Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 709 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ölheizung'un yerine ne kullanabiliriz?

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    28
    7 mesaja 8 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben iki ay önce ev aldım. Sıfır sayılır
    2 yaşında. Tabiki herşey istediğim gibi değil. Mutfak dar, odalar biraz daha küçük olabilirdi. Ama herşey istediğin gibi olmuyor, çünkü kendin yaptırmıyormusun. Öncede bende herşey dört dörtlük olsun diye isterdim. Ama şimdi öyle değil. Onu kafaya tak bunu tak nereye kadar.

Kaloriferci tabiki değiştir diyecek. Ticaret sonunda.

*** Tabi ki haklisin sıfırdan yapmak daha baska. Genede iyi bir ev almissin 2 yaşında masrafsız dertsiz.
    Umarım keyfini cikarirsin güle güle otur BIRBEY.
    Konu disinda olacak ama is yeri ve çocukların okullarına yakin mi nasıl.
    Konunun en sonunda herkese soracam zaten bu yol meselesinide.

***Bu baktigim evinde her kati 40m2 diye biliyordum fakat evin cizim kagitlari Exposede var. Ordan dis ölcülerine baktigimda.

9,50m*6,48m=61,56m2 cikiyor brutto.
    Nettosu nasıl hesaplanıyor acaba her katin?

***Markler ile yarina 18:00 e termin yaptım evi tekrar görmek icin, baska gelenlerde olacak dedi tamam dedim.
    Ben ilk gittiğimde eve bakmaya distan bakmistik hanımla. Evi ve bahçesini beğenmiştik. Sadece salonu görebildik camdan
    ve küçük gelmişti ama ne yapalım ev yok hesabımıza göre..
    Ertesi günde Markler ile icine bakip pazarlık etmiştim, hanim o gün calistigi icin tek gitmiştim.
    Yarin Metre ile gideyim, hanımla salon ve diğer odaları ölceyim esyalar icin kaba taslak hızlı sekilde.Hanımla tam bi karar veririz daha iyi olur.

***Bu günde sabah bankacı ile konustuk. Evin kredisini hesaplayıp yollayacak angebot olarak.
    Evin resimlerine baktı icini beğendi temiz diyor. Masrafsız hemen oturuluyor.
    Sadece Catisinin seklini ve Araba park edecek Carports u beğenmedi bankacı.
    Bahce ve agaclarin uzun olması kösede olması evin iyi dedi. Bu Ölheizungu ve Arsanin evin degerini hesaplayıp yarina yollarim dedi.
    Alip almamak sana kalmış dedi. Bizi çok iyi anladigini ifade etti cünkü Berlinde ve çok yakınlarında ev yok arsa yok, olsa bile uçuk fiyatlar.
    O yüzden yarin gene eve gidip bakacaz hanımla.

Okul 13 km. (25-35 dk araba ile ) Sabah kolay olsun diye otobüs durağına kadar sürecez 10 dk ordan kendileride gidebilir tabi daha kucuk birisi 2 sene sonra anca gidebilir kendileri)

Benim is yeride 26 km. ( Sabahci olunca 30-40 dk, isten cikinca çocukları alıyorum yolumun üstünde zaten ve ordan asagiya dogru eve devam.)
    (Öglenci olunca 40-55 dk gidiş, ama dönüş gece 9 dan sonra olduğu icin 30 dk sürer)

Hanimin is yerie 25 km. ( 1 saat Otobüs ve Bahn) Hanim haftada 3 Gün Home office.

Ev alipta boyle yolunu uzatan çok var. Internette okumuştum ev aldıysanız kendinize ait is yerinizin yolunuza 30 dk fazla ekleyebilirsiniz diyordu.
    Daha fazla sürüyorsa eger değmez diyordu. Boyle bir istatistik yapmislardi.
    Konu Berlin tarafından (16 Haziran 2022 Saat 14:04 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)