaptim resmen.Aslinda Gaziantep e yemek konusunda cok gitmek istiyorum ama bakalim.

Gecmiste 2 sene kaldim Hatayda bundan 30 sene önce vs..

Dogrusu ne yenirden ziyade nerde ne yenir diyelim.
    Vegetran degilim et yiyorum otu genelde bizim ineklere veriyoruz.Inegide en sonunda biz yiyoruz hesabi.

Listeyi buraya eklemk istiyorum.Tavsiye edeceginiz baska yerler varmi. Antakya icinde olursa iyi olur.Örnegin Reyhanlida ki Humuscu ya zor giderim biraz.Deger aslinda ama iste.

Tostcu Atilla cok iyi diyorlar
    Nedim Abi Humus konusunda bayagi iyiymis
    Cinaralti Künefe Yusuf Usta
    Petek Pastane
    Kahve konusunda ki kahve hastasiyim ama türk kahvesi cok aci oluyor zehir gibi B Cup nasil?
    Tepsi Kebabina gelelim. Tugay Kasap mi yoksa ?
    Et konusunda builhassa Pirzola Nihat Ustanin Kebap Salonu olmaz sa olmazlardan gibi gözükmekte.
    Bu Pöç Kasabi nasil bir yer ya?
    Hatay a gitmisken Affansiz olmaz gibi burada Haytali var ki hic tadini bilmiyorum.

Dönere gelirsekki
    Taceddin Usta
    Abdo
    Caglayan
    Yalniz birde Güven Dönerci var bu güven Abdo ustanin 2. Yeri olabilirmi?

Birde güzel bir kahvalti yapabilecegimiz yer esim ile deniz diyecegim ama bunada araba gerek herhalde.Neresi var?.
    Elbette Tostcu Atilla iyidir de esim ile kahvalti olmaz gibi.

Baska ne tavsiye edersiniz?.
    Yani o kadar yemek yeri varki nereye gitmek istedigini insan sasiriyor.

10 gün kalacagim evde yemek yemek istemiyorum acikcasi.
    Esim Vegetaryan et yemez böyle yerlerde tavsiye edebilirseniz iyi olur.

Aksamlari nerede gezilir neleri tavsiye edersiniz derken Antakya icinde olursa iyi olur.
    Ben yürümeyi araba kullanmaktan daha fazla seviyorum.

Aslinda varya böyle Midye veya Kokerec ömrümde hic yemedim denesemmi acaba.
    Neydi o Adanada olan millet bayiliyor ona Hatayda varsa denesemmi acaba derken.Aslinda Midem de öyle hassas degil o kadar.Aklima geldi Sirdan mi sirdammi?.

Ne biliyim yetti artik ya Künefenin icinde böyle kaymak mi oluyor ne oluyor ya neyse.
    Gece gece Youtube da bu gibi konular a bakmak iyi olmuyor.Bu Videolar yasaklanmasi gerek aslinda.

Tavsiyeleriniz icin Tesekkürler derken ben Tarih düskünü veya Müze hayrani olan bir insanim ki böyle Plaj ve Hotel Tatili ömrümde yapmadim.
    Müzeler icin mesela 8 kere Berlin e Müzelere e gittim.Bu durumda Antakya benim icin tam gezilecek yer düsüncesindeyim.

Simdiden Tesekkürler tavsiyeleriniz icin.
    Konu cmssys tarafından (05 Mayıs 2022 Saat 01:05 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye MiAy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ludwigshafen/Zonguldak
    Ettiği Teşekkür
    76
    49 mesaja 65 teşekkür aldı
    Alıntı cmssys Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm

iki gün sonra hatay a gidiyorum. Burada Hatayli arkadaslar vardir mutlaka.Her gittigimde bu sehirde nedense Akraba vs.. derken.Adam gibi bir yemek yemedim bir yerde.
    Sagolsun Akrabalar ilgileniyorlar ama onlar ne derse eyvallah.

Yalniz bu sefer adeta kendime Liste yaptim resmen.Aslinda Gaziantep e yemek konusunda cok gitmek istiyorum ama bakalim.

Gecmiste 2 sene kaldim Hatayda bundan 30 sene önce vs..

Dogrusu ne yenirden ziyade nerde ne yenir diyelim.
    Vegetran degilim et yiyorum otu genelde bizim ineklere veriyoruz.Inegide en sonunda biz yiyoruz hesabi.

Listeyi buraya eklemk istiyorum.Tavsiye edeceginiz baska yerler varmi. Antakya icinde olursa iyi olur.Örnegin Reyhanlida ki Humuscu ya zor giderim biraz.Deger aslinda ama iste.

Tostcu Atilla cok iyi diyorlar
    Nedim Abi Humus konusunda bayagi iyiymis
    Cinaralti Künefe Yusuf Usta
    Petek Pastane
    Kahve konusunda ki kahve hastasiyim ama türk kahvesi cok aci oluyor zehir gibi B Cup nasil?
    Tepsi Kebabina gelelim. Tugay Kasap mi yoksa ?
    Et konusunda builhassa Pirzola Nihat Ustanin Kebap Salonu olmaz sa olmazlardan gibi gözükmekte.
    Bu Pöç Kasabi nasil bir yer ya?
    Hatay a gitmisken Affansiz olmaz gibi burada Haytali var ki hic tadini bilmiyorum.

Dönere gelirsekki
    Taceddin Usta
    Abdo
    Caglayan
    Yalniz birde Güven Dönerci var bu güven Abdo ustanin 2. Yeri olabilirmi?

Birde güzel bir kahvalti yapabilecegimiz yer esim ile deniz diyecegim ama bunada araba gerek herhalde.Neresi var?.
    Elbette Tostcu Atilla iyidir de esim ile kahvalti olmaz gibi.

Baska ne tavsiye edersiniz?.
    Yani o kadar yemek yeri varki nereye gitmek istedigini insan sasiriyor.

10 gün kalacagim evde yemek yemek istemiyorum acikcasi.
    Esim Vegetaryan et yemez böyle yerlerde tavsiye edebilirseniz iyi olur.

Aksamlari nerede gezilir neleri tavsiye edersiniz derken Antakya icinde olursa iyi olur.
    Ben yürümeyi araba kullanmaktan daha fazla seviyorum.

Aslinda varya böyle Midye veya Kokerec ömrümde hic yemedim denesemmi acaba.
    Neydi o Adanada olan millet bayiliyor ona Hatayda varsa denesemmi acaba derken.Aslinda Midem de öyle hassas degil o kadar.Aklima geldi Sirdan mi sirdammi?.

Ne biliyim yetti artik ya Künefenin icinde böyle kaymak mi oluyor ne oluyor ya neyse.
    Gece gece Youtube da bu gibi konular a bakmak iyi olmuyor.Bu Videolar yasaklanmasi gerek aslinda.

Tavsiyeleriniz icin Tesekkürler derken ben Tarih düskünü veya Müze hayrani olan bir insanim ki böyle Plaj ve Hotel Tatili ömrümde yapmadim.
    Müzeler icin mesela 8 kere Berlin e Müzelere e gittim.Bu durumda Antakya benim icin tam gezilecek yer düsüncesindeyim.

Simdiden Tesekkürler tavsiyeleriniz icin.
    Ustam,
    3-4 sene olmustur galiba Adana-Antep- Hatay turu gerceklestirmistik.
    Kaldigimiz otelden bizi Pöc kasabina yönlendirdiler.
    Sini kebabina bayildik. Az yagli veya cok , nasil istersen bastan söylemen lazim
    Pöc kasabindaki calisanlara nerede Künefe yiyebilecegimizi sorduk. Onlar hemen Cinaralti Yusuf Ustayi tavsiye ettiler.
    Künefe cok yer ve severim ama oradaki tad hic bir yerde yok. Mutlaka gitmelisin.

Dönerde yedik ama ismini hatirlayamiyorum.
    Yanyana dükkanlar vardi, kücük bi yer, üst katina ciktik. Üst katin tavani biraz alcak.
    Dönerin tadi mükemmel ötesi idi.

Fazla kalamadik Hatay`da, yalnizca 2 gün, onun icin listendeki yerler hakkinda bilgi veremeyecegim.

Nasipse bir dahaki sefere Mardin ve cevrelerini düsünüyorum, bakalim ne zaman nasip olacak.

Sizlere iyi gezmeler...

4. MiAy üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    49
    44 mesaja 71 teşekkür aldı
    Bilgilerden dolayi Tesekkür ederim

Yemek ve Evlenme konusunda Hatay Süper bir yer, acikcasi.

Bir cok yere gittim.Hatta gelirken Antalya Ismetpasaya da ugradim oradada bir kac bir seyler denedim, ayni yemegi bir Hatay da denedim ve birde Antalya. Hataydaki gerceken daha iyiydi.
    Bilhassa Petek Pastanesi tuzlu ama cidden güzel

Genel anlamda Türkiye gercekten yiyecek konusundada Pahali.Bana göre ucuz.Ha birde Ayligi Türkiyede en az 20Bin TL icinde ucuz olabilir, derken.
    Adamlar yinede istediklerini alip yiyorlar ya.

Bana diyorki Akrabalar sen ne arabasi kullaniyorsun Almanyada.
    Dedim benim kullandigim arabaya binmeyi birakin yanindan bile gecmezsiniz.

Ben Hyundai Getz 67PS kutu gibi.Anlamiyorum nasil yapiyorlar ya.Her evde 2 araba.
    Bu benzin Fiyatlarinda Türkiyede ben yasasamki Araba kullanmam.

Ha birde Bayanlarda herhalde, benim Esimde icinde ki yahu yürümüyorlar ya.Yani illa arabaya binecekler.
    Utanmasalar Tuvalete bile Araba ile gidecekler.Ben carsiya bir yürüdümmü 8km 40 dakikada variyorum.

Velhasili.Türkiye güzel bir yer derken elbette Parasi olan icin güzel bir yer.
    Ama Türkiyede sevemedigim konu Servis yani Müsteri Hizmeti pek yok ya.

Bak Biletciye gidiyorum Hataydan Antalya ya gidecegim ucak istedigim saatde yok ben Pazartesi ögleden sonra Antalyada kesin olmam lazimki diger ucaga bineyim.
    Artik dayanamadim cikarken dedim.Beyefendi beni Adana dan da göndermek akliniza gelmiyor herhalde :-)

Neyse Intwernetten 30€ ADA-AYT Aldim.

Ama insanlari harbiden cok iyi ya .Veya bana iyi insan denk geliyor.Gerek Söförü gereksece Polisi ile iyi insanlar.
    Yalniz önemli olan.Yemek yemeden önce kesinlikle Fiyat sormak gerekiyor ki ben cogunun fiyatini zaten internetten biliyordum.

Yemek yedikten sonra Adami yaglama yikama yapabilirsiniz derken Hesabi ödedikten sonra.Önden yapmaya kalkinca ki gercekten fiyat konusunda degisme yapiyor.
    Hatta 1 tanesine sunu demek zorunda kaldim ki Dayi bana bakinca geri zekali Tipi mi var diye.

Yok yegenim olurmu öyle felan filan.Yenilen Tabak 15TL Sen niye 25 ye sayiyorsun deyince.Yok yegenim bir yanlislik olmus. vs..
    Sonucta Esnafa harbiden dikkat etmek gerekiyor.Genelde Allah korkusu pek yok, ne kopararisam düstutu mevcut.Ha bu akraba icindede mevcut.

Cinaralti Künfe eh iste ismi varda Künefenin kendisi yok.Dalgac cok iyiydi veya Petek tatlilar konusunda gayet basarili ama Petek tuzlu biraz.

Birde Sehir malesef ki malesef 2 ye bölünmüs.O Onlardan yemiyor onlarda onlardan gibi ne demek istedigimi anladiniz.

Hatta Kayinco o Al... ondan yenilmez deyince bende Yahu sen ne diyorsun biz Hiristiyan ülkesinden geliyoruz.Yedik ve gayet de güzeldi deyince ekledi.
    Onlar Esek eti kesiyorlar deyince adeta sigortam atti.Icinde At da vardi denemeni tavsiye ederim dedim ve davet de ettim.2 dak sonra evden gitti :-)

Benim Kayincoda esnaf da konuyu bilmem nerelere getiriyor.Yazik ya adeta.Böyle konulara inanmayin acikcasi derim.
    Konu cmssys tarafından (17 Mayıs 2022 Saat 18:55 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)