Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 679 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 31 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ölheizung'un yerine ne kullanabiliriz?

Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    28
    7 mesaja 8 teşekkür aldı
    Yarin ki görüşmeden sonra yazarım her seyi buraya.

Enflasyon var su anda, her şey pahalanıyor. Su anda aylık 2.200 Euro ödeme bana biraz zor gelecek ama 2-3 sene sonra bu rakam çok az olacak. Hayat pahalandigi gibi maasimizada her sene ufakta olsa zam gelecek. 5 senede sonrada bu 2.200 Euro 1.500 Euro gibi gelir. Ilk baslarda zor ama dayanırız insallah.

Catiya baktım da Izole var mi diye anlamadım nasıl ne oluyor Izole. Ama Markler Izole Dämmnung var dedi binada.
    Catiya ciktigim zaman kiremitleri göremedim alttan cünkü Sari köpük vardi sonrada Alüminyum Folie vardi. Bunlar mi izole oluyor?
    Yada onları söküp o köpüğü tekrar mi yapmam lazım. Yada ne gibi seyler yapılır daha oraya.

Cati temiz bu arada, sadece toz filan var. Temizleyip depo olarak kullanacam.

Bu arada resim nasıl yükleniyor?
    Konu Berlin tarafından (18 Haziran 2022 Saat 22:54 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Yok Kreditanfragede Schufa-Score düşmüyor. O öncedendi.

Ben faizi 1,05% gibi niyetim vardı 20 yıl için.

Biz aldık faizler çıktı. Benim kredinin bir kısmı Commerzbank'da bir kısmı PSD Bank Münchende.

Ortalama iki 1,20-1,30 falan. Ama 20 yıllık yapmıştım iyikide.

4. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    28
    7 mesaja 8 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok Kreditanfragede Schufa-Score düşmüyor. O öncedendi.

Ben faizi 1,05% gibi niyetim vardı 20 yıl için.

Biz aldık faizler çıktı. Benim kredinin bir kısmı Commerzbank'da bir kısmı PSD Bank Münchende.

Ortalama iki 1,20-1,30 falan. Ama 20 yıllık yapmıştım iyikide.

Çok iyi almissin, biz o gemiyi kacirdik ne yazik ki. Bu ev icin 140-150.000 nakit vermeye değer mi diye düşünüyorum bazen. Zinsler en iyi 3,40 dan teklif edecek diye tahmin ediyorum.....

Kredi sorunca puan dusmuyor dedin diye, simdi bir kaç yere hemen randevu yaptim. Check24, Interhyp ve Dr.kleina. Bakalım ne diyecekler.. K
    Krediyi sordurunca almıyorum 1-2 gün düşüneyim diyip cekilebilirim dimi, o sirada baska yere kredi sordururum?

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Evet sormak bedava. Check24'deki adam ne zaman mail yazsam bir kaç dakikaya cevap veriyordu.

Kendim aynı bankaya gitsem o faiz oranına alamıyordum.

Sende ama ING en uygun çıkabilir eğer Nebekostenleri ve 20% Eigenkapital verirsen. Yoksa tahminim Commerzbank olur.

7. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    28
    7 mesaja 8 teşekkür aldı
    Bu gün Volksbank ta terminim vardi ve 3,60 dan Angebot aldım.
    Bu bankada zaten Krediyi kendisi vermiyor, oda baska Özel kredi veren şirketler gibi bir sürü bankaya sorduruyor bilgilerimi verip.
    DKB bank üzerinden 10 Yıllık angebot aldım. 3 gün icinde haber ver alacaksan Kredi anfragen yapacam dedi.
    Markler icin sadece Finanzierungsbestätigung aldim ve Markler ya yolladım.

--------------

Birde Dr.Klein a yazmistim Whats App dan ama her seferinde sallıyor sanki. Her zaman geç cevap veriyor.
    Bu sabah Expose ve her seyi tekrar yolladım, bana angebot yap diye. Tamam dedi bankadan cevap bekliyorum dedi ve saat gece 23:00 oldu halen cevap yok.
    Öglen 12 de bakıyorum dedi.
    sonra yeniden sordum nasıl çıkacak zins diye, tabi 3 saat geçtikten sonra sordum. Sonrada ekledim baska bankadanda angebot aldım seni bekliyorum dedim.
    Sonra 15:00 te bir kere daha yazdı bakıyorum su an diye. Ve halen cevap yok.

Artik yarına kaldı sanırım.
    En iyisi aslinda her seyi E-mailden usulüne uygun yazacakmisin Almanlar gibi, o zaman mecbur cevap veriyorlar..

----------------

Evi almadan önce Gutachten yaptırmak istiyorum, bankacıda evi satın alıyorum imza atmadan önce Gutachten yaptırman lazım dedi. Imza attıktan sonra evde problem çıksa geri veremiyorsun dedi. Simdi Markler yi arayıp nasıl demem lazım Gutachten yaptırmak istiyorum diye...
    Yok yok filan derse zaten kesin bir şey vardır. Gerci ev temiz duruyor ama ne bileyim aklıma Gutacter yaptırmak geliyor simdi...

Tecrübeli Üye Ejderabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    154
    111 mesaja 199 teşekkür aldı
    Gutachten isini cikarirsan baska talipler var ise zor alirsin.

Ayrica Gutachten yaptirtmak ucuz degil.
    Birde kime yaptiracaksin ? Amtsgerictemi Privat Bauingeniere mi ?
    Amtsgericht cok ucuz ve evin degerini düsük cikarir ama gönüllü insanlar yapiyor yasalara göre.
    Privat yaptirirsan mühendise daha mantikli ama pahalii 1000 - 3000 Euro arasi hesap cikar ve gercek degeride ortaya cikar ve tüm problemleri ortaya cikarabilir.

Ben iki tane emlak aldim Gutachtenle ama ic aradan baska kimsenin ruhu duymadan (Maklersiz).
    Ikiside Amtsgericht tarafindan Gutachten yapildi. Aylar sürdü.
    Daireye 7 ay bekledik mahkeme isleri icin evede rahat 6 ay. Ama tabiki bende Betreuungsgerichtde vardi.
    Daireye 2018 de 100 Bin Euro deger bictiler ama degeri 170 Bin di piyasaya göre.
    Eve 330 Bin deger bictiler 1100 m2 arsayla. O paraya evi birak arsanin yarisini vermiyorlar burada. Evin simdi degeri arsayla kesin 700.000 - 1.000.000 arasi.

Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    28
    7 mesaja 8 teşekkür aldı
    Güle güle otur Ejderabi, ben sadece evde gözle görünmeyen kirik patlak bir şey vardi diye baktırmak istedim.

Bu gün konustum Markler ile, bana gecen hafta ev Gutachten oldu demisti. Evin Dämmnung ve Cati izolasyon iyi dedi. Extra bir şey yapmana gerek yok dedi Luft Wasser Wärme Pumpe icin. Evi benden önceisteyen biri hemen Gutachten yaptimis ve kredisi cikmadigi icin alamadı evi dedi.
    Evi ilk görenler arasında ben vardım, o gün demekki gelenlerden biri çok hızlı davranmış. Bende en hızlı benim sanıyordum

Gutachten raporu verdiler mi sana dedim yok dedi. O zaman bende Gutachten cagiricam dedim tamam dedi hemen. Simdi cagirsam mi cagirmasam mi bilmiyorum.

Neyse artık yarin kredi başvurusu icin Okey verecem, insallah her şey yolunda gider.

Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    28
    7 mesaja 8 teşekkür aldı
    Selam arkadaslar dün Gutachgter geldi,

Cati ve Cati Dämmung icin iyi dedi. Das geht noch Jahrzehnte. Hemen bir şey yaptırmana gerek yok dedi.

Evin disina dogru çıkan kalin tahtalar var Dachi taşıyor sanırım. Disaridan zamanla suyu yiye yiye çürür dedi, onu sadece Metalla demirle kaplıyorlar dedi. Onu yaptırmak mantıklı dedi, tahta yarıklarından su girmesini önler dedi. O yarıklardan eve Dogru akıyormuş zamanla.
    Cati ve üst kat 100 yıl gider dedi, ev saglam diye söyledi fakat keller ya inince isler değişti.

Kellerda Ölheizungen arkasından yağ akmış daha yeni bu geldigimizde. Gutachter calismaz bu makina dedi Markler ya, yaptırıp vermen lazi dedi üstüne bastirip. Bizimde haberimiz yoktu zaten. Markler bende bilmiyordum daha yeni öğrendim ortağımdan dedi.
    Onu Tamir ettirip verecez demis ortağı. Bozuk olan 2 parca varmış onları değiştirip calisir vaziyette verecekler.

Ölheizung odasının yan duvarı Gas beton dan yapilmis, niye öyle yapmışlar anlayamadı Gutachter cünkü bu Gas betonu suya koysan erir gider dedi....

Diger odaya geçtik büyük olan, hemen Markler Camin orda rutubet vardi disaridan su alıyordu yaptırdık dedi.
    Önceki kiracılar Cami acip havalandirmamis ve kalorifer yakmamis burda fazla dedi. O yüzden rutubet olup duvar nemlenmiş diye söyledi. Gutachter lambası ile duvara baktı ve tamir olan yerleridi gördü ve Markler nin ağzına sicti, Kiraci ile ilgisi yok çok konuşma dedi.. Disaridan bildigin su geliyor dedi. Yerlerdeki Fliesenlerin bile renkleri farklı dedi, su gelen yerdeki Fliesenlerle su gelmeyen yerdeki Fliesenlerin arasındaki ilacın renkleri farklı dedi. Markler daha konuşmadı sonra zaten.

Diger kucuk odaya geçtik orasıda ayni sekilde tamir olmuş boyanmis sadece, orasını Markler hic söylememişti bize.. Oraninda duvarlarından su girmiş ve yerde su oluyormus. Ama güzel temizlenip boyandigindan anlasilmiyordu.

Evin disina cikip disina baktik, evin 4 bir tarafı plastik su geçirmez malzemeden kaplanmış. Yüksekligi yaklaşık 50-60 cm kadardı. Biz bunu çok eskiden var diye biliyorduk. Gutachter bunu ev su alıyor diye yapmislar dedi. Size yada evi kim alcaksa bu sadece makyaj dedi. Normalinde evin 4 yani kazılıp kellernin 4 bir yani bu malzemenin daha kalinin dan kaplanır dedi. O sekilde yapmakta 20 Bin euro tutar tahmini dedi.

Bu Keller icin önerisi olan var mi?

Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    28
    7 mesaja 8 teşekkür aldı
    Markler ile konustuk ve 30.000 Euro ya kadar Keller nin Tamiri var dedim, evin disi kazilacak eve cikan Merdiven kirilacak tekrar yapilacak ve son olarakta Teras tarafida yani salondan bahceye cikan Teras bölümüde bozulup tekrar yapilacak dedim.

Ev sahibi İle konustular ve 30.000 daha indirim aldim.

Keller tamiri yapan Alman Firma ile Görüştüm, 1 metresi 1.000 - 1.2000 Euro Arasi dedi distan kazilip Tamir olursa.

Eger icten Tamir olursa 500 - 600 Euro Arasi dedi.

3 Firma var dedi, evin anahtarini alinca yollucak adreslerini.

Garanti icin de 3 - 5 ve 15 yil veren Firma bunlar dedi. Eve gelip backinca hangisini sectigini haber veririsin dedi.

Gutachter distan Tamir olmasi lazim diye söyledim, Firmada belki icten Tamir yeterli dedi Ve o zaman bayagi ucuza bitecek. Umarim icten Tamir yeterli olur.

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,152 teşekkür aldı
    Sen emlakçının söylediklerine bakma, o elindeki evi satmaya çalışıyor tabiiki sana olumlu görüşte bulunacak. Git tamirden anlayan bi ustaya göster evi, eğer bu işlerden anlamıyorsan zaten işin bi haylı zor…

Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    28
    7 mesaja 8 teşekkür aldı
    Alıntı atsiz77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen emlakçının söylediklerine bakma, o elindeki evi satmaya çalışıyor tabiiki sana olumlu görüşte bulunacak. Git tamirden anlayan bi ustaya göster evi, eğer bu işlerden anlamıyorsan zaten işin bi haylı zor…
    Yanlis anladin sanirim, eve zaten Gutachter cagirdim her sey iyi ve 100 yil daha sorun yapmaz bu ev dedi.Eve cok iyi bakilmis dedi Giris, üst kat ve catida sorun ommadigini söyledi.
    Sadece Keller su aliyor duvarlardan dedi, 2 tane duvar bu disa Toprak tarafina bakan. Ama Markler Ve ev sahibi Tamir ettirmis fakat Gutachter anladigi icin bunu Marklerya söyledi gercek Tamir lazim diye. Gutachter 20.000 cikar dedi Ama ucuz firmalarda var dedi. Ucuza yaptircaksan beni cagir Ben basinda durup her seyi dogru yaptirim dedi.

Yani bir gün sonra Markler yi arayip 30.000 inerse almak istiyorum dedim. Ev sahibide Kabul etmis ve evin satilmasini istiyormus. Kendisi baska ülkeye tasinmis cünkü.

Alman firmasida Distan olursa evin metresine 1200 euro dedi. Yani tam 20.000 euro ya bitiyor. Bu pahali yöntem tabi.
    Icten Tamirle hal olursada 10.000 e bitiyor.

Evi 520.000 e almis olacam Arsa ile beraber. Bu fiyata Berline 2 dk yakin yerde ev Bulmak imkansiz. Baskalarida Gutachter cagirmis Ama bu Ölheizung Ve Keller yüzünden vaz gectiler sanirim. Benim vaktim oldugu icin ucuza alip yaptirim o yüzden umarim düsündügüm gibi fiyat cikar hepsinde. Onun haricinde simdilik Kredinin onayini bekliyorum.

Ölheizung da 2 parca degiscekmis onu Tamir ettirip verecek evi Markler. O tarihte bizde gelelim dedim nelere dikkat edecez servis anlatsin dedim Ve bozuk yerleri bizde görelim dedim nasil Tamir olacak. Markler 2 hafta sonra ya Termin yapacam gelirsin dedi. Simdilik hep olumlu geciyor ne istersek.

Yani Gutachter nin söyledigine göre ev alinir ve tamiri yapilirsa deger dedi.
    Konu Berlin tarafından (07 Temmuz 2022 Saat 16:50 ) değiştirilmiştir.

15. Berlin üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)