Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3097 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 72 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Almanyadan türkiyeye para götürmek

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    397
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    arkadasim ben almanyadan türkiyeye getirmek istiyorum nerden buldun yasasi falan konusuluyor

2. Sponsor Reklam
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Selam ben Türkiyeye hava yoluyla giderken 10.000 üzerinde para götürdüm. Alman gümrük sayfasından beyan formu var onu dolduruyorsunuz ve havalimanında Zoll polisinin gidip beyan ediyorsunuz ve evrağı onaylıyorlar,size hiç bir ek gideri yok saygılarımla

Yeni Üye fuat-usta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    6
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    selam arkadaslar , bizde bu sene 40 bin üzeri para götürecegiz türkiye ye ,ve cok basit
    anmeldung von bargeld ,google zoll 0400 bargeld yazin cikar ikitane belge olmasi lazim biri sizin icin digeri zoll icin bunu dolduruyorsunuz , elinizde olan paranin miktarini yaziyorsunuz ,check in schalter de sira size gelince orda calisan isciye diyorsunuz ,bar geld anmelden ,okadar , onlar sizi zoll bürosuna yönlendiriyor , sizde belgelerle(0400) zoll a gidip onayliyorsunuz , ek olarak misal vergi bearbeitung falan ödemiyirsunuz , kontroll icin calinti parami ilegal parami sahte parami , ve statistik icin , bukadar , eger yapmasaniz %25 miktardan ceza kesiliyor , misal anmelden yapmadiniz ve bizim götürecegimiz paranin cezasi 14000 euro , sizce o belgeyi doldurup gösterseniz daha hesapli degil mi
    0400 belgesiz para götürmeyin , paraniza yazik

5. fuat-usta üyemize teşekkür edenler:

Üye kafkaskartali76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    16
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Hemserim igdirlilar bu konuyu bilir be nasil atlamisin sen

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    682
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    Alıntı fuat-usta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar , bizde bu sene 40 bin üzeri para götürecegiz türkiye ye ,ve cok basit
    anmeldung von bargeld ,google zoll 0400 bargeld yazin cikar ikitane belge olmasi lazim biri sizin icin digeri zoll icin bunu dolduruyorsunuz , elinizde olan paranin miktarini yaziyorsunuz ,check in schalter de sira size gelince orda calisan isciye diyorsunuz ,bar geld anmelden ,okadar , onlar sizi zoll bürosuna yönlendiriyor , sizde belgelerle(0400) zoll a gidip onayliyorsunuz , ek olarak misal vergi bearbeitung falan ödemiyirsunuz , kontroll icin calinti parami ilegal parami sahte parami , ve statistik icin , bukadar , eger yapmasaniz %25 miktardan ceza kesiliyor , misal anmelden yapmadiniz ve bizim götürecegimiz paranin cezasi 14000 euro , sizce o belgeyi doldurup gösterseniz daha hesapli degil mi
    0400 belgesiz para götürmeyin , paraniza yazik
    Havalimaninda Zollamt´a bildiri yapilirken örnek 20 bin kredi var 3 binde kendi paramdan yani hepsinimi söylemek gerek 23 bin diye, ikincisi parayi sayiyorlarmi bakiyorlarmi, ücüncüsü a kagit elinizde olunca yinede kontrollerden gecerken kendimizmi söylememiz gerek yoksa biz bisey demeden onlar sayet sorarsami kagitlari göstercez yani detay lazim .

Tecrübeli Üye Safak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasra Tavşan adasından
    Ettiği Teşekkür
    52
    30 mesaja 55 teşekkür aldı
    Alıntı benims Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Havalimaninda Zollamt´a bildiri yapilirken örnek 20 bin kredi var 3 binde kendi paramdan yani hepsinimi söylemek gerek 23 bin diye, ikincisi parayi sayiyorlarmi bakiyorlarmi, ücüncüsü a kagit elinizde olunca yinede kontrollerden gecerken kendimizmi söylememiz gerek yoksa biz bisey demeden onlar sayet sorarsami kagitlari göstercez yani detay lazim .
    Benim anladığima göre, Sen üzerindeki parayı dörte de bölsen, onlar icin Paranın tamamı önemli. Ceza kesebilmek icin Senin cüzdanın icindeki bir iki euro paraları bile sayabilirler...yani anlayacağın göstermiş olduğun miktarın 1 euro bile üzerini gecmemen.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    682
    169 mesaja 299 teşekkür aldı

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    16
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Alıntı benims Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen zaten Zollamta bildiriyosun o yüzden kontrollerde bildirmene gerek yok. Onlar üzerindeki Parayi görüp sorarlarsa Zollamtin verdigi kagidi gösteriyosun o kadar. Zollamta bildirdigin andan itibaren hersey legal oldugu icin korkacak sikilacak bisey yok. Icin rahat olsun. Ben kredi+kendi birikimimin toplamini yazdim Formulara ve Paranin nerden geldigi sorusunada misal senin durumunda [20bin Kredi + 3bin Sparbuch] yazdim.
    Parayi burdan Banka üzerinden yollamak en güzeli en temizi aslinda ama bu islem icin TR de bi Banka Hesabinin olmasi gerekiyor. Ben sordugumda 60bin€ civari icin 150€ civari Gebühr aliyolardi, Parayi üstünde tasima derdi yok o yüzden deger aslinda ama dedigim gibi TR de Konto olmayinca olmuyor.
    Bu arada Zollamta bildirme islemi tamamen ücretsiz. Sen o Parayi kazanirken zaten vergisini ödüyosun.
    Selamlar

11. Sivaslim üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    ben okadar türkiyeye gittim benim üstümde özel para arayan olmadi hic. Zaten hicbir zaman yüklüde para götürmedim, ancak bunlar nasil anliyorlar yüklü paranin üstünde olup olmadigini ?

samu

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,143
    165 mesaja 333 teşekkür aldı
    Alıntı samu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben okadar türkiyeye gittim benim üstümde özel para arayan olmadi hic. Zaten hicbir zaman yüklüde para götürmedim, ancak bunlar nasil anliyorlar yüklü paranin üstünde olup olmadigini ?

samu
    Burda milleti korkutuyorlar. Hiç birşey olmaz parayi.9.500 olarak kaç kişi gidiyorsa paylaşın çantaniza koyun tamamdır . yok bildirin anmelden yapın diyorlar . Güzelde bildiremeyen vatandaslarda var.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    9
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Baska bir yöntem daha var ben cogunlukla kullanirim oda Western Union
    Online yada bir Postahanede islemleri yapabilirsin

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,680 teşekkür aldı
    Alıntı samu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

samu
    Nasıl biliyorlar? Gümrükte ki memurlar insan tüccarı senin hal ve harekettlerinden anlıyorlar.Senin orada yaptığın hareketler seni ele veriyor.

Alıntı mustafa200222 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burda milleti korkutuyorlar. Hiç birşey olmaz parayi.9.500 olarak kaç kişi gidiyorsa paylaşın çantaniza koyun tamamdır . yok bildirin anmelden yapın diyorlar . Güzelde bildiremeyen vatandaslarda var.
    Milleti korkutan yok sadece kanuni yolları anlatıyoruz
    Bir şey olmaz bir şey yok diyerek yanlış yonlendirmeyelim yakalırsanız bir sürü adli işlem cabası...hakkınızda kara para aklama hakkında soruşturma açılabilinir.
    Üzerinizde toplam 9999€ bulundurabilirsiniz( sadece para değil değerli maden, metal hisse veya senedi filan )

Alıntı Tolgahan58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Baska bir yöntem daha var ben cogunlukla kullanirim oda Western Union
    Online yada bir Postahanede islemleri yapabilirsin
    Öyle olsa bile 10000 € yu geçen havalelerde Western Union veya bankaya da bildirmeniz gerekecek veya onlar bildiriyor
    Konu hOrOz tarafından (06 Ağustos 2017 Saat 10:19 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    182
    48 mesaja 109 teşekkür aldı
    Bu sene ev bakmak istiyoruz. Allah razi olsun bir arkadas bizim icin havalimaninda sormus. Adam basi 10000€. 17 yasinda olan herkes 10000€ goturebilir. Simdiye kadar hic soru soran olmadı. Yanina alıyorsun 20000€ para. Birtane ipli cuzdan. Boynuna asmisin. Birde bunlar 50€luk kagit para ise. Cuzdan kabarik oluyor. Tabiki goze carpiyor. Cuzdan kalin. Bize sordular ne kadar para var diye. Bizde soyledik. Sorun cikarmadilar. Olay iki hafta once oldu. 17 yasina giren herkes yanina 10000 € para alır. Zorluk cikarmadilar. Benim cocuk, 17 yasinda. Boyle bir soru gelebilir. Bu cocuk okula gidiyor. 10000€ buna mi ait diye. Risikoya girmeyin. İki kere izin yapip parayi goturun. Aile icinde fazla soru sormazlar galiba. Amma uyaniklik yapip. Yanima alayim dort arkadas. Her birine vereyim 10000€ para. Herkes benim desin. Birde dortu ayni anda girerse. Is supheli olur. TV de baktim. Almanya Hollanda siniri. Arabada polis kontrol ediyor. Bes kisi var. Herkesin yaninda para var. Polisi goren biri otuyor. Para bir kisinin. Polis yaziyor cezayi. Biz senede bir kere gidiyoruz. Onlar hergun orada. Lutfen arkadaslar teyit etsin. Yanlis bilgi vermek istemem. Sizde sorun. Bilgi alin. Orada kendinden emin cevap verirsen iyi olur. Ben sordum. Bu kadar goturme hakkim var. Bilgi olmazsa ve panik cevap verilme ihtimali cok olur.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Ya isterseniz 1 milyon Euro götürün legal olduktan sonra kimse bir şey demiyor.
    Yüksek miktarda para çıkarmak yasak değil formuları internetten indirin doldurun imzalayıp çıkarken gümrüğe bildirin

Sadece parayı çıkarken deklare edin yani 15 dakikalık işlem için bu kadar takla atmaya gerek yok
    Konu hOrOz tarafından (06 Ağustos 2017 Saat 17:39 ) değiştirilmiştir.

18. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Üye sputnik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    10
    24 mesaja 72 teşekkür aldı
    Zoll'un resmi internet sitesinde aynen sunlar yaziyor.

Bitte beachten Sie!

Im Rahmen der Kontrolle sind Sie verpflichtet, Angaben zu deren Herkunft, den wirtschaftlich Berechtigten und dem Verwendungszweck gegenüber den Kontrollpersonen zu machen und ggf. Unterlagen vorzulegen - auch wenn Sie die Wertgrenze von 10.000 Euro bei mitgeführten Barmitteln bzw. gleichgestellten Zahlungsmitteln nicht überschreiten.

Yani üzerinde tasidigin para 10 bin Euro'dan az da olsa sorduklarinda kaynagini ispat edeceksin!!!

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı sputnik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zoll'un resmi internet sitesinde aynen sunlar yaziyor.

Bitte beachten Sie!

Im Rahmen der Kontrolle sind Sie verpflichtet, Angaben zu deren Herkunft, den wirtschaftlich Berechtigten und dem Verwendungszweck gegenüber den Kontrollpersonen zu machen und ggf. Unterlagen vorzulegen - auch wenn Sie die Wertgrenze von 10.000 Euro bei mitgeführten Barmitteln bzw. gleichgestellten Zahlungsmitteln nicht überschreiten.

Yani üzerinde tasidigin para 10 bin Euro'dan az da olsa sorduklarinda kaynagini ispat edeceksin!!!
    o ayrı konu tabiki ispat etmen gerek ama bildirmene gerek yok
    aradaki fark bu

Üye sputnik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    10
    24 mesaja 72 teşekkür aldı
    Evet, dogru.. Önceden beyan etmeye sarti yok 10 binin altindaysa.
    Diyelim ki 9 bin var ve beyan sarti yok. Yine de sorduklari takdirde üzerindeki paranin miktarini (9,8,7..neyse) dogru beyan ve kaynagini belgelemen sarti var.
    Ben böyle anladim.

Tecrübeli Üye Rammstein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa
    Ettiği Teşekkür
    68
    93 mesaja 197 teşekkür aldı
    Turkiye'de bir bankada euro hesabiniz varsa, IBAN numarasini yazin bir kagida. Kendi bankanizdan bu iban numarasina para gonderin demeniz yeterli.

27000 euro karsiliginda 20 euro gibi bir gonderme parasi aliyorlar. ( Fransa ).

Turkiyedeki bankayi arayip haber verirseniz herhangi bir ucret kesmeden gelen parayi hesabiniza ekliyor.

Turkiyedeki banka kolaylik gostermez ise en fazla 150 euro kesme haklari var, miktar ne kadar cok olursa olsun.

Kicket yilmaz68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    ALLAH'IM şehitler yurdu vatanımızın her türlü nimetlerinden faydalanıp hainlik yapanları helak etsin
    Ettiği Teşekkür
    382
    138 mesaja 642 teşekkür aldı
    12.800,00 euro Sparkasse den Zraatbank köln şübesine yatırdım. Yatırırken ziraat bankasındaki euro hesabıma ait ibanı verdim.
    Parayı Türkiye'den çektim 55 euro civarında kesinti oldu.

Gönderirken çok önemli
    Gönderene ait bilgiler mutlaka verilmeli
    · Ad Soyad: xxxx xxxxx
    · IBAN: DExx xxxx xxxx xxxx
    · Adres: xxxx str xx
    12345 Xxxxx
    · Telefon numarası: +4912345678

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    515 mesaja 1,088 teşekkür aldı
    BH-Trick entlarvt
    Frau will 17.000 Euro in Unterwäsche schmuggeln
    17.000 Euro hat eine Frau in Baden-Württemberg am Flughafen durch den Zoll schmuggeln wollen – und dafür eigens ihre Unterwäsche umgenäht.
    Mit 17.000 Euro im BH ist eine Frau am Bodensee-Airport in Friedrichshafen von Zollbeamten ertappt worden. Das Geld sei vor ihrem Flug am Samstag in das Wäschestück eingenäht worden, teilte das Hauptzollamt Ulm am Montag mit. Erst am 26. Juli hatten Zöllner in Friedrichshafen bei einem 76 Jahre alten Mann und dessen 24-jähriger Tochter rund 21.000 Euro entdeckt. Sie waren ebenfalls auf dem Weg in die Türkei.
    Kaynak: T-Online Nachrichten

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)