Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 657 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ölheizung'un yerine ne kullanabiliriz?

Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    28
    7 mesaja 8 teşekkür aldı

Ölheizung'un yerine ne kullanabiliriz?

Selam arkdaslar,

1999 yılında yapılan bir Evi alma durumumum var. Fiyatı 595.000 Euro ama ev Ölheizung olduğu icin 560.000 Euroya indi Markler. Evi almak deger mi değmez mi ve Ölheizung yerine ısınmak icin daha hesaplı ne kullanabilirim.
    Asagiya evin bilgilerini yazıyorum. Bu isten anlayan arkadaslar yardimci olursa sevinirim.

Telefonda bir Firmadan bilgi aldık. ölheizung ve kalorifer petekleri sökülüp yerine bahçeye Erdwärmepumpe ve buyun odalara Fussbodenheizung icin 60.000 Euro fiyat verdi. Tabi ona görede kapı altları tekrar kesilecek ve Laminat gelecek, bunlar fiyatın icinde degil tabi.

Baska Firmadanda bilgi alacaz ama isler yogun olduğu icin pek vakit olmuyor öyle her seye. Yardimci olabilecek arkadaşlar varsa iyi olur.

Polan Firmalara yaptırsak yada öyle ucuz yapan Firma biliyorsanız paylaşın lütfen. Bu ev Berlinin asagisinda hemen, Teltow diye geciyor.

Gebäude:

Gebäudetyp : freistehendes Einfamilienhaus
    Adresse : Teltow
    Gebäudeteil : Gesamtes Gebäude
    Baujahr Wärmeerzeuger : 1999
    Gebäudenutzfläche (A) : 149,9m2
    Wesentliche Energieträger für
    Heizung und Warmwasser: Heizöl
    Art der Lüftung / Kühlung : Fensterlüftung

Energieverbrauch :
    D ve E nin ortasında. 138,4 kWh/(m2.a). Primärenergieverbrauch dieses Gebäudes.

Endenergieverbrauch dieses Gebäudes :
    (Pflichtangabe in Immobilienanzeigen) 125,8 kWh/(m2.a)

Verbrauchserfassung - Heizung und Warmwasser

Zeitraum Energieträger 3 Primärenergiefaktor Energieverbrauch (kWh)
    von bis
    12.04.2013 12.09.2016 Heizöl 1,10 59462

Anteil Warmwasser (kWh) Anteil Heizung (kWh) Klimafaktor
    14866 44597 1,11

Energieverbrauch

Abrechnungsbeginn Abrechnungsende Verbrauch
    01.10.2015 12.09.2016 21.000

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    536
    105 mesaja 204 teşekkür aldı
    bence evin durumu iyi ise - hic orayi burayi yikma/kirma

heizölü yani brenner problem yapana kadar kullan - sonra brenneri pelletofene degistir -- tanklarin yerine pellet deppolanir ordan otomatikmen kendi ceker

heizölde kalmakda var --> pahali ise az alirsin ucuzlarsa cok alirsin

altarnativ olarak --> gaz - ama fiyatlar suan nasil ne olur onu bilemem

ama sifirliyacagim dersen --> o zaman tavsiyem --> catida ceryan üreticesin ve pelletofen --> kendin ürettigin ceryanla da yaz ve kis sicak suyunu isiticaksin kisinda pelletofene faydasi olur (kisinda kalorifer suynu isiticak) ama soguk ayarlari tabikide o kadar faydasi olamaz -- günese bagli
    selamlar

4. elektroniker üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Ejderabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    147
    110 mesaja 197 teşekkür aldı
    aynen elektronikere katiliyorum.

bende 4 sene önce ev aldim ve Heizung / Dämmung yapmadim. Heizungu eski ev sahibi 2017 de degistirmis ve yeni tip Ölheizung.
    Üst kat 105 m2 civari alt katda bodrum oradada 30m2 oturma alani var ama alt katda keyfi kaliyoruz.

Senelik yakitim = 2.500 Litre ortalama = 26.000 kwH (sen bununla kiyaslayabilirsin).
    Daha net olacak olursak senin alacagin ev daha az yag yakiyor (21.000 kwH = 2.000 Litre yag eder

Simdi iki yolun var

1.) ya benim yaptigim gibi yapacaksin = yani hicbirsey (ben sadece camlari degistirdim)
    2.) yada herseyi yenileyeceksin

Ikinci yolu izlersen Wärmepumpe mantikli (benim komsu yapti gecen sene basladi bu sene bitti - evlerimiz ayni bitisik) ama Wärmepumpe yaparsan evi mantolaman gerek. Komsunun rakamlarini paylasiyorum
    - Kalorifer (30k), Wärmepumpe mit Fussbodenheizung (Entsorgung alte Öltanks)
    - CAmlar 3 katli (25k)
    - Cati (25k)
    - Solar (25k)
    - Mantolama (35k), bunun icinde dis cephe Dämmung, Dachbodendämmung, ve evin disi yeniden sivalama ve boyama var
    Bunlari tabiki Energieberater üzeri yapip 20%-40% devlet destegide aldi yukarda olan rakamlarda devlet destegi düsürülmüs hali
    yani esittir 140 bin Euro

Simdi ise hemen hemen hic yakit masrafi yok. Wärmepumpe agirlikli elektrik ile calistigi icin catidan gelen elektrik onu karisiliyor. Fazla elektrik bile üretiyor.

Simdi benim hesaba gelelim yukardaki komsunun yaptigi masrafin sadece camlara 15k yaptim.
    senelik yakitim 2500 Litre en son 0,75 full doldurum. Su an fiyatlar 1,45
    Diyelim ki önümüzdeki 30 sene bu fiyatlar kalir ise senelik 3.625 euro ve 30 senede 108 bin Euro harcayacagim.

Tabiki bende su an bu fiyatlardan etkilenenlerden ama önden 140 bin cikaracak kadar mantiksiz düsünmedim.

Ben su an tek brsey yapmayi düsünüyorum oda komsunun yaptigi Dachboden dämmen. Malzemeleri kendim aliü babamla yapacagim 105m2 ye 3.000 Euro masraf edip enerji masraflarimi 30% indirmeyi hedefliyorum.

Bu romanimdan sonra düsün tasin derim.

Sen komsunun yaptirdigi kaloriferde bile iki misli teklif almissin (bu arada teklif normal cünkü firmalar yetisemedigi icin ucuruyorlar fiyatlari). Allah bu rakamlarda kolaylik versin.....
    Konu Ejderabi tarafından (11 Haziran 2022 Saat 13:50 ) değiştirilmiştir.

6. 3 kişi Ejderabi üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Petrol ve Gas fiyatlarında bu fiyatlar durmaz..

Alman Hükümeti 3 ay için mwst indirdi ama 3 sonra Petrol ve Gas fiyatları tavan yapacak.

Dizelin litre fiyatının 2,60€ firlayabileceğini tahmin ediyorlar

Eğer Almanlar Rus Gas ve Petrolünü boykot ederlerse kışın sıkı giyinin derim ..

Yakıt fiyatlarını indirim uygulamaları rağmen fiyatlar bir hafta da aynı seviyeye geldi .

Benim bacanak yeni ev yaptı baştan erdwärme yaptırdı çok memnun

Yeraltına tank koydurdu, yağmur suyunu topluyor WC de bahçe sulama da kullanıyor.

Bazen ileriye dönük hesaplamalar yapmak bir iki günlük karı düşünmekten daha karlı

Önümüzdeki kış çok çetin geçecek gibi sıkı giyinin

8. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    147
    Horoz Usta haklisin - kimse savas olacagini corona olacagini ve bilhassa gas/öl fiyatlarinin bu sevyeye cikacagini tahmin edemezdi.
    Ben yasadiklarimi paylastim arkadasla - 2018 de ne corona vardi nede savas.

Tabiki elinden geliyorsa "Wärmepumpe" ve ileriye dönük "günes enerjisi" tabiki mantikli. Ama yeni ev alan iyi hesap kitap yapmali.

Arkadas 560 bine ev alacak yan masraflari 60-70 bin. Yani anahtar icin 620 bin ödeyecek.
    Aylik taksiti bunun rahat 2 bin vardir.
    Bunun üstüne birde 80-100 bin renovierunga harcasa aylik taksit 2.500 - 3.000 Euroya cikar 3% Tilgunda tahminen (hesap yapmadim).
    Arti faizler cikiyor 10 sene veya 15 sene faizleri baglasa tonla borcu kalacak. Bunlarida düsünmesi gerekiyor.

Onun icin herkesin durumu farkli.

Bende ise eve 1.000 Euro taksit ödüyorum yan masraflari 400 Euro var aylik ve arti her ay 1.200 Euro kenara atiyorum (bunuda 15 sene faiz baglama bitince borcu kapamak icin yada Sondertilgung icin - bastan 2.000 Euro taksit yapmak istemedim).
    Yani sadece ev icin fix 2.400 Euro gidiyor. Alternatifleri yapmaya su an gücüm yok kredi almadan.

Dedigin gibi bu kis cetin gececek ve tasarruflar artacak gibi.

10. Ejderabi üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    536
    erdwärme konusuna yukardaki yazimda girmedim - o yeni binalarda tavsiye ediliyor - yeni evlerde arsaya boru dösüyorlar

eski evlerde 1 veya 2 80m delik acmalari lazim -- ve bu pumpanin ceryan parasi yüksek olur ve arti su sicakligi en fazla 40 ile 45 derece olur bu durumda heizöl, pellets vs. yine isitici lazim 70 veya 80 derece olmasi icin

arkadas evin durumuna ve parasina göre mantikli ve ileri görüslü davranmali

12. elektroniker üyemize teşekkür edenler:

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,731
    2,395 mesaja 6,431 teşekkür aldı
    Erdwärmenin garantisi de yok, önce test amacli ufak delik aciliyor ve yer alti toprak kaymasi olup olmadigi tespit ediliyor.

14. mxm üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    28
    7 mesaja 8 teşekkür aldı
    Herkese teşekkürler,

560.000 + Vergi + Markler + Noter +Grundsteuer = 635.000 Euro tutuyor.
    Üstünede Isinmak icin yapılacak isler en az 70-80 bini bulacak dediğin gibi. Toplamda 715.000 kadar tutacak.

Sadece evi alsam 635.000 tutuyor ve aylık taksit tahmin ettigin gibi 2.000 Euro en az. Bir de ısınmak icin kredi çekersem bayağı olacak.
    Birde 3 ayda bir cöp ve vergiler gelince çok olacak.

Ben o evden vaz geceyim en iyisi, yada Markler ya 560 dan daha asagiya bir teklif vereyim diyorum?

Markler zaten ilk önce Banka gelecek burasını vermessung yapacak ve Energienachweiss ina bakacak dedi.
    Bu bankanın yolladigi kisiler sanırım evin degerini ve - ve + larinida söylecek sanırım.
    Oraya kadar isi götüreyim mi yoksa Bankaya arayıp iptal mi edeyim?

Gerci benden sonra Eve bakacaklarda var dedi Markler. Bende fiyatını söyle dedim ne olur diye evi almam icin. 560 bin diye Kaufangebot yolla dedi, bende yolladım ama cevap gelmedi daha. 09.06.22 de Evi gördüm ve gördüğüm gün Exposeyi Bankaya yolladım. Bankacida daha haber vermedi E-Mail e ama yarin ariyacam.

Berlinde ve yakınlarında Arsa yada hazır ev bulmak zor ve bulsanda uçuk fiyatlar suanda.

Bir arkadastan duydum bu gün, faizler durmuş ve birazda inmiş diye, umarım dogrudur ve Ev sahibi olmak isteyenler icinde bir fırsat daha dogar umarım.

Evin linki bu, Exposeyi özelden yollayabilirim, duvar kalinliklari hakkinda da bilgiler var ama anlamadigim icin nasıl bir duvar bilmiyorum..

Whats app olan arkadas varsa ordan resim olarak atabilirim degerleri.

https://www.immobilienscout24.de/expose/133814192#/
    Konu Berlin tarafından (15 Haziran 2022 Saat 00:07 ) değiştirilmiştir.

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Bence hiç kaçırma ve birşeyide bozma. Bugün yaz pahalı olur, yarın başka birşey. Yatırdığın parayı çıkarabileceğin kesin değil. Birde bu kış fiyatlar yüksel olacak. Mecbur devlet az veya çok herkese yakıt yardımı yapacak.

Baca varsa bir odun sobası kur ve idare et.

Bizim Augsburgda böyle evler 800.000 Euro'dan başlar. Oda yeterse.

17. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    28
    7 mesaja 8 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence hiç kaçırma ve birşeyide bozma. Bugün yaz pahalı olur, yarın başka birşey. Yatırdığın parayı çıkarabileceğin kesin değil. Birde bu kış fiyatlar yüksel olacak. Mecbur devlet az veya çok herkese yakıt yardımı yapacak.

Baca varsa bir odun sobası kur ve idare et.

Bizim Augsburgda böyle evler 800.000 Euro'dan başlar. Oda yeterse.

Evet evin ici çok temiz zaten yeni boyamışlar, ufak tefek hatalarını gidermişler. Sadece disini boyamam lazım.
    Ev gördüğün gibi 120m2 ama keller ile beraber bu.

Her kat 40m2, kafamı kurcalayan Ölheizung ve bu 40m2 olması.
    Yatak odasına 2 kapılı dolap ve 2 tanede 6 çekmeceli komode sigiyor.
    Cocukların odasında yatak, 2 kapılı dolap ve 2 tanede komode sigiyor.
    2 Cocukodasi var zaten yukarda ve birde yatak odası.

Kellerda 3 oda var,
    1. Oda zaten Ölheizung.
    2. Odada yukardaki yatak odasindan büyük çok rahat alan var. Burasini Ofis olarak dusundum.
    3. Oda burası en büyük oda zaten, burasına çocukların Ders calışma odası ve Computer odası duye dusundum.
    Kellerin Fluruda geniş biraz, orayada ufak tefek seyler konabilir.

Bahçesi çok hosuma gitti, ağaçlar uzamış komple kapatıyor evi her yerden, kimse bakamıyor iceri.
    2 tanede Araba icin yer var. Bu yüzden bu 40m2 ye katlanayım diyorum.

Bankaciyi aradım meşgule atıyor ,yarin gene ulaşmaya calisacam.

Olumlu yorumların icin teşekkürler BIRBEY, birdabu 40m2 olayını düşünüp yorum yapabilirsin.

Ettiği Teşekkür
    147
    Berlin eger o aylik taksidi ödemekde zorlanmazsan bende al derim.
    Ama eve minimum masraf yapardim. Ev 90 yapimi bizimkiler gibi 60-70 degil.
    Sadece mobilya falan gerekirse minimum masraf. Mutfak bile varmis.

Girmeden önce baca olayini cöz eger yoksa cünkü soba veya söminede kullanirsin alternatif.

20. Ejderabi üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    28
    7 mesaja 8 teşekkür aldı
    Alıntı Ejderabi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Berlin eger o aylik taksidi ödemekde zorlanmazsan bende al derim.
    Ama eve minimum masraf yapardim. Ev 90 yapimi bizimkiler gibi 60-70 degil.
    Sadece mobilya falan gerekirse minimum masraf. Mutfak bile varmis.

Girmeden önce baca olayini cöz eger yoksa cünkü soba veya söminede kullanirsin alternatif.
    Ejderabi aylık ortalama sadece Ev icin kredi çekersem ve Vergileri Noter islemleri ile 630-640.000 gibi rakama geliyor ve 130-140.000 pesin verip aylık 2.000 civarı cikiyor taksidi. Elimdede 30-40.000 Euro kalıyor.
    Bu para ile Pelletoffen alabilirmiyim fiyatlar nasıl bilmiyorum ama vakit oldukça arastiriyorum. Evdeki kalorifer peteklerinede kesin uygun mudur?

----------------------------------------------------------

Öl fiyatı suan baktım : 149,63 Euro pro 100 Liter.
    Senede 2.000 Litre yaksam : 149,63*20= 2.992,6 Euro
    Aylık ortalama Öl fiyatı. : 249,38...

Normalde su anda dairede kaldigim icin 60-70 Euro veriyorum sanırım. Buna göre bu Ölheizung gideri 249,38 çok geldi bana.
    Mecbur değişmesi lazım yoksa dediğin gibi 10 Yılda 29.926 Euro nakit + Bakim ve Elektirik giderleride olacak. Bide fiyatlar gene çıkacak durmadan o kesin. 2026 dan sonra ölheizung yeni yapılan evlere izn verilmiyor.

----------------------------- Heizöl EL------------- Holzpellets
    Jahresverbrauch.--------*1) 2.000 Liter ---------- 4.131 kg
    Heizkosten pro Jahr-----*2) 2.968,00 € ---------- 1.837,67 €
    C02-Emission------------*3) 6.382 kg ------------- 273 kg

*1) Basierend auf einer Energiemenge von 19.620 kwH

2.968,00 € Heizöl - 1.837,67 € Holzpellets = 1.131,00 € daha ucuza geliyor benim hesabıma göre.
    Aylık nerdeyse 100 € Cepte kalıyor.

Kaynak Vergleichen yapmak icin : https://www.holzpellets.net/service/...chsrechner.php
    Konu Berlin tarafından (16 Haziran 2022 Saat 01:31 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    147
    Sen Heizungun degistirirsen Öl/Gas 20 bin gider ve Wärmepumpe veya Pellet icin 30 bin gider.

Yukarda yapmis oldugun hesapta yaklasik 1,000 Euro tasarruf edeceksin Pelletheizung ile yani yatirdigin 30 Bini 30 senede cikarirsin.

Onun icin biz sana hicbirsey yapmadan girmeni tavsiye ediyoruz.

Bacayida "Odun" Sobasi icin kullanacaksin. Eger "Odun" sobasi icin baca yoksa bunu girmeden yaptiratabilirsin. Hem alternatifin olur. (Öl und Holz)
    Ölheizungung ayarini düsürürsün kis geldimi atarsin odunlari sobaya veya Kamine ve büyük alanlar sicacik olur.
    Ölheizungu agirlikli sicak su icin kullanirsin.

Illaki birsey yapacagim dersen catiya sicak su icin Kollektor taktirt 7 bin Euro civari. Bununla sicak suyu desteklersin elektrik üretmezsin ( elektrikli kollektorler 25 bin bulur).
    Tabiki bu sicak su kollektorü senin Ölheizungada baglancak bu destek var ise yaparsin.

Ama burada uzman degliz. Git bir kaloriferciye danis fikir al.

23. Ejderabi üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Ben iki ay önce ev aldım. Sıfır sayılır
    2 yaşında. Tabiki herşey istediğim gibi değil. Mutfak dar, odalar biraz daha küçük olabilirdi. Ama herşey istediğin gibi olmuyor, çünkü kendin yaptırmıyormusun. Öncede bende herşey dört dörtlük olsun diye isterdim. Ama şimdi öyle değil. Onu kafaya tak bunu tak nereye kadar.

Kaloriferci tabiki değiştir diyecek. Ticaret sonunda.

25. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    28
    7 mesaja 8 teşekkür aldı
    Ben iki ay önce ev aldım. Sıfır sayılır
    2 yaşında. Tabiki herşey istediğim gibi değil. Mutfak dar, odalar biraz daha küçük olabilirdi. Ama herşey istediğin gibi olmuyor, çünkü kendin yaptırmıyormusun. Öncede bende herşey dört dörtlük olsun diye isterdim. Ama şimdi öyle değil. Onu kafaya tak bunu tak nereye kadar.

Kaloriferci tabiki değiştir diyecek. Ticaret sonunda.

*** Tabi ki haklisin sıfırdan yapmak daha baska. Genede iyi bir ev almissin 2 yaşında masrafsız dertsiz.
    Umarım keyfini cikarirsin güle güle otur BIRBEY.
    Konu disinda olacak ama is yeri ve çocukların okullarına yakin mi nasıl.
    Konunun en sonunda herkese soracam zaten bu yol meselesinide.

***Bu baktigim evinde her kati 40m2 diye biliyordum fakat evin cizim kagitlari Exposede var. Ordan dis ölcülerine baktigimda.

9,50m*6,48m=61,56m2 cikiyor brutto.
    Nettosu nasıl hesaplanıyor acaba her katin?

***Markler ile yarina 18:00 e termin yaptım evi tekrar görmek icin, baska gelenlerde olacak dedi tamam dedim.
    Ben ilk gittiğimde eve bakmaya distan bakmistik hanımla. Evi ve bahçesini beğenmiştik. Sadece salonu görebildik camdan
    ve küçük gelmişti ama ne yapalım ev yok hesabımıza göre..
    Ertesi günde Markler ile icine bakip pazarlık etmiştim, hanim o gün calistigi icin tek gitmiştim.
    Yarin Metre ile gideyim, hanımla salon ve diğer odaları ölceyim esyalar icin kaba taslak hızlı sekilde.Hanımla tam bi karar veririz daha iyi olur.

***Bu günde sabah bankacı ile konustuk. Evin kredisini hesaplayıp yollayacak angebot olarak.
    Evin resimlerine baktı icini beğendi temiz diyor. Masrafsız hemen oturuluyor.
    Sadece Catisinin seklini ve Araba park edecek Carports u beğenmedi bankacı.
    Bahce ve agaclarin uzun olması kösede olması evin iyi dedi. Bu Ölheizungu ve Arsanin evin degerini hesaplayıp yarina yollarim dedi.
    Alip almamak sana kalmış dedi. Bizi çok iyi anladigini ifade etti cünkü Berlinde ve çok yakınlarında ev yok arsa yok, olsa bile uçuk fiyatlar.
    O yüzden yarin gene eve gidip bakacaz hanımla.

Okul 13 km. (25-35 dk araba ile ) Sabah kolay olsun diye otobüs durağına kadar sürecez 10 dk ordan kendileride gidebilir tabi daha kucuk birisi 2 sene sonra anca gidebilir kendileri)

Benim is yeride 26 km. ( Sabahci olunca 30-40 dk, isten cikinca çocukları alıyorum yolumun üstünde zaten ve ordan asagiya dogru eve devam.)
    (Öglenci olunca 40-55 dk gidiş, ama dönüş gece 9 dan sonra olduğu icin 30 dk sürer)

Hanimin is yerie 25 km. ( 1 saat Otobüs ve Bahn) Hanim haftada 3 Gün Home office.

Ev alipta boyle yolunu uzatan çok var. Internette okumuştum ev aldıysanız kendinize ait is yerinizin yolunuza 30 dk fazla ekleyebilirsiniz diyordu.
    Daha fazla sürüyorsa eger değmez diyordu. Boyle bir istatistik yapmislardi.
    Konu Berlin tarafından (16 Haziran 2022 Saat 14:04 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    28
    7 mesaja 8 teşekkür aldı
    Bu gün Evi tekrar görmeye gittik, her şey olumlu hanımda beğendi. Markler ile ciddi alici oldugumuzu ve hemen almak istediğimizi söyledik. 10 Bin daha inip Pazartesi icin rezervesyon yaptık. Pazartesi icinde bu günden Bankadan termin aldık. Bankada olumlu dedi ev icin. Artik pazartesi Zinsler ne çıkacak görecez karsimiza.

Telefonda 560.000 Euro diye söyledik evin fiyatını ve Vergilerle 630.000 e geliyordu.
    157.000 nakit verirsen her Yesil görünüyor evi alabilirsin dedi.
    Zinslerde çok cikiyor artık dedi ve o yüzden aylık ödeme 2.200 olacak dedi. Ama yüzde kaçtan zins sormadık daha, bakalım pazartesi artık.

Ev icin Gutachter geldi dedi Markler, sadece ölheizung pahalı demis, evde bir ariza yok saglam yani diyede söyleyip gitmiş.
    Eve Erdwärme pumpe yerine, Wasser Wärme Pumpe de olur demis ve eski kalorifer petekleri de uyumlu demis.
    Evin disinda ve çatıda Dämmung varmış o yüzden Dämmnung yapmaya tekrar gerek yok dedi Markler. Camlarda 2li ve iyimiş , onuda değiştirmeye gerek yok dedi.
    Solar icinde evin pozisyonu iyimiş. Yani her şey suanda pozitif.

Ölheizung tankları 2 tane. Her 1 tanesi 4.000L

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Ben en ucuz krediyi check24 üzeri buldum ve ordan aldım.

29. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    28
    7 mesaja 8 teşekkür aldı
    Ben en ucuz krediyi check24 üzeri buldum ve ordan aldım.
    BIRBEY : Sen kesin çok iyi zins almisindir. Su anda 3,00 lerden başlıyor zinsler.
    Senin zins kactan geldi, bir yerde bahsetmiştin ama tam hatırlamıyorum tam rakamları yazdigini.
    Pazartesi tam belli olucak bakalım hayirlisi.

Bu arada Dr.Klein a yazdım, bunlarda bayağı ünlü Kredi vermekte. Bu gün Exposeyi onada yolladım ama kredi anfragen yaptırmadım cünkü pazartesi
    banka ile randevum var. Simdi Dr.Klein e kredi icin anfragen yaptırırsam bunu benim bankacı görür mü? Baska yerden de sordurmuşsun diyip surat yapar mi?
    Yoksa kaç kere kredi sordursakta belli olmuyor mu?
    Eger boyle ise ikisinede ayni anda kredi icin başvurmak istiyorum ve hangisi daha iyi zins verirse ondan almak istiyorum aslında.
    Ama dediğim gibi benim çekindiğim nokta bu, baska yere sordurmuşsun oraya git demesin diyorum.
    Yada boyle kredi sordurunca bir puan durumu var mi bizi etkileyen ?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    70
    57 mesaja 67 teşekkür aldı
    Alıntı Berlin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BIRBEY : Sen kesin çok iyi zins almisindir. Su anda 3,00 lerden başlıyor zinsler.
    Senin zins kactan geldi, bir yerde bahsetmiştin ama tam hatırlamıyorum tam rakamları yazdigini.
    Pazartesi tam belli olucak bakalım hayirlisi.

Bu arada Dr.Klein a yazdım, bunlarda bayağı ünlü Kredi vermekte. Bu gün Exposeyi onada yolladım ama kredi anfragen yaptırmadım cünkü pazartesi
    banka ile randevum var. Simdi Dr.Klein e kredi icin anfragen yaptırırsam bunu benim bankacı görür mü? Baska yerden de sordurmuşsun diyip surat yapar mi?
    Yoksa kaç kere kredi sordursakta belli olmuyor mu?
    Eger boyle ise ikisinede ayni anda kredi icin başvurmak istiyorum ve hangisi daha iyi zins verirse ondan almak istiyorum aslında.
    Ama dediğim gibi benim çekindiğim nokta bu, baska yere sordurmuşsun oraya git demesin diyorum.
    Yada boyle kredi sordurunca bir puan durumu var mi bizi etkileyen ?
    Schufa anfrage yapiyorlar Score düsürür fazla yere basvurma

32. Musti üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    536
    evi kic kacirma -- en uygun faiz bul ve cebine göre kredi ödeme yap

fazla bekleme faizler ve ev fiyatlari cikicak !!! tabi ev/daire kiralari da unutma -- kira öder gibi kredini öde --ona göre hesapla

34. elektroniker üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)