Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 562 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 31 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Almanyadan Türkiyeye gidip orda Çalışmak

Tecrübeli Üye Burclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ev
    Ettiği Teşekkür
    257
    128 mesaja 248 teşekkür aldı
    Alıntı batum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1-Arkadas veya akraba farketmez
    2-Baskalrini yalanla kandirmak cok kolay,sen baskasinin yalanina inandiysan beni seni tanisam ne olcak ?
    3-Türkiyede is yapanlar Alman ,ingiliz,italyan firmalarla alakasi yok,Hepsi sen gibi gurbetciler,orda kafarini kullanip is kurmuslar
    4-Cevremde bu isi yapan yok ama,Türkiyede kizim Callcenter de calisiiyor,bahsettigin gibi Alman sirketi ama,Almanlarla alakasi yok
    5-Ahkam kesme olayi yok,bildik ve gördüklerimi yaziyorum,onun disinda dedigim burda calisip harcanma konusuna gelince

sen onca yalana inanip arkasinda duruyorsan ne yazayim ?

Simdi bu yazdigim size degil yanlis anlamayin

3 kagitci hirsiz degilseniz Kesinlikle türkiyeye dönmeye kalkmayin,sizleri orda 2-3 ayda soyup sogana ceviriler
    Tamamdır anlaşıldı, aklı başında bir sohbet etmesini öğrenememişsin anlaşılan, tutturmuşsun yalanda yalan, ben bildiğimi anlatırım ister inan ister inanma.

Hastaneden 3 gün oldu çıkalı, seninle burda boşuna uğraşmak istemiyorum ve Allaha havale ediyorum.

Cahille sohbet etmek güçtür bilene, çünkü cahil ne gelirse söyler diline. Hz.Mevlana

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    197 mesaja 336 teşekkür aldı
    Alıntı Burclu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cahille sohbet etmek güçtür bilene, çünkü cahil ne gelirse söyler diline. Hz.Mevlana
    Bir seyi önce kendi gözlerinle gör yasa ondan sonra paylas
    Burda millete görmedigin etmedigin seyi yazip
    Atip tutma

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Arkadaslar birbirinizin gönlünü kirmayin..
    Görüs ayriliklari olabilir..
    Unutmayin burasi sanal alem de olsa burada yazdiklarinizin arkasinda bir insan var,düsününki ayni sohbeti karsikarsiya gelerek yaptiniz,buda onun gibi,,yani birbirlerinize hakkiniz geciyor,,uzatmayin barisin..
    Ben inanmiyorum ki,karsikarsiya geldiginizde bu sekil konusasiniz,inaniyorumki daha saygili olurdunuz..
    Ayni hatayi ben eskidende cok yapardim artik yapmiyorum

5. 3 kişi webci üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye xedox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    922
    69 mesaja 138 teşekkür aldı

3 kagitci hirsiz degilseniz Kesinlikle türkiyeye dönmeye kalkmayin,sizleri orda 2-3 ayda soyup sogana ceviriler
    Arkadas hakli cikacam diye resmen Türkiyedeki insanlara üc kagitci hirsiz diyorsun resmen, ayiptir, sen kendini ne zannediyon? Türkiyede varda burda yokmu? bu kadar kendini üstün görme nedir arkadas, alti üstü almancisin. Türkiyede senden benden cok daha kaliteli insanlar var. oturmusunuz burda iki üc tane neredeyse rahmetli millete akil veriyorsunuz. o adam daha genc önünde uzun yillar var, adam kendine kendine bir hedef koymus gider olmadi geri gelir, hata etmis size danismis adama söylemediginizi birakmadiniz.

7. 2 kişi xedox üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    174
    30 mesaja 48 teşekkür aldı
    Alıntı fatrix38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burda evleneceğim insana birşeyler verebilmek için çabalıyorum.
    Excuse me, wir haben 2022!!!
    Kalbini veriyorsun, daha neler vereceksin?

Gesendet von meinem SM-S908B mit Tapatalk

9. 2 kişi Serkinho üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    197 mesaja 336 teşekkür aldı
    Alıntı xedox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadas hakli cikacam diye resmen Türkiyedeki insanlara üc kagitci hirsiz diyorsun resmen, ayiptir, sen kendini ne zannediyon? Türkiyede varda burda yokmu? bu kadar kendini üstün görme nedir arkadas, alti üstü almancisin. Türkiyede senden benden cok daha kaliteli insanlar var. oturmusunuz burda iki üc tane neredeyse rahmetli millete akil veriyorsunuz. o adam daha genc önünde uzun yillar var, adam kendine kendine bir hedef koymus gider olmadi geri gelir, hata etmis size danismis adama söylemediginizi birakmadiniz.
    Sen Almanci olabilirsin ben degilim

Kendimi hakli olmayada cikarmiyorum gercekleri söyleyince her zaman birilerine batar ;-)

Tecrübeli Üye xedox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    922
    69 mesaja 138 teşekkür aldı
    Sen Almanci olabilirsin ben degilim

Kendimi hakli olmayada cikarmiyorum gercekleri söyleyince her zaman birilerine batar ;-)
    Batmasi normal, adamlarin ne hirsizligini koydun ne üc kagitciligini, senin bulundugun cevre ückagitci hirsiz dolu olabilir Allaha cok sükür bende böyle bir sey yok. Bu konuyuda kapatalim.

12. xedox üyemize teşekkür edenler:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Türkiye'de yasam isin iyi olsa bile zor.

Misal annemler 4-5 ay Türkiye'de kaliyorlar. Annem kalp hastasi. By-Pass ve Stentleri var. Annem hastalandi. Kalp olabilir diye hastaneye götürdük. Devlet hastanesi pazar yeri gibi. Birde doktorlarda bazilari var bazilari yok. Misal doktor istifa ediyor, yerine hemen doktor gelmiyor. Sonra diyorlar o uzmanlikta Usak'da doktor yok. Sonra sizi Afyon'a veya Izmir'e havale edelip diyorlar.

Sükür paramiz oldugu icin özele götürdük. Devlet hastanesinden tek farki doktorlari olmasi. Annemi yatirdilar üc gece. 3500 - 4000 TL para aldilar. Ayriyeten birde SGK'dan aliyorlar.

Dedigim gibi sükür biz gurbetci oldugumuz icin bize dokanmiyor fazla. Ama yerli insanin icin cok zor. 3/4 asgari ücret demek.

Nacizhane fikrim su: Eger Almanya'da arkadasimiz gibi düzgün isiniz varsa hic macera aramanin geregi yok. Türkiye'de millet bosuna Almanya'ya kapak atmaya calismiyor. Son zamanlarda hatda artti bile.

Ha Leihfirma'da sürünüyorsaniz ozaman gidip deneye bilirsin. Yabanciar polisiyle konusun, size denemek icin izin kagidi veriyorlar. O sürede gelip gitmeyede gerek kalmiyor.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (09 Ekim 2022 Saat 19:43 ) değiştirilmiştir.

14. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    261 mesaja 543 teşekkür aldı
    @fatrix38, sevgili hemşehrim bende nacizame fikrimi yazmak isterim,
    son aylarda Türkiye'den ne kadar doktor-mühendis almanya'ya göc etti biliyormusun?
    kac tane yüksek tahsilli iş-güç sahibi insanın almanya'ya gelmek için çabaladığını biliyormusun?
    ben 56 yaşındayım, 29 senedir burdayım, ben bile temelli dönüş yapmak istemem,
    bak Türkiyemizi,devletimizi,milletimizi ölesiye severim, bu yaştayım,savaş filan çıksa ilk ben giderim
    sen burda doğmuş büyümüşsün, maalesef Türkiye ve Almanya çok farklı ülkeler
    sakın bu TV'lerde medyada Türkiye ile almanyayı kıyaslayanların gazına gelme, Almanya dünyanın en güçlü 5 ülkesinden birisi,keşke Türkiyemiz de olsa ama en az 30 basamak var
    almanyada az cok hak-hukuk var, bir vertrag yaparsan sonuna kadar geçer, kanunlar herkese aynıdır
    Türkiyede hak.hukuk adamına göre olur, zengin-fakir-a partisi-b partisi-bilmem kimin akrabası olursan kanun degişik calışır
    almanlar günlük hayatta çok sıcakkanlı değilse bile, dedikodu,üç kağıt,yalan-dolan,kavga filan Türkiyedeki gibi olmaz,
    Türkiyede günlük hayatta düzen yoktur,ne trafikte,ne yolda yürürken, yemek yerken,bankada,otobüste,hastanede nerde olursan ol, daha çok saygısız-kültürsüz insanlar görürsün, sıra bekleme,diğer insanlara saygı filan göremezsin,
    almanyada en çok ayrımcılıktan şikayet ederiz,sadece Türk olduğumuz için başımıza gelenlere bakarız. unutmayalımki bu ayrımcılık heryerde var, Türkiyede de almancıyız,herkes bizi almancı,çok özür dilerim, sağılacak inek gibi görecek
    26 yaşındasın, aile kuracaksın, çocuklarına dünyanın en güçlü 5 ülkesinden biri almanyada mı yoksa Türkiyedemi daha iyi bir gelecek verebilirsin?
    eğer Kayseriye gidersen,birde meydana git,Bürüngüz Camiinin önü namaz vakitlerinden önce emekli amcalarla doludur, Onlara bu fikrini söylersen, seni o bastonlarıyla bir güzel döveceklerine eminim, evini-arsasını-arabasını satıp almanyaya kapak atmak isteyen birsürü insan varken, sen ne diyon lennn derler
    sürcü lisan ettiysem affola, Allah yar yardımcın olsun

16. 5 kişi akbaba üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    54
    5 mesaja 6 teşekkür aldı
    Ustalar öncelikle birbirimizi kırmayalım, ne gerek var.

Görüşleriniz çok güzel, bana yardımcı oldu, bu fikrin boşuna zorluklar açacağınında farkındaydım zaten.

herşeyim var, çok Şükür. Şimdi bir Eş bulup evlenmek lazım. Doğru zaman olduğununda adım gibi eminim. InshaAllah bu birsonraki adım olacak.

Ha bide bu fikrin aklıma gelme sebebide, belki türkiyeden evlenirim, oraya giderim diye gelmişti. (hemen kızmayın��)

En doğrusu Almanyaya devam ��

Saygılar & Sevgiler
    Fatih

18. 2 kişi fatrix38 üyemize teşekkür etti:

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    521 mesaja 1,097 teşekkür aldı
    Arkadaslar, konu arasira sebepsiz gerginlige sebep olmus, müdahale edip silmek istemeyip uyarmak istedim lakin, teknik bir sorun nedeniyle yazilarim kaydolmadi.
    Herkesin fikri kendince degerlidir, birbirimizle edindigimiz tecrübeleri paylasip yardimci olmaya calisirken asla birbirimize üstünlük saglamaya calisip kalp kirmamaya dikkat edelim.
    aldigimiz fikirleri alacagimiz kararda degerlendirmeye alip almamak sonucta yine kisinin kendine kalmis bir durum sonucta zorlama yok, karari kendimz verecegiz, kalp kirici olmadan sohbetimize devam edelim.

20. 4 kişi hekimoglu üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)