Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 649 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Catidaki Kiremitleri değiştirmek yada Temizletmek hakkında bilgi.

Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    28
    7 mesaja 8 teşekkür aldı

Catidaki Kiremitleri değiştirmek yada Temizletmek hakkında bilgi.

Selam arkadaslar,

Catidaki kiremitler 23 yıllık ve kirli durumdalar. Bunları değiştirip yeni çıkan Parlak kiremitlerle değiştiren var mi?
    Varsa değiştirme yaparken nelere dikkat edecez? Eskileri kendim sökebilirmiyim çok zor mu?
    Yeni çıkan bu Parlak kiremitleri de takmak kolay mi?
    Yoksa Firma cagirip onlara mi yaptırmak daha mantıklı?

Yada kendim Pompa alıp tazzikli su ile temizlesem de olur mu ?

Yada bunları temizleten var mi aranızda? Nano Versiegel deniyor sanırım ismine. Youtube da biraz baktım ama aramızda tecrübesi olan varsa daha iyi olur.

Bunları hal edip Catida Elektrik üretmek istiyorum tabi onun icinde ayrı bir baska başlık acicam. Luft Wasser Wärme düşünüyorum eve o yüzden yaptırmak zorundasın dediler.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye Ejderabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    147
    110 mesaja 197 teşekkür aldı
    O ise kalkistinmi arkasi corap sökügü gibi gelir ondan ben simdilik yaptirmadim.

a) Temizletmek tazzikli su ile m2 göre 750 Euro - 1500 Euro (benim eski ev sahibi evi almadan önce yaptirtmis) ama sonra parlamiyor temizleniyor.
    Boyatmayi hic düsünme birkac yil sonra boya akiyor.

b) sadece kiremitleri 10.000 - 15.000 arasi degistirirler ama Dachbalkenler ne durumda yapmisken oda degisecek
    Türklere Rechnungsuz 20 bine ve saglam bir firmaya 25.000 -30.000 yaptirtirsin.
    Dikkat et ama eger düsünüyorsan sana en erken seneye yaza termin verir saglam bir firma. Önceden termin verenleri iyi arastir.

b) Solar da düsünüyorsan
    sadece sicak suyu desteklemek icin 7.000 - 10.000 Euro
    ceyran da üreteceksen 25.000 Euro civari.

c) Yapmisken Dämmungda gerekir
    Dachbodendämmung 5.000 Euro civari ve tüm kiremitlerin alti cok cok daha pahali Angebot almadim ve görmedim.

Bunlari Energieberater üzeri yaparsan devletden 20% - 45% arasi destek koparrirsin.

Dach 25k
    Solar 25k
    Wärmepumpe 60k ( buraya senin Angebotu yazdim daha ucuzada olabilir) - burada 45% Förderung var cünkü sende Ölheizung var
    Wärmedämmung Haus 20k
    Fenster 20k

Toplam 150 Bin Euro yapar
    90 Bin Euroya 20% alsan 60 Bine de 45%

150.000,00 -67.500,00 82.500,00
    60.000,00 -27.000,00 33.000,00
    90.000,00 -40.500,00 49.500,00

Sana maliyeti 150 bin olur ve 82.500 Euro ödersin
    Ama türkisch olmayacak Energieberater üzeri....

4. Ejderabi üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    28
    7 mesaja 8 teşekkür aldı
    Alıntı Ejderabi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O ise kalkistinmi arkasi corap sökügü gibi gelir ondan ben simdilik yaptirmadim.

a) Temizletmek tazzikli su ile m2 göre 750 Euro - 1500 Euro (benim eski ev sahibi evi almadan önce yaptirtmis) ama sonra parlamiyor temizleniyor.
    Boyatmayi hic düsünme birkac yil sonra boya akiyor.

b) sadece kiremitleri 10.000 - 15.000 arasi degistirirler ama Dachbalkenler ne durumda yapmisken oda degisecek
    Türklere Rechnungsuz 20 bine ve saglam bir firmaya 25.000 -30.000 yaptirtirsin.
    Dikkat et ama eger düsünüyorsan sana en erken seneye yaza termin verir saglam bir firma. Önceden termin verenleri iyi arastir.

b) Solar da düsünüyorsan
    sadece sicak suyu desteklemek icin 7.000 - 10.000 Euro
    ceyran da üreteceksen 25.000 Euro civari.

c) Yapmisken Dämmungda gerekir
    Dachbodendämmung 5.000 Euro civari ve tüm kiremitlerin alti cok cok daha pahali Angebot almadim ve görmedim.

Bunlari Energieberater üzeri yaparsan devletden 20% - 45% arasi destek koparrirsin.

Dach 25k
    Solar 25k
    Wärmepumpe 60k ( buraya senin Angebotu yazdim daha ucuzada olabilir) - burada 45% Förderung var cünkü sende Ölheizung var
    Wärmedämmung Haus 20k
    Fenster 20k

Toplam 150 Bin Euro yapar
    90 Bin Euroya 20% alsan 60 Bine de 45%

150.000,00 -67.500,00 82.500,00
    60.000,00 -27.000,00 33.000,00
    90.000,00 -40.500,00 49.500,00

Sana maliyeti 150 bin olur ve 82.500 Euro ödersin
    Ama türkisch olmayacak Energieberater üzeri....

a) Benim Cati Carport'la beraber tahmini 70 Metrekare.
    70m2*750 Euro = 52.500 Euro cikiyor. Sanırım ben yanlış anlıyorum yazdigini ?

Bunu kendim temizlemek istiyorum, Youtube da temizleme islemine baktım çok kolay. Komprosör alıp Tazzikli su ile temizliyecem. Elimden boyle is gelebiliyor zor degil. Genede fikrinizi almak isterim.

b) Kiremitler aslinda saglam, sadece ucuzsa 3-4 bine biterse yaptırmak istedim yeni çıkan Parlak kiremitlerle.
    Marklernin söylediğine göre Cati ilk yapildigi gibi ve Dämmnung lu. Su almıyor problem yok dedi.

Bende cati katina cikip baktim su alan bir yer yada iz yoktu. Yada boyanmis tamir edilmiş yerde göremedim.
    Sadece Kiremitleri göremiyorsun çünkü sari köpük vardi ve sonra Alüminyum Folie çekilmiş köpüğün üstüne.Bu Dämmnung oluyor sanırım sari köpükler.

c) Asagidaki sicak su tüketimi icin nasıl bi Solar almam lazım ve bu şimdiki Dairenin harcadigi sıcak su.
    Tabiki Eve cikinca tüketim dahada artar %15 kadar desek.
    Buna göre nasıl bir Solar kurdurmam lazım?

Warmwasserfläche 01.01.2021 31.12.2021 65,97m2
    Gesamtwasserverbrauch 01.01.2021 31.12.2021 113,454m3
    Warmwasserverbrauch Zähler 01.01.2021 31.12.2021 24.222m3

Elektrik üretmek istiyorum evet cünkü Wärme Wasser Luft düşünüyorum. Elektirik çok harcicagimdan nasıl bir
    Photovoltaik kurdurcam bilmiyorum. Tabiki Energie Berater ile görüşmem ve fikir alıp yaptırcam ama önceden
    bilgili olsam daha iyi olur. Senede 1800 kWh Elektirik harcıyorum suanda.
    Buna Wärme Pumpeyide ekleyince rakamlar çok değişeceksiniz tabiki.
    Evi Wasser Luftt Wärme Pumpe ile calisanlar ortalama bir fikir verebilir mi yıllık ne kadar elektrik lazım oluryor?
    Evin disi ve Catida Dämmnung var dedi Markler. Camlar çift cam ama değişmesine gerek yok dedi isi yalitimlimis.
    3 fachglass lar çok sesli olan yerler icin dedi.

Cati ters V seklinde
    sag taraf doguya
    sol taraf batıya bakıyor

60k Wärme Pumpe olan Erdwärme Pumpeydi ama çok pahalıya geliyor , ona mecbur Fussbodenheizung lazimmis.Her yeride
    kircaklari icin 80-90 binlere cikiyor.
    Onun yerine Wärme Wasser Luft yapicaz cünkü eski petekleri kullanabiliyormusunuz bu sistemle. Ama tam bir fiyat
    alamadık daha, eve gelip bakacaklar.

Ettiği Teşekkür
    147
    Yikattirmak toplam 750-1500 arasi demek istedim. Sende 1000 falan tutabilir. Metrekare basi degil

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

7. Ejderabi üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    28
    7 mesaja 8 teşekkür aldı
    Tamam simdi anlasildi .
    Ben OBI den yada Amazondan Wasser Druck Pumpe alayım, 300-400 tutar herhalde. Cati ve yerdeki taslarida temizlemiş olurum. Arabayi da onunla cikariz artik düşük basınçla.

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    Bana biri angebot yapmisti.. 80m2 icin (reinigung + imprägnierung) 1000€..

10. talo176 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    147

Catidaki Kiremitleri değiştirmek yada Temizletmek hakkında bilgi.

Sicak su destegi icin „Solarthermie arattir internetde.

Luft wärmepumpe teklifi alacaksan direkt solarthermie destekli angebot al.

Ama nedense senin olay yine düsündürücü
    Cünkü wärmepumpe cok ceyran yakacak soguk havalarda elektrikle calisacak. Yaklasik 4.000 kwh ceyran hesaba kat sadece Wärmepumpe dan kendinin kullanimids 2.500-3.000 kwh arti alarak cikar. Toplam 6-7 bin kwh kesin olur.

Yani kendi elektrigini üretmek mantikli olacak. Ne kadar ev iyi Dämmunglu ise okadar tasarruflu calisiyor Wärmepumpe.

Sen yinede adam akilli bir Energieberater bul ve herseyi ona danis hesaplattir. Zaten heizung icin 45% Förderung almak icin gerekecek.

Makler evi satmak icin sallar her dedigine inanma.

Konu Ejderabi tarafından (19 Haziran 2022 Saat 14:43 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    28
    7 mesaja 8 teşekkür aldı
    Alıntı Ejderabi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sicak su destegi icin „Solarthermie arattir internetde.

Luft wärmepumpe teklifi alacaksan direkt solarthermie destekli angebot al.

Ama nedense senin olay yine düsündürücü
    Cünkü wärmepumpe cok ceyran yakacak soguk havalarda elektrikle calisacak. Yaklasik 4.000 kwh ceyran hesaba kat sadece Wärmepumpe dan kendinin kullanimids 2.500-3.000 kwh arti alarak cikar. Toplam 6-7 bin kwh kesin olur.

Yani kendi elektrigini üretmek mantikli olacak. Ne kadar ev iyi Dämmunglu ise okadar tasarruflu calisiyor Wärmepumpe.

Sen yinede adam akilli bir Energieberater bul ve herseyi ona danis hesaplattir. Zaten heizung icin 45% Förderung almak icin gerekecek.

Makler evi satmak icin sallar her dedigine inanma.

Evet benim şimdiki kullandigim elektrik 1750 kWh 4 kisi ( 4 yas daha biri ), Bahçeli ev olunca bu artar tabiki 2.300 lere çıkar.
    Bunun üstüne birde Luft Wärme Pumpe eklenince dediğin gibi 6.000 kWh leri bulur.
    O yüzden sanırım Photovoltaik kurdurmaya deger.

Benim 31,86 Cent kWh elektrik ücreti suanda.
    Yeni eve girince Senede 6.000*31,86= 1.911 Euro ediyor
    Aylık 159 Euroya geliyor, çok fazla...

Su anda sadece 55 Euro veriyorum aylık.

Photovoltaik icin 25.000 Euro çıkar diyorsun ortalama.
    30K da Luft Wärme Pumpe olsa 55.000 oluyor.

Bu arada senin Ölheizung yılda 2.400 L harcıyordu sanırım. Peki elektrik olarak ne tüketiyor yıllık? Elektirik faturan nasıl yani yıllık yada yıl dolmadıysa aylık?

Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    28
    7 mesaja 8 teşekkür aldı
    Alıntı talo176 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana biri angebot yapmisti.. 80m2 icin (reinigung + imprägnierung) 1000€..

Iyi o zaman vaktim olmasa Firmayi cagiririm o zaman.

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,151 teşekkür aldı
    En basit şekilde şöyle yapabilirsin.

https://vm.tiktok.com/ZMNYt4rSa/?k=1

15. 2 kişi atsiz77 üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    147
    Alıntı Berlin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet benim şimdiki kullandigim elektrik 1750 kWh 4 kisi ( 4 yas daha biri ), Bahçeli ev olunca bu artar tabiki 2.300 lere çıkar.
    Bunun üstüne birde Luft Wärme Pumpe eklenince dediğin gibi 6.000 kWh leri bulur.
    O yüzden sanırım Photovoltaik kurdurmaya deger.

Benim 31,86 Cent kWh elektrik ücreti suanda.
    Yeni eve girince Senede 6.000*31,86= 1.911 Euro ediyor
    Aylık 159 Euroya geliyor, çok fazla...

Su anda sadece 55 Euro veriyorum aylık.

Photovoltaik icin 25.000 Euro çıkar diyorsun ortalama.
    30K da Luft Wärme Pumpe olsa 55.000 oluyor.

Bu arada senin Ölheizung yılda 2.400 L harcıyordu sanırım. Peki elektrik olarak ne tüketiyor yıllık? Elektirik faturan nasıl yani yıllık yada yıl dolmadıysa aylık?

Ben burada 4.000 KwH elektrik kullaniyorum.
    Bungalow üst kat 110m2 civari alt katda Keller (alt katda kalorifer var, ayri bir otuma odasi var ve misafir odasi var)
    Elektrik tüketiminde pek tasarruf etmiyoru standart yani (Televizyonlar, Bilgisayarlar, Hanim mutfaktan hic cikmiyor, 2 tane camasir makinesi var, kurutma, havuz var pompasida elektrik tüketiyor, su motoru var bahce kuyusunda, Schleifmaschine var Starkstromda ve sayire...). Ama ic lambalari komple LED yaptim tasarruflu.

Fiyat olarak eskiden 90 Euro ödüyordum ama 1 senedir 138 Euro ödüyorum ve icinde Internet/Telefonda var, yani cikarirsak yine 90 Euro yapiyor.
    Burayi almadan öncede 3 odali dairede oturuyordum oradada (2 cocukla) ayda 80 Euro ödüyordum. Fazla birsey degismedi.

Ölheizung ne kadar kullaniyor bilemiyecegim cünkü Ölheizung Strom fazla kullanmiyor Enerjiyi "Öl" sayesinde olusturuyor.
    Evi aldigimdan bugüne kadar "Öl" cok uygundu ve 4 senede = 9.440 Litre yag aldim toplam 6.112 Euroya ortalama Litre basi 0,65 Euro. Simdilerde 1,40 da litresi.
    Seneyi vurunca son 4 senede ortalama senelik 1.528 Euro yapiyor (bu seneyide katdim cünkü rahat yeter bu sene). Bence cok iyi bir ortalama. Iyikide disini (Catiyi, Wärmedämmung, Solar ve yeni Heizun) yenilemedim.
    Yagin güzel tarafi takip edip düstügünde düsük fiyatlardan alabilme imaknimiz olabiliyor.

Gelecek ne gösterir bilemem - eger savas ve yag fiyatlari gelip gecici olursa benim icin süper olur - eger olmazsa ozaman ileride bende alternatifleri düsünürüm.

Senin icin en önemlisi evin icini istedigin gibi yeni hale getir (elektrik, su, Boden, Heizkörper, Fenster, Innentüren, Putz). Ben öyle yaptim. Icini yenileyip girersen kafan agrimaz. Disini sonradanda yaparsin.

Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    28
    7 mesaja 8 teşekkür aldı
    Alıntı atsiz77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En basit şekilde şöyle yapabilirsin.

https://vm.tiktok.com/ZMNYt4rSa/?k=1
    Evet bunuda izledim bu gun, benim alacağım normal Kompressor araba yikadigimiz yerdeki gibi olacak.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)