Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 653 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiye’deki Bankamatiklerden para çekerken ekstra ücret

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,152 teşekkür aldı

Türkiye’deki Bankamatiklerden para çekerken ekstra ücret

Arkadaşlar bugün Barclays KK ile Nevşehir’de Bankamatikten para cekeyim dedim ₺ düşük kurdan bozuyorlar ekstra bide 60 ₺ masraf bedeli kesiyorlar. Eskiden hatırladığım kadarı sadece güncel döviz kurun altımda bozduruyorlardı bu sene 2 defa hoşgeldiniz diyor Bankamatikler.

Yanınızda ekstra fazladan döviz getirin bence eğer nakit ihtiyacınız olursa.

2. 2 kişi atsiz77 üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Para cekmek herzaman en kötüsü kredi karti ile. En iyisi EC-Karte ile cekmek yada daha iyi dükkanlarda ec-Karte veya Kreditkarte ile ödemek.

Saat kacda cektin? Ben sunu fark ettim, mesai saatleri disinda cekersen cok kötü kurdan bozuyorlar.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (06 Temmuz 2022 Saat 22:54 ) değiştirilmiştir.

5. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    27
    6 mesaja 12 teşekkür aldı
    Dostum Büyük sehirlerden visa ile para cekmeyin cok tuzlu. Kücük ilcelerden veya kasabalardan ziraat ve halk bank atm lerini kullanin. gebür yok ve dkb kendi kururundan hesapliyor. (tecrübem 10-2021)

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,600 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Para cekmek herzaman en kötüsü kredi karti ile. En iyisi EC-Karte ile cekmek yada daha iyi dükkanlarda ec-Karte veya Kreditkarte ile ödemek.

Saat kacda cektin? Ben sunu fark ettim, mesai saatleri disinda cekersen cok kötü kurdan bozuyorlar.
    En dogrusu bu, fakat Kredi kartla alisveris konusunda baska düsünüyorum..
    Cünki nakit ödemede kredi kart dan %20 az ödüyorsun büyük magazalar da..

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Ben zaten fazla birsey almiyorum. Sadece hanim cocuklar icin birsey aliyor. Ucuza geliyor. Onuda herseyi LC Waikiden aliyor. Hic fiyat artirdigini yada düsürdügünü görmedim. Zaten ec-Karte ile ödüyorum. Normal kurdan bozuyorlardi. Sadece postbank 0,50 - 0,75 Cent arasi islem ücreti almisti. Okadar da olsun.

Sonra yemek yedik bir AVM'de. Ödemek icin kredi kartini uzatdim. Patron bakti. Dedi yerli kredi kartin varsa onu ver. Yok dedim, niye öyle diyorsun bir sorun mu var. Yok sorun yok dedi, sadece dedi cok kisi yabanci kredi karti ile ödedimi bankalar parayi veresiye kadar 30 gün geciyor dedi. Ama sorun yok dedi, o bizim sorunmuz dedi. Simdi düsünüyorumda enflasyon olmus yüzde 80. Ozaman pek enflasyon yoktu. Bugün gidip ödesem ve adam parayi bir ay sonra alsa baya bir zarar eder.

Sila yolunda zaten benzini ec-Karte ile ödüyordum. PIN'i verirkende elim ile kapatiyordum. Karti nereye sokuyor falan diye dikkat ediyordum. Ve tüm makbuzlari döndükten sonra 2 ay daha sakladim. Yoksa kur kazigi atiyorlar. Yurt icindede herseyi Postbank'in ec-Kartesi ile ödedim. Cogu zaman benzin alinca. Yine normal kurdan bozdu postbank. Sadece illaki o 0,50 - 0,75 Centi aliyordu postbank. Dedigim gibi canlarin sagolusun. Bizim Türk bankalarina nazaren yine insaflilar. Postbankda sonunda isci calistiriyor. Onlarda normal bir sekilde para kazanmalari gerekiyor. Ama bizim bankalar elinde gelse üc kere daha soyacak.

Alıntı pakcam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum Büyük sehirlerden visa ile para cekmeyin cok tuzlu. Kücük ilcelerden veya kasabalardan ziraat ve halk bank atm lerini kullanin. gebür yok ve dkb kendi kururundan hesapliyor. (tecrübem 10-2021)
    Bankalar o kada serefsizki ayni bankanin ATMsi oldugun yere göre kur ve ücret aliyor. Misal havalimaninda ATM'den cek hemen seni bir soyuyorum. Ayni bankanin otomatiginden carsidan cek okadar ücret almiyor. Böyle birsey ben sirf Türkiye'de gördüm. Almanya'da Bankkaufmann ögrendim zamaninda. Ister Münih havalimaninda cek, ister Augsburg sehir icinde Preisaushang'da ne yaziyorsa o her ATM icin gecerli oluyor. Ama Türkiye'de kimin gücü kime yeterse.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (06 Temmuz 2022 Saat 23:22 ) değiştirilmiştir.

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,600 teşekkür aldı
    LC Waikiki de biz de cok alis veris yapiyoruz cocuklara..
    Hem ucuz hem kaliteli..
    LCW de calisanlara indirim var biliyorsunuz.. ben veya esim devamli sorariz, sizin indirimden faydanabilirmiyiz diye.. cogu karti tutup bir de ordan %20 indirimli aliyoruz..

10. 4 kişi talo176 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben zaten fazla birsey almiyorum. Sadece hanim cocuklar icin birsey aliyor. Ucuza geliyor. Onuda herseyi LC Waikiden aliyor. Hic fiyat artirdigini yada düsürdügünü görmedim. Zaten ec-Karte ile ödüyorum. Normal kurdan bozuyorlardi. Sadece postbank 0,50 - 0,75 Cent arasi islem ücreti almisti. Okadar da olsun.

Sonra yemek yedik bir AVM'de. Ödemek icin kredi kartini uzatdim. Patron bakti. Dedi yerli kredi kartin varsa onu ver. Yok dedim, niye öyle diyorsun bir sorun mu var. Yok sorun yok dedi, sadece dedi cok kisi yabanci kredi karti ile ödedimi bankalar parayi veresiye kadar 30 gün geciyor dedi. Ama sorun yok dedi, o bizim sorunmuz dedi. Simdi düsünüyorumda enflasyon olmus yüzde 80. Ozaman pek enflasyon yoktu. Bugün gidip ödesem ve adam parayi bir ay sonra alsa baya bir zarar eder.

Sila yolunda zaten benzini ec-Karte ile ödüyordum. PIN'i verirkende elim ile kapatiyordum. Karti nereye sokuyor falan diye dikkat ediyordum. Ve tüm makbuzlari döndükten sonra 2 ay daha sakladim. Yoksa kur kazigi atiyorlar. Yurt icindede herseyi Postbank'in ec-Kartesi ile ödedim. Cogu zaman benzin alinca. Yine normal kurdan bozdu postbank. Sadece illaki o 0,50 - 0,75 Centi aliyordu postbank. Dedigim gibi canlarin sagolusun. Bizim Türk bankalarina nazaren yine insaflilar. Postbankda sonunda isci calistiriyor. Onlarda normal bir sekilde para kazanmalari gerekiyor. Ama bizim bankalar elinde gelse üc kere daha soyacak.

Bankalar o kada serefsizki ayni bankanin ATMsi oldugun yere göre kur ve ücret aliyor. Misal havalimaninda ATM'den cek hemen seni bir soyuyorum. Ayni bankanin otomatiginden carsidan cek okadar ücret almiyor. Böyle birsey ben sirf Türkiye'de gördüm. Almanya'da Bankkaufmann ögrendim zamaninda. Ister Münih havalimaninda cek, ister Augsburg sehir icinde Preisaushang'da ne yaziyorsa o her ATM icin gecerli oluyor. Ama Türkiye'de kimin gücü kime yeterse.
    %99 u müslüman bir ülkede kazigin en kaziklisi..
    Vay serefsiz ogullari vay..
    Kimi kandiriyorsunuz siz..
    Takozlar..
    Kusra bakmayin ama para icin 7 sülalesini satar bu firlaklar..

Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    EC Kartı ile para çekmek daha pahalıya gelmiyormu Türkiye’de , ben yukardada yazdığım gibi genelde fazla nakit getirmem gerek yok her şeyi KK ödediğim için.

Parayı mesai saati dışında cekmiştim saat 18:00 gibi küçük bi ilçede, gerçi Nevşehir’deki ATM’lerde aynı işlem parası ve kuru gösteriyorlardı …

Bugün bi de DKB Debit kartı ile deneyeceğim bakalım farklı ücret gösterecekmi.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    4,413 mesaja 9,719 teşekkür aldı
    Hayatta Türkiye de ne EC kartı nede Kredi Kartı kullanırım

Türkiye de Ziraat Bankasında hesabım var onun kartı online

alışverişte kullanırım yoksa hepsi Cash.

Sadece araba kiralarken depozitoyu kredi kartı ile öderim

Herhalde EC veya Kredi Kartına işlem parası kesildiğini bilmeyen yok herhalde.

Almanya da bile yabancı bir bankadan para çekmeye 5€ alıyorlar.

Tecrübeli Üye cassano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun/Alm-GZ
    Ettiği Teşekkür
    542
    142 mesaja 248 teşekkür aldı
    Kredi karti ile alisveris yaparken cektigin banka senden ücret alir. Türkiye'de lazim olursa bende kredi karti ile para cekerim. Su ana kadar en iyi kuru Klarna Visa karti yapti bana. Yoksa bende Türkiye'de Is Bank kredi kartini kullaniyorum.

Tecrübeli Üye Acemibiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya - München
    Ettiği Teşekkür
    125
    80 mesaja 147 teşekkür aldı
    Türkiyede hersey kazik herkez kazikci arkadaslar aman dikkat.
    Ben bu sefer insanlari daha bir tuhaf gördüm,belki ekonomik krizden belkide uzun süre kaldigim icin.
    30 yildir ilk kez TR'de uzun kaldim su ana kadar tam 4 aydir burdayim.
    Ama biraz para eden ne aldiysam yada yaptirdiysam kazik ve birde isi bastan sagma, öylesine yapiyorlar.Bu neden böyle iyi olmamis dedigindede siz almancilari memnun edemiyoruz diyorlar.

Para olayinada gelince bir hesabiniz olsun.O hesapda hem döviz hem TL cinsinden paraniz olsun.Birde bankaniza ait bankamatik kartiniz olsun, bakin Kredi Karti demiyorum.
    Bankalar saat 18.00 dan sonra kur alis ve satisi arasinadaki makasi iyice aciyorlar.
    Sakin otamatiklerden ve Bankanizin APP'indan mesai saatleri disinda para bozdurmayin, cünkü alis ve satis arasinda cok ucurum oluyor.(Örnegin EUR'yu cok uzcuza aliyorlar, cok pahaliya satiyorlar).
    En iyisi döviz hesabiniza Paranizi yatirin eur'yu ve ögle vakitlerinde saat 14.00 gibi elinizdeki bankanizin App' i ile ihtiyaciniz olacak kadar EUR bozdurun ve TL hesabiniza aktarin.
    Sonrada tüm ödemeleri Banka Kartinizla yani POS cihazi ile ödeyin.
    Her yerde POS kullaniliyor.
    Konu Acemibiri tarafından (07 Temmuz 2022 Saat 09:08 ) değiştirilmiştir.

16. 2 kişi Acemibiri üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    330
    249 mesaja 364 teşekkür aldı
    Alıntı atsiz77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün Barclays KK ile Nevşehir’de Bankamatikten para cekeyim dedim ₺ düşük kurdan bozuyorlar ekstra bide 60 ₺ masraf bedeli kesiyorlar. Eskiden hatırladığım kadarı sadece güncel döviz kurun altımda bozduruyorlardı bu sene 2 defa hoşgeldiniz diyor Bankamatikler.

Yanınızda ekstra fazladan döviz getirin bence eğer nakit ihtiyacınız olursa.

usta,

soll asagida DCC kullanmadan para cek yaziyor, oraya tiklayacaksin.
    bazi bankamatikler de ama bu secenek yok, ozaman iptal et, baska atmyi dene.

ben barclays Platinum Mastercard ve Sparkassenin Mastercard Gold ile her izinde para cekiyorum.
    bir kurus extra ücret cekilmiyor.

18. Cengiz Bond üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    Alıntı Cengiz Bond Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    usta,

soll asagida DCC kullanmadan para cek yaziyor, oraya tiklayacaksin.
    bazi bankamatikler de ama bu secenek yok, ozaman iptal et, baska atmyi dene.

ben barclays Platinum Mastercard ve Sparkassenin Mastercard Gold ile her izinde para cekiyorum.
    bir kurus extra ücret cekilmiyor.
    Aynen bende DCC kullanmadan para çekmiştim .

Şimdi tekrar kontrol ettim, KK hesabından 57,81€ = 1000 ₺ çekilmiş.

Yani kuru 17,30 ₺ bozdurmuş , benim kafamı bu ekran karıştırdı…

O zaman DCC kullanarak para cek seçince Euro para veriyor sanırım ?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    43
    53 mesaja 77 teşekkür aldı
    Ben her sene dkb kredikartı ile para çekerim hiç Gebühr ödemedim ve hep iyi doğru kur üzerinden hesaplandı. Size tavsiyem Halk bankası bankamatik lerini kullanmanız, eğer değişmedi ise onlar işlem masrafı almıyorlar

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    330
    Alıntı atsiz77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen bende DCC kullanmadan para çekmiştim .

Şimdi tekrar kontrol ettim, KK hesabından 57,81€ = 1000 ₺ çekilmiş.

Yani kuru 17,30 ₺ bozdurmuş , benim kafamı bu ekran karıştırdı…

O zaman DCC kullanarak para cek seçince Euro para veriyor sanırım ?
    zaten EURo cekersen, DCC cikmiyor, cünkü kur hesabina gerek yok.

ama ben direkt atm den lira cekiyorum.
    cogunlukla kur serbest piyasadan daha iyi veya ayni oluyor, hafta sonu ve aksamlari haric.

ben türkiyede herseyi alman kredi kartim ile ödüyorum (barclaycard platinum), kur simdi kadar hep dövizciden cok daha iyiydi ve hicbir extra ücret kesilmiyor.

Tecrübeli Üye Acemibiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya - München
    Ettiği Teşekkür
    125
    80 mesaja 147 teşekkür aldı
    Alıntı Cengiz Bond Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zaten EURo cekersen, DCC cikmiyor, cünkü kur hesabina gerek yok.

ama ben direkt atm den lira cekiyorum.
    cogunlukla kur serbest piyasadan daha iyi veya ayni oluyor, hafta sonu ve aksamlari haric.

ben türkiyede herseyi alman kredi kartim ile ödüyorum (barclaycard platinum), kur simdi kadar hep dövizciden cok daha iyiydi ve hicbir extra ücret kesilmiyor.
    Dogru eskiden Dövizciler bankalara göre daha iyi bozarlardi. Ama onlarda cakal olmuslar.
    Simdi Cengiz Bond arkadasin dedigi gibi Bankalar Döviz Bürolarindan ve Zarraflardan daha iyi bozuyor. Ama Mesai saatleri icinde olursa.

Tecrübeli Üye arapkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    279
    58 mesaja 76 teşekkür aldı
    Alıntı durak78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben her sene dkb kredikartı ile para çekerim hiç Gebühr ödemedim ve hep iyi doğru kur üzerinden hesaplandı. Size tavsiyem Halk bankası bankamatik lerini kullanmanız, eğer değişmedi ise onlar işlem masrafı almıyorlar
    Gecen sene bende oradan cektim gebühr almadi halkbank

Üye
    Ettiği Teşekkür
    35
    9 mesaja 9 teşekkür aldı
    Alıntı cassano Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kredi karti ile alisveris yaparken cektigin banka senden ücret alir. Türkiye'de lazim olursa bende kredi karti ile para cekerim. Su ana kadar en iyi kuru Klarna Visa karti yapti bana. Yoksa bende Türkiye'de Is Bank kredi kartini kullaniyorum.
    Bu iis Bank kredi Kartini nasil aldin, yenimi yoksa eskiden kalma.
    Bana siz burada calismadiginiz veya ikametgahin olmadigi icin veremeyiz demislerdi 2-3 sene önce.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    330
    Alıntı @r@y@n Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana siz burada calismadiginiz veya ikametgahin olmadigi icin veremeyiz demislerdi 2-3 sene önce.
    daha halen öyle. banada ayni nedenden vermemislerdi.
    bende sordum, yükledigim kadar kullanabilecim kart yokmu diye, ve bana guthabenli kredi karti ve giro konto actilar.
    zaten bana pek lazim degil.

26. Cengiz Bond üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye arapkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    279
    58 mesaja 76 teşekkür aldı
    Alıntı @r@y@n Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bundan 4 sene önce öylesine is bankasina gidip sordum hesap acmak istiyorum diye bir sorun yaratmadilar hemen actim hem euro hemde TL hesabi bi kontoda
    sonra 2 sene kullanmadim o hesabi bu sene baktim duruyor daha ,dedim biraz para yatiyarim.
    Türk parasini 1 kattan vezneden yatirdim dedim euro da yatirayim onu biz yapamayiz yukari cikmaniz lazim dedi oradan euro yatirirken dedim kart alabilirmiyim kadin dedi bi saniye gitti kasa dan bi zarf getirdi icinde kart var visa ec hersey oluyor dedi beim hesap üzerinden aktiv etti is bank app üzerinden sifremide degistirdim
    Simdi ne zaman gitsem tr de hep kullaniyorum acayip pratik telefon hatti aldim oradan yaptirdim youtube üye oldum oradan cekiliyor baya isime yariyor

28. arapkarizma üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)