Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 456 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 74 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: EYT'de yaş sınırı uygulanmayacak...

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,677 teşekkür aldı
    Alıntı Galaxy3764 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında bende bu kadar erken emeklilik sistemine karşıyım.
    Ama her şeyden önce bu kadınlarda 20, erkekler ise 25 yıl hizmet süresiyle emekli*olma yasasını kimler veya hangi zaman diliminde çıkarıldı ona bakmak lazım.
    Çok saçma ve insafsız bir yasa olmuş devletin sırtına büyük yük.

Gesendet von meinem SM-A528B mit Tapatalk
    Yasa epey eski .. sadece 1999 senesinde yaş sınırı getirildi

ilk başlarda fazla etkilenen yoktu ama şimdi aradan 20 sene geçti o zaman işe başlayanlar 20-25 yılı doldurdu

Milletin kopardığı tantana bu hükümetin başına patladı

18 yaşında işe başlayanlar 43 yaşında emekli olacaklar

Yıl Başbakan Kadın Erkek
    1950 Adnan Menderes 60 60
    1955 Süleyman Demirel 55 60
    1969 Süleyman Demirel 38 43
    1986 Turgut Özal 55 60
    1992 Süleyman Demirel 38 43
    1999 Bülent Ecevit 58 60

2. 3 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    515 mesaja 1,088 teşekkür aldı
    50 yas üstü insanlarin hatirinda kalmis olabilecegini düsünüyorum, benim cocuklugumda beli bükülmüs eli ayagi tutmayan cok asiri yasli görünen ve öyle hayatini kaybedenlerin yaslarinin 50 bile olmadigini yillar sonra ögrendigimde cok sasirmistim.

O zamanin yasam standartlarina göre 20-25 yil calisma sonrasi emeklilik dogru karar olmus olabilir, günümüz sartlarinda yasam standartlarinin artik yükseldigi ortamda bunun yükünü hic bir devletin kaldiramayacagi asikar, yasanin degistirilmesi bu anlamda dogru ancak, bu yasayi degistirenlerin yapmis oldugu gariplikler yüzünden yilini doldurup yasini beklerken calismaya devam edip emeklilik kasasina prim ödedikleri her ay, yaslari doldugunda alacaklari emekli maasinin dahada düsük olmasini saglamak bu insanlari magdur etmis asil büyük kiyamet bu yüzden kopmustu.

Bu insanlarin daha cok prim ödedigi halde alacaklari maasin düsük olmasi konusunda düzeltme yapilmis olsa simdi bu tiyatro yasanmayabilirdi. Rakamlar sadece örnek olsun diye atiyorum eski yasaya göre 25 yil calismadan sonra emekli olsa 5 bin TL alacak biri 10 yil sonra 3600 gün fazla prim ödeyip 4500TL maas alacaksa bunun mantigini kimse aciklayamaz, bu magduriyet giderilebilse yada yasa degisirken böyle bir sacmaliga imza atilmasa simdi, oy icin bütceyi zora sokmak gerekmezdi. Sonucta hangisi olursa olsun bütün politikacilar icin önemli olan koltuktur ) (olayi kimse o parti bu partiye cevirmesin benim derdim ülkem ve milletim, ne parti nede lider müptelasi olun, al birini vur digerine)
    Konu hekimoglu tarafından (03 Ocak 2023 Saat 15:40 ) değiştirilmiştir.

5. 4 kişi hekimoglu üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    13
    5 mesaja 6 teşekkür aldı
    Devletler Büyük böyle yasalarla batmaz. Devletler Daha büyük islerde, hic getirisi olmayan islerde. Devlet bu yasa ile hic olmassa kendi milletine parayi harciyor.
    Missal olarak bildiginiz gibi Almanyaya Bürgergeld geldi.
    18 yasindan ölene kadar isteyen herkes emekli 520 € haşlık, Kira ve yanmasraf devletten. Calismak istemeyene bir firsat. Yinede bu devlet Yunanistana olsun simdi Ukraynaya Milyarlarca para veriyor
    bisey oluyormu ? Hayir.
    Böyle yasalarla hicbir devlete bisey olmaz. Para tasaruf etmek isterse devlet okadar tasaruf edilecek mantikli kalemler varki sayisi belli deyil. Birtanesini yazayim 4 milyon Suriyeliler.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    27
    35 mesaja 82 teşekkür aldı
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadasim sen ne anlatiyon..
    Ben sana cevaben yazmadimki,genele yazdim..
    Bak burada bile rahatsiz oluyoruz..
    Bende diyorum iste bunlar vatandasa hizmettir,yandaslik degildir,gelende gidende böyle olsun diyoruz..
    Son sözün ezber konusmak lafi varya bunla ifşa ediyorsun kendini..zaten eyt konusunda yeterince yazdim,konuyuda guzel bitireyim..
    Birlik beraberlik istiyoruz kardesim,laf sokmalar istemiyoruz..
    The end!
    rahatsiz oluyoruz derken bu cogul olayi nedir kardes board olarak mi rahatsiz oluyorsunuz ( öyle ise boardada 3-5 kisi fikri belirtecek digerleride he mi diyecek ) öyle degilse kendin rahatsiz oluyorsan bende sana yazmadim senin gibi genele yazdim ben simdiki hükümetten memnunum ister begenin ister begenmeyin

8. 3 kişi jardel üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,644
    1,614 mesaja 3,316 teşekkür aldı
    Usta rahatsiz omuyoruz derken burda bile konuyu tartisirken kavga ediyoruz veya moral bozuyoruz demek istiyorum..sayet anlayamiyorsan isi niye yokusa sürüyorsun anlamiyorum..
    Bunlari konusmaktansa eyt ye dönelim..hani dedinya konuyu bilmeyen ezbere konusuyor,ha iste sende bu mesajlarinla ezbere konusuyorsun..
    Taraf gözetmeksizin tabiki elestiriyoruz..
    Emekli maasi ne kadardi
    4000 kusur
    Suan yapilan 2000 kusurla 6000 lira..
    Peki aclik siniri nerde??
    7000 kusur..
    Emekliyi memnun ettimi..
    Hayir..
    Bu negativ tabloyla siz kimi emekli ediyordunuz..
    Aclik sinirinda yasaysn vatandasa bu kadar zam yapabiliyorsan,neyine guvenerek eyt uyguluyorsun..
    Bu tablonun eksi tarafi ne..
    Yaptigin 2000 lira zamla cogu gidalara ve tuketimlere zam yapacaksin ve zamciklar eriyecek..
    Sonuc;
    Zamciklar tabelada gözukmekten ileri gidemiyor..
    Sonuc olarak sen ne yaptin;
    Emekliye verdigin 2000 lira zammi diger zamciklara kurban ederek emekliyi gene 4000 liraya mahkum ettin..
    Nebatiiii diyorki temmuzda yeni emekli maaslarina zam..
    Yani temmuz zamciklarida kapida..
    Ac vatandas camdan ekmege banarak etin suyunu ekmege batirir
    Al sana ezbere konusma..
    Benim icin konu kapanmistir..
    Konu webci tarafından (03 Ocak 2023 Saat 22:29 ) değiştirilmiştir.

10. webci üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye deniz2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,910
    497 mesaja 1,427 teşekkür aldı
    Alıntı jardel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    rahatsiz oluyoruz derken bu cogul olayi nedir kardes board olarak mi rahatsiz oluyorsunuz ( öyle ise boardada 3-5 kisi fikri belirtecek digerleride he mi diyecek ) öyle degilse kendin rahatsiz oluyorsan bende sana yazmadim senin gibi genele yazdim ben simdiki hükümetten memnunum ister begenin ister begenmeyin
    tabi memnun olucaksin 1€ 20tl olmus, 1€ 3tl olsa yinede memnun Kalırmısın acaba ? git ozaman türkiyede yaşa, niye yurt disinda yaşıyorsun ?

bende senin gibi genele yazdim
    Konu deniz2000 tarafından (04 Ocak 2023 Saat 11:06 ) değiştirilmiştir.

12. deniz2000 üyemize teşekkür edenler:

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Ya arkadaslar neyi tartisiyoruz?

Her zaman derim. Büyük resmi görün, dagin arkasindakini görmeye calisin.

Dindar bir liderimiz bundan 4 - 5 yil önce meydanlarda "Ben oldugum sürece EYT gelmeyecek, devlete cok külfiyet" diye bas bas bagirdi. Bir laf vardir. Hocanin dedigini yap, yapdigini yapma.

20 yil bir devleti yönetmek kolay degil. Bunu yaparkende arka planda kimler ceplerini doldurdu hersey gittikden sonra ortaya cikar. Bu x parti, y parti ile alakasi yok. Kim geldiyse bu hep böyle oldu.

Ha simdi birileri miting alarinda bas bas bagirdigi lafi yiyorsa demek arka tarafda dönenler vahim. Bu acaba kazanirmiyim diye son bir hamleler. Kim kazanirsa kazansin, secimden sonra bu parayi geri toplayacaklar.

Arkadaslar Almanya 50 senede kalkindiysa, biz 500 sene kalkiniriz. Cünkü adeltin olmadi yerde dis yatirimci cok olmaz. Olursada sadece para vurup kacamaya calisan tip yatirimcilar olur. Hic bir zaman kim basta olursa olursa olsu adalet olmadi.

Neyse fazla dagitmayim. EYT, MYT, bunlar hepsi fos. Secim bir bitsin, basacaklar dahada fazla zami yakitlar (benzin, dogalgaz ve elektrik) ve bu paralari fazlasiyla cikartacaklar. Yada para basacaklar, buda enflasyonun artmasi demek, dis borcun artmasi demek. Ücüncü bir secenekde dilenecegiz yine bir yerlerde. Diyecegiz, sen ver 3 - 5 milyor dolar Cemal Kasikci olayi kapansin gitsin misali.

Türkiye'nin tek bir kurtulusu var. Herkes kendi cikarlarini birakacak, ortak bir bürokrat Cumhurbaskani sececekler. Bu kisi siyasete girmeyecek ve sadece parayi yönetecek. Ozaman ülkece ekonomik olarak düzlüge cikariz. Öbür türlü ancak 500 senede cikariz. Cünkü biz maalesef bir kaos ülkesyiz. Trafigimiz kaos, dairelerimiz nispeten kaos, sokaklarimiz kaos, dügünlerimiz kaos, futbolumuz kaos, televizyon kanallarimiz kaos, bankalarimiz kaos, yollarimiz kaos, hastanelrimiz kaos, egitim sistemimiz kaos. Ha zaman zaman biraz daha az, zaman zama biraz daha fazla kaos oluyor. Ama biz bir kaos milletiyiz.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (04 Ocak 2023 Saat 01:38 ) değiştirilmiştir.

14. 5 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Boşver günü kurtaralım yeter

16. moralist üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    132
    arkadaslar, elbette herkes kendi dogrusunu kelimelerle dile getirmeye calisacak, sizlerden ricam; konuyu cok fazla siyasallastirmamaniz, biliyorsunuz cok kirilgan oldugumuz bir konu, beceremiyoruz kiriyoruz birbirimizi bizi aptal yerine koyup, soyup sogana cevirenler yüzünden degermi kalp kirmaya.

Ayrica moralim cok bozuk, tam Lozanin gizli madderiyle birlikte topraga gömülüp tarih oldugu yerde, dedektör kazma kürek hazirlayip petrol , altin degerli maden kazilarina baslayacagim an cikip meclis baskani bugün, öyle bir gizli madde falan yok demezmi, yikildim (

18. 2 kişi hekimoglu üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    27
    burda hala anlasilmayan bir durum var hem kimse Hükümetin yaptiklarini begenmiyor hemde bu begenmiyenler en basta müracaat ediyor traji komik bir durum

siyaset konusmak istemiyorum aslinda bazi arkadaslar var her konuda bilgisi her konuya yazan onlar kendini biliyor , insanimiz ya dünyada olanrdan bir haber yasiyor yada magazin gibi siyaset takip ediyor yapmayin ya ABD gelmis yunan a iran arkada altta suriye Rus ABD mesele belli ama insanlar hala € $ olayinin pesinde bunun 1-1 olmasi cok kisa zaman icinde olabilcek birsey yani 1-dollar yada € bir günde esit hale bile gelir hersey ekonomiye bakar Rusya nin bir hareketine Türkiyenin karsiligina bakar ama yurdum insani sadece günübirlik yasiyor olaylari korkmayin eninde sonunda OSMAN li geri gelmis olucak ve eskisinde de kuvvetli bir sekilde cok yakin hersey bir arkadas burda yazmisti dersiniz

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,151 teşekkür aldı
    Alıntı jardel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    burda hala anlasilmayan bir durum var hem kimse Hükümetin yaptiklarini begenmiyor hemde bu begenmiyenler en basta müracaat ediyor traji komik bir durum

siyaset konusmak istemiyorum aslinda bazi arkadaslar var her konuda bilgisi her konuya yazan onlar kendini biliyor , insanimiz ya dünyada olanrdan bir haber yasiyor yada magazin gibi siyaset takip ediyor yapmayin ya ABD gelmis yunan a iran arkada altta suriye Rus ABD mesele belli ama insanlar hala € $ olayinin pesinde bunun 1-1 olmasi cok kisa zaman icinde olabilcek birsey yani 1-dollar yada € bir günde esit hale bile gelir hersey ekonomiye bakar Rusya nin bir hareketine Türkiyenin karsiligina bakar ama yurdum insani sadece günübirlik yasiyor olaylari korkmayin eninde sonunda OSMAN li geri gelmis olucak ve eskisinde de kuvvetli bir sekilde cok yakin hersey bir arkadas burda yazmisti dersiniz
    Arkadaşım sen 2023 sonrası Lozan anlaşmaları gereği tüm yer altı madenlerin cıkacağınada inanıyordun değilmi…

21. 3 kişi atsiz77 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,644
    Arkadasin derin kökenli tarih okumadigi belli..
    Youtube videolarindan osmanli tarihi bakarak biraz heyecanlanmis..
    Burada birkaci müstesna ben kadar tarihi okuyan olmamistir..
    Insanligin ilk tarihinden tutta,peygamberlerin dahi kral olarak yeryuzune hukmettigi tarihi,,
    Bugun dünyanin cografyasini teskil eden kavimler göcü tarihini..turklerin cinlerle uzun yillar surrn savaslarini;
    Attilla
    Cengiz han
    Timur cumhuriyeti..
    Oradan tutta büyük selcuklu olusumu,,gelelim oradan osmanli devletine ve osmanlilin kurulus,yukselme ,duraklama ve cöküsüne kadar..
    Bugun turkiyeyi okumak istiyorsan tum bu tarihleri bilmen gerek..
    Sana istesende osmanliyi bu devirde kurdurmazlar..
    Nicin??
    Buraya girmeyelim..
    Bir gercek suki;
    Korku imparatorlugu degil bilge imparatorlugu kurmadikca bu nesille biryere varamazsin..
    Ha tv lerdeki dizilerdende gaza gelerek heryere ansizin gitmeyin..
    Tarihte ilk kez abd devletini bile vergiye baglamis bir turk tarihi var önümüzde..
    Bugun hersey icler acisi..
    Dunys 5 parmakla yönetilirken siz buna bile dahil degilsiniz ve rusya ile abd tanimadikca karabagi bile bagimsiz yapamiyorsunuz..
    Neyse ..
    Konu webci tarafından (04 Ocak 2023 Saat 21:17 ) değiştirilmiştir.

23. webci üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,677 teşekkür aldı
    Alıntı hekimoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayrica moralim cok bozuk, tam Lozanin gizli madderiyle birlikte topraga gömülüp tarih oldugu yerde, dedektör kazma kürek hazirlayip petrol , altin degerli maden kazilarina baslayacagim an cikip meclis baskani bugün, öyle bir gizli madde falan yok demezmi, yikildim (
    Böyle bir saçmalığa inanların sayısıda az degil hani. Adam hayatında Lozan Anlaşmasını okumamış

biri çıkmış 2023 de Lozan Anlaşması geçersiz olacak diyene inanıyor.

merak eden varsa okuyabilir https://ttk.gov.tr/wp-content/upload...ozan13-357.pdf

25. 4 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye haveri68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    263
    204 mesaja 528 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Böyle bir saçmalığa inanların sayısıda az degil hani. Adam hayatında Lozan Anlaşmasını okumamış

merak eden varsa okuyabilir https://ttk.gov.tr/wp-content/upload...ozan13-357.pdf
    Artik bütün yalanlar son buldu ,bundan sonra insanlara inanacak yalan da kalmadi ,kendilerini 2023 aldatanlara söyleyecek bir sey var söylenen yalanlarin hepsi bitecek ,gercekler ortaya cikti Olsun bizde 2123 inaniriz o zaman bütün sorunlar biter

Cahil Kime denir diye sormuslar ( Bilge adam Okumadan kaynak göstermeden Herseyi bile ne denir demis ) Etrafimiza bir bakalim ne kadar herseyi bilenler var degil mi ?
    iste sorunda burada Insallah Bizde Bir gün Ehil toplumlarda yerimizi alirik o zaman bu sacma sapan seylerle ugrasmak .

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı

28. 3 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    132
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

aslinda canli sohbet ortami olsa halimize gülmekten kirilirizda, biz siyasetten siyasetcilerin bizlere söyledikleri yalanlar kadar haberdariz, o yüzden kirmayalim birbirimizi . Daha yilbasi aksami benim hanimin yegeni bana sordu, eniste yarindan sonra lozan bitiyor degilmi artik kendi madenlerimizi cikartabilecegiz degilmi diye sorunca, kendisini kirmamaya gayret ettiysemde biraz keskin ses tonuyla durumu izah etmeye calistim. Bu kafayla önüne gelen kandirir bizleri cokta böbürlenmeyelim kendimizle

30. hekimoglu üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    130
    18 mesaja 26 teşekkür aldı
    Bu lozan 2023 yılında bitecek yalanına ortaya atan kişi öldü ama maalesef yalanı yıllardır insanları kandırmaya oyalamaya yetti birileride bundan faydalandı.

32. yüksel43 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,644
    Devletler asirlardir savas ganimeti alip yendikleri ülkeleri yagmaladiklarinda tüm ganimeti üljelerine götürdükleri gibi yenilen ülkeyide milyonlarca dolar vergiye bagliyordu ve savas ganimeti aliyordu..böylece zengin oluyordu..
    Simdi burada gercekci bir soru soralim..
    Biz 1.dünya savasini almanyanin yaninda kaybettik ve lozanda bir anlasma imzaladik..
    Biz ne tazminatlari ödedik bilen varmi..
    Lozan maddeleri ayri bir konu..
    Ayrica
    ortadoguda ingiltereye
    Afrikada fransaya
    Doguda ve kafkadlarda ruslara kaptirdigimiz topraklar harici savas maglubiyeti olarak hangi ganimetleri verdik..
    Hangi sözleri vaad ettik..
    Lozan 100 yil veya 100 yil degil,birileri cikip biseyler atmis olabilir de biz ne kadar konuya milletce vakifiz..
    Bu konuda dilber oktay diyorki,
    Evet 100 yillik anlasma,katilan ulkeler itiraz etmesse birsey olmaz..cok garip bir aciklama..
    Normalde bir andlasma yapildiginda süresi olmaz,,taki bir ulke o ülkeye saldirana kadar..
    Diyelimki süresi var ve bitti ,,buda su demek olur;
    100 yil bittimi yeni bir turkiye kurulacak,buda bu devirde mümkünmü..asli fransada bir muzede sakli ve anlamanin kopisi tum katilan ülkelere verildi..
    Gizli maddede yok,,öyle olsa tsraflar arasinda hirgir cikardi..
    Yani kisaca millet olarak lozani tam bir mitolojiye dönüsturmüs durumdayiz..
    Hals bugun bilr devam eden ege adalari ve kibris meselesi;
    Biz balkanlarda savasirken kican isysnlar sebebiyle egr adalarini ve kibrisi italyanlara emanet olarak geri verdik ve 1947 de geri istedik,ismet bey bizim baskasinin yerinde gözümüz yok diye bonkerlik yspinca adalari yunana verdiler ve fransa kibrisi geri vermedi..ege adalarinin lozanla ilgisi ,her iki üljenin karasularini 6 milde tutmasi..yani adalar savasmadan bir nevi hirsizlik misali elimizden gitti..
    Ne zaman ulke isgal edilir avrupa savas acar ozaman lozan biter..
    Konu webci tarafından (05 Ocak 2023 Saat 15:32 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye haveri68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    263
    204 mesaja 528 teşekkür aldı
    Bu yalani Ortaya Atan Adam Öbür dünyaya göctü Ne kadar yalanci oldugu ortaya cikti ama islami kesimin önderi idi Ölürken bile ülkesine ihanat ederek öldü Yunan gelseydi bunlardan iyiy di dedi Yani Türkiye Cumhuriyetinden daha iyidi dedi Iste böyle savsatalarla insanlari kandiranlar cikarlari icin islami kullanlar Cahil insanlari her zaman kandirmaya devam edecek bu günde böyle devam ediyor
    bizlerde okumadan kaynak arastirmadan savsatalara inanip tartismaya devam edecegiz ,Bilgi sahabi olunmadan fikir sahibi olunmaz

35. haveri68 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    27
    konu benim icin kapanmistir kimsenin kalbi kirilmasin devami biraz hepmizi üzer bosverin herkes kime neye inaniyorsa onun pesinden gitsin sikinti yok burda lozan ile ilgili birsey konusmadim yazmadimda bu arada lozan i yazanlar icin diyeyim asil olay Sevr dir ( petrol vs yeralti kaynaklari lozandan dolayi diye kim söyledi ) neyse tarih okuyanlar varmis arastir bakarlar sonra kapatalim konuyu cünki hic kimse gözlüklerini cikartmak istemiyor ben anliyorum kime ne verilmisse ona inaniyor herkesin görüsüne saygi duymak lazim sizin bazi insanlara göre AtaTürk ile basladi tarih buda bir inanc meslesi sanki Alparslan anadoluya girmemis sanki tarihte 16 devlet kurulmamis sanki Fatih Sultan Mehmet Han Istanbul u feth etmemis vs vs diyorum ya bazi insanlara etrafindan cevresinden ailesin ne ögrendiyse onu uyguluyor hayatina yinede herkesin görüsüne saygi duyari. kalin saglicakla

37. jardel üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)