Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 710 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 273 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bugün neler aldınız?

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye sadece - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,271
    283 mesaja 539 teşekkür aldı
    on topic: haftalık market alışverişini yaptım bugün; 1,5Kg elstar elma, 6 adet muz, 6 nektarin, 1 karnabahar, ± 700gr domates, 2 adet salatalık, 12 yumurta, 200gr rendelenmiş mozarella, 2 lt organik süt, 1Kg organik yoğurt, 4 adet ekmek, 1 orta boy kavanoz az şekerli orman meyveleri reçeli, orta boy fıstık ezmesi, 2 paket ekoloji dostu kokusuz çamaşır deterjanı, 1 ufak tüp varnish leke çıkarıcı, 30 adet ekolojik bulaşık makinesi tableti, 215ml sriracha, 220ml ketçap, orta boy kavanoz hardal, 500gr tuzsuz yer fıstığı, 200gr kaju, 150gr kavrulmuş tuzlu badem ve bir paket tam tahıllı az şekerli bisküvi - €86,96

ve sigara'ya dair sizlerle paylaşmak istediğim, bırakabilirsiniz millet!

Erken yaşta başladım sigaraya, 37 senenin üzerinde içtim, filtresiz olanından, bazen günde 60 tane içiyordum ama 15'in altında değildi hiçbir zaman.
    Çocuklarımı düşünerek kendimi motive ettim, bir kere 2 sene bırakıp tekrar başladım (bir tane'den birşey olmaz mantığıyla yanıldım), tekrar 1 sene bıraktım ama yine başladım.

Şu an 3. kez bırakmayı deniyorum, son sigarayı Mart 2016'da içtim, kendime halen bırakmaya çalışıyorum diyorum çünkü canım istiyor, sağ'dan sol'dan gelen kokusu da halen harika. Hayat boyu müptelası olacağım kesin, o yüzden bir daha 1 tane, bir nefes bile çekmek istemiyorum, direniyorum, çünkü o işi yaparsam, tekrar başlayacağım kesin.

Sigarayı bırakmak kolay, 2 gün içmeyin, sisteminizden çıkmış olup, vücut temizlemeye başlıyor bile, bana göre zor olan başlamamak.

Bırakmak için ise, nezle/soğuk algınlığı/grip vb. bir hastalık geçirdiğinizde, sigarayı zaten içmiyor veya çok az'a indirgemiş oluyorsunuz, 2 gün dayanın içmeyin, imkan varsa kafayı vurup uyuyun, ve ardından her içmediğiniz gün için her günü bir ödül olarak sayın. Etraf'dan etkilendiğinizde direnin, içmeyeceğim deyin kendinize, sizi motive eden neyse onu/onları düşünün, gidip 2 yudum su için. Birkaç gün sonra alışkın olduğunuz dürtü azalacak, vücudunuz da nikotini aramayacak. Kendinize ve çevrenize, ikram vb. gibi durumlarda, bırakmaya çalışıyorum deyip, içmeyin.

Bilinen bırakmak için kullanılan metodların hiçbirini kullanmadım, akupunktur, nikotinli ciklet/bant, veya e-sigaralar gibi AMA ilk bırakmayı gerçekten deneyene kadar, mental olarak kendimi sanırım ±10seneye yakın bir süre boyunca hazırladım, dürttüm, itip kaktım...

Kolay değil, çok doğru, ama mümkün.
    Konu sadece tarafından (14 Mayıs 2022 Saat 15:21 ) değiştirilmiştir. Sebep: typo

2. 4 kişi sadece üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 15 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 15 misafir)