Ustam,Ben su olmadi bu olmadi demiyorum.Evet yaklasik 3 yildir dünya bir girdabin icinde
Ancak iflas eden bir sirket holding duymadim göremedim hatta ve hatta evde sosyal medya kahvede otobüste trende Cafe de su zengin sunu yapmis bu milyarder bunu yapmis diye konusuyoruz.hani derler ya zenginin parasi zügürdü yorar.

tabiki benim boykot etmemle hic birsey olamaz,ancak orta ve alt tabaka insanlar cok zor durumda ve daha da kötüye gidiyor

hadi diyelim aycicek yaginin 5 euro olmasina kimse sesini cikaramaz ,benzinin 2 euroyu gecmesine bu veya su bahane var diyelim

usta bana zam gelmeyen tek bir ürün söylermisin(evet belki hic tüketilmeyen bir kac üründe zam yapilmamisti)ve yapilan zamlar öyle böyle degil

Tatil konusuna gelince

bu yil belkide Tarihin en büyük gurbetci akini oldu bu zamlara ragmen benzinin ucuk yüksek olmasina ramen

sebep insanlar 2 yildan fazladir bunaldi bir cikmaza girdi ve evinden sokaga bile cikamadi

bu giden gurbetcilerin neredeyse %70 i kredi kartina yüklendi kredi cekti borc aldi bir nefes almak icin tatile cikti

gurbetciler geldikten sonrada ekonomik savas basliyacak o masraflari tekrar eski heline getirmek icin

hava yolu ve oteller ise bence bana göre büyük bir firsatcilik yapiyor

insanlarin 2 yildir evinden cikmadigini ve bu yil turizim patlamasi olacagini biliyorlardi

hepimiz ilk defa yazin tatile girmiyoruz

sen %10-%20 zam yapabilirsin diyelim ya arkadas %100 veya %200 zam nedir ya

BU ARADA YAZILAR NEDEN BÖYLE CIKTI ANLAMADIM
BENDEMI SORUN VAR YOKSA SISTEMDEMI ,SIZLERDE NASIL GÖRÜNÜYOR YAZILAR

Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Usta sen ne kadar boykot edersen et gelen zamların nedeni belli

sen almazsan başkası alacaktır yani seninki belki okyanusta bir yağmur damlası kalır

Dünya daki krizin en başlı nedenlerden birincisi Korona pandemisi ikincisi Rusya nın Ukrayna ya işgali

Petrol, Gas ve hububat akışının engellenmesi veya azalması

Hammadde ve eneji fiyatlrı iki üç katına çıktı tabiki üreticide fiyatlerı ürünlerine yansıtacak.

Ülkeler ne yapacaklarını şaştılar.. Rusya gazı tamamen keserse bak o zaman sen curcunayı

Almanya çok ciddi bir krize girecek tabiki bunda diğer ülkeleride içine çekecektir

Komplo teorileri bırakmak gerek ... Dünya da gerçekçi düşünüp yaşamak gerek