Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 584 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sadece 4 gün dayanabildim...

Tecrübeli Üye fantoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    405
    346 mesaja 1,119 teşekkür aldı

Sadece 4 gün dayanabildim...

Sigarayı bırakmak meğer ne kadar zormuş arkadaşlar.

İlk 3 gün çok rahat geçti.

Bu gün 4 gün kırize girdim,dayanamadım yaktım bir tane.

2. Sponsor Reklam
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Sigara bagimlisi degilim, ama kilo vermekde ayni piskolojik birsey. Kola falanda öyle.

Icine e katiyorlarsa beyine yerlesiyor iste.

4. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye deniz2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,910
    497 mesaja 1,427 teşekkür aldı
    bence birak

Bırakma evresinde vücutta meydana gelen değişiklikler neler?

• 20 dakika sonra, kan basıncı ve nabız normale dönüyor, el ve ayak dolaşımı düzeliyor.
    • 8 saat sonra, kan oksijen düzeyi normale dönüyor, kalp krizi geçirme riski azalıyor.
    • 24 saat sonra, vücut karbonmonksitten arınıyor.
    • 48 saat sonra, kandaki nikotin düzeyi azalıyor, tat ve koku duyusu artıyor, peptik ülserli hastaların tedaviye verdikleri cevap artıyor.
    • 72 saat sonra, hava yollarının gevşemesi sonucu nefes alıp verme rahatlıyor, solunum yolları fonksiyon görmeye başladığı için sekresyon miktarı artıyor, hava yolları kendi kendini temizlemeye çalışıyor. Enerji düzeyi artıyor.
    • 2-12 hafta sonra, tüm vücuttaki dolaşım düzeliyor, solunum yolu enfeksiyonlarına yakalanma riski azalıyor, yürürken yorulma ve tıkanma daha az görülüyor.
    • 3-9 ay sonra, öksürük, kısa aralıklarla nefes alıp verme ve wheezing yani hırıltılı ya da ıslık sesli soluk alıp verme gibi solunum yolu problemleri düzeliyor, akciğer fonksiyonları yüzde 5-10 oranında artıyor.
    • 12 ay sonra, koroner kalp hastalığı riski yarı yarıya azalıyor.
    • 12-36 ay sonra, mesane kanseri riski yüzde 50 azalıyor.
    • 5 yıl sonra, kalp krizi geçirme riski, yemek borusu ve ağız boşluğu kanserleri riski yüzde 50 azalıyor.
    • 10-15 yıl sonra, kalp krizi geçirme riski hiç içmeyenlerle aynı seviyeye iniyor, akciğer kanseri riski sigara içenlere göre göre yüzde 50 azalıyor.

6. 7 kişi deniz2000 üyemize teşekkür etti:

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,151 teşekkür aldı
    Sigarayı bırakanların çoğunda bi sebebi olmuştur o zaman bırakırsın yoksa senin gibi hadi bırakıyorum demekle olmuyor maalesef. 4 gün 1 ay falan idare edersin ama tekrar başlarsın.

Mesela bi tanıdığımız var aşırı sigara içerdi bi gün hastaneye yattı adam ilk günü sigara kokusundan rahatsız olmuş o gün bugündür içmiyor. Buna bezer çok olaylar var, ALLAH (cc) yardımcınız olsun işiniz zor.

Mesela test edin bildiğimiz cips bi yemeğe başlayın cips torbasını bitiriyse kadar yersin bitirmeye çalışırsın …

8. atsiz77 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    34
    9 mesaja 9 teşekkür aldı
    Arkadaslar,
    bu kitap çok meşhur ve çok kişilere faydasi olmuş.

https://www.amazon.de/Endlich-Nichtr.../dp/3442136644

Umarim sizde faydasini görürsünüz

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,677 teşekkür aldı
    Alıntı @r@y@n Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar,
    bu kitap çok meşhur ve çok kişilere faydasi olmuş.

https://www.amazon.de/Endlich-Nichtr.../dp/3442136644

Umarim sizde faydasini görürsünüz

Usta bunlar kitap okumakla olacak işler değil.

Burada nefsini ve iradeni ne kadar nasıl kontrol edebiliyorsun o önemli .

Yoksa 100 kitap okumuşsun nefsini ve iradeni kontrol edemiyorsan kitap okumakla boşuna zaman öldürme

Amerika kıtasını keşfedenlerin getirdiği en büyük kötülük.. tütün

Çok şükür hayatımda nikotine hiç bulaşmadım ..

yıllar önce bir iki kere çektim bir hafta ağzımdan acısı çıkmadı

Sanırım sigara içen arkadaşlar ne yediklerinin farkını bile varamıyorlar
    Konu hOrOz tarafından (24 Ağustos 2022 Saat 12:39 ) değiştirilmiştir.

11. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye fantoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    405
    346 mesaja 1,119 teşekkür aldı
    Senelerce sigara içtim.

9 sene önce aniden sigara içme arzum kendiliğinden gitti.

Hiç bir şey anlamadım neden yok oldu.

tam 7 sene bu zıkkımı ağzıma koymadım.

2 sene kadar önce,cok şiddetli baş ağrılarım başladı.

ve 1 sigara yaktım.

Ağrım yok oldu.

o zamandan beri içiyorum.

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    Bende 32-33 senedir iciyorum, ama hic bir kere birakacam dememisimdir.. zaten 2 günde bir paket iciyorum.. yani gün de 10-11 sigara..

14. talo176 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,644
    1,616 mesaja 3,318 teşekkür aldı
    Alıntı talo176 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende 32-33 senedir iciyorum, ama hic bir kere birakacam dememisimdir.. zaten 2 günde bir paket iciyorum.. yani gün de 10-11 sigara..
    Aynen usta..
    Birakacam diyerek kendini kandirmaya gerek yok..
    Ne demistik;
    Ölüm geldiginde ne bir saniye geri ne bir saniye ileri..
    Sigara icmeyenlerde icenlerden önce ölebiliyor..
    Sigarayi birakmak isteyenin iki niyeti var..
    Bir;
    Kari dirdirindan biktigi icin
    Iki;
    Parayi sigaraya harcamamak icin..

16. webci üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen usta..
    Birakacam diyerek kendini kandirmaya gerek yok..
    Ne demistik;
    Ölüm geldiginde ne bir saniye geri ne bir saniye ileri..
    Sigara icmeyenlerde icenlerden önce ölebiliyor..
    Sigarayi birakmak isteyenin iki niyeti var..
    Bir;
    Kari dirdirindan biktigi icin
    Iki;
    Parayi sigaraya harcamamak icin..
    yani sence sağlığını hiç düşünen kimse yok

senin mantıkla o zaman git rayların üzerine dikil belki şansına ICE denk gelir ..

nasıl olsa bir gün öleceğiz

18. 4 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,644
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yani sence sağlığını hiç düşünen kimse yok

senin mantıkla o zaman git rayların üzerine dikil belki şansına ICE denk gelir ..

nasıl olsa bir gün öleceğiz
    Benim birakmaya niyetim yok..
    Sagligini dusunen zaten bulasmaz..
    Madem bulastin zararli oldugunu biliyorsun niye icersin bu pohu..
    Zaten icki gibi sigara gibi konularda mantik aranmaz..
    Sigara haram mi..
    Mekruh deniyor,yani harama yakin..
    Bak burada kendimi de hesaba cekiyorum..
    Peki mekruh oldugu halde niye iciyorum..
    Nefsime uyuyorum,birseyi bilmek ayri,o isi yapmamak icin icraata dökmemek ayri..
    Mantik neyi gerektirir..
    Icmemeyi....
    Demekki herkes gibi bende irademi kötü yolda kullaniyorum,,,
    Peki sigara icmek kaderim mi..
    Hayir!!
    Niye ..cünkü irademi icme yönünde kullaniyorum..
    Bunun gibi elinde icki sisesiyle dolasip veya her kötülügun etrafinda dolanip ;
    Bu benim kaderim de var,mesul degilim,bana ceza verilemez,diyebilirmiyim??
    Hayir....
    Sagligini dusunen iki yuzlük yapmis olur,,,
    Niye..
    Sen kötü ve zararli oldugunu bildigin halde senelerce ic ve mantik sagligi düsünmeyi gerektirir diye bana nutuk at,,bu kendini kandirmaktir..
    Buda benim mantigim..
    Konu webci tarafından (24 Ağustos 2022 Saat 15:01 ) değiştirilmiştir.

20. webci üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    20,744
    169 mesaja 483 teşekkür aldı
    Bu isler kitapla defterle olmuyor ... Bir adama bin defa namaz kil dersiniz adam sizi tiklamaz . Fakat Allah isterse bir anda namaza baslar herkesi sasirtir ....
    Adamin biri masa sallantisi icin kitap yazmis , Imdat Masam sallaniyor isminde ... Masasi sallanan bir adam kitaplari görmüs gitmis kitaplarin satildigi yere ...
    Bakmis inceli kalinli cok cesitte kitap varmis... Birini acmis icine bakmis sayfalar bom bos . Digeride ayni . Yani bütün kitaplar bom bos sayfali...
    Adam saticiya sormus bu kitaplari kim alir hic bir sey yazmiyor , demis. Satici , Masaniz az sallaniyorsa ince kitap cok sallaniyorsa kalin kitap koyacaksiniz ayagin altina !
    Yani bazi kitaplar ya raflari süsler ya da masanin sallanmasini önler . Kitapla falan vakit kaybetmeyin . Kitap okuduktan sonra yak bir sigara ...
    Hepsi kafa meselesi , Doktor deyince birakirsiniz korkudan , baba deyince birakmazsiniz saygisizliktan ... icenler cocuklara hep zararini anlatir ama kötü örnek olmaktan vaz gecmez....

22. 5 kişi steve üyemize teşekkür etti:

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,731
    2,395 mesaja 6,431 teşekkür aldı
    Alıntı talo176 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zaten 2 günde bir paket iciyorum.. yani gün de 10-11 sigara..
    Gencken akcigerden dolayi hastaneye yatmistim. Doktor sordu ne kadar ictigimi, günde 7 tane falan demistim, tamam ne kadar icine cekiyorsun diye devam etti, bogazimdan asagi cekemiyorum, basim dönüyor demistim.
    Sayisi önemli degil, ne kadar derine cektigin daha önemli demisti. Kimisi günde 5 sigara icer, digeri 3 paket icer ama günde 5 tane icenin akcigeri digerine göre daha kötü durumda olabiliyor demisti.
    Ben de uzun zamandir iciyorum, 25 yaslarimda yolda arkadasla yürürken aniden sigarayi birakma istegi geldi iki sene agzima tek bir tane bile sürmedim, sonrasinda ayda bir tane, 3 haftada bir tane, haftalik bir tane diye diye 1 sene sonunda sigaraya yeniden basladim.
    Sigarayi biraktigimda icenlerin kokusunu 10 metreden aliyordum, nasil olur da insanlar sigara icerler diye düsünürdüm, yeniden baslayacaksin deseler 1 milyon lira iddiaya girerdim, imkan ve ihtimal vermiyordum cünkü birak canimin cekmesini, resmen tiksiniyordum.
    Sigarayi birakanlara tavsiyem, tek bir tane bile denemeyin, baslamayacaginiza asla emin olmayin. Her insan ayni degildir ama böyle bir iki tanidigim daha var, tek tük icen coktan tehlikeye girmistir.
    Allahtan icime cekemiyorum ama ne kadar cekmesem de zaman zaman bir sekilde giriyor fark ediyorum cünkü dumani bazen uzun sürüyor tamamen cikana degin. Derin bir cekeyim basim hala döner ve müthis öksürük basliyor, tkiyor resmen demek ki cigerleri bayagi etkilemis, vücut tepki veriyor. Zaten sigara icenlerin cok degisik bir öksürme sekilleri var, hastalananlarinkine hic benzemiyor.

24. mxm üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Rammstein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa
    Ettiği Teşekkür
    68
    93 mesaja 197 teşekkür aldı
    Kendime iskence yapmaktansa azda olsa iciyorum. 4 yil biraktim hic icmedim. 4 yil sonra bile birisi sigara icse yanimda canim cekiyordu.

Doktora sordum (uzman kalp doktoru) icmesen iyi ama, iceceksen de az ic. 5 taneyi gecme dedi. Bende gunde 7 - 10 arasi iciyorum. Nasil olsa hepimiz olecegiz.

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gencken akcigerden dolayi hastaneye yatmistim. Doktor sordu ne kadar ictigimi, günde 7 tane falan demistim, tamam ne kadar icine cekiyorsun diye devam etti, bogazimdan asagi cekemiyorum, basim dönüyor demistim.
    Sayisi önemli degil, ne kadar derine cektigin daha önemli demisti. Kimisi günde 5 sigara icer, digeri 3 paket icer ama günde 5 tane icenin akcigeri digerine göre daha kötü durumda olabiliyor demisti.
    Ben de uzun zamandir iciyorum, 25 yaslarimda yolda arkadasla yürürken aniden sigarayi birakma istegi geldi iki sene agzima tek bir tane bile sürmedim, sonrasinda ayda bir tane, 3 haftada bir tane, haftalik bir tane diye diye 1 sene sonunda sigaraya yeniden basladim.
    Sigarayi biraktigimda icenlerin kokusunu 10 metreden aliyordum, nasil olur da insanlar sigara icerler diye düsünürdüm, yeniden baslayacaksin deseler 1 milyon lira iddiaya girerdim, imkan ve ihtimal vermiyordum cünkü birak canimin cekmesini, resmen tiksiniyordum.
    Sigarayi birakanlara tavsiyem, tek bir tane bile denemeyin, baslamayacaginiza asla emin olmayin. Her insan ayni degildir ama böyle bir iki tanidigim daha var, tek tük icen coktan tehlikeye girmistir.
    Allahtan icime cekemiyorum ama ne kadar cekmesem de zaman zaman bir sekilde giriyor fark ediyorum cünkü dumani bazen uzun sürüyor tamamen cikana degin. Derin bir cekeyim basim hala döner ve müthis öksürük basliyor, tkiyor resmen demek ki cigerleri bayagi etkilemis, vücut tepki veriyor. Zaten sigara icenlerin cok degisik bir öksürme sekilleri var, hastalananlarinkine hic benzemiyor.
    Bana muayene de hic bir doktor sormadi, sigarayi ne kadar derin cektigimi..
    Ilk kezz senden duyuyorum böyle bir sey hocam..
    Zaten en son check de hic sigara ictigimi bile sormadilar.. yani akcigerlerimde bi sorun olmadigindandir muhtemelen..
    He, ben sigarayi hic agazimda tutmam ve dumani da fazla icimde tutman, hemen disariya üfletirim..
    Bir de bunu biliyorum.. lunge ye cekmiyenin backenkrebs (mundkrebs) olayi varmis..
    Bence senin o tür sigara icmen biraz daha riskli..

27. talo176 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    2-3 aydır hafif hafif öksürüyorum .. çok az hafifçe balgam

kışın ağır bir üşütme yaşamıştım o günden beri öksürük var

2 gün önce Doktor a gitmiştim bir de çiğerlemi dinle uzun zamandan beri öküsürük var

arkamdan önden steteskop ile dinledi

Doktor bana ne zaman dan beri sigara kullanıyorsun diye soruyor

ben hayatım hiç kullanmadım dedikçe yine soruyor

Sonra beni Akciğer Uzmanına görün bir dedi..

Arkadaş Lungenfachartz gittim onlarda bana 11. ayda termin verdiler.

Üç doktordan Termin almam lazımdı .. üçüde 11 . aya verdiler

Tecrübeli Üye haveri68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    264
    204 mesaja 528 teşekkür aldı
    Arkadaslar benimde akcigerde sorun var spray kullaniyorum ,hayatimda hic sigara icmedim alkol genclik yillarinda ayda yilda bir kere ,ona ragmen doktor cok sigara ictigimi söyledi hayir hayatimda sigara icmedim deyince pasiv rauchersin dedi hayatta sigara icilen yere gitmedigimi söyleyince alerjik astma oldugumu söyledi senede 2 kere kontrola gidiyorum lungen testte 78 % cikiyor lunge .
    yani bazen hic bir sey dahi yapmayin gelip hastalik insani bulabiliyor .

30. haveri68 üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,644
    Futbolcularin cogu sigara icmiyor,kalb krizinden gidiyor..
    Havari arkadasa doki sigara az ic demis,sonra passiv rauche demis..
    Yani sebebini oda bilmiyor..
    Unutmayin;
    Gelen messjlari okuyun ve acmamazlik yapmayin..
    Önce saclar kirarir
    Sonra tuyler dökülür
    Sonrada ölüm gelir..
    ALLAH insana hastalik verdiginde kul edebinden bana hastalik verdin dememeli,bilakis hastalik veya bir kötülük bana bulasti,sen ya şafi ismin hurmetine bana sifa nasip eyle demeli..
    Ve hastalik esnasinda kimden meded umacagini unutmamali,bu bir imtihandir..
    Konu webci tarafından (25 Ağustos 2022 Saat 01:03 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    300
    29 mesaja 74 teşekkür aldı
    Selamünaleyküm

sıgarayı bırakmak o kadarda sor değil aslında, tabii onu gerçekten bırakmak isteyene.
    Ben kendimden örnek vereyim.
    Evde hiç içmezdim. Kahvehane ve işte içerdim o mereti. Bir gün yine işte çalışıyorum ve ağzımda bir dal sigara, makina açılacak bir elimde makinadaki kalıpları soğutmak ve yağlamak için tabanca diğer elimde sıcak Kalıptan döküm parçayi alabilmek için pense.
    Sıgara kaldı dudakların arasında, kafayı hafif yana eğerek açılan kalıbın içinden parçayı almaya yönelirdim. Sıgaranın dumanı gözümü yakmasın diyede sıgara hangi tarafa bakıyorsa o gözümü kapatırdım makinadan parçayı alana kadar. Bu şekilde çalışır geçerdi iş günlerim. Bir gün hafif nezle vardı ve hiç tad alamazdım sıgaradan, zaten bırakmak da istiyordum, içmeyecem artık seni
    diyerek o gün boşandım. Aradan bir kaç ay geçti ve yine kısa bir süre az az içmeye başladım nasıl olsa kolaymış bırakması diyerek.
    Sonra yine bıraktım. Bunu bir kaç defa böyle tekrarladım. Yanılmıyorsam 2006 da son vermiştim içmeye. En son sıgarayı ağzıma aldığım gün 2009 da acı bir olay olmuştu ve o gün iki tane yakmıştım. O günden beri Allaha şükürler olsun daha içmedim ve içilen mekana girmem. O arada bıraktığım zamanlar maç izlemek için kahvehaneye giderdim, sanki evde izleme imkanı yokmuş gibi, eve geldiğimde sıgaranın kokusundan rahatsız oluyordum, anca duş aldıktan sonra rahat oturabiliyorudum. Nasıl bir kötülükmüş ki senelerdir kendime yakmışım.

Gerçekten bırakmak isteyen bırakabilir. Canı çektiğinde hayır diyecek ve güçlü olacak. İki hafta dayanacak ve nefsine yenilmeyecek.
    Konu özfenerli tarafından (25 Ağustos 2022 Saat 07:21 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye sadece - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,260
    281 mesaja 536 teşekkür aldı
    yazdıklarınızı okudukça, canım daha da çok çekti bir sigara sarıp yakmayı;

şöyle Mascotte kağıdı içersine sarılmış en koyu olan van Nelle tütünlü, filtresiz bir sigarayı gazlı bir çakmak ile yakmak (Zippo'lar ve kibrit tadını değiştirir!) kokusunu bile alıyorum şu an ama hooop diyorum kendime, beynim bana oyun oynuyor, kendine gel diyorum!

elbette hepimiz öleceğiz, orası kesin ama yaşadığım sürece tekrar başlamak istemiyorum, her ne kadar çok istesemde.

daha önce başka bir konu üzerinden paylaştığımı buraya da eklemek istiyorum, belki birine faydası olur.

ve sigara'ya dair sizlerle paylaşmak istediğim, bırakabilirsiniz millet!

Erken yaşta başladım sigaraya, 37 senenin üzerinde içtim, filtresiz olanından, bazen günde 60 tane içiyordum ama 15'in altında değildi hiçbir zaman.
    Çocuklarımı düşünerek kendimi motive ettim, bir kere 2 sene bırakıp tekrar başladım (bir tane'den birşey olmaz mantığıyla yanıldım), tekrar 1 sene bıraktım ama yine başladım.

Şu an 3. kez bırakmayı deniyorum, son sigarayı Mart 2016'da içtim, kendime halen bırakmaya çalışıyorum diyorum çünkü canım istiyor, sağ'dan sol'dan gelen kokusu da halen harika. Hayat boyu müptelası olacağım kesin, o yüzden bir daha 1 tane, bir nefes bile çekmek istemiyorum, direniyorum, çünkü o işi yaparsam, tekrar başlayacağım kesin.

Sigarayı bırakmak kolay, 2 gün içmeyin, sisteminizden çıkmış olup, vücut temizlemeye başlıyor bile, bana göre zor olan başlamamak.

Bırakmak için ise, nezle/soğuk algınlığı/grip vb. bir hastalık geçirdiğinizde, sigarayı zaten içmiyor veya çok az'a indirgemiş oluyorsunuz, 2 gün dayanın içmeyin, imkan varsa kafayı vurup uyuyun, ve ardından her içmediğiniz gün için her günü bir ödül olarak sayın. Etraf'dan etkilendiğinizde direnin, içmeyeceğim deyin kendinize, sizi motive eden neyse onu/onları düşünün, gidip 2 yudum su için. Birkaç gün sonra alışkın olduğunuz dürtü azalacak, vücudunuz da nikotini aramayacak. Kendinize ve çevrenize, ikram vb. gibi durumlarda, bırakmaya çalışıyorum deyip, içmeyin.

Bilinen bırakmak için kullanılan metodların hiçbirini kullanmadım, akupunktur, nikotinli ciklet/bant, veya e-sigaralar gibi AMA ilk bırakmayı gerçekten deneyene kadar, mental olarak kendimi sanırım ±10seneye yakın bir süre boyunca hazırladım, dürttüm, itip kaktım...

Kolay değil, çok doğru, ama mümkün.

34. sadece üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)