Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 665 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Audi Q5 Inspektion 1000€?

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    261 mesaja 543 teşekkür aldı

Audi Q5 Inspektion 1000€?

selam arkadaşlar
    gecen sene Q5 almıştım, service anzeige geldi,araba 2017 model.
    bizim burdaki Audi servisine gitttim, bunlarda digital servis varmış,Audi'de yapılırsa sisteminine kaydoluyormuş, bunu arabayı alırken söylemişlerdi.
    bana angebot yaptılar, yag-filtre degisecek, ufak tefek isler var, Bremsflüssigkeits-Service, Schiebedach reinigen gibi, yaklaşik 1000€ istediler
    arabayı uzun süre kullanmaya niyetliyim, bunlari bir araba tamircisine yaptirsam 200€ tutar, sizler nasil yapiyorsunuz, inspektion icin servisemi gidiyorsunuz yoksa tamirciyemi?

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye arapkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    276
    58 mesaja 76 teşekkür aldı
    Bende de 2015 hyundai var servis kücük insp. icin deli para istedi bende dedigin gibi isimli olan baska bir tamirhaneye yaptirdim onlarda isliyorlar deftere
    ama bazilari na göre arabayi satmicaksan kendi servisine gerek yok servislerde iscilik cok para tutuyor adamlar saat ücretlerine ucuk paralar yaziyorlar

4. arapkarizma üyemize teşekkür edenler:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Alıntı akbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar
    bizim burdaki Audi servisine gitttim, bunlarda digital servis varmış,Audi'de yapılırsa sisteminine kaydoluyormuş, bunu arabayı alırken söylemişlerdi.
    bana angebot yaptılar, yag-filtre degisecek, ufak tefek isler var, Bremsflüssigkeits-Service, Schiebedach reinigen gibi, yaklaşik 1000€ istediler
    arabayı uzun süre kullanmaya niyetliyim, bunlari bir araba tamircisine yaptirsam 200€ tutar, sizler nasil yapiyorsunuz, inspektion icin servisemi gidiyorsunuz yoksa tamirciyemi?
    Uzun süreden ne anladigina bagli. Benim gibi her arabayi cöpe kadar sürersen hic gerek yok. 2012 yilinda Dizel Mercedes aldim ve halen biniyorum ve Allah'in izni ile kaza veya Motorschaden olmazsa gittigi yere kadar binerim. Yeni tip arabalar güzel, ama Allah korusun birsey bozulsa yandin. KM göstergesi bile LED ekran. Kim bilir bir bozulsa kaca degisir. Kimseyede degistremezsin.

Ben Inspektiona hic gitmiyorum, ama arabada birsey bozulsun hemen degistiririm. Yagini ve filitreleri kendim degistiriyorum. Hepsine para verirsem yandim.

6. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    59 mesaja 99 teşekkür aldı
    Alıntı akbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar
    Usta bende geçen sene 2017 Mercedes Gla aldım,bu sene servisi geldi 1070€ para istediler,içinde yağ değişimi, filitreler ve bujilerin deyişimi vardı,sadece yağ ve buji deyişimine yaklaşık vergisi ile birlikte 700 € gibi para istiyorlardı,bende Mercedes servisinin kullandığı yağı interneten aldım 5litresi 40€ ya geri kalanlarıda arkadaş haleti hepsi bana işçilik ile birlikte 310€ ya maal oldu ve birde digital işlemesinide yaptı.Bence deymez onların yaptığı işin aynısını öbürleride yapıyor daha uygun fiyata.

8. 2 kişi torpido üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Rookie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    334
    57 mesaja 78 teşekkür aldı
    45 senedir araba kullanırım garanti süresi dışında servisine hiç götürmedim, bu zamana kadar bir sorun yaşamadım, yalnız kolay TÜV almak için sıradan yerlerden TÜV almamak lazım, TÜV arabanın hayati aksamlarını kontrol ediyor bulduğu sorunlu yerleride düzgün bir biçimde yaptırmak lazımki sıkıntı yaşamayalım.

10. 2 kişi Rookie üyemize teşekkür etti:

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı
    Aynen Rookie usta, garanti dışı ne Vollkasko yaptırırım ne de inspektionu direk servisinde.
    Benim Audi A6 2011 model, geçen sene 180 bin km de Vollinspektion sirasiydi, Audiye sordum, hesap 2300€, kayış mayış hepsini değiştiriyorlar. Bir arkadaşın kfz werkstattı var, 1000€ ya yaparım dedi. 1300€ cepte kaldı.

12. 44Malatya üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)