Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 688 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 13 Sayfadan BirinciBirinci 123456789101112 ... SonuncuSonuncu
Toplam 257 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bugün neler aldınız?

Tecrübeli Üye sadece - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,260
    281 mesaja 536 teşekkür aldı
    on topic: haftalık market alışverişini yaptım bugün; 1,5Kg elstar elma, 6 adet muz, 6 nektarin, 1 karnabahar, ± 700gr domates, 2 adet salatalık, 12 yumurta, 200gr rendelenmiş mozarella, 2 lt organik süt, 1Kg organik yoğurt, 4 adet ekmek, 1 orta boy kavanoz az şekerli orman meyveleri reçeli, orta boy fıstık ezmesi, 2 paket ekoloji dostu kokusuz çamaşır deterjanı, 1 ufak tüp varnish leke çıkarıcı, 30 adet ekolojik bulaşık makinesi tableti, 215ml sriracha, 220ml ketçap, orta boy kavanoz hardal, 500gr tuzsuz yer fıstığı, 200gr kaju, 150gr kavrulmuş tuzlu badem ve bir paket tam tahıllı az şekerli bisküvi - €86,96

ve sigara'ya dair sizlerle paylaşmak istediğim, bırakabilirsiniz millet!

Erken yaşta başladım sigaraya, 37 senenin üzerinde içtim, filtresiz olanından, bazen günde 60 tane içiyordum ama 15'in altında değildi hiçbir zaman.
    Çocuklarımı düşünerek kendimi motive ettim, bir kere 2 sene bırakıp tekrar başladım (bir tane'den birşey olmaz mantığıyla yanıldım), tekrar 1 sene bıraktım ama yine başladım.

Şu an 3. kez bırakmayı deniyorum, son sigarayı Mart 2016'da içtim, kendime halen bırakmaya çalışıyorum diyorum çünkü canım istiyor, sağ'dan sol'dan gelen kokusu da halen harika. Hayat boyu müptelası olacağım kesin, o yüzden bir daha 1 tane, bir nefes bile çekmek istemiyorum, direniyorum, çünkü o işi yaparsam, tekrar başlayacağım kesin.

Sigarayı bırakmak kolay, 2 gün içmeyin, sisteminizden çıkmış olup, vücut temizlemeye başlıyor bile, bana göre zor olan başlamamak.

Bırakmak için ise, nezle/soğuk algınlığı/grip vb. bir hastalık geçirdiğinizde, sigarayı zaten içmiyor veya çok az'a indirgemiş oluyorsunuz, 2 gün dayanın içmeyin, imkan varsa kafayı vurup uyuyun, ve ardından her içmediğiniz gün için her günü bir ödül olarak sayın. Etraf'dan etkilendiğinizde direnin, içmeyeceğim deyin kendinize, sizi motive eden neyse onu/onları düşünün, gidip 2 yudum su için. Birkaç gün sonra alışkın olduğunuz dürtü azalacak, vücudunuz da nikotini aramayacak. Kendinize ve çevrenize, ikram vb. gibi durumlarda, bırakmaya çalışıyorum deyip, içmeyin.

Bilinen bırakmak için kullanılan metodların hiçbirini kullanmadım, akupunktur, nikotinli ciklet/bant, veya e-sigaralar gibi AMA ilk bırakmayı gerçekten deneyene kadar, mental olarak kendimi sanırım ±10seneye yakın bir süre boyunca hazırladım, dürttüm, itip kaktım...

Kolay değil, çok doğru, ama mümkün.
    Konu sadece tarafından (14 Mayıs 2022 Saat 15:21 ) değiştirilmiştir. Sebep: typo

2. 4 kişi sadece üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Üye dolunaymz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    15
    8 mesaja 13 teşekkür aldı
    Sigarayı kökten bırakıp kurtulun, ben 7 yıl önce bıraktım, bırakmadan içmiyordum resmen sigarayı yiyordum, günde 2 paket Marlboro.

Nasıl bıraktığıma gelince, aslında ben asla bırakamazdım, Türkiye'ye izne gidince Champix diye bir ilaç aldım onun sayesinde bıraktım, hiç zorlanmadım.

Biraz pahalı bir ilaçtı ama sigara masrafını düşününce bedava sayılır. Şimdi var mı ve fiyatı nedir bilmiyorum, netten araştırabilirsiniz, belki yaz tatilinizi bu şekilde fırsata çevirirsiniz, aylık 200 euro cebinize kalır.

5. 2 kişi dolunaymz üyemize teşekkür etti:

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,731
    2,395 mesaja 6,431 teşekkür aldı
    Sigarayi ben de biraktim ve 2 sene sonra yeniden basladim, icime fazla cekmedigim veya cekemedigim icin asiri zararini cekmiyorum ama hic cekmesen bile zarari kesin var.
    Zaten sigara icen sayisi son yillarda asiri azaldi, sagda solda icmiyorum, herkesin oldugu yerlerde icmiyorum, acikcasi utaniyorum, cag disi bir sey yaptigim hissine kapiliyorum. Sigarayi severek ictigim icin birakmayi da düsünmüyorum ama toplum icinde hakikaten cok abes durdugu kesin.
    Allahtan gencler de artik icmiyorlar, yakin bir gelecekte sigara icen kalmayacagina eminim. Eski filmlerde bürolarda falan sigara icildigini görünce acayip tuhafima gidiyor.

Ne satin aldin konusuna da degineyim, yogurt yapma makinesi aldim, yogurdu ayni isida birakan bir alet, zamanini kendin ayarliyorsun, bugün ilk yogurdumu yaptim, 12 saate ayarladim, eger eksi olursa 10 saate indirecegim, cok ince olursa 14 saate cikaracagim. Iyi süt bulmak sorun sadece, cevredeki ciftlikleri arastirmam gerekiyor. Biz ailecek yogurt hastasiyiz, yemekte yogurt mutlaka olmak zorunda.

Cok asiri yemedigimiz icin ufak siseler her yemek icin iyi bir porsiyon, böylece bir hafta hergün taze yogurt olacak, hosuma gitmezse büyük bir kaba da yapabilirim, aletin icine sigmasi yeterli.

7. mxm üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    473 mesaja 1,213 teşekkür aldı
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sigarayi ben de biraktim ve 2 sene sonra yeniden basladim, icime fazla cekmedigim veya cekemedigim icin asiri zararini cekmiyorum ama hic cekmesen bile zarari kesin var.
    Zaten sigara icen sayisi son yillarda asiri azaldi, sagda solda icmiyorum, herkesin oldugu yerlerde icmiyorum, acikcasi utaniyorum, cag disi bir sey yaptigim hissine kapiliyorum. Sigarayi severek ictigim icin birakmayi da düsünmüyorum ama toplum icinde hakikaten cok abes durdugu kesin.
    Allahtan gencler de artik icmiyorlar, yakin bir gelecekte sigara icen kalmayacagina eminim. Eski filmlerde bürolarda falan sigara icildigini görünce acayip tuhafima gidiyor.

Ne satin aldin konusuna da degineyim, yogurt yapma makinesi aldim, yogurdu ayni isida birakan bir alet, zamanini kendin ayarliyorsun, bugün ilk yogurdumu yaptim, 12 saate ayarladim, eger eksi olursa 10 saate indirecegim, cok ince olursa 14 saate cikaracagim. Iyi süt bulmak sorun sadece, cevredeki ciftlikleri arastirmam gerekiyor. Biz ailecek yogurt hastasiyiz, yemekte yogurt mutlaka olmak zorunda.

Cok asiri yemedigimiz icin ufak siseler her yemek icin iyi bir porsiyon, böylece bir hafta hergün taze yogurt olacak, hosuma gitmezse büyük bir kaba da yapabilirim, aletin icine sigmasi yeterli.
    bizdede ben yogurt hastasiyim,,,cok severim,,,bazen isten gücten evde yemek olmadiginda hafif kuru ekmegi yogurdun icine dogruyorum,,,hafif tuzlayip ana yemek gibi götürüyorum.

bizde ciftlikten alip yapiyoruz,,yanliz yaptigimiz maya nin bakterilerimi azaldi sütten mi kaynaklandi bilemicem,,,istedigim tadi alamadim,,,bende yogurt süt kokmadigi sürece sikinti yok,,,götürüyorum,,,hafif ek$i de olabilir,,,hem hafif ek$i yogurt daha saglikli.

senin yogurt makinasini bir tecrübe et bakalim,,sonuc ne olacak. memnun kalirsan bizde aliriz ?

simdiden afiyet olsun ustam

Ettiği Teşekkür
    1,731
    Denedim, 12 saate ayarlamistim ama gece 4 te kalkmak zor geldigi icin kendi kapanmis zaten ama hala sicakti, saat 6 da cikarip buzdolabina koydum, tam istedigim katiliga ulasmadi ama tadi süper, cok hafif eksilik var, benim en sevdigim tad bu. Bakterileri aldim da ayni yogurttan 15 kez yapilir demisler, denemem lazim.
    Alet güzel calisiyor ama 1200 Gram yetecek mi bakalim nasil olacak. Sütü de Pastörizelerden kullandim, onlari kaynatmaya gerek olmadigi halde bir süre kaynattim süt koyulassin diye, süte ayrica özel aldigim süt tozundan kattim, bazi Videolarda tavsiye etmisler ama pek bir fark göremedim. Sabah cikardigimda yogurt cok sulu gibi gelmisti ama buzdolabinda kivamini bulmus.
    Yogurdu ben de ekmekle yemeyi seviyorum, yogurt olmasa ne yaparim bilemiyorum, hayatim boyunca yogurt yemedigim gün yok denecek kadar az, ne biktim ne bir sey. Beyaz peyniri de cok severim ama ondan bazen bikiyorum, bir kac gün agzima sürmüyorum, ya da baska marka alirsam ancak yine istahla yiyebiliyorum, hep aynisi da iyi gelmiyor.
    Kendim yapmazken yogurdu Grichesche Jogurt diye satiyorlar %10 luk, onlara benzetmeye calisiyorum cünkü en hosumuza giden o. Bu kullandigim yogurt ise %3,8 Yagli, bu biraz az oluyor. Buffalo sütü bulsam onu denemek isterdim. Demin TV de Mozzarella konusunda bir belgesel baktim, meger bizim yediklerimizin mozzarellayla alakasi yokmus, asil mozzarella büffel sütünden yapilirmis, inek sütüyle ayni tad imkansiz diyorlar.

Fiati da tabi ona göre pahali. Almanya´da bulunur mu bilmiyorum.

10. mxm üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    473 mesaja 1,213 teşekkür aldı
    biz yaptikmi 7 litre sütten yapiyoruz cesitli ebatlardaki kavanozlara dolduruyoruz. yemekteki kalabaliga göre istedigimiz büyüklükteki kavanozu acip yiyoruz. cok büyük tenceye yaptikmi sürekli acilip kapandigi icin,,her gecen gün biraz daha eksiyor. o yüzden farkli büyüklükteki kavanozlara yapiyoruz.kapagi acilmayanlar biraz daha uzun duruyor.

mxm ustam hangi eyalette kaliyorsun bilmiyorum,,ben nrw de kaliyorum,,,kismet olursa manda sütü alip manda yogurtu yapmayi düsünüyorum,,,sütü dükkandan alip yapmak istemiyorum,,,

direk ciftlikten alip yapmak istiyorum,,,arastirdim bana en yakin bocholt ta buldum hollanda sinirinda,,kismet olursa birgün o taraflara yolum düserse 10 litre almayi düsünüyorum.

yakin derken aslinda cokta yakin degil,,,özellikle gidip alinacak bir mesafe degil. yolum düserse affetmicem

BULDUGUM YER BURASI

12. MEGAbond üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Ettiği Teşekkür
    1,731
    Ben Stuttgart a yakinim.Hollanda bana uzak kalir.
    Aldi de o bahsettigim Mozzarella varmis ama fiatina baktim ve kesin ayni kalite olamayacagini sundan anladim, TV de seyrettigimde kilosunu 13 Eurodan satiyorlardi, kendi üretimleri ve alanlar cok ucuz diyorlardi. Aldideki ise kilosu 7 Euroya geliyor, onda fazla bir kalite aramamak lazim bence, büyük bir ihtimalle inek sütüyle karistiriyorlar.

Fransa´da adam manda sütünü fabrikasi icin aliyordu, kilosu 1,70 e anlastilar, aldigi rakam büyük miktarlarda, öyle 100-200 kilo falan degil.

Seneler önce Italyan mafyasi bu isi tamamen ele gecirmis, demek cok para olan bir is. Sonradan karsi cikanlar sayesinde kurtulmuslar. Benim Italyan bir arkadas bana Italya´da gelen Mozarella getirecekti, arada kaynadi gitti ama bana dedigi suydu: Bu getirdigimi bir ye, bundan sonra dükkandan alip yemezsin, cok iddiali konusmustu.
    Deneyen var mi acaba? Cok merak ettim bu olayi yahu. Meger biz Mozarella yerine tadsiz tuzsuz bir peynir yemisiz senelerce. Ben de diyom bu niye bu kadar meshur, ne tadi var ne tuzu.
    Konu mxm tarafından (16 Mayıs 2022 Saat 20:43 ) değiştirilmiştir.

14. mxm üyemize teşekkür edenler:

Üye mavi78ates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    11
    6 mesaja 8 teşekkür aldı
    Slm, 5 sene oldu sigarayi bırakalı ve ezigarette geçis yaptık severek de Dampfen ediyorum fakat bunlarda Steuer geliyor ve baya artış olacak

https://www.flotter-dampfer.de/blog/...l%20hochgehen.

Şaka gibi 10 Euro'luk 1 litre Base 200 Euro olacak altın dan değerli
    Konu mavi78ates tarafından (17 Mayıs 2022 Saat 11:12 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye Rammstein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa
    Ettiği Teşekkür
    68
    93 mesaja 197 teşekkür aldı
    Robot cim bicme makinesi icin piquet aldim.

https://www.amazon.fr/Lohag-Piquet-t...07XBSF3PK?th=1

Moderator DJ TENAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bu Dünyadan Degil
    Ettiği Teşekkür
    1,068
    172 mesaja 889 teşekkür aldı
    Bose Kulaklik aldim PC icin, cok süper ses Kalitesi en önemlisi Bass lari cok kuvvetli. Bluetooth la her cihaza baglanabiliryorsun.

Saturn da 399 € dan 243€ ya düsmüs, Kalite Kopfhörer isteyen kacirmasin derim.

Bügün yine düsmüs > Saturn_Bose_ TIKLA Bak
    Konu DJ TENAY tarafından (23 Mayıs 2022 Saat 18:55 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    1,731
    Bose ismi yeter, Amazonda aynisi 259 Euro su an.
    Benim is arkadasi ise oyun hastasi, kalite acisindan bu markayi öve öve bitiremiyor, oyun icin vermeyecegi para yok.
    Kullanan var mi?
    https://www.beyerdynamic.de/

Tecrübeli Üye fantoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    404
    346 mesaja 1,119 teşekkür aldı

Kolloidales Gold 20PPM Braunglasflasche 1000ml -
    hoch konzentriert (Reinheitsstufe 99,99%) Colloidal Gold (1000ml)

Preis: 29,90€

3 mayista almistim 27,90 € di fiyati,20 gün sonra 2 € artmis.
    Baska biris 45 € ya satiyor.
    Unutkanlik,hatirliyamama problemim yok oldu,elhamdülillah.
    Tavsiye ederim...

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,151 teşekkür aldı
    1x Seagate Expansion Portable 5 TB aldım, NAS’ın Backupunu buraya aktaracam her hafta.

Ayrıca ikinci bi Backup Strato Online Webserver üzerinde var. İki Backup her zaman tek backuptan iyidir bence…

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    geçen hafta otobanda biri bodoslama arabaya daldı total schaden

Bugün yeni araba C-MAX FORD aldım arabayı mobile.de görmüştük

almaya gittiğimizde orada mobile.den mesaj geldi araba 1000€ ucuzladı diye

22. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,151 teşekkür aldı
    Geçmiş olsun diyelim Horoz ustam.

ALLAH (cc) kazasız belasız sürmek nasip etsin, hayırlı uğurlu olsun yeni araban.
    Güzel görünüyor.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,643
    1,614 mesaja 3,316 teşekkür aldı
    Evet cok kötü bodozlamis..
    Gecmis ve hayirli olsun..

Tecrübeli Üye fantoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    404
    346 mesaja 1,119 teşekkür aldı

Sedef hastalığı için bir krem tarifi buldum.
    Listede manda tereyağı (Büffel Butter)da vardı.
    Ismarladım.
    Tadı öyle güzelki.
    Buram buram.
    Denemenizi tavsiye ederim.
    Ama biraz pahalı.
    Ismarladığımda en az 3 tane ısmarlanıyordu,4 e çıkartmışlar.

https://www.amazon.de/gp/product/B09...?ie=UTF8&psc=1

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı
    En son çamaşır makinesi ısıtıcısı aldım. Ablam aradı, makine çalışırken sigorta atarmış, gel bir bak dedi.
    Herhalde Abflussschlauch tıkanmış dedim ama öyle değildi.

Makinenin arkasını açıp su ısıtıcısını ölçü aletiyle kontrol ettim, kısa devre vardı.
    Neyse su ısıtıcısını çıkardım, görüntü altta.
    IMG_20220522_191106.jpg

Yenisini aldım amazondan.
    Screenshot_20220526-085940.jpg

Dün taktım, tamirat toplam 20€ya mal oldu.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Benim de 2-3 gün önce Buzdolabı su koyverdi.

Blomberg (BEKO) marke 6 sene önce Amazon dan almıştım extra sigortalamıştım

Sigortayı aradım bugün montör gönderdiler

Montör kompresör bozulmuş ben sigortaya bildireceğim onlar ne karar verir bilemem dedi.

Türkiye de olsa yeni kompröser takıp gaz basarlar.

Almanya da yenisini al eskisini çöpe at mantığı

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Bugün yine Beko aldım

Siemens, Bosch zaten (Türk Malı) ve digerleri bu kadr hacim sunamıyor

eski Buzdolabı (Blomberg=Beko) sigortalıydı sigorta şirketi ni aradım servisi gönderdiler servis bundan hayır gelmez dedi

Halbuki Türkiye de olsa eski buzdolabının komprosörünü değiştirler ve yeniden gaz basarlardı

neyse sigorta 549€ ödeme yapacaktı

Bende bunu sipariş ettim

Konu hOrOz tarafından (11 Haziran 2022 Saat 18:22 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)